R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Piłkarze Podlasia Biała Podlaska rozpoczynają kolejny sezon w III lidze
2019-08-14 17:39:09 Artykuł czytany 197 razy


15 sierpnia piłkarze Podlasia Biała Podlaska rozegrają pierwszy mecz sezonu 2019/20. Bialczanie rozpoczną sezon nieco później niż pozostałe trzecioligowe drużyny, dopiero niedawno bialska ekipa dowiedziała się bowiem, że po wycofaniu się Soły Oświęcim może jednak nadal grać w III lidze. Podlasie sezon rozpocznie 15 sierpnia meczem z Hutnikiem Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie PSW w Białej Podlaskiej. 13 sierpnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta oraz klubu.


Nowy prezes MKS Podlasie chciałby, aby bialska drużyna stała się wizytówką miasta. Jego marzeniem jest, aby podobnie jak w latach świetności mieszkańcy miasta całymi rodzinami chodzili na mecze piłki nożnej oraz wspierać swoich zawodników. Dlatego, pomimo ostatnich niesprzyjających wydarzeń, władze klubu chcą przywrócić drużynę miastu i mają na to kilka pomysłów.

- Chcemy przyciągać na nasze mecze jak najwięcej kibiców. Drugim ważnym celem jest połączenie drużyny MKS Podlasie z akademią piłkarską TOP 54, aby zawodnicy, którzy trenują teraz w TOP’ie wiedzieli, że w przyszłości będą mieli możliwość grania w piłce seniorskiej. Tak, aby to przejście było płynne, a juniorzy mogli zdobywać doświadczenie w grze seniorskiej – wyjaśnił Karol Filipek.

Władze klubu MKS Podlasie chcą ściśle współpracować z władzami miasta, Radą Miasta,
w  przyszłości także z władzami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. - Jest to współpraca zarówno merytoryczna jak i finansowa, za co dziękujemy. Zamierzamy również stworzyć partnerskie relacje z bialskimi uczelniami AWF i PSW. Mamy pomysł jak to zrobić i myślę, że te kwestie mamy już prawie domówione. Dodatkowo chcemy wprowadzić pełną transparentność finansową. Chcemy pokazywać, na co wydajemy pieniądze i skąd te środki pozyskujemy. Chcemy także stworzyć pakiety sponsorskie, aby sponsorzy mogli wesprzeć drużynę niezależnie od możliwości finansowych - tłumaczył Karol Filipek.

Korzyści płynące z połączenia MKS Podlasie i akademii TOP 54 przedstawił prezes Tomasz Buraczewski, który podkreślił, że w niedalekiej przyszłości będzie jedna piłka w Białej Podlaskiej pod marką Podlasia. - Jesteśmy po rozmowach z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej. Chcieliśmy, aby już od najbliższej rundy, drużyny juniora młodszego i starszego grały w barwach MKS Podlasie. Ze względu na to, że awansowaliśmy do centralnej ligi juniorów jako TOP 54 nie możemy przystąpić do rozgrywek w barwach Podlasia. W najbliższą sobotę nasza drużyna juniorów starszych zagra w koszulkach ze „smokiem”- wyjaśnił prezes Tomasz Buraczewski.

Prezydent Michał Litwiniuk z uznaniem odniósł się do wysiłków, jakie podjęły nowe władze Podlasia o to by postawić drużynę na nogi, po ostatnich kłopotach. - Mogę zapewnić, że takie wsparcie ze strony władz miasta drużyna otrzyma. W ostatnich dniach podjąłem decyzję o przyspieszeniu wypłaty transzy dofinansowanie ze środków z budżetu miasta na rzecz klubu - podkreślił prezydent Michał Litwiniuk.

Zawodnicy Podlasia Biała Podlaska czekają na moment, kiedy ponownie będą mogli zagrać na własnym stadionie. Przypomnijmy, że przy ulicy Warszawskiej, gdzie wcześniej swoje spotkania rozgrywał bialski zespół, jakiś czas temu rozpoczęła się budowa nowego stadionu. Prace zostały jednak wstrzymane, a władze miasta zdecydowały się na przeprowadzenie inwentaryzacji.

Prezydent Michał Litwiniuk zapewnia, że prace związane z budową nowego stadionu wkrótce będą kontynuowane. Jeszcze w tym roku powinien zostać ogłoszony przetarg na wykonanie obiektu, parkingu oraz murawy według dotychczasowego projektu. - Kolejnym etapem będzie zlecenie przeprojektowania trybuny oraz hali sportowej dla ekonomika tak, aby obiekty były dostosowane do potrzeb miasta - podsumował prezydent Michał Litwiniuk.

ICH/Biała Podlaska
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • ograniczyć finansowanie
  2019-08-19 11:07:24

  arrow

  Należy ograniczyć finansowanie seniorowskiej piłki przez miasto, a środki przeznaczać na sport dzieci i młodzieży. Na piłkę nożną seniorów miasto przeznaczało zawsze bardzo duże środki. Nie można ulegać niewielkiej grupie kibiców, która dużo krzyczy, a mało robi dla klubu. Pieniądze z piłki seniorów można również przeznaczyć np. na darmowe pływanie dla mieszkańców miasta. Wtedy skorzysta z tego dużo większa grupa mieszkańców.Tym powinni zająć się Radni.

 • Bialczanin
  2019-08-14 23:07:32

  arrow

  Korzyści z połączenia TOP54 z MKS Podlasie delikatnie mówiąc prawdopodobnie ograniczą się do wykorzystania środków przeznaczanych na organizowanie zajęć z dziećmi i młodzieżą na sport dla dorosłych. Ostatnie lata to czas w którym miasto przeznaczając środki na Top 54 stworzyło szerokiej grupie młodych ludzi możliwość rozwijania zainteresowań i spędzenia w kulturalny sposób czasu wolnego. Boję się, że realizując opisywane zamierzenia dużej grupie młodych ludzi zaproponujemy zamiast boiska i kultury "ulicę". Czy decydenci biorą takie zagrożenie pod uwagę? Do osiągnięcia sukcesów w piłce nożnej dorosłych potrzebne są duże pieniądze. Nie zabezpieczą ich klubowi ani miasto, ani sponsorzy. Korzyści płynące z proponowanych rozwiązań są w mojej ocenie iluzoryczne, pewna jest jedynie strata dla dzieci i młodzieży.
Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
NASI PARTNERZY
SAS


foto

Dlaczego pianka PORON jest chętnie wykorzystywana w...
2019-11-21 11:21:02 Kategoria:

Obuwie towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie stopom ochrony przed zranieniem, a także komfortu termicznego. To jednak nie...

więcej »
foto

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PIOTR-TRAVEL”...
2019-11-20 07:36:00 Kategoria:

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne PIOTR TRAVEL w Międzyrzecu Podlaskim realizuje swoje stałe programy, a ku zadowoleniu klientów corocznie oferuje nowe, interesujące...

więcej »
foto

Życie w cieniu osoby z zaburzeniami psychicznymi
2019-11-19 13:40:53 Kategoria:

Życie rodzin osób, których dotyka kryzys psychiczny lub długotrwałe trwałe zaburzenia spowodowane chorobą psychiczną często pozostają osamotnione we współczesnym...

więcej »
foto

Jesienią postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
2019-11-15 09:16:32 Kategoria:

Chłodny latem i ciepły zimą - taki jest wymarzony dom każdego inwestora. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Czy naprawdę można mieć taki dom?...

więcej »

Biała Podl.

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.11

Zmiana organizacji ruchu w obrębie bialskich cmentarzy

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.11

Zmiana organizacji ruchu w obrębie bialskich cmentarzy

więcej »
3
4 5 6 7 8

POWIAT BIALSKI, 08.11

Nocne czuwanie w Kodniu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.11 18:00

Biała Podlaska: wernisaż malarstwa i grafiki

więcej »
9

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 09.11 11:00

Dzień Sztuki Polskiej, czyli wirtualna podróż przez Polskie Muzea Narodowe w poszukiwaniu arcydzieł

więcej »
10

POWIAT BIALSKI, 10.11 11:00

„Śpiewam Ojczyźnie swej”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.11 11:11

Niepodległościowy Turniej Siatkówki w Leśnej Podlaskiej

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11

Biała Podlaska: uroczystości miejskie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11 14:00

Zalesie: 101. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

więcej »
12 13 14 15 16 17

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.11 16:00

Dzień Wcześniaka w bialskim szpitalu

więcej »
18 19 20

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.11

Seminarium dla przedsiębiorców

więcej »
21 22

POWIAT BIALSKI, 22.11 18:00

Połoski: Modlitwy do Św. Rity z Cascii

więcej »
23

POWIAT BIALSKI, 23.11 18:30

Pratulińska Szkoła Wiary

więcej »
24

POWIAT BIALSKI, 24.11

Konstantynów: koncert brzeskiego Chóru ,,Zgoda”

więcej »
25 26 27 28 29

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 29.11

V Onkologiczna Konferencja Naukowa w Białej Podlaskiej

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje