R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Białej Podlaskiej dyskutowano o tym jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem
2017-10-19 17:52:59 Artykuł czytany 590 razy


„Niegrzeczne dzieci? Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem” to motyw przewodni konferencji, jaką 18 października w auli AWF w Białej Podlaskiej zorganizowało Stowarzyszenie Wspólny Świat . W konferencji wzięło udział prawie 500 osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu jej tematyką. Patronat honorowy nad konferencją objęli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.


Konferencja zbiegła się w czasie z jubileuszem 10-lecia powstania Stowarzyszenia Wspólny Świat. Anna Chwałek, mama autystycznego Kuby, prezes stowarzyszenia, które zbudowała od podstaw przybliżyła jego historię i zaznaczyła w swojej prezentacji to, jak bardzo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. - Zaczynaliśmy z przysłowiową garstką ludzi, a teraz mamy pod swoją opieką ponad 200 dzieci i zatrudniamy 120 pracowników, z których przeważająca większość to ludzie młodzi, z pasją  i zapałem do tej bardzo wymagającej pracy, którzy ciągle podwyższają swoje kwalifikacje, by jak najlepiej służyć pomocą dzieciom dotkniętym autyzmem. Mam szczęście, że mogę z nimi współpracować. Nieocenioną rolę w działalności naszego stowarzyszenia pełnią rodzice, zawsze chętni do pomocy, wspierający nas w całym procesie pracy z dziećmi. Czeka nas ogromne wyzwanie jakim jest budowa Centrum  Pomocy Osobom z Autyzmem. Musimy pozyskać na ten cel fundusze zewnętrzne.  Ale głęboko wierzę w to, że z pomocą wszystkich życzliwych nam ludzi uda nam się zrealizować to przedsięwzięcie.

Życzenia z okazji jubileuszu powstania stowarzyszenia oraz zapewnienie wsparcia jego działań złożyli obecni na konferencji : poseł Adam Abramowicz, prezydent miasta Dariusz Stefaniuk oraz dyrektor lubelskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jerzy Dębski.
Podziękowania w imieniu rodziców złożyli Anna Kraciuk oraz Remigiusz Jasiński.

Część merytoryczną konferencji zapoczątkował prelekcją „Co zrobić, gdy kopnie czy zanim kopnie? Rola funkcji w radzeniu sobie z zachowaniami trudnymi” dr n.med. Tomasz Srebnicki, psycholog, psychoterapeuta , certyfikowany superwizor i  dydaktyk   terapii poznawczo-behawioralnej, wykładowca, asystent w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,  wykładowca w szkole terapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT w Warszawie. Następnie głos zabrał dr hab. Przemysław Bąbel- psycholog, zastępca dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu publikacji naukowych, który wygłosił wykład na temat:  „Stosowana analiza zachowania w terapii dzieci ze spektrum autyzmu”. Kolejnym prelegentem była mgr Beata Ignaczewska , psycholog, certyfikowany superwizor Stosowanej Analizy Zachowania, dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej, wykładowca Akademii Medycznej w Gdańsku, terapeuta osób z autyzmem, trener szkoleniowy, autorka i współautorka wielu publikacji dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, która zapoznała zebranych z tematem „System motywacyjny sposobem na redukcje trudnych zachowań”. Następnie wystąpiła dr Anna Waligórska- psycholog, adiunkt Uniwersytetu SWPS, dyrektor ds. badań i rozwoju Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europez wykładem  „Jak opierać terapię i edukację osób z ASD na technikach potwierdzonych badawczo? Model NPDC jako przykład systemowego rozwiązania.” Konferencję zakończyło wystąpienie „Aktywność fizyczna a zachowanie dzieci z autyzmem” mgr Wilhelma Gromisza- nauczyciela akademickiego w Filii warszawskiej AWF w Białej Podlaskiej, Zakład Sportów Indywidualnych. Terapeuta integracji sensorycznej, instruktor pływania, nauczyciel WF w Stowarzyszeniu Wspólny Świat w Białej Podlaskiej. Wielokrotny medalista mistrzostw  Polski w pływaniu. Trener klasy pierwszej w pływaniu. Konferencję zakończyło wystąpienie prof. AWF Krystyny Górniak, która podkreśliła dobrą współpracę uczelni ze Stowarzyszeniem Wspólny Świat.


Inf. pras.
[MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Warszawa: Mieszkania na sprzedaż
2018-08-10 16:16:46 Kategoria:

Warszawa Bielany, Warszawa Śródmieście, Warszawa Białołęka - 3 mieszkania do sprzedania w konkurencyjnych cenach. Szczegółowe informacje poniżej i na stronie:...

więcej »

Biała Podl.

w lewoSierpień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.08

Bialczanie uczczą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3 4

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.08

VII Powiatowy Rajd Rowerowy

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.08 13:00

XIX Edycja Biegu Sapiehów w Kodniu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.08 13:00

XIX Bieg Sapiehów w Kodniu

więcej »
5

POWIAT BIALSKI, 05.08

Wisznice: Msza św. połączona z obrzędem pobłogosławienia wyremontowanych organów i koncert

więcej »
6 7 8 9 10

POWIAT BIALSKI, 10.08 16:00

Każdy Równy - Wszyscy Ważni

więcej »
11

KRAJ, 11.08

SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.08

Teatr Uliczny w Terespolu

więcej »
12

POWIAT BIALSKI, 12.08

Aukcja Pride of Poland i Dzień Otwarty w Janowie Podlaskim już w niedzielę 12 sierpnia! Koncert plenerowy w wyjątkowej scenerii

więcej »

KRAJ, 12.08

SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.08

Teatr Uliczny w Terespolu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.08 11:00

Tuczna: Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych

więcej »
13

KRAJ, 13.08

SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI

więcej »
14

KRAJ, 14.08

SZTAFETA NIEPODLEGŁOŚCI

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.08

Uroczystości odpustowe w Kodniu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.08

Uroczystości odpustowe w Leśnej Podlaskiej

więcej »
15

POWIAT BIALSKI, 15.08

Uroczystości odpustowe w Kodniu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.08

Uroczystości odpustowe w Leśnej Podlaskiej

więcej »
16 17

POWIAT BIALSKI, 17.08 16:00

Fabuła przez pryzmat historii

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.08 20:00

Kolejny koncert na Placu Wolności. Tym razem wokalistka z kolorowym zespołem

więcej »
18

POWIAT BIALSKI, 18.08 16:00

Fabuła przez pryzmat historii

więcej »
19

POWIAT BIALSKI, 19.08 12:30

Z naturą i kulturą w gminie Janów Podlaski

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.08 13:00

Jarmark Sapieżyński

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.08 15:00

III Koncert Piosenki Białoruskiej w Terespolu

więcej »
20 21 22 23 24 25 26

POWIAT BIALSKI, 26.08

Jarmark Rękodzielniczy w Terespolu

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje