R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Białej Podlaskiej dyskutowano o tym jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem
2017-10-19 17:52:59 Artykuł czytany 176 razy


„Niegrzeczne dzieci? Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem” to motyw przewodni konferencji, jaką 18 października w auli AWF w Białej Podlaskiej zorganizowało Stowarzyszenie Wspólny Świat . W konferencji wzięło udział prawie 500 osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu jej tematyką. Patronat honorowy nad konferencją objęli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.


Konferencja zbiegła się w czasie z jubileuszem 10-lecia powstania Stowarzyszenia Wspólny Świat. Anna Chwałek, mama autystycznego Kuby, prezes stowarzyszenia, które zbudowała od podstaw przybliżyła jego historię i zaznaczyła w swojej prezentacji to, jak bardzo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. - Zaczynaliśmy z przysłowiową garstką ludzi, a teraz mamy pod swoją opieką ponad 200 dzieci i zatrudniamy 120 pracowników, z których przeważająca większość to ludzie młodzi, z pasją  i zapałem do tej bardzo wymagającej pracy, którzy ciągle podwyższają swoje kwalifikacje, by jak najlepiej służyć pomocą dzieciom dotkniętym autyzmem. Mam szczęście, że mogę z nimi współpracować. Nieocenioną rolę w działalności naszego stowarzyszenia pełnią rodzice, zawsze chętni do pomocy, wspierający nas w całym procesie pracy z dziećmi. Czeka nas ogromne wyzwanie jakim jest budowa Centrum  Pomocy Osobom z Autyzmem. Musimy pozyskać na ten cel fundusze zewnętrzne.  Ale głęboko wierzę w to, że z pomocą wszystkich życzliwych nam ludzi uda nam się zrealizować to przedsięwzięcie.

Życzenia z okazji jubileuszu powstania stowarzyszenia oraz zapewnienie wsparcia jego działań złożyli obecni na konferencji : poseł Adam Abramowicz, prezydent miasta Dariusz Stefaniuk oraz dyrektor lubelskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jerzy Dębski.
Podziękowania w imieniu rodziców złożyli Anna Kraciuk oraz Remigiusz Jasiński.

Część merytoryczną konferencji zapoczątkował prelekcją „Co zrobić, gdy kopnie czy zanim kopnie? Rola funkcji w radzeniu sobie z zachowaniami trudnymi” dr n.med. Tomasz Srebnicki, psycholog, psychoterapeuta , certyfikowany superwizor i  dydaktyk   terapii poznawczo-behawioralnej, wykładowca, asystent w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,  wykładowca w szkole terapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT w Warszawie. Następnie głos zabrał dr hab. Przemysław Bąbel- psycholog, zastępca dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu publikacji naukowych, który wygłosił wykład na temat:  „Stosowana analiza zachowania w terapii dzieci ze spektrum autyzmu”. Kolejnym prelegentem była mgr Beata Ignaczewska , psycholog, certyfikowany superwizor Stosowanej Analizy Zachowania, dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej, wykładowca Akademii Medycznej w Gdańsku, terapeuta osób z autyzmem, trener szkoleniowy, autorka i współautorka wielu publikacji dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, która zapoznała zebranych z tematem „System motywacyjny sposobem na redukcje trudnych zachowań”. Następnie wystąpiła dr Anna Waligórska- psycholog, adiunkt Uniwersytetu SWPS, dyrektor ds. badań i rozwoju Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europez wykładem  „Jak opierać terapię i edukację osób z ASD na technikach potwierdzonych badawczo? Model NPDC jako przykład systemowego rozwiązania.” Konferencję zakończyło wystąpienie „Aktywność fizyczna a zachowanie dzieci z autyzmem” mgr Wilhelma Gromisza- nauczyciela akademickiego w Filii warszawskiej AWF w Białej Podlaskiej, Zakład Sportów Indywidualnych. Terapeuta integracji sensorycznej, instruktor pływania, nauczyciel WF w Stowarzyszeniu Wspólny Świat w Białej Podlaskiej. Wielokrotny medalista mistrzostw  Polski w pływaniu. Trener klasy pierwszej w pływaniu. Konferencję zakończyło wystąpienie prof. AWF Krystyny Górniak, która podkreśliła dobrą współpracę uczelni ze Stowarzyszeniem Wspólny Świat.


Inf. pras.
[MSz]

wykop
Sponsor galerii zdjęć


Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

„Spotkania ludzi z pasją” w restauracji PATIO
2017-11-13 09:05:03 Kategoria:

21 listopada o godzinie 18:00 w siedleckiej restauracji PATIO odbędzie się spotkanie „Myślistwo – moja pasja”. Gośćmi specjalnymi spotkania będą: Alina Groblewska,...

więcej »
foto

Co na jesienne wypadanie włosów? Sprawdzone sposoby
2017-11-10 07:04:00 Kategoria:

Ostatnio zauważasz na szczotce zdecydowanie więcej włosów? Zaczyna Cię niepokoić tak duża utrata pasm? Nie denerwuj się, tylko działaj! Jesień to czas, kiedy z głowy...

więcej »

Biała Podl.

w lewoListopad 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.11

Biała Podlaska: Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.11

Biała Podlaska: Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

więcej »
3 4

RADZYŃ, 04.11 10:00

Warsztaty fotograficzne w Kazimierzu Dolnym

więcej »
5
6 7 8

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.11

Bialskie Zaduszki Jazzowe poświęcone pamięci Elli Fitzgerald

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.11 20:30

XXXI Bialskie Zaduszki Jazzowe

więcej »
9 10 11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11

Gratka dla fanów lotnictwa. W Białej Podlaskiej odbędą się zawody w celności lądowania

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11

11 listopada w gminie Biała Podlaska

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11

Święto Niepodległości w gminie Janów Podlaski

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11

Kolejny mecz bialskich szczypiornistów

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.11 10:00

Święto Niepodległości w Białej Podlaskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.11 16:00

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia

więcej »
12
13 14 15

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.11

Dzień ze Sztuką w Multicentrum

więcej »
16 17

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.11

Spotkanie z Mistrzem i Małgorzatą podsumowujące realizację projektu „Lektura, jakiej nie omawialiśmy”

więcej »
18

POWIAT BIALSKI, 18.11

Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów im. Stefana Polaczuka

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.11

Czytające soboty - impreza dla całych rodzin

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.11 17:00

Koncert Janusza Laskowskiego w Białej Podlaskiej

więcej »
19
20 21 22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.11

Otwarcie Towarzystwa Biznesowego Bialskiego

więcej »
23 24 25

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.11

Czytające soboty - impreza dla całych rodzin

więcej »
26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje