R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Białej Podlaskiej dyskutowano o tym jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem
2017-10-19 17:52:59 Artykuł czytany 310 razy


„Niegrzeczne dzieci? Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami osób z autyzmem” to motyw przewodni konferencji, jaką 18 października w auli AWF w Białej Podlaskiej zorganizowało Stowarzyszenie Wspólny Świat . W konferencji wzięło udział prawie 500 osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu jej tematyką. Patronat honorowy nad konferencją objęli Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk.


Konferencja zbiegła się w czasie z jubileuszem 10-lecia powstania Stowarzyszenia Wspólny Świat. Anna Chwałek, mama autystycznego Kuby, prezes stowarzyszenia, które zbudowała od podstaw przybliżyła jego historię i zaznaczyła w swojej prezentacji to, jak bardzo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat. - Zaczynaliśmy z przysłowiową garstką ludzi, a teraz mamy pod swoją opieką ponad 200 dzieci i zatrudniamy 120 pracowników, z których przeważająca większość to ludzie młodzi, z pasją  i zapałem do tej bardzo wymagającej pracy, którzy ciągle podwyższają swoje kwalifikacje, by jak najlepiej służyć pomocą dzieciom dotkniętym autyzmem. Mam szczęście, że mogę z nimi współpracować. Nieocenioną rolę w działalności naszego stowarzyszenia pełnią rodzice, zawsze chętni do pomocy, wspierający nas w całym procesie pracy z dziećmi. Czeka nas ogromne wyzwanie jakim jest budowa Centrum  Pomocy Osobom z Autyzmem. Musimy pozyskać na ten cel fundusze zewnętrzne.  Ale głęboko wierzę w to, że z pomocą wszystkich życzliwych nam ludzi uda nam się zrealizować to przedsięwzięcie.

Życzenia z okazji jubileuszu powstania stowarzyszenia oraz zapewnienie wsparcia jego działań złożyli obecni na konferencji : poseł Adam Abramowicz, prezydent miasta Dariusz Stefaniuk oraz dyrektor lubelskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jerzy Dębski.
Podziękowania w imieniu rodziców złożyli Anna Kraciuk oraz Remigiusz Jasiński.

Część merytoryczną konferencji zapoczątkował prelekcją „Co zrobić, gdy kopnie czy zanim kopnie? Rola funkcji w radzeniu sobie z zachowaniami trudnymi” dr n.med. Tomasz Srebnicki, psycholog, psychoterapeuta , certyfikowany superwizor i  dydaktyk   terapii poznawczo-behawioralnej, wykładowca, asystent w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,  wykładowca w szkole terapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT w Warszawie. Następnie głos zabrał dr hab. Przemysław Bąbel- psycholog, zastępca dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor wielu publikacji naukowych, który wygłosił wykład na temat:  „Stosowana analiza zachowania w terapii dzieci ze spektrum autyzmu”. Kolejnym prelegentem była mgr Beata Ignaczewska , psycholog, certyfikowany superwizor Stosowanej Analizy Zachowania, dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej, wykładowca Akademii Medycznej w Gdańsku, terapeuta osób z autyzmem, trener szkoleniowy, autorka i współautorka wielu publikacji dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, która zapoznała zebranych z tematem „System motywacyjny sposobem na redukcje trudnych zachowań”. Następnie wystąpiła dr Anna Waligórska- psycholog, adiunkt Uniwersytetu SWPS, dyrektor ds. badań i rozwoju Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, członek Komisji ds. Autyzmu PTP, członek Autism-Europez wykładem  „Jak opierać terapię i edukację osób z ASD na technikach potwierdzonych badawczo? Model NPDC jako przykład systemowego rozwiązania.” Konferencję zakończyło wystąpienie „Aktywność fizyczna a zachowanie dzieci z autyzmem” mgr Wilhelma Gromisza- nauczyciela akademickiego w Filii warszawskiej AWF w Białej Podlaskiej, Zakład Sportów Indywidualnych. Terapeuta integracji sensorycznej, instruktor pływania, nauczyciel WF w Stowarzyszeniu Wspólny Świat w Białej Podlaskiej. Wielokrotny medalista mistrzostw  Polski w pływaniu. Trener klasy pierwszej w pływaniu. Konferencję zakończyło wystąpienie prof. AWF Krystyny Górniak, która podkreśliła dobrą współpracę uczelni ze Stowarzyszeniem Wspólny Świat.


Inf. pras.
[MSz]

wykop
Sponsor galerii zdjęć


Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Jak w prosty, wygodny i tani sposób transportować meble?
2018-01-17 13:34:30 Kategoria:

Zanim zlecisz transport mebli, musisz pamiętać, że wymaga to specjalnego przygotowania. Meble to z reguły delikatne przedmioty i bardzo łatwo o ich uszkodzenie. Źle...

więcej »

Biała Podl.

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.01

Noworoczna Piątka

więcej »
2 3 4 5

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.01 17:30

Zaczarowany świat opery, operetki i musicalu

więcej »
6

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.01

Orszak Trzech Króli w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.01 18:00

Biała Podlaska: Koncert Kolęd w kościele Chrystusa Miłosiernego

więcej »
7

POWIAT BIALSKI, 07.01

Styczniowy repertuar Kina Wenus w Janowie Podlaskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 07.01 12:30

Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w Sławatyczach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.01 16:00

Koncert „Najlepsze z Chwilki”

więcej »
8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.01

Nauczycielka języka polskiego wystawi autorski musical

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.01

Koncert kolęd

więcej »
12

POWIAT BIALSKI, 12.01

Nocne Czuwanie Młodych w Kodniu

więcej »
13 14

POWIAT BIALSKI, 14.01

26 Finał WOŚP w Terespolu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.01

Leśna Podlaska: finał WOŚP

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.01 14:00

2. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »
15 16 17 18 19

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.01

Opowieść o Dawnym Janowie...

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.01

Bialscy artyści zaśpiewają charytatywnie... kolędy

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.01 10:00

Stowarzyszenie Biała Pozytywka znów w akcji

więcej »
20

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.01 18:00

Mecz piłki ręcznej mężczyzn: AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z LKPR MOTO-JELCZ Oława

więcej »
21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.01 16:00

Bogusław Kaczyński IN MEMORIAM

więcej »
22

POWIAT BIALSKI, 22.01 16:15

Obchody 155. rocznicy zwycięskiej Bitwy o Kodeń

więcej »
23 24

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.01

Grał z The Animals, wystąpi w Białej Podlaskiej

więcej »
25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje