R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Adam Abramowicz: Ograniczenie handlu w niedzielę utknęło na poziomie partyjnym
2017-08-21 14:46:52 Artykuł czytany 558 razy


Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji „O Tym Się Mówi”. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z rozwojem komunikacji w naszym regionie, klapą janowskiej aukcji koni arabskich, ograniczeniem handlu w niedziele oraz zarzutami stowarzyszenia Biała Samorządowa.


Adam Abramowicz przekonywał w rozmowie z Radiem Podlasie, że nasz region będzie rozwijał się komunikacyjnie. Jak podkreślił, obietnice związane z budową autostrady A2 zostaną dotrzymane, chociaż trudno będzie zrealizować je w zapowiadanym czasie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazał również na duże znaczenie remontów linii kolejowych. Jak powiedział, nie mamy wielkich szans na doprowadzenie do naszego regionu Pendolino, ale poruszające się z prędkością 160 km/h składy bydgoskiej PESY mogą stanowić doskonałą alternatywę dla ruchu drogowego.

Komentując aukcję koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim poseł Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że zakończyła się ona niepowodzeniem. Powodów takiego stanu rzeczy nie szukał jednak w polityce stadniny, ale raczej w podejściu kupujących. Jak powiedział, potencjalni klienci liczyli, że zamieszanie , również medialne, związane z działaniami w stadninie doprowadzą do znaczącego spadku cen. Tak się jednak nie stało i ci, którzy chcieli kupić konie za „półdarmo” musieli obejść się smakiem. Poseł Abramowicz zaznaczył, że liczy na to, że w przyszły roku sytuacja wróci do normy i sprzedaż koni będzie dobra.

Rozmówca Radia Podlasie poinformował również o postępach, a w zasadzie o braku postępu prac przy firmowanej przez siebie ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele. Jak powiedział, projekt trafił do Sejmu, ale zatrzymał się na poziomie partyjnym. Zdaniem Abramowicza w tej kwestii nie ma na co czekać, ponieważ sprawa sama się nie rozwiąże. Na zmiany czekają pracownicy handlu, jak również wielu przedsiębiorców, którzy chcieliby zamknąć sklepy w niedziele, ale nie mogą z powodu presji konkurencji.

Nawiązując do listu wystosowanego przez stowarzyszenie Biała Samorządowa do parlamentarzystów z Białej Podlaskiej Adam Abramowicz poddał w wątpliwość samorządowy charakter sygnatariuszy pisma. Jak powiedział, jest to grupa osób związana z Platformą Obywatelską, której nie udało się zdobyć władzy w mieście, a jednocześnie niezdolna do współpracy z obecnymi władzami.MJi/DJ
wykop
Sponsor galerii zdjęć


Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Biała Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.02

Co łączy Białą Podlaską i Nieśwież?

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.02 18:00

Wernisaż wystawy „Mama, I’m Coming Home” – RZEŹBA

więcej »
3 4

POWIAT BIALSKI, 04.02

Transmisja Eucharystii z Janowa Podlaskiego w TVP Polonia

więcej »
5 6 7 8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02

Bialscy szczypiorniści podejmą ekipę z Ostrowca Świętokrzyskiego

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02 17:00

The Best of Sting - koncert dla zakochanych

więcej »
12 13

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02

Szkolenie dla bibliotekarzy i pedagogów

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02 20:30

Zbliżają się walentynki jazzowe. Wystąpi krakowskie trio

więcej »
14 15 16

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.02

Spotkanie dla przedsiębiorczych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 16.02

Nocne Czuwanie Młodych: o jedności w Kodniu

więcej »
17 18
19 20 21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02

Luter i rewolucja protestancka - projekcja filmu w Białej Podlaskiej

więcej »
22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.02 17:00

Pielgrzymowanie szlakiem św. Jakuba. Spotkanie w bibliotece

więcej »
23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje