R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Festiwal Piosenki Harcerskiej w Białej Podlaskiej
2016-09-12 17:47:45 Artykuł czytany 970 razy


Biała Podlaska już dawno nie widziała tylu harcerzy w mundurach, którzy przez trzy dni od 9 do 11 września przemieszczali się ulicami miasta. Nie bez powodu. Ruch skautowy w grodzie nad Krzną świętował swoje stulecie – pierwsze drużyny powstały bowiem w 1916 r. Z tej okazji Związek Harcerstwa Polskiego zorganizował Festiwal Piosenki Harcerskiej.


Wzięli w nim udział wykonawcy z wielu środowisk – z Białej Podlaskiej, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Sławatycz, Swór, Starych Kobiałek oraz z Brześcia na Białorusi. Spotkanie druhen i druhów rozpoczęło się w piątek od gry miejskiej, w której zapoznawali się z dziejami i najważniejszymi zabytkami. W sobotę uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalne w amfiteatrze. Zmagania oceniało jury w składzie: Katarzyna Sierpotowska – dyrektor Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej (Szkoła Podstawowa nr 9 i Gimnazjum nr 6), Marcin Rzońca – wokalista zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami, Daniel Kononowicz – gitarzysta i wokalista zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami, hm. Michał Mojski – zastępca komendanta Hufca ZHP Łuków. Wyłoniono najlepszych wykonawców w trzech kategoriach:
•    soliści: I miejsce – Aleksandra Pieniak (7 Drużyna Harcerzy Starszych „22 Południk” ze Starych Kobiałek), II miejsce – Ignacy Jańczuk (22 Drużyna Harcerska „Hermes” z Białej Podlaskiej), III miejsce – Hiacynta Hryniewicz (13 Bialska Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Astus” im. ks. Edmunda Barbasiewicza z Białej Podlaskiej);
•    zespoły zuchowe: I miejsce – zuchy z 13 Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Astus” im. ks. Edmunda Barbasiewicza z Białej Podlaskiej, II miejsce – 103 Grunwaldzka Gromada Zuchowa „Szlachetne Kamyki” z Białej Podlaskiej, III miejsce – 2 Łukowska Gromada Zuchowa „Słoneczni Wędrowcy” z Łukowa;
•    zespoły harcerskie: I miejsce i Puchar Dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej - 82 Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej ze Sławatycz, II miejsce - harcerze młodsi z 13 Bialskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Astus” im. ks. Edmunda Barbasiewicza z Białej Podlaskiej, III miejsce – II Brzeska Drużyna Harcerska im. Ryszarda Snarskiego z Brześcia na Białorusi.

Po przeglądzie przed bialską publicznością wystąpiła lokalna grupa „Head Crusher”, następnie wyświetlony został film o 100 leniej historii bialskiego harcerstwa a później wszyscy świetnie bawili się w rytm rockowych melodii w wykoniu gwiazdy wieczoru – zespołu „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”. W trakcie trzydniowego spotkania odbyły się także zajęcia profilaktyczne, które pokazywały zagrożenia płynące z zażywania dopalaczy oraz konstruktywne sposoby spędzania wolnego czasu.

Nad całym festiwalem czuwała jego komendantka – pwd. Marta Pomorska, którą wspierała komenda w składzie: Michał Ptak, pwd. Ewa Czyżewska, Anna Daniłko, Michał Kasperuk, Gabriela Pomorska. Honorowy patronat objął Prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk. Przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku, gdyby nie wsparcie wielu partnerów i sponsorów, takich jak: Bialskie Centrum Kultury, Radio Biper, Pol-Kres Edwood, AMplast Romaniuk Mariusz, Sprint - firma transportowa Zasadzki Jacek, Paw-Trans Paweł Frończuk, Izba Celna w Białej Podlaskiej, Eurobank, Select, Leader School, sklep papierniczy „Biedroneczka”, Mc Donald’s, PSS “Społem”, Carrefour, Miran – składnica harcerska, BPH, Raiffeisen Leasing, Tania Książka, Łuksja, Ferlab – Paprzycki Piotr, TRSound, apteka „VIOLA”, Szkoła Podstawowa nr 9 i Gimnazjum nr 6 w Białej Podlaskiej, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, Komenda Hufca ZHP Łuków oraz anonimowi darczyńcy.

Festiwal Piosenki Harcerskiej znakomicie podsumował stulecie ruchu w Białej Podlaskiej, pokazując, że druhny i druhowie z ZHP aktywnie działają na rzecz miasta.

Komendantka Festiwalu Piosenki Harcerskiej
pwd. Marta Pomorska[MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • pesil
    2016-09-13 09:17:20

    arrow

    Super! Brawa dla ZHP w Białej Podlaskiej!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Biała Podl.

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

POWIAT BIALSKI, 03.02 10:00

Jubileuszowa pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej

więcej »
4 5 6

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.02 18:45

Seminarium Odnowy Wiary w Białej Podlaskiej

więcej »
7 8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02

Tydzień ferii z Caritas

więcej »
12

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.02

Tydzień ferii z Caritas

więcej »
13 14

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.02 17:00

Spotkanie „Poezja i Malarstwo czyli Akomodacja” w Białej Podlaskiej

więcej »
15

POWIAT BIALSKI, 15.02

Rekolekcje dla mężczyzn w Kodniu

więcej »
16

POWIAT BIALSKI, 16.02

Rekolekcje dla mężczyzn w Kodniu

więcej »
17
18 19 20

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.02 20:30

Koncert Apostolis Anthimos Quartet w Białej Podlaskiej

więcej »
21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02 17:00

Spotkania z archeologią. Tajemnice podlaskich rezydencji

więcej »
22 23 24

POWIAT BIALSKI, 24.02

Koncert Noworoczny w Terespolu

więcej »
25 26 27 28

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 28.02

Biała Podlaska: Bal karnawałowy 2019

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje