R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Orlęta Łuków: czy to maszynka, której już nie można naprawić?
2019-01-26 11:41:15 Artykuł czytany 2277 razy


W piątkowe popołudnie, 25 stycznia spotkali się członkowie Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta Łuków”. Na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków mieli wybrać prezesa i Zarząd Klubu, ale wyboru nie dokonano. Zdecydowano natomiast o ogłoszeniu przerwy w obradach do poniedziałku, 28 stycznia do godziny 17.00.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków ŁKS Orlęta Łuków zostało zwołane przez zarządzającego klubem kuratora Sławomira Rzymowskiego. W obradach uczestniczyło 43 członków. Za zadanie mieli m.in. ustalenie liczby jaką miałby liczyć Zarządu Klubu oraz wybór prezesa i członków tego zarządu. Obrady rozpoczęto o godzinie 17.30, w drugim terminie. Jako pierwszy wystąpił kurator klubu. Poinformował on członków o swoich działaniach oraz o sytuacji finansowej. Jak mówił na koniec 2018 roku zadłużenie Orląt wyniosło 79 tys. zł. Rok wcześniej to zadłużenie wynosiło 62 tys. Wzrost spowodowany był m.in. tym, że w klubie powstały dwie dodatkowe sekcje i wzrosły wydatki na drużynę seniorów, która awansowała do IV ligi rozgrywek.

Po sprawozdaniu kuratora przystąpiono do wyboru przewodniczącego zebrania. Został nim Zdzisław Skrzynecki. Sekretarzem zebrania został Tomasz Goławski. Pierwsze emocje pojawiły się już przy przyjmowaniu regulaminu obrad. Arkadiusz Kasznia podnosił, że osoby obecne na spotkaniu nie mają wglądu w ten dokument. Odczytał go jedynie sekretarz zebrania, a to według obecnych na sali osób było niewystarczające do podjęcia odpowiedzialnej decyzji. Arkadiusz Kasznia mówił, że tylko słuchając jak odczytywany był regulamin „wyłapał” błędy w jednym z punktów. Chodziło mu o zapis, że do Zarządu Klubu kandydować mogą członkowie Orląt i zaproszeni goście. Wniosek A. Kaszni o wykreślenie sformułowania „i zaproszeni goście” poprała większość osób obecnych na spotkaniu.

Regulamin obrad po pierwszej emocjonującej dyskusji udało się przyjąć. Kolejny problem pojawił się, kiedy uczestnicy walnego mieli zdecydować o liczebności Zarządu Klubu. Zdzisław Skrzynecki zgłosił wniosek aby była to minimalna wymagana statutem liczba 9 członków. Arkadiusz Kasznia zaproponował 11 osób, aby jak mówił uniknąć sytuacji „paraliżu” prac Zarządu, jeżeli ktokolwiek by z zasiadania w tym gremium zrezygnował. Następnie miało miejsce „zamieszanie” przy głosowaniu nad tymi wnioskami, ale ostatecznie większe poparcie zyskała propozycja zgłoszona przez Zdzisława Skrzyneckiego.

Kolejnym punktem Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków był wybór prezesa klubu. Radny Arkadiusz Pogonowski, który jest również członkiem Orląt, zgłosił wniosek o przeprowadzenie głosowania nad kandydatem na prezesa w sposób tajny. Ale ta propozycja nie zyskała poparcia. Po głosowaniu nad tym formalnym wnioskiem przyszedł czas na zgłaszanie kandydatów na prezesa. Zdzisław Skrzynecki zgłosił kandydaturę Arkadiusza Kaszni. Ten jednak zgody na kandydowanie nie wyraził, bowiem jak stwierdził nie może łączyć funkcji prezesa z funkcją przewodniczącego komisji rewizyjnej klubu. Przewodniczący obrad zaproponował więc, aby A. Kasznia zrezygnował z przewodzenia komisji rewizyjnej. Arkadiusz Kasznia nie chciał jednak z tej propozycji skorzystać.

Kolejnym zgłoszonym kandydatem był Ireneusz Goławski. On nie powiedział ani tak, ani nie. Wystąpił natomiast przed członkami walnego, mówiąc, że były takie plany aby objął on funkcję prezesa. Ale nie może się na to zdecydować, choć nie boi się wyzwań, bowiem w klubie brakuje 100 tysięcy złotych. Zdaniem Ireneusza Goławskiego te pieniądze powinien do klubu „dołożyć” burmistrz. „Poprzedni burmistrz wpompował w klub dodatkowe 100 tysięcy. Dziś na koncie Orląt zostało 29 złotych. Panie burmistrzu proszę zabrać głos” - zakończył swoje wystąpienie Ireneusz Goławski.

Obecny na zebraniu burmistrz Piotr Płudowski, wywołany w ten sposób do zabrania głosu, zdecydowanie stwierdził: „Nie powiem Wam dziś, że dam Wam 100 tysięcy złotych. Bo to nie są moje pieniądze”. Burmistrz pytał również, czy faktycznie dokładanie kolejnych kwot rozwiąże problem. Zwrócił uwagę, że stowarzyszenie które prowadzi klub ciągle ma problem z pieniędzmi. Zasugerował aby może jego członkowie przyjrzeli się jak pracują inne stowarzyszenia i jak sobie radzą. „A może trzeba się zastanowić czy w takiej formule nadal można działać? Czy może to nie jest tak, że ta maszynka jest już tak zepsuta, że już nie da się jej naprawić?” - pytał burmistrz Piotr Płudowski.

Burmistrz odniósł się także do słów o dołożeniu do kasy klubu przez jego poprzednika dodatkowych 100 tysięcy złotych. Jak się okazuje była to darowizna przekazana przez miejskie spółki PEC i PUIK. „O tym nikt nic nie wiedział. Jak to wygląda? Miejskie spółki będą teraz podnosić ceny opłat, żeby dołożyć do klubu? Nie tego oczekują ode mnie wyborcy”.

Po tych wystąpieniach poruszono kolejny wątek. Padło pytanie, co będzie dalej jeżeli nie dojdzie do wybory prezesa i zarządu. Kurator Sławomir Rzymowski poinformował zebranych, że jego praca kończy się 31 stycznia. Taki termin wyznaczył mu Sąd. I jeżeli nie będzie nowych władz, to prawdopodobnie nastąpi wybór kolejnego kuratora. O ile oczywiście taki wniosek złoży organ prowadzący dla Stowarzyszenia ŁKS Orlęta Łuków, czyli Starostwo Powiatowe.

Po długiej dyskusji ogłoszono 5 minutową przerwę. Po niej padł wniosek o przerwę w zebraniu. Propozycja została przyjęta. Przerwa w Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Orląt ma potrwać do poniedziałku 28 stycznia, do godziny 17.00.

AKup

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Do kibic 2
  2019-02-07 13:51:54

  arrow

  5000 zł dla trenera miesięcznie !!! Wcale nie dziwne że to upadło . To jest 60 tyś rocznie ! To ile dostsje drużyna ?

 • Do kibic
  2019-01-28 20:46:15

  arrow

  Nie możliwe żeby tyle płacili jednemu trenerowi za te pieniądze a może mniej utrzymały by się 3 sekcje boks zapasy i siatkówka przez cały rok i jeszcze by zostało .

 • kibic
  2019-01-28 15:27:12

  arrow

  Pieniądze z Orląt uciekają na dzieciaki z prywatnego klubu, bo pewien pan aby nie ponosić kosztów przerzucił dwie drużyny swoich podopiecznych trampkarzy na barki Orląt mimo że pobiera opłaty od rodziców. Druga sprawa wynagrodzenia trenerów (gdzie dla trenera seniorów miesięcznie wraz z ZUSami pewnie ok 5000) i wyprowadzanie kasy dla zawodników za tzw. pranie odzieży (bo za darmo grać nie będą-wymysł Pana ... i zakup sprzętu i odżywek u kolegów prowadzących sklep sportowy).
  Tak wygląda kondycja klubu i przy mnogości sekcji potrzeba około 500 000 rocznie aby wychodzić na ZERO!!

 • Słuchacz radia
  2019-01-27 22:15:45

  arrow

  W rozmowie pana Roberta Dołęgi w radiu padła przypadkiem odpowiedz na problem klubu . Dotacja jest na szkolenie dzieci i młodzieży ale to seniorzy promują miasto . Seniorom powinien płacić wydział promocji miasta . Wszystko będzie zgodnie z prawem .

 • yoiey
  2019-01-27 21:52:03

  arrow

  Żadne stowarzyszenie w Łukowie nie dostaje takiej kasy, jak Orlęta... I wciąż mało, mało, mało..

 • Wiśnia
  2019-01-27 19:48:36

  arrow

  miał "dobre" pomysły do wyborów. Teraz jak trzeba pracować i decydować to moim zdaniem brak i chęci i zapały i ochoty i pomysła jak mówi Ferdek Kiepski.

 • Obserwuję
  2019-01-27 18:24:30

  arrow

  Maszynka się popsuła mówi Burmistrz. Nie panie Piotrze maszynka działa tylko trzeba ustawić w niej trybiki. I Pan i Pana koledzy tego nie umieją zrobić gdyż byli tylko chętni gdy szybko się zbierali i dołączyli do członków ŁKS Orleta Łuków... W kolejnej fazie maszynki wybraliscie prezesa ku chwale i dumie jak to wygrała alternatywa bitwę z PiS! I w maszynce zabrakło wachy już po 13 dniach.... Co zrobiliście przez ten czas? Co zrobił członek klubu ŁKS Pan radny A.P? Proszę powiedzieć bo jakoś nic nie wiem w tej materii czy jakiś trybik zaskoczył? w tej maszynce. Trampolina w wyborach jest dobra zawsze fajnie pokazać się na meczu, opowiedzieć bajki dla dzieci o tym klubie i spróbować się wybić a potem... A róbta co chceta. Panie Burmistrzu Pan nawet nie próbuje nic zrobić w temacie tegoż klubu więc o czym tu mowa? Mówienie o Łazach Staninie itd o zarobkach i porównanie do klubu z bliską 100 letnia tradycją z 30 tys miasta ligę wyżej grającego jest śmieszne.Tu zawodnicy maja regularnie treningi jeżdżą chłopaki z innych miast gdzie uczą się i pracują to nie jest wiejski klub(bez urazy dla nich). Będąc głównym sponsorem jako UM nie wystarczy mówić że coś jest nie tak a należy pomóc i przedstawić jakiś swój plan działania. Skoro zarządza się miastem to ten klub chyba w nazwie ma Orleta Łuków a nie coś innego. Pomoc dla klubu jakieś pomysły itd to nie jest ingerencja w klub a normalny odruch i nic nadzwyczajnego. Nie dziwi mnie ze Irek Goławski nie chce być prezesem bo za chwilę wyleje się na niego wiadro pomyj. A Panie Arkadiuszu Kasznia powiem Panu ni mniej ni więcej że dla Pana też klub był dobrą trampolina gdy budował Pan stadion i startował na posła po czym czmychnął Pan do Opola może napiszę Pan o tym fraszke swoją albo też bajkę

 • A
  2019-01-27 15:24:05

  arrow

  Najwięcej dochodu przynosi piłka nożna nawet na mistrzostwach Polski wygrywają i nic z tego nie mają.

 • G
  2019-01-27 14:00:15

  arrow

  Coś Pan taki przewrażliwiony...?! Ktoś zapytał, więc grzecznie dostał odp. A Pan Z. już nie jest w Orlętach po roku wyborczym???

 • kibic
  2019-01-27 12:42:01

  arrow

  Dotacji z UM na ten rok powinno wystarczyć na spłatę długu i funkcjonowanie klubu. Tylko należy dokonywać wydatki na wynagrodzenie dla trenerów i przejazdy na zawody. 0 zł na premie, wyżywienie a pranie we własnym zakresie. W prywatnym KS za wszystko trzeba płacić. W Orlętach jeśli ktoś naprawdę chcę trenować może ponosić chociaż 20 zł miesięcznie. W szkołach są klasy sportowe chętni mogą się za darmo wychasać do bólu.

 • Do G.
  2019-01-27 10:42:31

  arrow

  P. Zarzycki awansował dzięki swojej pracy i umiejętnościom a ty ... siedzisz w swojej norze i walisz w klawiaturę zamiast pójść na zebranie, zostać prezesem i uzdrawiać łukowskie Orlęta.

 • Do G.
  2019-01-27 10:41:32

  arrow

  P. Zarzycki awansował dzięki swojej pracy i umiejętnościom a ty ... siedzisz w swojej norze i walisz w klawiaturę zamiast pójść na zebranie, zostać prezesem i uzdrawiać łukowskie Orlęta.

 • Znajomy Trenera
  2019-01-27 09:59:36

  arrow

  Jak mi znajomy trener powiedział że jak w tamtym roku na wiosnę były zawody w zapasach i za organizowanie polski związek wpłacił Orlętom 8 tyś zł a prezes wypłacił premie piłkarzom to ledwo wytezymałem żeby się nie śmiać . Ale jak powiedział , że pieniądze na sprzęt gdzieś z Lublina załatwiali bo w Orlętach nie. ma to mi było smutno . Jak się ze związku dopytywali na co poszło te 8 tyś i jak się dowiedzieli że nie na sekcję ( już długo Orlęta nie dostaną organizacji zawodów takich ) to chciało mi się płakać . Kolego zawodniku piłki inni już na Ciebie od dawna pracują a Ty nie .

 • S.
  2019-01-27 09:12:53

  arrow

  Przeciągnijcie Walne jeszcze z miesiąc...Wtedy największy problem sam sie rozwiąże. Pewne jak w banku.

 • Do zawodnik
  2019-01-27 08:56:45

  arrow

  Kto ma się wspólnnie brać za robotę ? Kto ma dać radę te młode chłopaki z boksu co ich tam 10 było - oni dają sobie radę. Ich trener Trener kadry Polski też daje sobie radę .Oni już mają swoją robote .

 • G.
  2019-01-27 08:05:53

  arrow

  Oj, ten Pan awansował. Z hydraulika, na naczelnika, a teraz sekretarz (nie partii tylko gminy).

 • detusan
  2019-01-27 02:54:10

  arrow

  moim zdaniem jeśli kręci się tam pogonowski i kasznia to nie da się tego klubu uzdrowić, słyszałem takich opinii więcej

 • Kandydaci
  2019-01-26 22:47:38

  arrow

  Jakubowski na prezesa. Mateńko na wice. Jeden za coś wreszcie będzie musiał odpowiadać, drugi wreszcie coś zrobi dla innych. Oczywiście obaj w nagrodę do pracy za darmo.

 • Mz
  2019-01-26 21:58:48

  arrow

  A gdzie się podział uzdrowiviel Orląt z ubiegłych lat - Michał Zarzycki?

 • zawodniku
  2019-01-26 21:35:21

  arrow

  wierzysz w to, co piszesz czy jestes zainteresowany wystawieniem ręki do kasy?

 • Gość
  2019-01-26 21:29:11

  arrow

  Trzeba wiekliej odwagi żeby tam zostać prezesem . Ryzyko utraty twarzy i pieniędzy duże . Zyski żadne . Od dawna tyklo jeden prezes był z własnej woli . Reszta była przymusowo .

 • Zawodnik
  2019-01-26 20:19:11

  arrow

  Nieco gorzkich słów prawdy usłyszeliśmy. Weźmy się wspólnie za robotę i damy radę. Myślę że jak miasto zobaczy nasze starania też pomoże. Niech będzie ten już prezes i do roboty.

 • Obserwator
  2019-01-26 15:57:47

  arrow

  Pan bomba i pegon chcieli rozgrywać. To czekamy.

 • Zabrakło ich? 2
  2019-01-26 14:06:56

  arrow

  no właśnie: gdzie ci pracownicy Starostwa Powiatego i PKS-u, którzy dopisywali się za pięć dwunasta na członków klubu w zeszłym roku? Wszystko jest do sprawdzenia na Warszawskiej 15

 • Wiśnia
  2019-01-26 13:20:00

  arrow

  kolejny trudny temat dla Płudka - po co mi to. lepiej nic nie robić, nie decydować, czekać aż sprawa przyschnie. Gościu nic tu po tobie, albo weźmiesz się do roboty albo będzie ciamcia ramcia.

 • Nikodem
  2019-01-26 13:15:22

  arrow

  albo wszechstronnie uzdolniony albo wszechstronnie niespełniony

 • kibic
  2019-01-26 12:56:16

  arrow

  Taki biznesmen a strach go obleciał. Każdy by chciał być Prezesem jak by na koncie było więcej niż potrzeba.
  W takim razie co robić? Miasto utrzymuje całą infrastrukturę łącznie z opłaceniem trenerów. Każdy trener po przedstawieniu preliminarza na swoją sekcję może otrzymać jakąś kwotę z dotacji z UM. Jeśli za mało to niech dana sekcja szuka sobie sponsora.

 • Zabrakło ich?
  2019-01-26 12:56:09

  arrow

  Panie Płudowski pamięć krótka? A kto się dołożył do tego żeby tę maszynkę zepsuć? Wtedy wszystko było takie proste a teraz gdzie są ci ludzie co tak gremialnie zapisywali się do klubu? Czemu żaden z nich nie chce teraz prezesować?

 • Nikoś
  2019-01-26 12:39:34

  arrow

  Od tartaka .

 • dyzma
  2019-01-26 12:33:55

  arrow

  który to Golawski miał by być prezesem? Ten dziennikarz czy ten od tartaka co chial byc też dyrektorem szpitala?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

1 czerwca - specjalny program na antenie Katolickiego...
2020-05-29 18:45:00 Kategoria:

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca o godz. 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego....

więcej »


foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »
foto

Idealne firany do salonu nowoczesnego. Jakie wybrać?
2020-05-28 12:40:41 Kategoria:

Firany to niezwykłe ozdoby i praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w każdym domu i mieszkaniu. Pozwalają w prosty sposób odmienić wnętrze i sprawić, że...

więcej »
foto

Projekt „Wsparcie samodzielności społecznej osób z...
2020-05-28 11:15:05 Kategoria:

Czas pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 stanowi duże wyzwanie dla naszego zdrowia psychicznego. Osoby chorujące na różne schorzenia często bywają poddawane stygmatyzacji i...

więcej »
foto

Fotowoltaika dla mieszkańców Białegostoku
2020-05-28 08:40:46 Kategoria:

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE) w naszym kraju rośnie wprost proporcjonalnie do ilości nowych kanałów dofinansowań o charakterze ogólnopolskim, jak...

więcej »
foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »

Łuków

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.05 19:30

ŁOK: trzeci koncert on-line

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.05 10:30

Łuków: obchody inne niż znamy

więcej »
4 5 6 7 8

ŁUKÓW, 08.05 19:30

Ł'OK LIVE

więcej »
9 10
11 12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.05

ŁOK: teatr on-line

więcej »
16 17
18 19 20 21 22

ŁUKÓW, 22.05

Ł'OK LIVE: Polowanie na lisa

więcej »
23 24
25 26

ŁUKÓW, 26.05

Łuków dla mam

więcej »
27 28

ŁUKÓW, 28.05

Łuków: zdalna sesja Rady Miasta

więcej »
29

ŁUKÓW, 29.05

Ł'OK LIVE: Buty Farmera

więcej »
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje