R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmieniają się ściany budynku Gimnazjum nr 2 w Łukowie
2015-06-24 18:57:48 Artykuł czytany 2916 razy


Na ścianach budynku Gimnazjum nr 2 w Łukowie powstaje mural. Ma być on wyrazem poszanowania różnorodności, tolerancji i wielokulturowości. Uczniowie gimnazjum wykonują go wspólnie z Dariuszem Paczkowskim z Fundacji Klamra.


Prace nad muralem zaczęły się we wtorek 23 czerwca. Z powodu padającego przez cały dzień deszczu, jego twórcy ograniczyli się do prac projektowych wykonywanych pod dachem. Dziś, w środę 24 czerwca pogoda sprzyjała artystom. Wyszli na zewnątrz i intensywnie wzięli się do pracy. Pierwsze efekty już widać. Cały mural ma być gotowy w czwartek 25 czerwca.

Akcję malowania wielokulturowego muralu organizują wspólnie Stowarzyszenie Dla Ziemi oraz Gimnazjum nr 2. Więcej na ten temat: http://www.podlasie24.pl/lukow/region/w-gimnazjum-nr-2-w-lukowie-powstanie-mural-18179.html
AKup  [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Do koszernego inacze
  2015-07-03 20:47:12

  arrow

  Służby to się tobą zajmą bo w końcu nie wiadomo czy to upojenie alkoholowe czy amok narkotyczny w trakcie którego reprezentujesz wybitnie chamskie nastawienie do myślących inaczej,żeby to było myślenie ,żeby to była dyskusja poparta argumentami to zwykły pijacki,prymitywny belkot podczas którego miesza ci się brunatne !!z czerwonym a gdzieś podczas przypływu trzeźwości ,wplatasz elementy różnokolorowe charakterystyczne dla grupy, której argumenty sięgają rynsztoka,DNA i jeszcze pięciu metrów mułu to twoje środowisko tu się realizujesz i nie jesteś biedaku świadomy co bredzisz i co się wokół ciebie dzieje bo wybrany przez ciebie sposób życia i bycia nie pozwala na nic więcej i nawet nie zauwazasz ,że to ty jestes aspołeczny i nietolerancyjny chlystek jesteś.Twoje czasy mijają ,obudź się ratuj siebie i miej wzgląd na swoich bliskich bo się dalej staczasz ruchem jednostajnie przyspieszonym bez żadnych hamulców a najgorsze jest to ,że cię wykorzystują bubki , które niszczą elewacje budynków użyteczności publicznej za społeczne pieniadze.Baranem nie jesteś coś się tam dobrego tli ale nie pij więcej i zrezygnuje z mordowni w jakich się ostatnio szlajasz.

 • Icek z kibucu
  2015-07-03 03:43:47

  arrow

  Trzykropku, Andrju i inni fanatycy, nie lejcie tu ciemnoty o jakimś 'neo, czy liberaliźmie', mnie oburza wasza nietolerancja, zacietrzewienie, nienawiść do bliżniego, który wyznaje inne wartości, inną religię, inny kolor skóry itd. Andrju, piszesz posty z jakiejś speluny, pijany jak szpadel, co widać po twoim bełkocie, a mnie zarzucasz, że piszę 'z kibucu'? Macie coś do kibuców, nazistowskie czegewary? Uważajcie, żeby nie zainteresowały się wami właściwe służby do zwalczania ideologii totalitarnych.

 • andrju
  2015-07-01 11:38:47

  arrow

  No pewnie, chcesz żyć , czytaj liberalne lektury ,bo inaczej nie masz szans na funkcjonowanie we wspōłczesnym świecie,chyba sam nie przeczytałes tego kanonu ,spisanego chybcikiem z neoliberalnego portaliku lub krytyki politycznej ,bo nijak się on ma do doktryny nauki społecznej kościoła,której autorytetem podpierają się w dyscyplinowaniu inaczej myślących funkcjonariusze platformy obywatelskiej i qazi liberałowie..Papieża to czytasz też wyrywając co lepiej brzmiące fragmenty dla ciebie ,z kontekstu jego dzieł choć dla mnie kosciol przedsoborowy jest bardziej atrakcyjny.Tak więc mniej czupurnosci więcej realizmu,mniej alkoholu który rozrzedza ostrość widzenia i jak podejmuje sie polemikę rób to przy swoim biurku a nie gdzieś w łukowskiej mordowni o czym wskazują godziny wpisow a po wytrzezwieniu pozujesz na intelektualny wzornik.Strzel sobie BARANKA nomen omen.

 • Do pogromcy trzykropka
  2015-06-28 18:38:48

  arrow

  Jak się nie ma argumentów to się sięga do ubeckich metod typu brak kultury,błędne pismo itp itd.Pisać po polsku mi nikt nie zabroni i transkrypcja nazwy bandyty Czegewary ,niesie w sobie nie tylko ładunek negatywnych emocji wobec tego bandyty,ale też chęć wymazania go z pamięci ludzkości, choć przyznaje ,ciężko lewactwu ,peło z tego zrezygnować. Mimo ,że napastliwy ton jest tej polemiki to dziekuje za zaszczytne dla mnie miano homofoba zwłaszcza na tak zacnym portalu.Nie wiedziałem, że stronnikami pana dyrektora i wykonawcami tego projektu są homoseksualiści,dalszym etapem programu będzie gender Panie zarządzający? Jak pień to ty jesteś głuchy, na to co się dzieje wokół i bezwzględność wobec inaczej podchodzących do problemu uchodżcow a problem jest bardziej złożony i nie rozwiąże tego bazgranie po ścianach,odnowionych za cięzkie pieniądze,pochodzące z projektów chroniących środowisko czy nie rozpuszcza to struktury styropianu? Panie burmistrzu wie pan o tej dewastacji? I rada ,nie jestem towarzyszem ,byś mi tu ubliżał formą wy, pilnuj się nie każdy pochodzi z twojego kibuca a jak już pouczasz,to sam skup się na poprawnej polszczyźnie bo ta kuleje.

 • @....
  2015-06-28 10:34:41

  arrow

  Zawsze się zastanawiam, jak można łączyć przywiązanie do katolicyzmu z taką czystą nienawiścią do bliźnich, do inności. Zadziwia mnie umiejętność etykietowania u tych, którzy nie mają pojęcia o ideach społecznych, bo pewnie nawet nie przeczytali żadnego tekstu liberalnego (Locke'a, von Hayeka, Constanta, Friedmana etc.), skoro tak plotą trzy po trzy. Myślę, że szacunek do innych narodów można wywieść również z myśli chrześcijańskiej. Poczytaj dokładnie, co Jan Paweł II pisał o patriotyzmie: "Charakterystyczne dla nacjonalizmu jest bowiem to, że uznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc się z prawami innych. Patriotyzm natomiast, jako miłość ojczyzny, przyznaje wszystkim innym narodom takie samo prawo jak własnemu, a zatem jest drogą do uporządkowanej miłości społecznej." (Jan Paweł II, "Pamięć i tożsamość"). Moim zdaniem wypowiedzi wielokropka pozostają w sprzeczność z nauczaniem Papieża - Polaka. Szkoda...

 • Witam wszystkich
  2015-06-28 07:55:33

  arrow

  Mamy demokrację, prawo wyboru... Mam więc prawo stanąć w obronie nie tylko p. dyrektora, ale tych 556 uczniów i ponad 50 nauczycieli pracujących w gimnazjum nr 2.Z całym szacunkiem dla innych szkół, ale w żadnej nie dzieje się tak dużo dobrego... Róbcie, proszę dalej "swoją robotę"...

 • do trzykropka cd.
  2015-06-28 02:20:09

  arrow

  PAN trzykropek pozdrawia, na pewno, swych konfratrów gestem 'zamawiania pięciu piw', który to gest, jak wiadomo z historii, jest wyrazem wielkiej tolerancji wobec wszystkich nacji i ras ludzkich. Tą tolerancje w szczególny sposób poznali Żydzi, Romowie, duchowni katoliccy, a także Polacy. Teraz PAN trzykropek, zamawiający po pięć piw, w komorach gazowych widziałby 'kasztanów', 'czarnuchów', 'żółtków', 'cyganów' i kogo jeszcze? Szanujących inność 'neoliberałów'? Albo jesteś z nami, albo przeciw nam? Jak nie z nami, to kula w łeb! Historia, niestety, ciągle się powtarza. Smutne to ...

 • do trzykropka
  2015-06-28 01:33:29

  arrow

  Człowieku, bredzisz. A jeśli jesteś taki Wszechpolak, to szanuj swoją ojczyznę znajomością zasad poprawnej polszczyzny, interpuncji itd. Twój fanatyzm jest tożsamy z fanatyzmem 'Czegewary'. Z tego samego pnia nienawiści do ludzi się wywodzicie. Tolerancja tak, ale zdecydowany sprzeciw wobec takich homofobów, jak Ty i tobie podobni czegewarowie, PANIE trzykropku.

 • ....
  2015-06-27 12:47:09

  arrow

  Wychowanie to dyrektor niech zostawi rodzicom i nie przemyca neoliberalnych farmazonow, w kupie siła ,siła większosci, nie róbmy polityki to już przerabialismy dzisiaj potrzeba dla nas Łukowian , Polaków dobrej codzienności,samostanowienia o swojej codzienności i przyszłości nie trzeba nam tu przygotowania gruntu pod nowych uchodźców których Europa nie chce a nam zaczną zagrażać.Papier wszystko wytrzyma ,wszystko można napisać ja tylko chciałbym zauważyć czy dyrektor zauważa w jakiej żyje rzeczywistości czy mami go jeszcze perspektywa neoliberalnej perspektywy w która i pańskie działania się wpisują.Czy burmistrz wie o pańskich działaniach niszczących elewacje budynku? Ją swojego dziecka do Pańskiej placówki nie dam.Proszę nie czuć się zbyt pewnie mimo że oświata w lewackich rękach spoczywa.

 • Artur Baranowski
  2015-06-25 20:29:29

  arrow

  Szanowni Państwo,

  Dziękuję za wszystkie komentarze i cieszę się, że temat, w który zaangażowała się nasza młodzież budzi tak wiele emocji. Pozwalam sobie zabrać głos w dyskusji i przedstawić wartość tego projektu, jako głos 19 uczniów wykonujących ten trzydniowy projekt. Oto ich wypowiedzi zebrane przez przedstawicieli Stowarzyszenia „Dla Ziemi”(sponsora warsztatów) przy współpracy z Fundacją Klamra:

  - „Nauczyłem się, że trzeba każdego szanować bez względu na jego wygląd, na sposób bycia”

  - „W dobry sposób przekazano nam myśl na temat otwartości i akceptacji”

  - „Podobała mi się integracja, praca w grupie. Dorośli, którzy wierzą w ciebie, że ci się uda.”

  - „Było wspaniale, nigdy tego nie zapomnę”.

  - „Nauczyłam się malować graffiti. Nauczyłam się, że grupa daje siłę”.

  - „Poznałam, jak dużą formą przekazu jest sztuka, jak można to wykorzystać”.

  - „Warsztaty dużo nauczyły mnie o tym, jak dobierać kolory”.

  - „Codziennie przechodząc blisko szkoły będę miała w pamięci te trzy wspaniałe dni malowania”.

  - „Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze raz i znów stworzymy coś fajnego”.

  - „Podoba mi się, że nasza ciężka praca zostanie jeszcze przez długi czas i będzie cieszyć oczy innych”

  - „Było super! Minus: warsztaty trwały zbyt krótko”.
  z szacunkiem

  Artur Baranowski
  Gimnazjum nr 2 w Łukowie

  ps. Chciałbym współtworzyć szkołę wyrażającą szacunek dla innych, w której młodzi ludzie stają się po prostu lepsi, z którą młodzież zacznie się utożsamiać. Dzięki wielu nauczycielom, rodzicom i uczniom jest to możliwe :)

 • ....@......
  2015-06-25 15:39:59

  arrow

  Chce się robić komu? Komuś kto ma pieniązki z projektu jakoś nie widzę ze maluje łukowska młodzież a przecież mamy utalentowanych malarzy.Proszę mi tu nie wkładać buciorow nietolerancji bo Łuków jest miastem tolerancji i jacyś brodaci ortodoksi nie bedea mi tu standardów wyznaczać.O ile przedstawiciele z Lubartowa są mi bliscy to bemowscy aktywiści niekoniecznie.Wielokulturowość bokiem wychodzi Belgii,Francji Europie zachodniej i nie jest to wina autochtonów tylko przybyszy ,którzy ni jak nie chcą akceptować i szanować kultury świeckiej UE.Jeżeli już zaglujesz Papieżem do przypomnijmy sobie co papież mówił o podcinaniu kultury,historii i o matce ojczyźnie. Nie podobaja mi się bazgroly na budynkach użyteczności publicznej nie podoba mi sie liberalna,platformerska ideologia przemycana przez dyrektora tej placówki.Burmistrz wie o tym? Czy sam zapatrzony w tuskowe plemię.

 • @....
  2015-06-25 12:09:42

  arrow

  A co złego jest w tolerancji, akceptacji różnorodności, wielowyznaniowości. Zachęcam do poczytania Jana Pawła II i wsłuchania się w jego głos na temat innych kultur. Murale poświęcone bohaterom Armii Krajowej - popieram, murale poświęcone tolerancji - również. Dobrze, że chce się coś robić.

 • m...
  2015-06-25 08:03:50

  arrow

  Tak, to ten placyk co w czarnego luda ganialiśmy, a za plecami były gołębniki. Ech to były czasy.

 • a
  2015-06-25 07:43:22

  arrow

  nauka malowania po ścianach budynków, a co potem ?

 • ....
  2015-06-24 21:15:52

  arrow

  No czy to nie za bardzo tendencyjne ? W innych regionach a przede wszystkim na lubelszczyźnie młodzież maluje murale poświęcone Żołnierzom Niezłomnym a tu podtatusiali liderzy próbują nam wmówić a raczej naszym dzieciom, że jesteśmy nietolerancji,zapyziali krwawo ustosunkowani do uchodźców islamskiego autoramentu.Pompowanie, my widzimy co się dzieje w Afryce Północnej na bliskim wschodzie z naszymi braćmi chrześcijanami,my widzimy co bandyci Kadyrowa robią z Ukraińcami a mimo to uchodźcy czują się u nas doskonale i tak zostanie.Myślę ,że nie zobacze gęby Czegewary bo on też swego czasu był ikoną tolerancji,braterstwa itp a był zwykłym bandyta.Idea przyjaciół ziemi też się skompromitował od kiedy greenpaes chodź na pasku Putina.PAN burmistrz o działaniach dyrektora wie?Czy ktoś to monitoruje byłbym niepokojony.

 • absolwentka sp 2
  2015-06-24 18:36:19

  arrow

  Czy to ta przestrzeń, gdzie w wolnym czasie bawiliśmy się w "Czarnego luda"?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowenna przed wspomnieniem bł. Męczenników Podlaskich...
2022-01-20 15:28:00 Kategoria:

14 stycznia w Pratulinie rozpoczęła się nowenna poprzedzająca wspomnienie bł. Męczenników Podlaskich przypadające 23 stycznia. Modlitwę codziennie transmituje...

więcej »


foto

Zdrowe słodycze, gdzie kupić?
2022-01-25 08:02:21 Kategoria:

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czy jedzenie słodyczy idzie w parze z byciem fit? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie brzmi tak. Pewnie w waszych głowach rodzi...

więcej »
foto

Jakie są najczęstsze powikłania po przejściu COVID-19?
2022-01-21 13:41:38 Kategoria:

Ponad ćwierć miliarda osób na całym świecie zostało zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Większość z nich wyzdrowiała. Nie dla wszystkich oznacza to powrót do pełnej...

więcej »
foto

Witamina D3 – jakie są objawy niedoboru?
2022-01-21 12:38:25 Kategoria:

Witamina D3 odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Już od pierwszych miesięcy życia należy dbać o jej prawidłowy poziom. Jest niezbędna dla prawidłowego...

więcej »
foto

Kwasy tłuszczowe omega-3 - najlepsze źródła w diecie
2022-01-21 12:29:28 Kategoria:

Zdrowe tłuszcze, a szczególnie kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo ważne w utrzymaniu prawidłowej pracy organizmu. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe muszą zostać...

więcej »
foto

OBYWATELSKA INICJATYWA UCHWAŁODAWCZA 2.0
2022-01-21 06:00:00 Kategoria:

Stowarzyszenie BONUM PUBLICUM zaprasza do udziału w projekcie pn. „OBYWATELSKA INICJATYWA UCHWAŁODAWCZA 2.0”.

więcej »
foto

Jakie zalety ma catering dietetyczny?
2022-01-19 10:14:36 Kategoria:

Catering dietetyczny Białystok polega na dostarczaniu przez wybraną firmę posiłków pod wskazany adres. Opcja ta cieszy się coraz większą popularnością, co wynika z...

więcej »
foto

Pamiętajcie o Magicznych Ogrodach!
2022-01-16 10:04:36 Kategoria:

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny zaprasza gości od 29 kwietnia 2022 roku.

więcej »

Łuków

w lewoStyczeń 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

ŁUKÓW, 02.01

Łuków: Giełda Kolekcjonerów

więcej »
3 4 5 6

ŁUKÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Łukowie

więcej »
7 8 9

ŁUKÓW, 09.01

ŁOK: Niedziela z teatrem

więcej »

ŁUKÓW, 09.01

Eleni i Kasia Cerekwicka wystąpią w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 09.01

Koncert Kolęd i Pastorałek w Trzebieszowie

więcej »

ŁUKÓW, 09.01 17:00

Łuków: nowy termin Koncertu Kolęd i Słodkich Serc

więcej »
10 11

ŁUKÓW, 11.01 18:00

Łuków: spotkanie w sprawie „Polskiego Ładu”

więcej »
12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.01

Zimowe zawody pływackie w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 15.01 17:00

Łuków: GĘBY w Galerii PROwizorium

więcej »
16
17 18 19 20 21

ŁUKÓW, 21.01

Łuków: obchody 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

więcej »
22 23

ŁUKÓW, 23.01

ŁOK: Niedziela z Teatrem

więcej »

ŁUKÓW, 23.01 14:00

Łuków: Ufni Bogu na ten Nowy Rok

więcej »
24 25 26 27

ŁUKÓW, 27.01

Gmina Łuków: szczepienia przeciwko COVID-19

więcej »
28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje