R E K L A M A



ŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zaskakujące informacje w sprawie obwodnicy Łukowa
2020-02-28 07:14:10 Artykuł czytany 3663 razy


Jak już informowaliśmy, na rządowej liście 100 obwodnic znalazł się Łuków. Do tego tematu nawiązał na sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski. Jak mówił, zaskoczyły go informacje znajdujące się w „załączniku” do tego programu. Wynika z nich, że obwodnica Łukowa ma mieć 3 kilometry 700 metrów długości.


Rząd ogłosił listę 100 obwodnic do wybudowania na początku lutego. Te drogi mają powstać w ciągu najbliższych 10 lat. Na tej liście znalazł się Łuków. Wiadomość sama w sobie bardzo dobra. Kiedy jednak zaczyna się pytać o szczegóły, nie wiele jeszcze wiadomo. Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski mówił na naszej antenie, że ta informacja go ucieszyła, ale ma obawy, czy zostanie zrealizowana. Nikt o szczegółach z nikim nie rozmawiał. Do tematu burmistrz powrócił na sesji Rady Miasta, która odbywała się w czwartek 27 lutego. Poinformował on radnych, że po analizie dokumentów na stronie Rady Ministrów, z zaskoczeniem stwierdził, że znalazł się tam zapis, iż obwodnica Łukowa, która ma łączyć drogi krajowe 63 i 76, ma mieć długość zaledwie 3 kilometrów i 700 metrów. To zapis, który zupełnie nie pasuje do tego, jak wyglądają plany zagospodarowania miasta, na których wytyczona jest obwodnica Łukowa. Burmistrz Płudowski zadeklarował, że będzie starał się wyjaśnić tę sprawę.

Obwodnica Łukowa narysowana na mapach w 2002 roku obiega centrum miasta od strony zachodniej. Zaczyna się przy ulicy Radzyńskiej i kończy za ulicą Zimna Woda przechodząc na teren gminy Łuków. Przecina też w połowie ulicę Łapiguz i podstrefę ekonomiczną. A jej długość to ponad 11 kilometrów.

Rządowy program przewiduje, że 100 obwodnic ma powstać w ciągu 10 najbliższych lat. Część z tych inwestycji, wpisanych do programu, już jest realizowana. Co do obwodnicy Łukowa jest zapowiedź, że jej budowa ma ruszyć w pierwszym kwartale 2023 roku. Nie wiadomo tylko na razie, jakiej długości będzie to droga.



AKup [ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • czy to prawda?
    2020-03-03 07:32:33

    arrow

    3,7 km a tylu pisowych działaczy było zaangażowanych sama Mazurek, i Czarnek no i lokalni polityczki Dariusz i Ryszard aaa tu jakaś ścieżka w polach się okazuje będzie?

  • ?
    2020-02-29 21:15:40

    arrow

    3,7

  • Rych od Dareczka
    2020-02-29 12:34:31

    arrow

    Dobre dobre jeszcze trochę a trzeba będzie na DK 63 miedzy Łukowem a Biardami koleiny bronami równać a Pany z Łukowskiego PiSlandu o jakiś dyrdymałach opowiadają. DOŚĆ tej przedwyborczej propagandy. Wcześniej obiecali tomograf tera obwodnice. Czy z obwodnica będzie jak z tomografem że to tylko na tekturowym papierku? Rondo na radzyńskiej kolejne lata już nie potrafią zrobić a już nowe obiecanki cacanki.

  • Antypisie
    2020-02-29 10:35:41

    arrow

    Już wszyscy wiedzą, że jesteś tylko hejtującym głupkiem a ty ciągle próbujesz to udowadniać. Jedyne czego ty potrzebujesz to odrobina mózgu.

  • Antypis
    2020-02-29 10:16:49

    arrow

    I co Pinokio i co prychu? Nic tylko obiecanki a jak konkrety wychodza na wierzch to wstyd nawet wspominać że to jest projekt poważny. Chodnik na Lapiguzie i rondo na Radzynskiej to są konkrety które chce Łuków

  • pan tomograf
    2020-02-29 09:41:43

    arrow

    Darek ty może skoncz najpierw rondo na radzyńskiej a nie mówisz o trzech koncepcjach dużej obwodnicy, która obwodnicą ma być tylko z nazwy. A jak Radzyńska chłopie nie wychodzi to chociaż dziurę przed "rondem" załatajcie w tym zdp bo koło można urwać

  • pan tomograf
    2020-02-29 09:41:09

    arrow

    Darek ty może skoncz najpierw rondo na radzyńskiej a nie mówisz o trzech koncepcjach dużej obwodnicy, która obwodnicą ma być tylko z nazwy. A jak Radzyńska chłopie nie wychodzi to chociaż dziurę przed "rondem" załatajcie w tym zdp bo koło można urwać

  • Tekturowy powiat 2045 ?
    2020-02-29 06:46:01

    arrow

    A ronda włączające te 3 km obwodnicy do dróg 76 i 63 powstaną w roku 2045 ? No chyba ze tekturowe to 5 lat wcześniej ?

  • Tekturowy powiat
    2020-02-29 06:40:44

    arrow

    A ronda włączające te 3 km obwodnicy do dróg 76 i 63 powstaną w roku 2045 ? No chyba ze tekturowe to 5 lat wcześniej?

  • Eh
    2020-02-28 20:21:28

    arrow

    Nie trzeba być mistrzem topografii ani nauczycielem geografii aby się zorientować, że połączenie drogi 76 i 63 będzie w kierunku północnym i południowym.

  • BU HA HA HA
    2020-02-28 16:36:15

    arrow

    Dalsza część obwodnicy będzie tekturowa jak i tomograf i mammograf dla łukowskiego szpitala a co

  • Jak
    2020-02-28 16:19:34

    arrow

    Do Denis. Połączenie drogi nr. 63 relacji Łuków-Siedlce i 67 relacji Łuków-Stoczek Łuków. A nie Świderska i Radzyńska...

  • Jak
    2020-02-28 16:18:57

    arrow

    Do Denis. Połączenie drogi nr. 63 relacji Łuków-Siedlce i 67 relacji Łuków-Stoczek Łuków. A nie Świderska i Radzyńska...

  • Jak
    2020-02-28 16:18:04

    arrow

    Do Denis. Połączenie drogi nr. 63 relacji Łuków-Siedlce i 67 relacji Łuków-Stoczek Łuków. A nie Świderska i Radzyńska...

  • BOLO
    2020-02-28 14:50:36

    arrow

    PIS RZUCA NA SZLE WSZYSTKIE MOŻLIWE TEMATY OBY TYLKO WYGRAŁ DUDA. PO WYBORACH SZARA RZECZYWISTOŚĆ. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!!!!!!!!!!

  • BOLO
    2020-02-28 14:48:50

    arrow

    PIS RZUCA NA SZLE WSZYSTKIE MOŻLIWE TEMATY OBY TYLKO WYGRAŁ DUDA. PO WYBORACH SZARA RZECZYWISTOŚĆ. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!!!!!!!!!!

  • Łukowianin
    2020-02-28 14:24:22

    arrow

    Panie Starosto proszę o rondzie rozmawiać. A bardziej prosimy o konkrety bo ta obwodnica to tylko szum jak widać. Chcemy konrketow a nie takie czcze pisanie.

  • panie starosto
    2020-02-28 14:17:16

    arrow

    Dokończcie sprawę ronda na Radzyńskiej i dopiero się przymierzajcie do kolejnych inwestycji!

  • jarząbek
    2020-02-28 11:32:19

    arrow

    Wszystko się zgadza te cztery kilometry wybuduje państwo a pozostałą część powiat, miasto i gmina.
    A może ta obwodnica będzie po stronie północnej od Gołaszyna przez ul Międzyrzecką za Łazami pod Jeziory i do Radzyńskiej. To mój plan.

  • Do DS
    2020-02-28 10:55:01

    arrow

    Już tytuł to próba manipulacji, sugeruje jakieś niejasności. Brawo panie Starosto, nie gadać tylko działać. Czekamy na konkrety

  • Dariusz Szustek
    2020-02-28 10:41:27

    arrow

    Odnośnie tych rewelacji informuję, że w ubiegłym tygodniu w Lublinie prowadziłem rozmowy z dyrektorem GDKiA na temat przebiegu dużej obwodnicy Łukowa. Rozważaliśmy 3 warianty. Jeśli zapadnie w tej sprawie jakaś konkretna decyzja zostaniecie Państwo o tym niezwłocznie poinformowani.

  • BA DUM TSS
    2020-02-28 10:10:55

    arrow

    Czy starosta już pozyskał miliony na dokończenie tej obwodnicy? Wszak i na jego terenie planowana jest ta inwestycja?

  • ppp
    2020-02-28 08:40:39

    arrow

    Czy radny wojewódzki już interweniuje w województwie w sprawie "brakujących" kilometrów?

  • Demis
    2020-02-28 08:27:02

    arrow

    Ładne jaja :) chcą zrobić prawie 4km odcinek bezużytecznej drogi. Pewnie byłby to kawałek między Świderską a Radzyńską który w niczym by nie pomógł. ehhhh

  • grzegorz
    2020-02-28 07:49:52

    arrow

    Płudowski całe życie zaskoczony

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

31 marca wtorkowe audycje Kaolickiego Radia Podlasie
2020-03-30 09:55:47 Kategoria:

KRP zaprasza 31 marca do wysłuchania:

więcej »


foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...