R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Stypendia i nagrody od wójta gminy Łuków
2017-09-26 10:00:50 Artykuł czytany 798 razy


Dziewięcioro uczniów z terenu gminy Łuków otrzymało stypendia, a trzynastu nagrody, w kolejnej edycji programu stypendialnego realizowanego przez władze gminy. Wręczenie stypendiów i nagród odbyło się w Urzędzie Gminy, 20 września.


W bieżącej edycji tylko pięcioro kandydatów spełniło wymagania, aby otrzymać Stypendium Gminy Łuków. Osiągnęli oni średnią ocenę powyżej 4,5, wykazali się co najmniej bardzo dobrym zachowaniem oraz zostali laureatami miejsc punktowanych I-III krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej, sportowej czy też konkursu przedmiotowego. W tym roku stypendia otrzymali:

Aleksandra Anna Ciężka – uczennica klasy I Gimnazjum nr 2 w Łukowie, która zajęła I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek, IV miejsce w rozgrywkach wojewódzkich ligi młodziczek w piłce ręcznej, I miejsce w międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt U-14 ,,Dwójeczka Cup” oraz I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej ,,Les Accros du Hand 2017” we Francji (opiekun Jerzy Kożuch).

Martyna Czerepińska – uczennica klasy I Gimnazjum nr 2 w Łukowie, która zdobyła tytuł laureata za V miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS, III miejsce w wadze 65kg w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu Light-Contact oraz III miejsce w wadze 65kg w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu Pointfighting (opiekun Zenon Pawlikowski).

Natalia Kryjer – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła II miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur oraz I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodziczek w zapasach dziewcząt (opiekun Grzegorz Rychta).

Kacper Siwiak – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który zajął I miejsce w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, I miejsce w XII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian oraz wyróżnienie w Turnieju Wojewódzkim XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Przebudzeni do Życia”, laureat nagrody specjalnej w XXVII Międzywojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej (opiekun Sławomir Żyłka).

Kamil Juszczyński – uczeń klasy I Gimnazjum w Strzyżewie, który zajął III miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej, III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie, członek kadry Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej (opiekun Paweł Mućka).

Mateusz Bancerz: uczeń I klasy Gimnazjum w Strzyżewie, który zajął III miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej, III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie. Członek kadry Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej (opiekun Paweł Mućka).

Dorian Siekierzyński – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Dąbiu, który zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu Pointfighting, II miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu Light-Contact oraz I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Piaseczno Cup” w kickboxingu Pointfighting (opiekun Zenon Pawlikowski).

Gabriela Ostojska – uczennica V klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, która zajęła I miejsce w konkursie II Podlaska Wiosna Gitarowa oraz wyróżnienie w VII Konkursie Gitarowym w Szczebrzeszynie (opiekun Andrzej Przeździak).

Bartosz Prusinowski – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, który zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Light-Contact, II i III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Pointfighting, I miejsce w ,,Otwartym Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku kickboxingu” Kickboxing Pointfighting oraz wywalczył tytuł „Najlepszy Zawodnik Kadet” w ,,Otwartym Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Kickboxingu” w Katowicach (opiekun Zenon Pawlikowski).

Aby uzyskać Nagrodę Wójta Gminy Łuków konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego I-VI w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym. Wysokość nagród została zróżnicowana w zależności od wyniku osiągniętego przez kandydatów.

Nagrody otrzymali:
Mateusz Sosnowski, Marcin Krasnodębski, Kacper Ptasiński, Piotr Szczygielski i Sebastian Laskowski – uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdrach, którzy zajęli I miejsce drużynowo w półfinale rejonowym wojewódzkiego czwórboju LA chłopców, I miejsce drużynowo w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju LA oraz II miejsce drużynowo w XXVI Międzywojewódzkich Biegach Pamięci gen. F. Kleeberga (opiekun Jolanta Conkała).

Julia Jezierska – uczennica I klasy IV LO w Łukowie, która zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt (100m indywidualnie, sztafeta 4x100m), IV miejsce w Rejonowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt (100 m indywidualnie, sztafeta 4x100m) oraz III miejsce w Powiatowych Biegach Sztafetowych 10x800m (opiekun Marzena Żaromska).

Michał Okniński – uczeń I LO w Łukowie, który zajął IV miejsce w Polsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, jest laureatem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i zwycięzcą Powiatowego Konkursu Ekonomicznego w Łukowie.

Damian Kryjer – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach oraz II miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w zapasach (opiekun Grzegorz Rychta).

Julia Pracz – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła III miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w zapasach, III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach oraz III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym (opiekun Grzegorz Rychta).

Klaudia Karwowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła III miejsce w Memoriale Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej (opiekun Grzegorz Rychta).

Krzysztof Koper – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który jest laureatem Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Historycznego oraz laureatem Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864” (opiekun Stanisław Czajka).

Jakub Janasz – uczeń Gimnazjum nr 2 w Łukowie, który zajął I miejsce w Finale Wojewódzkim Drużynowych Biegów Przełajowych w Adamowie, IV miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych w Finale Rejonu Bialskiego (opiekun Robert Filip).

Patrycja Piotrowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach (opiekun Grzegorz Rychta).

Stypendia oraz nagrody wręczyli: zastępca wójta Wojciech Szczygieł oraz Bogdan Wiącek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego.

AKup/Łuków [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

PUNKT POŚREDNICTWA PRACY W WĘGROWIE
2018-09-10 08:00:00 Kategoria:

Zapraszamy do Punktu Pośrednictwa Pracy w Węgrowie.

więcej »

Łuków

w lewoWrzesień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.09 - 02.09

Łuków: ostatni weekend wakacji

więcej »

ŁUKÓW, 01.09

Gmina Adamów: 100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej

więcej »

ŁUKÓW, 01.09 16:45

Łuków: spotkajmy się przy grobach żołnierzy

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.09 13:00

Gmina Łuków: Jarmark Geologiczny

więcej »
3 4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.09

Łuków: Mistrzostwa Młodzików w Szachach

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.09

Zaproszenie na Dzień Skupienia Wspólnoty SYCHAR w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 08.09

Narodowe Czytanie w Łukowie i w Krzywdzie

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 10:00

Wola Gułowska: Dożynki Diecezji Siedleckiej

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 11:00

Łuków: 50-lecie sekcji zapasów ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.09

Łuków: ruszają zapisy na Biegi księdza Brzóski

więcej »

ŁUKÓW, 09.09 15:00

Gmina Stanin: spotkanie w sprawie „Eko - Energii”

więcej »
10 11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.09 12:00

„Rzeźbiarze dla Niepodległej” czyli plener w łukowskim muzeum

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.09

Półmaraton Tradycji w Adamowie

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.09

Pożegnanie lata nad łukowskim zalewem

więcej »

ŁUKÓW, 16.09

Łuków: koncert muzyki organowej i kameralnej

więcej »
17 18

ŁUKÓW, 18.09

Nowe symbole dla Łukowa

więcej »

ŁUKÓW, 18.09

ŁOK: zapisz się na zajęcia plastyczne

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.09

Łuków: Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

Turniej Boccia w Zespole Placówek w Łukowie

więcej »
20 21

ŁUKÓW, 21.09

Triduum modlitewne w Łukowskiej Kolegiacie

więcej »

ŁUKÓW, 21.09

Łuków: zbiórka elektroodpadów i odpadów wielkogabarytowych

więcej »

ŁUKÓW, 21.09 10:00

Łuków: „Kromka chleba dla sąsiada”

więcej »

ŁUKÓW, 21.09 19:00

Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Łukowie „Mamy Moc”

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.09

Gmina Łuków: zagrają dla Niepodległej

więcej »

ŁUKÓW, 22.09

Klub Ojca Łuków zaprasza na warsztaty „Tato & Córka”

więcej »

ŁUKÓW, 22.09 10:00

Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Łukowie „Mamy Moc”

więcej »

ŁUKÓW, 22.09 10:00

Łuków: „Kromka chleba dla sąsiada”

więcej »

ŁUKÓW, 22.09 14:00

„Bezpieczny Peleton” wyjedzie na ulice Łukowa

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.09 11:00

Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Łukowie „Mamy Moc”

więcej »

ŁUKÓW, 23.09 14:00

Święto Ziemniaka w Niedźwiadce i w Sięciaszce

więcej »

ŁUKÓW, 23.09 17:00

Zaproszenie z parafii Przemienienia Pańskiego z Łukowa

więcej »
24 25 26

ŁUKÓW, 26.09 17:00

ŁOK: Wspomnienia Dawnych Dni

więcej »

ŁUKÓW, 26.09 17:00

Łukowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza

więcej »
27 28 29

ŁUKÓW, 29.09

Łuków: kryta pływalnia ruszy pod koniec września

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje