R E K L A M A



ŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Stypendia i nagrody od wójta gminy Łuków
2017-09-26 10:00:50 Artykuł czytany 757 razy


Dziewięcioro uczniów z terenu gminy Łuków otrzymało stypendia, a trzynastu nagrody, w kolejnej edycji programu stypendialnego realizowanego przez władze gminy. Wręczenie stypendiów i nagród odbyło się w Urzędzie Gminy, 20 września.


W bieżącej edycji tylko pięcioro kandydatów spełniło wymagania, aby otrzymać Stypendium Gminy Łuków. Osiągnęli oni średnią ocenę powyżej 4,5, wykazali się co najmniej bardzo dobrym zachowaniem oraz zostali laureatami miejsc punktowanych I-III krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej, sportowej czy też konkursu przedmiotowego. W tym roku stypendia otrzymali:

Aleksandra Anna Ciężka – uczennica klasy I Gimnazjum nr 2 w Łukowie, która zajęła I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek, IV miejsce w rozgrywkach wojewódzkich ligi młodziczek w piłce ręcznej, I miejsce w międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt U-14 ,,Dwójeczka Cup” oraz I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej ,,Les Accros du Hand 2017” we Francji (opiekun Jerzy Kożuch).

Martyna Czerepińska – uczennica klasy I Gimnazjum nr 2 w Łukowie, która zdobyła tytuł laureata za V miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS, III miejsce w wadze 65kg w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu Light-Contact oraz III miejsce w wadze 65kg w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu Pointfighting (opiekun Zenon Pawlikowski).

Natalia Kryjer – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła II miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur oraz I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodziczek w zapasach dziewcząt (opiekun Grzegorz Rychta).

Kacper Siwiak – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który zajął I miejsce w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, I miejsce w XII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian oraz wyróżnienie w Turnieju Wojewódzkim XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Przebudzeni do Życia”, laureat nagrody specjalnej w XXVII Międzywojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej (opiekun Sławomir Żyłka).

Kamil Juszczyński – uczeń klasy I Gimnazjum w Strzyżewie, który zajął III miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej, III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie, członek kadry Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej (opiekun Paweł Mućka).

Mateusz Bancerz: uczeń I klasy Gimnazjum w Strzyżewie, który zajął III miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej, III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie. Członek kadry Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej (opiekun Paweł Mućka).

Dorian Siekierzyński – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Dąbiu, który zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu Pointfighting, II miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu Light-Contact oraz I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Piaseczno Cup” w kickboxingu Pointfighting (opiekun Zenon Pawlikowski).

Gabriela Ostojska – uczennica V klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, która zajęła I miejsce w konkursie II Podlaska Wiosna Gitarowa oraz wyróżnienie w VII Konkursie Gitarowym w Szczebrzeszynie (opiekun Andrzej Przeździak).

Bartosz Prusinowski – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, który zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Light-Contact, II i III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Pointfighting, I miejsce w ,,Otwartym Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku kickboxingu” Kickboxing Pointfighting oraz wywalczył tytuł „Najlepszy Zawodnik Kadet” w ,,Otwartym Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Kickboxingu” w Katowicach (opiekun Zenon Pawlikowski).

Aby uzyskać Nagrodę Wójta Gminy Łuków konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego I-VI w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym. Wysokość nagród została zróżnicowana w zależności od wyniku osiągniętego przez kandydatów.

Nagrody otrzymali:
Mateusz Sosnowski, Marcin Krasnodębski, Kacper Ptasiński, Piotr Szczygielski i Sebastian Laskowski – uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdrach, którzy zajęli I miejsce drużynowo w półfinale rejonowym wojewódzkiego czwórboju LA chłopców, I miejsce drużynowo w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju LA oraz II miejsce drużynowo w XXVI Międzywojewódzkich Biegach Pamięci gen. F. Kleeberga (opiekun Jolanta Conkała).

Julia Jezierska – uczennica I klasy IV LO w Łukowie, która zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt (100m indywidualnie, sztafeta 4x100m), IV miejsce w Rejonowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt (100 m indywidualnie, sztafeta 4x100m) oraz III miejsce w Powiatowych Biegach Sztafetowych 10x800m (opiekun Marzena Żaromska).

Michał Okniński – uczeń I LO w Łukowie, który zajął IV miejsce w Polsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, jest laureatem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i zwycięzcą Powiatowego Konkursu Ekonomicznego w Łukowie.

Damian Kryjer – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach oraz II miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w zapasach (opiekun Grzegorz Rychta).

Julia Pracz – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła III miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w zapasach, III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach oraz III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym (opiekun Grzegorz Rychta).

Klaudia Karwowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła III miejsce w Memoriale Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej (opiekun Grzegorz Rychta).

Krzysztof Koper – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który jest laureatem Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Historycznego oraz laureatem Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864” (opiekun Stanisław Czajka).

Jakub Janasz – uczeń Gimnazjum nr 2 w Łukowie, który zajął I miejsce w Finale Wojewódzkim Drużynowych Biegów Przełajowych w Adamowie, IV miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych w Finale Rejonu Bialskiego (opiekun Robert Filip).

Patrycja Piotrowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach (opiekun Grzegorz Rychta).

Stypendia oraz nagrody wręczyli: zastępca wójta Wojciech Szczygieł oraz Bogdan Wiącek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego.

AKup/Łuków [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




REKLAMA
foto

Wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA w Węgrowie
2018-06-18 07:58:26 Kategoria:

23 czerwca w Węgrowie odbędzie się wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy i atrakcje dla dzieci. Będzie można również wygrać...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2018-06-18 07:23:30 Kategoria:

Dyrekcja Obiektu Gródek nad Bugiem ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie pn. NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Uroczystość odbędzie się 24 czerwca w godz. 11.00 – 24.00 na terenie...

więcej »

Łuków

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.06 10:00

Łuków: Gra Miejska z okazji Dnia Dziecka

więcej »

ŁUKÓW, 01.06 14:00

Dzień Dziecka w Kinie Łuków

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.06

Gminny Dzień Dziecka w Staninie

więcej »

ŁUKÓW, 03.06 10:00

ŁOK: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 03.06 14:00

Łuków: niedziela dla najmłodszych

więcej »

ŁUKÓW, 03.06 15:00

Dzień Dziecka w Łukowie

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.06 18:00

ŁOK: „Mały Picasso”

więcej »
5 6 7 8 9

ŁUKÓW, 09.06

Stoczek Łukowski: Piknik Modelarski

więcej »

ŁUKÓW, 09.06 11:00

Noc Bibliotek w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 09.06 12:00

Łuków: Kreatywne Kobiety zapraszają

więcej »

ŁUKÓW, 09.06 16:00

Łuków: „Kropelki Rosy” dla rodziców

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.06

Stoczek Łukowski: Piknik Modelarski

więcej »

ŁUKÓW, 10.06 12:00

Gminny Festyn Rodzinny w Dębowicy

więcej »

ŁUKÓW, 10.06 14:00

Łuków: „Postaw na rodzinę”

więcej »

ŁUKÓW, 10.06 16:00

Przegląd Orkiestr Dętych w Łukowie

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.06

Powiat łukowski: spotkanie „Biznes Lubelskie” w Klimkach

więcej »

ŁUKÓW, 11.06

Gmina Wola Mysłowska: do Mysłowa przyjecie Naukobus

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.06

Gmina Wola Mysłowska: do Mysłowa przyjecie Naukobus

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.06

Łuków: THE BEST OF THE BEST

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.06

Wakacje z Łukowskim Ośrodkiem Kultury

więcej »

ŁUKÓW, 14.06 12:00

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.06 19:00

ŁOK: Fabryka Piosenki zaprasza

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.06

Łuków: zostały ostatnie dni, aby zapisać się na rajd

więcej »

ŁUKÓW, 16.06 10:00

Łuków: już w sobotę rusza sezon na letniej pływalni

więcej »

ŁUKÓW, 16.06 10:00

Stoczek Łukowski: Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.06

Jata Race w podłukowskiej Jacie

więcej »

ŁUKÓW, 17.06

Łuków: zostały ostatnie dni, aby zapisać się na rajd

więcej »

ŁUKÓW, 17.06

I Łukowska Senioriada – Parada Kapeluszy

więcej »

ŁUKÓW, 17.06

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Koncert trzeci

więcej »

ŁUKÓW, 17.06

Gmina Adamów: widowisko „Listy z wojny”

więcej »

ŁUKÓW, 17.06 12:00

Gmina Łuków: EKO-CZERWCÓWKA na rowerze

więcej »
18 19

ŁUKÓW, 19.06 18:00

Msza Święta z Modlitwą o Uzdrowienie w Łukowie

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.06 18:30

Zakończenie roku na łukowskim UTW

więcej »

ŁUKÓW, 20.06 20:00

ŁOK: „Polowanie na lisa”

więcej »
21

ŁUKÓW, 21.06 19:00

ŁOK: zaproszenie na wystawę

więcej »
22 23

ŁUKÓW, 23.06

Orkiestra „ARTI SENTEMO” wystąpi w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 23.06

Memoriał Antoniego Trybonia

więcej »

ŁUKÓW, 23.06

Turniej Tenisa Ziemnego w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 23.06 - 24.06

Sportowy weekend w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 23.06 18:00

Łuków: spotkanie z posłem Stanisławem Piotrowiczem

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.06

Memoriał Antoniego Trybonia

więcej »

ŁUKÓW, 24.06

Turniej Tenisa Ziemnego w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 24.06 11:00

Gmina Krzywda: powitanie wakacji i strefa kibica

więcej »
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje