R E K L A M A



ŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Stypendia i nagrody od wójta gminy Łuków
2017-09-26 10:00:50 Artykuł czytany 461 razy


Dziewięcioro uczniów z terenu gminy Łuków otrzymało stypendia, a trzynastu nagrody, w kolejnej edycji programu stypendialnego realizowanego przez władze gminy. Wręczenie stypendiów i nagród odbyło się w Urzędzie Gminy, 20 września.


W bieżącej edycji tylko pięcioro kandydatów spełniło wymagania, aby otrzymać Stypendium Gminy Łuków. Osiągnęli oni średnią ocenę powyżej 4,5, wykazali się co najmniej bardzo dobrym zachowaniem oraz zostali laureatami miejsc punktowanych I-III krajowej lub wojewódzkiej imprezy artystycznej, sportowej czy też konkursu przedmiotowego. W tym roku stypendia otrzymali:

Aleksandra Anna Ciężka – uczennica klasy I Gimnazjum nr 2 w Łukowie, która zajęła I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek, IV miejsce w rozgrywkach wojewódzkich ligi młodziczek w piłce ręcznej, I miejsce w międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt U-14 ,,Dwójeczka Cup” oraz I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej ,,Les Accros du Hand 2017” we Francji (opiekun Jerzy Kożuch).

Martyna Czerepińska – uczennica klasy I Gimnazjum nr 2 w Łukowie, która zdobyła tytuł laureata za V miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki OLIMPUS, III miejsce w wadze 65kg w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu Light-Contact oraz III miejsce w wadze 65kg w Mistrzostwach Polski Kadetów w kickboxingu Pointfighting (opiekun Zenon Pawlikowski).

Natalia Kryjer – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła II miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur oraz I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodziczek w zapasach dziewcząt (opiekun Grzegorz Rychta).

Kacper Siwiak – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który zajął I miejsce w XVII Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, I miejsce w XII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian oraz wyróżnienie w Turnieju Wojewódzkim XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Przebudzeni do Życia”, laureat nagrody specjalnej w XXVII Międzywojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Religijnej (opiekun Sławomir Żyłka).

Kamil Juszczyński – uczeń klasy I Gimnazjum w Strzyżewie, który zajął III miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej, III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie, członek kadry Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej (opiekun Paweł Mućka).

Mateusz Bancerz: uczeń I klasy Gimnazjum w Strzyżewie, który zajął III miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Młodzików w piłce siatkowej, III miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików w Rzeszowie. Członek kadry Województwa Lubelskiego Młodzików w piłce siatkowej (opiekun Paweł Mućka).

Dorian Siekierzyński – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Dąbiu, który zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu Pointfighting, II miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów młodszych w kickboxingu Light-Contact oraz I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju „Piaseczno Cup” w kickboxingu Pointfighting (opiekun Zenon Pawlikowski).

Gabriela Ostojska – uczennica V klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, która zajęła I miejsce w konkursie II Podlaska Wiosna Gitarowa oraz wyróżnienie w VII Konkursie Gitarowym w Szczebrzeszynie (opiekun Andrzej Przeździak).

Bartosz Prusinowski – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, który zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Light-Contact, II i III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kickboxingu Pointfighting, I miejsce w ,,Otwartym Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku kickboxingu” Kickboxing Pointfighting oraz wywalczył tytuł „Najlepszy Zawodnik Kadet” w ,,Otwartym Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Kickboxingu” w Katowicach (opiekun Zenon Pawlikowski).

Aby uzyskać Nagrodę Wójta Gminy Łuków konieczne było uzyskanie miejsca punktowanego I-VI w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz I-III na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym. Wysokość nagród została zróżnicowana w zależności od wyniku osiągniętego przez kandydatów.

Nagrody otrzymali:
Mateusz Sosnowski, Marcin Krasnodębski, Kacper Ptasiński, Piotr Szczygielski i Sebastian Laskowski – uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdrach, którzy zajęli I miejsce drużynowo w półfinale rejonowym wojewódzkiego czwórboju LA chłopców, I miejsce drużynowo w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju LA oraz II miejsce drużynowo w XXVI Międzywojewódzkich Biegach Pamięci gen. F. Kleeberga (opiekun Jolanta Conkała).

Julia Jezierska – uczennica I klasy IV LO w Łukowie, która zajęła I miejsce w Powiatowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt (100m indywidualnie, sztafeta 4x100m), IV miejsce w Rejonowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt (100 m indywidualnie, sztafeta 4x100m) oraz III miejsce w Powiatowych Biegach Sztafetowych 10x800m (opiekun Marzena Żaromska).

Michał Okniński – uczeń I LO w Łukowie, który zajął IV miejsce w Polsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości, jest laureatem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej i zwycięzcą Powiatowego Konkursu Ekonomicznego w Łukowie.

Damian Kryjer – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w zapasach oraz II miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w zapasach (opiekun Grzegorz Rychta).

Julia Pracz – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła III miejsce w XLVI Międzynarodowym Turnieju o Puchar Warmii i Mazur w zapasach, III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Zapasach oraz III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym (opiekun Grzegorz Rychta).

Klaudia Karwowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła III miejsce w Memoriale Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej (opiekun Grzegorz Rychta).

Krzysztof Koper – uczeń Gimnazjum w Zalesiu, który jest laureatem Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Historycznego oraz laureatem Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864” (opiekun Stanisław Czajka).

Jakub Janasz – uczeń Gimnazjum nr 2 w Łukowie, który zajął I miejsce w Finale Wojewódzkim Drużynowych Biegów Przełajowych w Adamowie, IV miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych w Finale Rejonu Bialskiego (opiekun Robert Filip).

Patrycja Piotrowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Zalesiu, która zajęła I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach (opiekun Grzegorz Rychta).

Stypendia oraz nagrody wręczyli: zastępca wójta Wojciech Szczygieł oraz Bogdan Wiącek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego.

AKup/Łuków [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




REKLAMA

Łuków

w lewoPaźdzernik 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.10

Motocyklowa Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina

więcej »

ŁUKÓW, 01.10

Z Łukowa do Szaniaw

więcej »

ŁUKÓW, 01.10

71. rocznica AKCJI MITROPA

więcej »
2 3 4

ŁUKÓW, 04.10

Turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Łukowa

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.10

ŁOK: „Mistrz Twardowski” dla najmłodszych

więcej »

ŁUKÓW, 05.10

Prezentacja rękopisu „Potopu”

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.10

„Kwieciste Gwiazdy” w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
7

ŁUKÓW, 07.10

Łuków: turniej tenisa ziemnego

więcej »

ŁUKÓW, 07.10 10:00

I Sesja Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 07.10 15:45

„Sowia Noc” u Sienkiewicza i w Adamowie

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.10

Łuków: turniej tenisa ziemnego

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.10

„Kwieciste Gwiazdy” w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
10 11

ŁUKÓW, 11.10 19:00

ŁOK: najpiękniejsze piosenki Seweryna Krajewskiego

więcej »

ŁUKÓW, 11.10 19:00

Piosenki Krajewskiego w ŁOK

więcej »
12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.10

Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach

więcej »

ŁUKÓW, 15.10 10:00

Adamowska Dziesiątka

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.10

Kino Łuków: „Dwie korony”

więcej »

ŁUKÓW, 16.10 12:00

Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.10

Komórkomania w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 17.10

Komórkomania w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 17.10

Kino Łuków: „Dwie korony”

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.10

Łuków: Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

więcej »

ŁUKÓW, 18.10

Kino Łuków: „Dwie korony”

więcej »
19 20

ŁUKÓW, 20.10

Kino Łuków: „Dwie korony”

więcej »

ŁUKÓW, 20.10 12:00

Pałace i dwory na wystawie w łukowskim muzeum

więcej »
21

ŁUKÓW, 21.10

Kino Łuków: „Dwie korony”

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.10

Kino Łuków: „Dwie korony”

więcej »
23 24 25

ŁUKÓW, 25.10

Kino Łuków: „Dwie korony”

więcej »
26 27

ŁUKÓW, 27.10

„Jak to ze lnem bywało”

więcej »
28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje