R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat łukowski: radni przeciwko wnioskowi prezesa
2019-02-07 16:10:35 Artykuł czytany 3256 razy


15 radnych było za tym, aby nie wyrażać zgody na zmianę warunków płacy i pracy radnemu Władysławowi Karasiowi, który jest obecnie dyrektorem w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej. Przeciwko tej uchwale było dwóch radnych, a jeden wstrzymał się od głosu.


Przypomnijmy. Do Rady Powiatu Łukowskiego wpłynęło stanowisko Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej informujące o zmianie regulaminu organizacyjnego firmy. Zmiana ma polegać na likwidacji stanowiska dyrektora przedsiębiorstwa, które zajmuje od kwietnia ubiegłego roku radny powiatowy Władysław Karaś. W piśmie PUIK czytamy, że taka zmiana to wynik konieczności wprowadzenia oszczędności w firmie. Postanowiono więc powrócić do stanu sprzed kwietnia 2018 roku i ponownie połączyć stanowisko dyrektora przedsiębiorstwa z funkcją prezesa. Obie te funkcje po wejściu w życie nowego regulaminu ma pełnić obecny prezes Marcin Mateńko. Natomiast Władysławowi Karasiowi zaproponowano objęcie stanowiska specjalisty ds. inwestycji. W związku z tym, sprawa dotyczy radnego, musiała się nią zająć Rada Powiatu.

Opiniowaniem wniosku PUIK zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Członkowie komisji spotkali się zarówno z prezesem Marcinem Mateńko, jak i z radnym Władysławem Karasiem. Po wysłuchaniu obu stron komisja postanowiła przedstawić radnym projekt uchwały, w którym nie wyraża się zgody na zmianę warunków pracy i płacy radnemu. W uzasadnieniu napisano, że komisja wzięła pod uwagę w szczególności wypowiedź radnego Karasia dotyczącą rozmowy pomiędzy nim a prezesem. W tej rozmowie prezes, czyli Marcin Mateńko, miał stwierdzić, że burmistrz żąda od niego zwolnienia dyrektora. Informacje te radny Władysław Karaś przedstawił członkom komisji powołując się na sporządzoną po rozmowie notatkę. Ale samej notatki członkom komisji radny nie przedstawił.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem był przedmiotem dyskusji na sesji Rady Powiatu Łukowskiego, która odbyła się w czwartek 7 lutego. Podczas dyskusji w tym punkcie obrad, głos zabrał m.in. Marcin Mateńko, występujący w podwójnej roli: wiceprzewodniczącego Rady Powiatu i prezesa PUIK. Jak mówił, nikt nie żądał od niego zwolnienia dyrektora. Takie słowa z jego strony nie padły – zapewniał podczas sesji. Mówił również o tym, że chciał aby radny Władysława Karaś przytoczył mu nagarnie z przeprowadzonej rozmowy. Według radnego nagarnia nie ma. On sporządził tylko notatkę. Wiceprzewodniczący Marcin Mateńko podczas sesji stanowczo podkreślał: „Nie mogę się zgodzić z opinią komisji, ponieważ jest ona nierzetelna. Komisja akcentując polityczny charakter zmian warunków pracy i płacy radnemu Władysławowi Karasiowi w żaden sposób nie odniosła się do argumentów, które przedsiębiorstwo przytoczyło w piśmie złożonym do Rady Powiatu. Akcentowanie politycznego charakteru jest bardzo wygodne. Ale to mija się z rzeczywistością”.

Na sesji radni mogli zapoznać się z oświadczeniem radnego Władysława Karasia. On sam na sesji się nie pojawił. Jak się okazało przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Natomiast w piśmie do radnych oświadczył, że: „traktuję propozycję zmiany moich warunków pracy i płacy w związku z zatrudnieniem w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie jako tzw. zwolnienie na zamówienie polityczne w związku z wykonywaniem mandatu radnego Rady Powiatu Łukowskiego wybranego z list Prawo i Sprawiedliwość. Moim zdaniem obecny Burmistrz Miasta Piotr Płudowski polecił Zarządowi mojego zakładu takie rozwiązanie wobec mojej osoby”.

Dopytywaliśmy wiceprzewodniczącego Marcina Mateńkę czy to burmistrz kazał mu zmienić regulamin organizacyjny firmy, a co za tym idzie likwidację stanowiska dyrektora, które zajmuje Władysław Karaś. W odpowiedzi usłyszeliśmy: „Burmistrz nie kazał mi, żebym zmieniał regulamin w firmie. Oczywiście z burmistrzem o sytuacji w PUIK rozmawiamy. Myślę, że jest to naturalne. Ale nikt mi nie kazał żebym zmieniał regulamin”. Ta decyzja, jak podkreśla prezes Marcin Mateńko, to wynik konieczności poszukiwania oszczędności i powrót do schematu organizacji firmy sprzed momentu, kiedy Władysław Karaś został dyrektorem.

Ostatecznie za tym, aby nie wyrazić zgody na zmianę warunków pracy i płacy radnemu Władysławowi Karasiowi opowiedziało się 15 radnych, dwóch było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Uchwała podjęta przez Radę Powiatu nie jest wiążąca dla prezesa PUIK. Pomimo stanowiska radnych nowy regulamin organizacyjny w firmie zacznie obowiązywać od 11 lutego.

Już po głosowaniu nad uchwałą dotyczącą radnego Karasia, głos w dyskusji zabrał starosta Dariusz Szustek. On zakwestionował fakt, że w głosowaniu brał udział wiceprzewodniczący Marcin Mateńko. Zdaniem starosty uchwała dotyczyła interesu prawnego firmy, której wiceprzewodniczący jest prezesem i nie powinien był brać udziału w głosowaniu. Wiceprzewodniczący oświadczył, że ma inne zdanie na ten temat. Poprał go przewodniczący Karol Ciołek, który również stwierdził, że jego zastępca miał prawo uczestniczyć w głosowaniu. Pomimo rozbieżności zdań, nie sposób nie dostrzec, że po raz pierwszy w historii działania powiatu łukowskiego doszło do sytuacji, że radny występujący w roli pracodawcy, chce zmieniać warunki pracy i płacy rademu, który jest jego pracownikiem.

Jeżeli chodzi o samego Władysława Karasia, to jest on związany z PUIK od 2011 roku. Na prezesa firmy Rada Nadzorcza powołała go, kiedy burmistrzem został Dariusz Szustek. Trzy lata później, 30 kwietnia 2014 roku Władysław Karaś niespodziewanie zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa. Jako uzasadnienie podano wówczas do publicznej wiadomości, że zrobił to ze względu na stan zdrowia. Ale już miesiąc później okazało się, że powody mogły być inne. W połowie kwietnia w przedsiębiorstwie pojawili się funkcjonariusze CBA. Sprawdzali czy nie doszło do złamania zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby zarządzające mieniem komunalnym. CBA zakończyła postępowanie, kiedy Władysław Karaś zrezygnował. Ale nie trwało to długo. Już 9 czerwca Władysław Karaś powrócił na stanowisko prezesa. Powrócił jako osoba, która nie powadzi już działalności gospodarczej.

Po czterech latach, na początku kwietnia 2018 roku doszło do zmian w regulaminie PUIK i rozdzielania funkcji prezesa i dyrektora firmy. Po czym kilka dni później na posiedzeniu Rady Nadzorczej firmy, Władysław Karaś został odwołany. Na prezesa powołano Marcina Mateńkę, a Władysław Karaś został dyrektorem.

Po kilku miesiącach natomiast okazało się, że od lutego do maja w PUIK funkcjonariusze CBA ponownie kontrolowali to co działo się w firmie. To postępowanie zakończyło się zawiadomieniem do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez urzędnika, który kierował spółką. Zawiadomienie dotyczyło złożenia burmistrzowi miasta nieprawdziwych oświadczeń majątkowych za lata 2014 – 2017. Nieprawdziwość tych oświadczeń miała polegać na zatajeniu faktu rzeczywistego prowadzenia działalności gospodarczej. Postępowanie w tej sprawie w łukowskiej prokuraturze wciąż trwa.

Obecnie radny Władysław Karaś przebywa na zwolnieniu lekarskim. Kiedy wróci będzie musiał zdecydować, czy przyjmuje propozycję prezesa Marcina Mateńki i czy będzie chciał zostać specjalistą do spraw inwestycji. Nowy regulamin w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej wchodzi w życie 11 lutego.

AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Oczywiście....
  2019-02-13 20:29:07

  arrow

  ....że pan doktor wie co się dzieje . Starzy koledzy z PO wracają do rad nadzorczych , dołączają do tych , którzy dziarsko się trzymali w nich przez lata rządów pana pełnomocnika PIS. Liczą głosy i się śmieją .Kolesiostwo ma się dobrze starych żłobiarzy SLD , PO PSL. Nie rżnijcie głupa , osiem lat zostało zmarnowanych aby przejąć inicjatywę przez PIS. Komuniści , platformersi dobrze się mają i mieć będą. Na palcach jednej ręki można policzyć kierowników PIS a i tak zostaną usunięci lub się przepotwarzą bo nigdy członkami PIS nie byli. Mamy teraz do czynienia z zabetonowaniem starego układu , kilkudziesięcioletniego układu a PIS jest dobrym parawanem i można zwalać na niego i usprawiedliwiać brutalne działania personalne. Mamy rząd PISowskii w Warszawie u nas stary układ i uwikłanie że słabym etatystycznym PIS . Wygraliśmy wybory , można wiele odkręcić ale czy stać na to radnych? Wyciągnięte zostaną wnioski? No chyba trzeba się uczyć od przeciwników PIS i dołączyć do ogólnopolskiego trendu zmian pod szyldem Zjednoczonej Prawicy.

 • :))
  2019-02-13 08:59:25

  arrow

  Nie ważne dla mnie skąd -dokąd i jak potem Na zastępce wybrał go były burmistrz, na prezesa również. Dlaczego? Czy dlatego ma być zawsze za?. Zawsze oddany i wdzięczny? Tak buduję się układy, aby zawsze wszędzie mieć swoich. Ja tobie,ty mi. Te zależności i dowody oddania, wdzięczności i w razie potrzeby poparcia ,jak nazwać? Te komentarze typu :jak mógł, spalił się,przesadził,jak podziękował,sprzedał człowieka ...itd o czym świadczą?

 • ernest
  2019-02-13 07:42:30

  arrow

  Tak? Przecież on właśnie pokazał jak bardzo liczy się kolesiostwo. Najpierw dla stołka zastępcy burmistrza przechodzi z PO do PIS, a teraz dla stołka prezesa wychodzi z PIS do Alternatywy. Ręka za rękę, stołek za zachowanie. Czyż to nie kolesiostwo? Łuków w pigułce :)

 • :))
  2019-02-12 16:58:18

  arrow

  Brawo Panie MM . ma pan j.... . Duży plus za odwagę. Pokazał Pan ,że nie tylko w Łukowie liczy się kolesiostwo, układy i inne dowody wdzięczności. Oby takich osób było więcej. Może, byłoby bardziej normalnie. Radni wybrani przez nas, myśleliby o oszczędnościach, a nie o swoich. Liczy się człowiek, a nie opcja polityczna, Jak chcecie, żeby was zaciętych, niemyślących PISowców inni szanowali, szanujcie i liczcie się innymi. Wy zachowujecie się tak jak za komuny, gdzie była jedna słuszna partia. Może jesteście pisowskimi komuchami? Wielu z taką przeszłością jest aktualnie w rządzie. PIS im ufa?

 • parafrazując
  2019-02-12 11:54:17

  arrow

  Slogan reklamowy ulubionej firmy motoryzacyjnej pana obecnego starosty.
  Todey, tomorrow, towarzysze.

 • miastowy
  2019-02-12 11:23:10

  arrow

  Jeżeli radni powiatowi tak bronią pana Karasia,to dlaczego żaden nie zapytał ile wynoszą ceny śmieci,wody i ścieków w łukowie.

 • ciekawy
  2019-02-12 08:36:41

  arrow

  Ciekawe czy ZUS już sprawdził zasadność zwolnienia pana Karasia.

 • elka
  2019-02-11 19:37:23

  arrow

  A Pan karaś ma wszystkich w nosie Uciekł na zwolnienie i co mu kto zrobi Potem wejdzie w okres ochronny i tak do wysokiej emerytury

 • stos
  2019-02-11 15:05:52

  arrow

  Mateńko się rozleciał to widać. pomylił drogi

 • do chłop
  2019-02-11 14:40:20

  arrow

  Spalić ,to powinien się starosta ze wstydu i radni powiatowi. Pokazali ,kto rządzi i co jest dla nich najważniejsze. WSTYD

 • chłop
  2019-02-11 13:00:55

  arrow

  Mateńko powinien złożyć dymisję z radnego. spalił się

 • do wiosny
  2019-02-11 12:40:17

  arrow

  Nie wchodż Karasiowi w odpowiednią część ciała
  ,łaski nie robił jak zrobił kanalizację za torami.Za te pieniądze można pracować.W latach 90 robiona była kanalizacja na osiedlu Ostoi i z drugiej strony Wojska Polskiego nadzór nad tą inwestycją prowadził Społeczny Komitet łącznie z zaopatrzeniem materiałowym.Wydaje mi się że ta inwestycja nie była mniejsza od tej na Zakolejnej.

 • 123
  2019-02-11 10:13:00

  arrow

  A prezesem kto powinien być W. Karaś

 • słuchacz
  2019-02-11 10:05:08

  arrow

  Marcin Mateńko powinien zrezygnowań z funkcji i mandatu radnego. dał plamę

 • LEXi
  2019-02-11 08:57:27

  arrow

  A w jakich okolicznościach został odwołany poprzedni prezes PUIK Jerzy Sawicki?

 • adam
  2019-02-10 21:51:48

  arrow

  MM narobił dużo złego, myślę że będzie mu z tym źle.

 • Ręce opadają
  2019-02-10 19:30:02

  arrow

  Gdzie są granice absurdu łukowskich radnych? "Decyzja polityczna"- A nawet jeśli, to co z tego? A jak Pan Karaś był powoływany i nagradzany? Kto mu te nagrody przyznawał? PUIK jest spółką miejską, burmistrza wybrali mieszkańcy, bo poprzedni im nie odpowiadał i zasady gry się nie zmieniły. I nagle rzuca się kłody pod nogi pracodawcy Radnego, wykorzystując jego szczególną pozycję i przywileje. Taka ochrona co do zasady powinna przysługiwać radnym, których pozycja materialna mogłaby być mocno zachwiana ze względu na utratę stanowiska i wtedy mandat faktycznie powinien chronić, ale tutaj mamy kazus bogatego barona partyjnego z przygodami z CBA. Najśmieszniejsze jest to, że chyba i opozycja go broni, skoro tylko dwóch przeciw, widocznie liczą na władzę i stołki w przyszłości i boją się podpaść. Wstyd, oby wyborcy wam tego nie zapomnieli. A jak zapomną to nic się nie zmieni....

 • stańczyk
  2019-02-10 14:47:07

  arrow

  Mateńko powinien złożyć mandat radnego PiS. To co wyczynia ostatnio nie jest fajne. Może broni swojej skóry ale nie za wszelką cenę. Nikt nie wymaga aby się podlił.

 • luk
  2019-02-09 19:19:22

  arrow

  Panowie radni którzy głosowali w obronie pana Karasia weżcie go na swoje utrzymanie ze swoich diet.Ja nie chcę płacić więcej za wodę,ścieki i śmieci

 • wiosna
  2019-02-09 15:09:34

  arrow

  mateńko zapętlił się... Niech gość powie co dobrego zrobił jak pracował w starostwie czy mieście. Teraz ma stołek prezesa i mówi w wywiadzie, MASTER że nie będzie budował kanalizacji, że nic itp. A może tak publicznie Mateńko powie co zrobi do czego zmierza i jak to osiągnie. ŹLE ROBI POZBYWAJĄC SIĘ POŚWIADZCZONEGO PRACOWNIKA KTÓRY ROZRUSZAŁ puik. Od 2012 roku pUIK samodzielnie buduje kanalizacje i wodociągi, a co było wcześniej

 • Zorjętowany
  2019-02-09 09:25:45

  arrow

  Ten człowiek powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za poniesione koszty pod rozdmuchaną inwestycję która była z założenia ekonomicznie nieuzasadniona.Brawo Panie burmistrzu że na chłodno ocenił Pan zasadność tej inwestycji i z takiego zakresu się z niej wycofał.To się nazywa dbałość o kieszeń mieszkańców Łukowa bo wtedy ceny usług PUIK-u były by astronomiczne.

 • @riki
  2019-02-09 08:25:06

  arrow

  PISZ ZA SIEBIE!!!!!!!!!

 • Haha
  2019-02-08 20:03:48

  arrow

  Pensja p. Bryka w starostwie 1800zl. Do sprawdzenia w oświadczeniu majątkowym radnego. A Ty chcesz jemu obniżyć pensje do 2500? Skąd Wy się ludzie bierzecie?

 • Miastowy , wolontariuszu, wyborców
  2019-02-08 20:01:20

  arrow

  czy jeden wyrobniku. Nie wysilaj się tak w przykrywaniu komentarzy ludzi myślących, bo ci żyłka pęknie lub buła spuchnie. Czytamy i tak czytamy, nie zakrzyczysz prawdy i logiki tu myślących i komentujących. Na twoją alternatywną uczciwość , nie ma tu miejsca. Spokojnie czytamy , czytamy a rozum swój mamy.

 • dyzio
  2019-02-08 18:09:25

  arrow

  To hańba dla miasta mieć takiego prezesa! Jaki normalny człowiek chowa się przed CBA jak szczur do dziury, a gdy sprawa łagodnieje doznaje cudownego uzdrowienia? Jak on potrafi patrzeć w oczy swoim współpracownikom. Precz z takimi "prezesami"!!!!!

 • panda
  2019-02-08 17:20:44

  arrow

  czy ktoś widział ulotkę PUIK w tygodniu przed wyborczym? tam pan prezes pokazuje się i się chwali co zrobi. zero krytyki. fajne. A dzisiaj w gacie robi.

 • riki
  2019-02-08 17:13:45

  arrow

  Bardzo dobra decyzja Panie Burmistrzu! Wszyscy mieszkańcy stoją za Panem murem. Najwyższy czas pogonić ze spółek miejskich wszelkiego rodzaju tałatajstwo, które wykorzystując swoje funkcje samorządowe znajdują tam ciepłe posadki. Po co w PEC-u taki Jodełko, w starostwie Bryk, a w PUIK-u Karaś? Pozdejmować im krawaty i garnitury, obniżyć pensję go wysokości 2500 zł. miesięcznie i pogonić w trymiga do roboty. Kto to słyszał, aby taki Karaś czy Poreda otrzymywali po około 30.000 zł. rocznie nagrody??? To przez takie działania my mieszkańcy płacimy ogromne kwoty za ciepło i śmieci!!!

 • PUIK
  2019-02-08 16:54:09

  arrow

  47 milionów to dotacja na cały duży projekt łącznie z budową nowych sieci kanalizacyjnych i wodociągowych.modernizację sieci wod-kan oraz modernizację oczyszczalni ścieków. Dziś pilnie do tego trzeba się zabrać , a nie gadać głupot. istnieje możliwośc pozyskania dodatkowych pieniędzy lub zmniejszenie zakresu robót. Zadanie to to nie tajemnica wejdź na stronę PUIK i poczytaj.

 • czytelnik
  2019-02-08 14:09:27

  arrow

  Jak to wszystko czytam,to jest jedno dno.Tu nikomu nie chodzi o dobro społeczeństwa,a o profity dla partii,siebie rodziny i kolesiów z każdej opcji.Nie łudżmy się,ze ci co teraz doszli do władzy będa lepsi.

 • Wolontariusz
  2019-02-08 11:12:21

  arrow

  Bardzo dobrze Panie burmistrzu, trzeba jak najszybciej pozbywać się takich pseudo-fachowców od "prądu, wody i damskiej urody" Oni mogą pracować jako ksiądz, ginekolog, najlepiej takich wysłać w kosmos po worek dolarów. Polecą w ciemno bo dla nich liczy się tylko kasa,kasa...

 • Wolontariusz
  2019-02-08 11:11:10

  arrow

  Bardzo dobrze Panie burmistrzu, trzeba jak najszybciej pozbywać się takich pseudo-fachowców od "prądu, wody i damskiej urody" Oni mogą pracować jako ksiądz, ginekolog, najlepiej takich wysłać w kosmos po worek dolarów. Polecą w ciemno bo dla nich liczy się tylko kasa,kasa...

 • do Łukasz Orzeł
  2019-02-08 10:04:10

  arrow

  Taki żeś Orzeł, że nieLOT. Rodzina z TYM Orłem?

 • wyborca
  2019-02-08 10:01:26

  arrow

  Ale jazgot PiSowców, nie mogą przeboleć że to koniec kręcenia lodów i ucieczka przed CBA. Mam nadzieję że koalicja w starostwie wisi na włosku a być może koniec dyktatu i zmiana starosty.

 • miastowy
  2019-02-08 09:48:07

  arrow

  Radni wraz ze starostą niech biorą na utrzymanie za swoje diety pana Karasia.My mamy dość utrzymywania za nasze pieniądze.Dość podwyżek wody,ścieków i najdroższych śmieci w województwie.Nie może być tak jak było do tej pory,że się podnosi ceny przez PUiK a jednocześnie wypłaca się nagrody ponad 30000zł panu Karasiowi.Brawo panie burmistrzu.

 • miastowy
  2019-02-08 09:48:07

  arrow

  Radni wraz ze starostą niech biorą na utrzymanie za swoje diety pana Karasia.My mamy dość utrzymywania za nasze pieniądze.Dość podwyżek wody,ścieków i najdroższych śmieci w województwie.Nie może być tak jak było do tej pory,że się podnosi ceny przez PUiK a jednocześnie wypłaca się nagrody ponad 30000zł panu Karasiowi.Brawo panie burmistrzu.

 • miastowy
  2019-02-08 09:48:07

  arrow

  Radni wraz ze starostą niech biorą na utrzymanie za swoje diety pana Karasia.My mamy dość utrzymywania za nasze pieniądze.Dość podwyżek wody,ścieków i najdroższych śmieci w województwie.Nie może być tak jak było do tej pory,że się podnosi ceny przez PUiK a jednocześnie wypłaca się nagrody ponad 30000zł panu Karasiowi.Brawo panie burmistrzu.

 • miastowy
  2019-02-08 09:48:05

  arrow

  Radni wraz ze starostą niech biorą na utrzymanie za swoje diety pana Karasia.My mamy dość utrzymywania za nasze pieniądze.Dość podwyżek wody,ścieków i najdroższych śmieci w województwie.Nie może być tak jak było do tej pory,że się podnosi ceny przez PUiK a jednocześnie wypłaca się nagrody ponad 30000zł panu Karasiowi.Brawo panie burmistrzu.

 • miastowy
  2019-02-08 09:48:04

  arrow

  Radni wraz ze starostą niech biorą na utrzymanie za swoje diety pana Karasia.My mamy dość utrzymywania za nasze pieniądze.Dość podwyżek wody,ścieków i najdroższych śmieci w województwie.Nie może być tak jak było do tej pory,że się podnosi ceny przez PUiK a jednocześnie wypłaca się nagrody ponad 30000zł panu Karasiowi.Brawo panie burmistrzu.

 • miastowy
  2019-02-08 09:48:02

  arrow

  Radni wraz ze starostą niech biorą na utrzymanie za swoje diety pana Karasia.My mamy dość utrzymywania za nasze pieniądze.Dość podwyżek wody,ścieków i najdroższych śmieci w województwie.Nie może być tak jak było do tej pory,że się podnosi ceny przez PUiK a jednocześnie wypłaca się nagrody ponad 30000zł panu Karasiowi.Brawo panie burmistrzu.

 • Zorientowany
  2019-02-08 09:05:21

  arrow

  Ten człowiek powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za poniesione koszty pod rozdmuchaną inwestycję która była z założenia ekonomicznie nieuzasadniona.Brawo Panie burmistrzu że na chłodno ocenił Pan zasadność tej inwestycji i z takiego zakresu się z niej wycofał.To się nazywa dbałość o kieszeń mieszkańców Łukowa bo wtedy ceny usług PUIK-u były by astronomiczne.

 • Bez znieczulenia
  2019-02-08 08:56:52

  arrow

  Nie litujcie się nad Karasiem bo na to nie zasługuje.Wypowiedzenie należy mu się jak psu buda. Zapytajcie go ilu on załatwił.Kij ma dwa końce i jaką bronią walczysz od takiej .....?

 • łukowianin
  2019-02-08 08:50:28

  arrow

  Radni wybrani przez lud, głosują przeciwko ludowi za darmową kasą dla kolegi. Tylko dwóch radnych zagłosowało zgodnie z wolą ludu.

 • Safranie
  2019-02-08 07:49:17

  arrow

  masz rację , w sedno , w punkt. Tak to jest jak platformersa przyjmuje się do PISu a ludzi prawicy się pomiata. Wychodzą szydła z worków , koniunkturaliści , hipokryci i kanalie.Obserwujemy to i w radzie miasta i w powiecie. Kupczenie. Jak was uwiera PIS to droga wolna , PIS rekomendację też może cofnąć . Śmiało . Wasze donosy , krętactwa i koniunkturalizm niech nie ukrywa się za szyldem PIS , śmiało , niech wyborcy wiedzą na kogo postawili.

 • uczciwość
  2019-02-08 07:38:31

  arrow

  W końcu ktoś zaczął liczyć pieniądze mieszkańców i obcinać politycznych klakierów brawo, zamieszanych w sprawy którymi interesowało się CBA. Może teraz to miasto będzie miało szansę się rozwinąć.

 • Łukasz Orzeł
  2019-02-08 07:20:02

  arrow

  "do tej pory było dobrze, a raptem jest źle"

  Hahahaha. Jakie to naiwne. Postarajcie się chłopaki z PiSu serio bo coraz mniej ludzi kupuje taką prostą gadkę. :)

 • łukowianin
  2019-02-07 22:54:23

  arrow

  Czy CBA już zakończyło kontrolę prowadzonej działalności Pana Prezesa Karasia. Teraz na zwolnieniu ma czas to zrobi Parę projektów oświetlenia.

 • gbh
  2019-02-07 22:37:10

  arrow

  A dlaczego przeciwko zmianie warunków pracy i płacy panu Władkowi nie protestują pracownicy PUIK-u. Wszak po pierwszym rozstaniu tego pana z PUIKiem podobno wręcz błagali ówczesnego burmistrza aby go z powrotem przyjął na prezesa PUIKu. hehehe

 • safran
  2019-02-07 21:58:47

  arrow

  dzisiejsza sesja pokazała prawdziwe oblicze prezesa Mateńki. bez skrupułów sprzedaje człowieka, który dla niego tyle zrobił. nic się nie liczy: załatwione dotacje to tylko 47 mln co to jest, MM krytykuje modernizację bo się jej boi. czego trzeba więcej. MM się sprzedał

 • wyborca
  2019-02-07 21:32:54

  arrow

  Pan Mateńko waszym zdaniem powinien spłacać dług wdzięczności bez względu na wszystko bo tak oczekuje Szustek. Pan Marcin zachowuje się jak dobry gospodarz dla firmy i mieszkańców. Tak trzymać Panie Marcinie i jak najdalej od cwaniaków.

 • pytanie
  2019-02-07 21:00:01

  arrow

  KIedy zmiana rady w puiku

 • kj
  2019-02-07 20:48:55

  arrow

  Zastanawia mnie poparcie radnych dla tej Uchwały. Z tego głosowania wynika, że Radni nie są za oszczędnościami w spółce miejskiej, a co za tym idzie są za podwyżkami dla mieszkańców cen wody i ścieków. Czy tak powinno być?

 • Talar
  2019-02-07 20:48:48

  arrow

  W jakich okolicznosciach w ubiegłym roku nastapila zmiana prezesa w PUIK i stworzenie stanowiska dyrektora? Czy w związku z kontrolą?

 • solidarny
  2019-02-07 20:45:50

  arrow

  jak kogoś udupić-kłamstwami-rzucać kamyki cały miesiąc a może dłużej. czyje to metody czy UB.
  Tu padają kłamstwa o przyczynach zwolnienia o projekcie na modernizację oczyszczalni. Gdzie był MM do tej pory był wysokim urzędnikiem i co nic nie wiedział , a teraz wie. bzdury. zwolnienie na zamówienie.

 • Wędkarzyk
  2019-02-07 20:41:22

  arrow

  Dobra to teraz p Marcin grubo przesadził. Niektórzy pewnie żałują że go przeciągneli na siłę do PIS. Prawda czy nie? Ale cóż dlugo juz w PIS nie posiedzi. To kto teraz na vice? Bryczek czy Raczyński? Bo przeciez za igranie z rybami slono się płaci. Nie kazdy moze sobie pozwalic. A na pewno nie prawi i sprawieliwi

 • koledzy
  2019-02-07 20:06:23

  arrow

  Do tej pory było dobrze? Dawno się tak nie uśmiałem. Dwie wizyty CBA i pobory na poziomie szefa Puiku, w końcu wróci normalność!

 • Bez honoru
  2019-02-07 19:55:31

  arrow

  Widzisz Panie Dariuszu jak kolega Marcin Ci podziękował. Dwie kadencje przesiedział, w ramki goSCIA obsadziłeś, miał jak u Pana Boga za piecem, prezesa z niego zrobiłeś a teraz nasz ŻMIJE NA WŁASNEJ PIERSI WYCHODOWAŁEŚ.

 • :((
  2019-02-07 19:42:18

  arrow

  Znam przypadek zwolnienia na zamówienie w minionej kadencji. Można było wówczas,można i teraz. Ktos ma krótką pamięć- nie wytyłając palcami. Śmiech na sali. Interesy , interesy

 • luk
  2019-02-07 18:45:10

  arrow

  Słuchając obrad dzisiejszej sesji Rady Powiatu mam pytanie do pana radnego M M. Czyżby tak ja wcześniej PO, i PIS już pan porzucił ?

 • ?
  2019-02-07 18:27:18

  arrow

  A czy top prawda że już były prezes na zwolnieniu? Płaci ZUS czy firma czyt. Mieszkańcy?

 • Do ojejej
  2019-02-07 17:54:34

  arrow

  Wpisy identycznej treści pod różnymi artykułami w różnych miastach. Trochę szacunku do inteligencji wyborców. Czy chcecie zniechęcić do siebie własnych zwolenników? Dobra zmiana potrzebuje poparcia ludzi inteligentnych inaczej poniesie porażkę a tego bym nie chciał

 • ajajaj
  2019-02-07 17:20:11

  arrow

  Taka prawda. Zwolnienie na zamówienie-lekarskie. Po raz drugi się rozchorował-biedaczysko. Współczuć czy śmiać? Sami oceńcie.

 • Żarłacz karmy...
  2019-02-07 17:11:24

  arrow

  ....przeciwko byłemu pryncypałowi , podnosi głos? To ilu jeszcze prawych i sprawiedliwych na usługach totalnej opozycji ?, ,,Drugi w pisie,, junaka już czyści?

 • Żarłacz karmy...
  2019-02-07 16:59:03

  arrow

  ....przeciwko byłemu pryncypałowi , podnosi głos? To ilu jeszcze prawych i sprawiedliwych na usługach totalnej opozycji , ,,drugi w pisie,, junaka już czyści?

 • kolega
  2019-02-07 16:59:01

  arrow

  zwolnienie na zamówienie jak nic. do tej pory było dobrze, a raptem jest źle. Czemu ktoś zapyta akurat teraz. Chcą zmiany będą ją mieli tylko niech nie kłamią. Kłamstwo ma krótkie nogi!

 • Wędkarz
  2019-02-07 16:50:21

  arrow

  Dobra to teraz Marcin grubo przesadził. Niektórzy pewnie żałują jego przeciagniecia na siłę do PiS. Prawda? Ale co tam. Długo w PiS ie już nie posiedzi. To kto będzie kolejnym vice przewodniczącym? Bryczek czy Raczyński? Bo przecież za igranie z Rybą słono się płaci. Nie każdy może sobie pozwolić na takie traktowanie. Wszyscy prawi i sprawiedliwi

 • ojejej
  2019-02-07 16:28:41

  arrow

  ale totalni czyszczą dla swoich!

 • ojejej
  2019-02-07 16:28:36

  arrow

  ale totalni czyszczą dla swoich!

 • Zmartwiony Wyborca
  2019-02-07 16:28:26

  arrow

  Biednemu Panie Władysławie to zawsze wiatr wieje w oczy. To CBA, to prezes, teraz radni, wszyscy przeciwko Panu.
  Pan przecież jest czysty jak ryba w wodzie, prawda?
  Jak żyć Panie Władysławie, jak żyć za te marne grosze, współczuje Panu.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Ciekawa lektura na wakacje? Dowiedz się, jak tanio...
2019-08-20 11:57:27 Kategoria:

Lato to czas błogiego relaksu i odpoczynku. Najchętniej spędzamy wówczas czas na świeżym powietrzu – w tym celu nie trzeba nawet wyjeżdżać z Podlasia. Leżak czy koc...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Łuków

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08 17:00

Łukowskie obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.08 21:00

Łuków: Jetro Cinema Summer

więcej »
3 4

ŁUKÓW, 04.08 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 12:00

Powiat łukowski: Święto Miodów 2019

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 13:00

Łukowski Klub „Ostoja” zaprasza do oddawania krwi

więcej »
5 6 7 8 9

ŁUKÓW, 09.08 21:00

Letnie kino w łukowskim parku

więcej »
10 11

ŁUKÓW, 11.08

Pomnik ostatniego żołnierza wyklętego

więcej »

ŁUKÓW, 11.08 19:00

Łuków: disco w amfiteatrze

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.08

Łuków: „Podziemna Historia”

więcej »

ŁUKÓW, 12.08

Kino Łuków: „Zatańczymy?”

więcej »
13 14 15

ŁUKÓW, 15.08

ŁOK włącza się w obchody Święta Wojska Polskiego

więcej »

ŁUKÓW, 15.08

Łuków: Święto Wojska Polskiego

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.08

Francuska komedia „Alibi. com" w ramach „JETRO CINEMA SUMMER 2019”

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.08 20:00

Stary Łuków w fotografii

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.08

Łuków: zmiana organizacji ruchu

więcej »

ŁUKÓW, 18.08

Łuków: odpust ku czci Świętego Rocha

więcej »

ŁUKÓW, 18.08 19:00

Artyści z Krakowa i organista z USA wystąpią w Łukowie

więcej »
19 20

ŁUKÓW, 20.08 18:00

Halina Kunicka wystąpi w Łukowie

więcej »
21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje