R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Policja sprawdza prywatne muzeum
2017-01-13 09:50:47 Artykuł czytany 7897 razy


W Komedzie Powiatowej Policji w Łukowie trwa postępowanie sprawdzające dotyczące prywatnego Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski. Policja sprawdza, jak właściciel muzeum pozyskiwał eksponaty.


Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski jest własnością Jana Janusza Jastrzębskiego, syna znanego w Łukowie „Polskiego Don Kichota”. Ostatnio o tym muzeum powstał materiał filmowy oraz artykuły prasowe. Po tych publikacjach sprawą zainteresował się konserwator zabytków w Białej Podlaskiej. Podjął on wątpliwości co do legalności pozyskania zabytków archeologicznych znajdujących się w tym muzeum. Chodziło głównie o kwestię używania przez właściciela wykrywacza metali, na co konieczne jest specjalnie pozwolenie.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa skierował do łukowskiej komendy Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie, delegatura w Białej Podlaskiej. Policja sprawdza teraz czy nie doszło do naruszenia przepisów ustawy o ochronie zabytków i opieki nad zabytkami.   Zgodnie z prawem wszystkie zabytki archeologiczne stanowią własność Skarbu Państwa. Każde znalezienie takiego zabytku wiąże się z obowiązkiem poinformowania o tym konserwatora zabytków.

Właściciel muzeum nie ma sobie nic do zarzucenia. Twierdzi, że wszystkie eksponaty pozyskał zgodnie z prawem.

Zdjęcie: Archiwum Podlasie24. Eksponaty z Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski prezentowane podczas obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego w Łukowie, 1 sierpnia 2016 roku.


AKup/Łuków/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Gość.
  2017-01-20 15:42:05

  arrow

  Przyglądam się tej dyskusji i poziomu jej wypowiedzi, musząc stwierdzić, że jest ona nieco żałosna. Dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniami:

  1) Osoba Pana Janusza, którego dotyczy artykuł powinna być wspierana, oraz powinno się do Niego wyciągnąć pomocną dłoń, czemu? Dlatego, że każde nowe muzeum powstające w tym kraju jest dla Nas, obywateli. Powinniśmy popierać takie inicjatywy ze względu na to, że ktoś poświęcił swoje pieniądze, nerwy, ale przede wszystkim czas na przekazywanie i tworzenie czegoś od siebie dla kogoś. Powinniśmy się cieszyć z tego, że są takie inicjatywy i osoby, ponieważ, może to zainspirować więcej ludzi, zachęci do poznawania kultury, sztuki, historii, a nawet zachęci do drążenia w tym "temacie", zainspiruje do założenia własnego muzeum, przekazania pamiątek, dzięki którym zostanie uczczona pamięć przodków, oraz nas do nich przybliży, przekazywanie wiedzy młodszym pokoleniom, które powinny być zaznajamiane z Naszą historią "od małego". Kolego Kolekcjonerze, wymień mi zatem proszę minusy powstawania takowych instytucji, o ile takowe są.
  2) Poziom merytoryczny dyskusji jest stosunkowo niski tzn. brak argumentów, ataki ad personam, domysły, teorie spiskowe, niedługo okaże się, że to Pan Janusz odkrył złoty pociąg. Proszę się zastanowić dwukrotnie zanim się cokolwiek napisze.
  3) Kolekcjonerze, Masz prawo do własnej opini, możesz wyrażać ją publicznie, bo żyjemy w demokratycznym państwie, ale z reguły wyraża się ją podpisując się imieniem i nazwiskiem, więc czekamy z niecierpliwością. Bardzo łatwo jest wszczynać anonimowe dyskusje, przepytując, nalegając i tworząc jakieś pseudo wyzwania i wezwania, ale jak podpiszesz się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem to wtedy możesz o coś prosić Pana Janusza, czy Jego rzecznika. (Przypuszczam, że dlatego Cię olali). Po co ktoś ma komuś odpowiadać, skoro nie wie z kim nawet rozmawia? W tym momencie pokazałeś własną kulturę i etykę nie mając nawet odwagi podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem, po prostu się nie przedstawiając, a żądając wyjaśnień. Zanim zaczniesz wypominać komuś kulturę czy etykę, zastanów się czy sam jej przestrzegasz.
  4) "Kto zna od dawna "kustosza" ten wie co to znaczy kultura i etyka w jego wykonaniu ..." + kilka innych Twoich wypowiedzi, oraz "Nie mam też celu i ochoty żeby niszczyć kogokolwiek i cokolwiek. " Spójrz na swój pierwszy komentarz kolego ;) Czysta hipokryzja.
  5) Mój pierwszy i ostatni post pod tym wątkiem. Przestań siać ferment, bo sam się orasz. Nie napinaj się tak przez internet.... Pamiętaj: Wdech i wydech, wdech i wydech. Pozostanę anonimowy, nie ma sensu przedstawiać się komuś, kto nawet nie ma odwagi podpisywać się pod swoimi postami.

 • Mariusz
  2017-01-20 13:57:20

  arrow

  Widocznie facet nie ma z wami o czym rozmawiać Panie '' Kolekcjonerze ''. A Wam Panowie leci piana z pyska. Ciekawy jestem dlaczego szukacie sensacji na sile. I to jakim jest czlowiekiem nie wam osadzac. Adr z mila checia obejrze co nam pokazesz :) Kolekcjoner widze ciagle o wodce gada. I tacy ludzie sie wypowiadaj...

 • Lord
  2017-01-20 11:20:54

  arrow

  Franek - mogę prosić o kontakt do Ciebie? Pisz na nightmare6@poczta.onet.pl. Chętnie pogadam na priv :-)

 • kolekcjonerze
  2017-01-20 05:55:14

  arrow

  Same domysły zero faktów, wypij sobie tą butelczynę na skołataną jak widać ambicję i czekam na zaproszenie mieszkańców miasta do obejrzenia Twojej kolekcji w ŁOKu lub przy innej okazji.

 • Kolekcjoner
  2017-01-19 21:19:22

  arrow

  ... Niestety trzy dni mijają od mojego wezwania JJJ do zabrania głosu w komentarzach i wypowiedzenia się co się ww tej sprawie dzieje lub działo .... Rzecznik "prasowo-administracyjny" też nabrał wody w usta. Szkoda - pewnie brak odwagi i ukrycie pewnych faktów co do sprawy są silniejsze od tego aby wyjawić zainteresowanym po prostu prawdę ...

  Zakładu tez nikt nie podchwycił więc butelkę jestem zmuszony wypić sam ...:-}

  Prawda o muzeum z cała pewnością niedługo wyjdzie na jaw i wtedy dopiero będzie cyrk ...

 • Adr
  2017-01-17 23:34:44

  arrow

  Nie wiem ale ten własciciel prywatnego muzeum to chyba ma ...w głowie. Garnki, branzolety i inne prehistoryczne fanty znajdował na trawie. To chyba trzeba być ... żeby takie coś wymyślić. Niech idzie siedzieć kombinator to może nabierze rozumu.

 • Ale cyrk
  2017-01-17 07:21:30

  arrow

  Po komentarzach ewidentnie widać, ze Kokekcjoner bardzo interesuje sie ta sprawa. Az za bardzo. Czyzby bral w czym udzial? Moze zmowa z konserwatorem? :)

 • Kolekcjoner dla "Andrzej"
  2017-01-16 22:49:17

  arrow

  Jakoś znajomy jest mi ten "specyficzny" styl napisania komentarza przez kolegę ...
  Nie potrafię dostosować się w odpowiedzi do takiego stylu, więc nie odpowiadam.

  Stawiam przysłowiową "połówkę" jeżeli po wykonaniu czynności przez policję okaże się, że w prywatnym muzeum nie dzieje się nic niezgodnego z prawem ...

  Kto przyjmuję zakład?????


 • Kolekcjoner dla "lilka"
  2017-01-16 20:54:14

  arrow

  Nie kopie pod nikim dołków .... - komentuję tą sprawę informacjami które posiadam.
  Po to są właśnie te komentarze pod artykułem. Konserwator wskazał do sprawdzenia kto dołki kopie .... Ewentualne moje osiągnięcia to moja prywatna sprawa :-). Jakie bzdury napisałem? Może ktoś wie ...??? Policja zajmuję się już jednym tropem i rzecz dotyczy wątpliwości, które ma konserwator.
  Nie mam też celu i ochoty żeby niszczyć kogokolwiek i cokolwiek.
  Wzywam głównego bohatera tj. JJJ do zabrania głosu w tej sprawie w komentarzach. Niech poinformuje opinię publiczną np. "rzecznik prasowo-administracyjny" co dzieje się obecnie lub działo w tej sprawie ...

 • Andrzej - kolekcjoner
  2017-01-16 20:24:38

  arrow

  Panie Kolekcjoner Pan się nie wypowiada w imieniu Łukowskich innych kolekcjonerów. Bo nie dorasta pan im i w ich środowisku , nie ma zawiści i intryg . A pan do takich należy Widać że okropnie na czymś panu zależy a piana spływa z p...a . Z środowiska Łukowskich kolekcjonerów

 • gość
  2017-01-16 20:21:13

  arrow

  Aha zapomniałem dodać, że takich ludzi utrzymuję się z naszych podatków, takich donosicieli. Zamiast pan konserwator przyjechać do człowieka, podać rękę, porozmawiać, przecież reprezentuję instytucję kulturalną to najlepiej wysłać kogoś, a nóż się uda. W dzisiejszych czasach chyba nie ma miejsca na etykę.....szkoda

 • gość
  2017-01-16 19:51:29

  arrow

  Miałem pana konserwatora za fajnego człowieka. Od dzisiaj zdanie zmieniłem. Żeby coś takiego wyrabiać.....

 • Paweł
  2017-01-16 14:53:59

  arrow

  Jak nic ktoś podrzuca temu człowiekowi "świnię". Żal mi was ludzie.

 • lilka
  2017-01-16 11:00:51

  arrow

  Oj "Kolekcjonerze" widzę, że za wszelką cenę chcesz dołki kopać pod kimś. Pokaż swoje osiągnięcia, a nie zachowujesz się jak zwykły pieniacz. Nie pisz bzdur. A za Pana Janka trzymam kciuki. Mam nadzieję, że Policja jak najszybciej znajdzie trop dotyczący osoby, która tą całą nagonkę rozpowszechniła. Co do Ciebie Kolekcjonerze widzę, że zależy Ci żeby zniszczyć człowieka. Twoja zawiść i wypowiadanie się w temacie są...brak słów.

 • @qba
  2017-01-16 10:47:10

  arrow

  Jasne, że policjanci sobie poradzą. Tylko po co im dokładać takiej roboty. Konserwator ma to w nosie, spełnił "obywatelski obowiązek" i dalej będzie pierdział w stołek. JJJ od dawna puka po pomoc w ogarnięciu tematu do władz miasta i powiatu, a że nikt mu nie chce pomóc. Nie mają czasu bo i stołka tam nikomu nie wykręcą i premii nikt nie da, a i JJJ apolityczny więc po co.

 • Franek
  2017-01-16 10:38:10

  arrow

  Czy ktoś wie jak wprowadzono pozwolenia na poszukiwania z wykrywaczem metalu? Ja Wam powiem, otóż poprzednia rządząca ekipa w czasie deregulacji zawodów dopisała do ustawy o ochronie zabytków nielegalnie "i poszukiwań", a odchodzący minister kultury na sam koniec kadencji wydał rozporządzenie do ustawy. Wszystko załatwiane po cichu. Jestem ciekawy jak to jest, że wszyscy uchwalają wszystko co chcą archeolodzy niezależnie jaka ekipa rządzi. Większość archeologów najeżdża na PiS ale pieniędzy od państwa potrzebuje wielu archeologów. To bardzo dziwne.

 • qba
  2017-01-15 23:00:33

  arrow

  Panowie JJJ JJ ! Nie frasujcie się tak. Nie wrzucajcie już swoich komentarzy - obnażają one wszak Wasz brak profesjonalizmu w zakresie muzealnictwa, archeologii, historii, ochrony dóbr kultury i prawa.
  Policjanci z liczeniem spokojnie sobie poradzą . Wojewódzki Konserwator Zabytków też!

 • qba
  2017-01-15 22:58:42

  arrow

  Panowie JJJ JJ ! Nie frasujcie się tak. Nie wrzucajcie już swoich komentarzy - obnażają one wszak Wasz brak profesjonalizmu w zakresie muzealnictwa, archeologii, historii, ochrony dóbr kultury i prawa.
  Policjanci z liczeniem spokojnie sobie poradzą . Wojewódzki Konserwator Zabytków też!

 • no to będą mieli zajęcie
  2017-01-15 22:19:33

  arrow

  Nie zazdroszczę Policjantom jak zaczną spisywać i opisywać rzecz po rzeczy. Ma pan JJJ tego "trochę", a może szanowny konserwator jako fachowiec wpadnie popisać trochę w końcu to on się powinien na tym znać, a nie policjanci.

 • Kolekcjoner dla Olga
  2017-01-15 21:41:18

  arrow

  Proszę mi odpowiedzieć jakie są dokonania "Pana Janka"???
  Kto zna od dawna "kustosza" ten wie co to znaczy kultura i etyka w jego wykonaniu ...
  Co do handlowania starociami to proszę zapytać w tej sprawie samego zainteresowanego, który z tego co wiem ma w tym spore doświadczenie.

 • azalia
  2017-01-15 21:06:36

  arrow

  Kustosz, jakieś tam "muzeum oręża" i jeszcze rzecznik prasowy tegoż muzeum.Panowie nie zapieniajcie się tak i nie piszcie durnych komentarzy. - Czas do Sandomierza

 • o
  2017-01-15 19:26:03

  arrow

  niedługo juz nic zrobic zbierac itd nie bedzie można
  ma Facet chopla na tym punkcie i to robi nic wtym złego jest nie szkodliwy dla społeczenstwa

 • paweł
  2017-01-15 12:05:12

  arrow

  Kolekcjonerze Ty zawistny człowieku. Do czego Ty aspirujesz ? Weź się do roboty zamiast oczerniać człowieka. Za Ciebie powinni się jak najszybciej zabrać. A Pan konserwator i media odpowiedzą za to całą nagonkę. To dopiero będzie finał :)

 • teresa
  2017-01-15 09:48:47

  arrow

  Pan Jana Jastrzębski-kustosz Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej, którego znam, Łuków niedługo będzie mu wiele zawdzięczał. I proszę nie wypowiadać się w imieniu łukowskich kolekcjonerów bo przynosi im pan hańbę i wstyd. Jeżeli jest Pan niedowartościowany to trzeba wziąść się w garść i zacząć samemu coś robić niż pluć jadem.Postawa Pana i wypowiedź nie jest na miejscu i świadczy tylko o Pańskiej niedojrzałości. Do roboty niż zajmowanie się cudzym życiem.

 • Olga
  2017-01-15 00:32:37

  arrow

  Zawiść -Kolekcjonera- do dokonań Pana Janka nie zna granic.Myślę że nigdy nie był człowiekiem kultury. A jego wypowiedz i postawa wydają mu, świadectwo człowieka bez etyki.Ten pan nigdy jej nie posiadał ...może to tylko zwykły handlarz starociami , który aspiruję do miana człowieka renesansu ale i to za dużo powiedziane ...

 • Olga
  2017-01-15 00:25:52

  arrow

  Zawiść -Kolekcjonera- do dokonań Pana Janka nie zna granic.Myślę że nigdy nie był człowiekiem kultury. A jego wypowiedz i postawa wydają mu, świadectwo człowieka bez etyki.Ten pan nigdy jej nie posiadał ...może to tylko zwykły handlarz starociami , który aspiruję do miana człowieka renesansu ale i to za dużo powiedziane ...

 • Olga
  2017-01-14 23:59:22

  arrow

  Zawiść - Kolekcjonera - który do dokonań pana Janka nie zna granic a zarazem go oczernia ...Myślę że nigdy nie był człowiekiem kultury a jego wypowiedz i postawa wydaje mu świadectwo człowieka bez etyki i nigdy jej nie posiadał . Może to tylko zwykły handlarz starociami, który aspiruję do miana człowieka renesansu , którym nigdy nie będzie .

 • Kolekcjoner
  2017-01-14 17:00:10

  arrow

  Cały łukowski kolekcjonerski świat śmieję się z JJJ z tego co wyczyniał od lat i wyczynia obecnie. Proponuję porozmawiać z osobami, które znają "kustosza" od lat i mają wiedzę jakie przesłanki nim kierują.
  Konserwator ma rację - wręcz obowiązek powiadomienia odpowiednich organów RP w celu wyjaśnienia czy coś dzieje się w tej sprawie niezgodnego z prawem. Policja przeprowadzi swoje czynności i tyle ...
  Czekamy wszyscy z niecierpliwością na finał tej sprawy :-)

 • Franek
  2017-01-14 15:53:04

  arrow

  Ten artykuł to bzdura. Ciekawe jak to jest, że archeolodzy zawsze i wszędzie zamieszczają negatywne opinie o poszukiwaczach, a nikt nie chce napisać prawdy o archeologach. Chciałbym archeologów zapytać na czym polega ich praca w muzeach. Otóż wyobraźcie sobie, że pozakładali prywatne firmy i w godzinach pracy trzepią fuchy dostając do tej pory decyzje na badania archeologiczne od konserwatorów miejskiego i wojewódzkiego. Po 36 decyzji rocznie. Nie do przerobienia, a tu jeszcze etat w muzeum. Dyrektor pozwolił nie być pracownikowi 4 lata w pracy a państwo płaciło mu zus i pensje. To nie dotyczy się jednego muzeum. Badanka zakwalifikowane jako badania archeologiczne, ale znaleziska niszczone, bo nie są archeologicznymi, tak jak zniszczenie jedynego reliktu polskiej obronności - koszar Stanisława Augusta Poniatowskiego na Cytadeli Warszawskiej. Również pozyskiwanie przy udziale archeologów i konserwatorów gruntów pod zabytkami tak jak na fort Chrzanów, Zegrze, Mokotów, Czerniaków, Zbarż, Służew w większości wpisanych do rejestru zabytków. Złotówka nie wydana na uratowanie czegokolwiek, a miliony wydane na unicestwienie. Nie wspomnę że Wydział Archeologii UW wygrał projekt w NCN na badanie pierwszej wojny światowej. Zgadnijcie ile - 1,5 mln złotych. Czego nie wiemy o 1i 2 wojnie. Są odciski palców, zdjęcia, plany budynków, wiadomo jak się ludzie ubierali, co jedli. To jest archeologia ? nie, to jest wyciąganie państwowych pieniędzy i pozbawianie pracy inne grupy zawodowe jak np. inżynier budowlany. Archeologia to minione epoki, a ostatnia minioną epoką było średniowiecze. Od 16 wieku byli już inżynierowie budownictwa i to oni powinni badać forty. Archeolodzy wykonując swój zawód nie mają żadnych uprawnień do innych badań. Nie ma metody archeologicznej. Wymyślono to pojęcie, aby mieć pretekst do badania wszystkiego. Są to metody badawcze wyciągnięte z różnych dziedzin nauki, którymi się posługują archeolodzy. Gdyby istniała metoda archeologiczna to np. inżynier budowlany, geofizyk czy geodeta nie mogliby wykonywać swojego zawodu, bo byliby oskarżeni o nielegalne badania archeologiczne. Trzeba również wspomnieć o brak przetargów na 30 mln zł przy tzw. badankach archeologicznych na Cytadeli Warszawskiej. Podzielono koszary Stanisławowskie na działki przy których pracowało 15 firm archeologicznych, aby ukryć całość koszar. Szkoda mówić architekci i archeolodzy to najbardziej skorumpowane grupy zawodowe. Mam nadzieję, że niedługo wszystkie te sprawy, które zamiotła prokuratura w poprzedniej kadencji sejmu będą wznowione i duża część cwaniaczków archeologów pójdzie siedzieć. Te artykuły to walka o swoją pracę i zawód, ale dzięki temu zniszczyliście kolekcjonerstwo w Polsce, dzięki zakazom potrzebnym wam, aby być jedynymi beneficjentami zabytków. Gdybym napisał wszystko co wiem blado byście wypadli, przy tym muzeum któremu coś zarzucacie. Zawsze trafią się kanalie. Ale też są setki przykładów naocznych świadków niszczenia zabytków przy badaniach archeologicznych przez archeologów. Jaka archeologia współczesności ? Czy archeolodzy mieli chociaż godzinę na studiach o współczesności ? Może archeologia przyszłości, będzie lepiej ? Kto rozkopuje groby – archeolodzy- pierwszo i drugo wojenne na jakiej podstawie. Tu nie chodzi o archeologię, tylko o kasę jaką się wyrywa od państwa na pseudo badanka.

 • PWS
  2017-01-14 15:32:10

  arrow

  Zamiast pomóc Jasiowi w jego pasji i ratowaniu wielu artefaktów przed zniszczeniem, a wielu przypadkach wysłaniem do hut na przetopienie to "pan" konserwator nasyła policję. Wstyd najpierw trzeba było dowiedzieć się na jakiej podstawie działa muzeum, a co do używania wykrywacza to powszechnie wiadomo, że robi to setki tysięcy ludzi w Polsce i robić to będzie i jeśli robią to tak jak Jasiek, by ratować i pokazywać nam historię to chwała mu za to. A "pan" konserwator może odpowie co zrobił np. dla ratowania dworu w Staninie- Wesołówce ???

 • odkrywca
  2017-01-14 13:19:00

  arrow

  Podłość i zawiść ludzka nie zna granic.Pan Jastrzębski powinien jak najszybciej zgłosić tą sprawę do odpowiednich instytucji. A osoby wypowiadające się w tej sprawie powinny się douczyć niż pisać bzdury.

 • klocek
  2017-01-14 08:57:41

  arrow

  ,, Chodziło głównie o kwestię używania przez właściciela wykrywacza metali, na co konieczne jest specjalnie pozwolenie. "

  Co za bzdury , kto to pisze ? Proszę najpierw poczytać przepisy a potem pisać artykuły .

 • rzecznik
  2017-01-13 20:54:50

  arrow

  Oświadczenie w sprawie ataku na Muzeum im.ks.gen.Stanisława Brzóski w Łukowie przez bialskiego konserwatora, Pana Jana Maraśkiewicza.

  Przedstawiony obraz Pana Jana Jastrzębskiego w artykule jest nieobiektywny. Jest to próba zrobienia w oczach opinii publicznej przestępcy.
  Konserwator opiera się na przeczytanym artykule z Wspólnoty Łukowskiej nr 39 [ 610] 27 października 3 września po odbytej wystawie w Łukowskim Ośrodku Kultury, która przedstawiła Pana Jastrzębskiego jako założyciela Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im.ks.gen.Stanisława Brzóski w Łukowie oraz wyraziła pozytywną opinię na rzecz działalności muzeum jak również jego założyciela

  § 1. Muzeum działa w szczególności na podstawie:
  1)ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2012 r. poz. 987);
  2)ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. Nr 162, poz. 1568 z późn. zm.);
  3)regulaminu wewnętrznego

  Działalność Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej w Łukowie oraz jego regulamin został zatwierdzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadaniem Statusu i jest pod jego opieką.

  Chcemy również poinformować, że Pan Jan Jastrzębski został nominowany do Człowieka Roku Ziemi Łukowskiej a Muzeum Orężą i Techniki Użytkowej w Łukowie do Plebiscytu Kryształowych Magnesów. Wszelkie wzmianki oraz ''pseudowywiad'' przeprowadzony przez Radio Lublin, które umieściło nieprawdziwe informacje oraz zapoczątkowało nagonkę na Muzeum oraz osobę Pana Jastrzębskiego jest szkalowaniem i naruszeniem dobrego imienia instytucji,jego patrona oraz założyciela i kustosza Pana Jana Jastrzębskiego.
  Muzeum będzie zmuszone wystąpić na drogę sądową w obronie utraconej reputacji i wizerunku.Zostaną również poinformowane odpowiednie instytucje publiczne.

  Rzecznik prasowo-administracyjny
  Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im.ks.gen. Stanisława Brzóski • trooper
  2017-01-13 16:39:21

  arrow

  Zacznijmy od tego co jest zabytkiem, Panie WKZ.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


foto

Historia kart kredytowych
2020-09-30 10:58:58 Kategoria:

Jaka jest historia kart kredytowych? Jakie były jej początki i rozwój na przestrzeni wieków? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule!

więcej »
foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »

Łuków

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.10

Wola Gułowska: obchody ostatniej bitwy wojny obronnej

więcej »
4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26

ŁUKÓW, 26.10

ŁOK: moje małe wierszobranie

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje