R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Obchody 100-lecia OSP w Adamowie
2018-09-04 09:06:55 Artykuł czytany 306 razy


Strażacy ochotnicy z Adamowa uroczyście obchodzili 100. rocznicę powstania ich jednostki. Obchody zorganizowano w sobotę 1 września. W tym dniu odbyła się Msza Święta, apel i poświęcenie nowego samochodu lekkiego, który będzie służył adamowskim strażakom.


W relacji z uroczystości przygotowanej przez Urząd Gminy Adamów, czytamy:

W sobotę 1 września setną rocznicę swego powstania obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Adamowa. Z tej okazji zorganizowano obchody rocznicowe, z wieloma atrakcjami. W godzinach rannych uroczystości rozpoczął akcent związany z rocznicą wybuchu II wojny światowej, obecni na uroczystościach wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i poseł Krzysztof Głuchowski w asyście przedstawicieli władz gminy i strażaków złożyli wieńce i zapalili znicze na mogiłach żołnierzy SGO „Polesie” w Adamowie.

Następnie spod strażnicy w Adamowie i przy dźwiękach orkiestry OSP z Lubartowa wyruszył przemarsz do kościoła, gdzie odprawiona została Msza Święta. Homilię wygłosił diecezjalny kapelan strażaków ks. Andrzej Biernat, który nawiązał w niej do ich roli i misji. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przenieśli się na plac pod Urzędem Gminy, gdzie odbyła się dalsza część programu. Prezes OSP Adamów Andrzej Józwik przedstawił zarys historyczny jednostki. Następnie dokonano wręczenia okolicznościowych odznaczeń dla sztandaru jednostki oraz indywidualnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości było przekazanie OSP Adamów oraz poświęcenie nowego samochodu lekkiego marki Ford, zakupionego przy współfinansowaniu gminy Adamów, oraz figury Świętego Floriana wykonanej przez lokalnego rzeźbiarza Krzysztofa Pyckę.

W przemówieniach okolicznościowych głos zabrali obecni na uroczystościach: wicewojewoda Robert Gmitruczuk, który odczytał list od szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, parlamentarzyści poseł Krzysztof Głuchowski i senator Stanisław Gogacz, marszałek województwa: Sławomir Sosnowski, starosta Janusz Kozioł oraz zastępca komendanta wojewódzkiego PSP Szczepan Goławski, komendant powiatowy PSP Tomasz Majewski, komendanci policji Leszek Misiak i Marcin Baniak oraz w imieniu władz gminy wójt Sławomir Skwarek i przewodnicząca Krystyna Bujak. Pierwszą część uroczystości zakończył koncert patriotyczny Orkiestry OSP z Lubartowa.

W godzinach popołudniowych mieszkańcy zostali zaproszeni na drugą, festynową część uroczystości. Na scenie zaprezentował się z widowiskiem „Przybyli ułani pod okienko” Zespół Obrzędowy „Zawsze Razem”. O godzinie 18, zgromadzeni wysłuchali koncertu znanej w kręgu muzyki tanecznej grupy Faster, by następnie bawić się wspólnie na zabawie tanecznej. Dodać należy, że koncert patriotyczny OSP Lubartów i widowisko „Przybyli Ułani pod okienko” realizowane były w ramach projektu „Nasza mała - wielka historia. W poszukiwaniu śladów lokalnej przeszłości” realizowanego przez Dom Kultury Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.02 10:00

Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.02

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.02

Jest kandydat na kuratora ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.02

Łuków: Charytatywna Potańcówka

więcej »
10
11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.02

Akcja „Randka w ciemno z książką”

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: bal dla Kamila

więcej »

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: turniej pod patronatem posła

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.02

Niedziela z teatrem w ŁOK: „Zimowa Kraina Czarów”

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:00

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje