R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miejsce ma znaczenie
2019-10-22 09:30:32 Artykuł czytany 1631 razy


Łukowscy radni przygotowują się do sesji. Zaplanowano ją na środę 23 października. Zgodnie z procedurą, przed każdymi obradami radni spotykają się na posiedzeniach komisji i opiniują projekty uchwał, nad którymi później głosują. Dziś już wiemy, że na sesji nie poznamy opinii radnych z Komisji Finansów, której posiedzenie miało się odbyć w siedzibie prywatnej firmy.


W środę 23 października odbędzie się w Łukowie sesja Rady Miasta. Jak przed każdymi obradami, odbywają się komisje, na których radni opiniują projekty uchwał. Dziś już wiemy, że na sesji nie poznamy opinii radnych z Komisji Finansów, Budownictwa, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Gruntami. Posiedzenie zaplanowane na poniedziałek 21 października nie odbyło się. Na siedmiu członków komisji, na jej spotkanie przyszło tylko dwóch. I wszystko wskazuje na to, że komisja nie odbyła się, ponieważ kontrowersje wzbudziło miejsce, gdzie radni mieli się spotkać. Na to miejsce przewodniczący komisji radny Artur Gałach wyznaczył siedzibę prywatnej firmy.

Zwołanie posiedzenia komisji w takim miejscu nie spodobało się m.in. radnemu Arkadiuszowi Pogonowskiemu, który upublicznił tę informację na swoim profilu społecznościowym. Jak twierdzi, choć nigdzie nie jest zapisane, gdzie komisja powinna obradować, to zdaniem radnego na pewno nie powinna być to siedziba prywatnej firmy. „Procedowanie lokalnego prawa z zasady powinno odbywać się w Urzędzie Miasta” – stanowczo stwierdza radny Pogonowski.
Na posiedzeniu komisji nie pojawiła się nie tylko większość radnych, ale również burmistrz Piotr Płudowski. Wybór miejsca uznał on za stwarzanie niebezpiecznego precedensu. W piśmie skierowanym do przewodniczącego komisji zaznaczył również, że nie może spotykać się w firmie, co do której toczy się właśnie w urzędzie postępowanie administracyjne. Firma złożyła bowiem wniosek o zwolnienie jej z podatku od nieruchomości w związku z utworzeniem nowych miejsc pracy.

Przewodniczący komisji nie wyznaczył nowego terminu posiedzenia. Na środowej sesji opinii tej komisji nie poznamy.

A czy Państwa zdaniem radni powinni obradować w siedzibach prywatnych przedsiębiorstw? Zapraszamy do wyrażania swojego zdania.


AKup/Js

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Brzechwa
  2019-10-24 09:57:21

  arrow

  pegon pegon co z ciebie wyrośnie gruszki na wierzbie czy... olcha na sosnie

 • Pegon lepiej.....
  2019-10-23 17:29:49

  arrow

  ....zrób film o problemie alkoholowym i niedostosowaniu samorządowym. Rodzina , las , zalew te sprawy a nie na Arturze pojeżdżasz. Na prezydenta chyba nie wystartujesz a jeszcze cztery lata radcowania,na hejcie nie pojedziesz , kłamstwo ma krótkie nóżki, może w końcu coś byś zrobił tak na prawdę dla mieszkańców, razem ze swoim alternatywnym kolegą.

 • Panie Gałach
  2019-10-23 13:53:23

  arrow

  Głupi pomysł nie do obrony. Jak chciał pan zrobić radnym wycieczkę to proszę bardzo. Zwoływanie komisji finansów w prywatnym zakładzie jest co najmniej niezręczne.

 • radny
  2019-10-23 07:37:56

  arrow

  To miało być posiedzenie komisji czy wycieczka Jeśli wycieczka to cała rada powinna być zaproszona a nie rozmawiać o finansach a być może o umorzeniu podatku tej firmie.

 • Ja
  2019-10-22 21:44:43

  arrow

  Z nieobecności na posiedzeniu komisji to niech się wytłumaczą nieobecni radni, ktorzy mają obowiązek w nich uczestniczyć,w koncu biora za to pieniądze.
  Te kilkanaście osób, na czele z Panem zastepca burmistrza, które przyszło i zapoznalo się z działalnością pieknej i nowoczesnej firmy, dla Pana redaktora nie była godna nawet najmniejszej wzmianki. Prosimy o więcej obiektywizmu.

 • smacznego
  2019-10-22 21:42:39

  arrow

  Zamiast paluszków by paszy pojedli...następnym razem niech zaproponuje spotkanie na zielonym mosteczku lub niech "blaszak" podnajmą, bo ostatnio pusty stoi i niszczeje.

 • Kiernickich
  2019-10-22 21:27:59

  arrow

  Panie Radny u nas na Sienkiewicza jest pewien parking który miał być robiony na Kiernickich. Czy w końcu on będzie zrobiony? Czy zastanie was zima? Czy nadal zderzaki trzeba będzie urwać? I najważniejsze pytanie Wiesz Pan który jest to parking? I mija rok właśnie odkąd ten parking "będzie robiony"

 • Ktoś tam
  2019-10-22 21:23:21

  arrow

  Dokładnie tak. Panie redaktorze proszę napisać, że w spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób, które w miłej atmosferze zwiedzilo firme. Pan zastępca burmistrza na szczescie był zainteresowany jak funkcjonuje piękny, nowoczesny zakład, który płaci lub będzie płacił kupę kasy do budżetu miasta.
  Co do nieobecności większości radnych na posiedzeniu komisji, myślę ze to oni powinni się z tego wytłumaczyć, w końcu to ich obowiązek,za wypełnianie którego pobierają pieniądze.
  Więcej takich inicjatyw Panie Radny, chwalmy się tym co pozytywnego udało się zrobic w naszym miescie.

 • Lukowiak
  2019-10-22 20:56:22

  arrow

  Lulku sporo wiesz, też tam byłeś? A wracając do sedna: miejsce obrad radnych jest publicznym miejscu i nic więcej nie trzeba tłumaczyć. Nie rozumiem całej szopki.

 • Artur...
  2019-10-22 20:53:39

  arrow

  ... zjedz snikersa albo zagryż cebulą. Piłeczką zaliczyłeś z bekhendu? To już nie ma miejsca we w urzędzie?

 • Lulk
  2019-10-22 19:52:42

  arrow

  Na spotkaniu w Łukpasz był z-ca burmistrza,sekretarz,radni z poza komisji,dyr.ZGL,kilku naczelników z U M .A o tym fakcie Pani redaktor już nie wspomniała.Miejsce komisji wyznacza przewodniczący komisji a obowiązkiem radnych jest w nim uczestniczyć.Obrady komisji są jawne i każdy może w nich uczestniczyć.
  Promowanie i zainteresowanie społeczeństwa działalnością firmy uważam za właściwe,tym bardziej, że firma zainwestowała kilkadziesiąt milionów złotych.Daje m-sca pracy i płaci podatki.
  Przyzwoitość nakazywałaby aby w tej sprawie wypowiadał się nie tylko nauczyciel radny Pogonowski,ale i przewodniczący komisji radny Gałach.

 • łuk
  2019-10-22 16:54:29

  arrow

  jak już wyznaczają w prywatnej firmie komisje to może byście napisali o jaką firmę chodzi???

 • @P.
  2019-10-22 15:28:32

  arrow

  nie jestem niepozwoleniem radnego Pe-goń, ale pytam: to co miasto ma zbyt mało swoich obiektów aby organizować posiedzenia rady czy to sesje czy komisje na prywatnych obiektach? Czy może jest tu jakieś podwójne dno?

 • Robert
  2019-10-22 14:39:19

  arrow

  Ojej. Oczko odlepiło się, temu misiu. Ciekaw jak jutro radny Artur będzie boksował w radnych co nie chcieli wziąć udziału w jego pomyśle.

 • Zwykły Obywatel Łukowa
  2019-10-22 14:38:39

  arrow

  Może jednak warto oderwać tyłek od stołka i posłuchać co szary lud o szanownej władzy i jej pomysłach sądzi. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia i to co dla wysokiej władzy jest dobre wcale nie musi być dobre dla zwykłych obywateli naszego miasta. Ksiądz też od czasu do czasu wychodzi z kościoła i idzie odwiedzić parafian.

 • Były Radny
  2019-10-22 12:59:14

  arrow

  Panie Przewodniczący Komisji, czy w urzędzie niema gdzie się spotkać? np. w gabinecie Burmistrza lub jego zastępcy.Ale w prywatnym budynku to od razu kojarzy mi się z jakąś prywatą jak nie korupcją. Ci radni co nie przyszli mieli w 100% RACJĘ.

 • Powiatowy
  2019-10-22 12:53:20

  arrow

  W komisji finansów jest 7 radnych. Przybyło tylko dwóch. Wniosek jeden: nawet swoi nie zgodzili się na pomysł Pana Galacha. Widać czasem rozsądek bierze górę nad partyjnym uzależnieniem. Ciekawe co jutro powiedzą o komisji nieobecni.

 • to ja
  2019-10-22 12:14:09

  arrow

  zapraszam do siebie, poczęstuje wodą mineralną bez gazu a przy okazji mam 100 m.kw. ogródka do przekopania to jak pomogą to coś pożytecznego wreszcie zrobią! :-)

 • zdecydowanie nie
  2019-10-22 12:07:12

  arrow

  Komisje stałe Rady JST powinny obradować w miejscu publicznym wyznaczonym przez przewodniczącego danej komisji a nie w obiekcie prywatnym a to dlatego że, "obrady rady i jej statutowych komisji są jawne a wstęp obywateli na te obrady nie może być ograniczony". Czy właściciel prywatnego lokum umożliwi wstęp większej liczby osób do swojego obiektu?. Z różnych względów nie.

 • Ważny temat
  2019-10-22 11:33:55

  arrow

  Dobrze że porusza się takie sprawy! Nie ma już miejsca na takie samowolki radnego z PiS, który ma się za kogoś nad wszystkimi i ktoremu marzy się w Łukowie prywatny folwark. Co to w ogóle za pomysł i kto miał na tym skorzystać?

 • Poprosze
  2019-10-22 11:22:18

  arrow

  Toć ten pan zawsze widzi tylko problemu. Jeśli się mylę to proszę mi powiedzieć jakie i kiedy znalazł rozwiązanie?

 • taka prawda
  2019-10-22 10:44:35

  arrow

  A w Łukowie znowu zaścianek!! Te firmy powinniśmy po rękach całować i dziekowac ze chca sie u nas budowac. Tusk czy Kamysz zawsze wizytują wielkie prywatne firmy!! Bo to nakreca nasza gospodarke. Tak samo jak te nasze male firemki nakrecaja zycie w tym smutnym miescie........ ale nie! tutaj nie pasuje Pogonowskiemu bo przewodniczacy komisji to facet z PIS.... no dajcie spokoj sam siedzi na panstowym etacie to nie wie co to prywatna firma a jeszcze jak chce wspolpracowac w urzedem to FU!

 • Mieszkaniec Ł
  2019-10-22 10:42:16

  arrow

  Proszę podsumować rok rządów Burmistrza tak obiektywnie

 • P.
  2019-10-22 10:37:29

  arrow

  Co nie jest zabronione jest dozwolone. Panie Radny tyle problemów jest wkoło nawet u Pana w okręgu a Pan się miejsca czepiasz spotkania komisji. Problemy inne nie są może medialne ale są ważne więc pora się wsłuchać w to co ludzie mówią. Lub rozejrzeć się wkoło

 • Nie nie powinni
  2019-10-22 10:15:52

  arrow

  Nie powinni i ktoś kto myśli inaczej jest do skasowania

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Na zakupy można wybrać się w godz. 9.00-21.00, choć niektóre sklepy mogą jeszcze mieć przejściowo skrócone godziny otwarcia.

więcej »

Łuków

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.05 19:30

ŁOK: trzeci koncert on-line

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.05 10:30

Łuków: obchody inne niż znamy

więcej »
4 5 6 7 8

ŁUKÓW, 08.05 19:30

Ł'OK LIVE

więcej »
9 10
11 12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.05

ŁOK: teatr on-line

więcej »
16 17
18 19 20 21 22

ŁUKÓW, 22.05

Ł'OK LIVE: Polowanie na lisa

więcej »
23 24
25 26

ŁUKÓW, 26.05

Łuków dla mam

więcej »
27 28

ŁUKÓW, 28.05

Łuków: zdalna sesja Rady Miasta

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje