R E K L A M A



ŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: zmienia się zalew Zimna Woda
2020-12-04 09:18:06 Artykuł czytany 2069 razy


Nad zalewem Zimna Woda w Łukowie od wielu już miesięcy trwa rewitalizacja tego terenu. I widać już pierwsze efekty. W ostatnim czasie zakończono m.in. prace przy budynku świetlico – stołówki.


Rewitalizacja terenu zalewu Zimna Woda w Łukowie to najważniejsza i najdroższa miejska inwestycja. Jak informuje nas burmistrz Piotr Płudowski w ostatnim czasie nad zalewem zakończyły się prace m.in. przy budynku świetlico – stołówki, gdzie ma powstać centrum aktywności dla seniorów oraz przy budynku, gdzie będzie się mieściła wypożyczalnia sprzętu wodnego. Ta część prac budowlanych kosztowała w sumie 5 mln zł.

Nad zalewem Zimna Woda powstały też już m.in. wyciąg do nart wodnych, boiska i parkingi. Jest też oświetlenie i monitoring, a na początku przyszłego roku mają rozpocząć się budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Zimna Woda oraz remont ulic Wypoczynkowej i Turystycznej.


Rewitalizacja zalewu Zimna Woda ma zakończyć się w maju przyszłego roku. A to jak zmienia się ten teren można zobaczyć na filmie przygotowanym przez Urząd Miasta:

https://www.facebook.com/488223514649686/videos/191572145852609

AKup/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Matylda
    2020-12-07 22:07:34

    arrow

    No teraz to inwestycje idą pełną parą. Dobrze, że choć jedna osoba korzysta garściami..... Hahaha

  • ujadajcie ujadajcie
    2020-12-07 20:10:37

    arrow

    Wszędzie beda niedorobki nawet we własnym domu.Ile bedzie niedorobek po uczciwych poprawkach .Takie beda poprawki jak nowe inwestycje w miescie jak na zakolejnej jak marnowanie kasy ludzkiej na pozlacane kladki.

  • Poprawiacz
    2020-12-07 18:50:06

    arrow

    Jedyne co Płudowski poprawił to byt swoim koleżankom i kolegom co ich poobsadzał na dobrze płatnych stołkach w urzędzie i podległych jednostkach.

  • żałosne ujadanie obserwatora 2
    2020-12-07 16:18:16

    arrow

    Nie ośmieszaj się! Ludzie nie uwierzą w żadne wasze paplanie o poprawianiu czegokolwiek! Poprawić to się możesz jak dobrze zjesz. Masz teraz za co bo wcześniej bida była. Dobrze cię karmią to masz siłę ujadać ale brytanem i tak nie będziesz.

  • Obserwator2
    2020-12-07 15:19:35

    arrow

    Jeśli ktoś chce dyskutować jak to poprzednik i sterowana przez niego jednoosobowo rada głosowała to Łuków: poprawki nad zalewem i ogłoszenie przetargu; czyli poprawianie niedoróbek powstałych w 2018 czyli za poprzednika obecnego burmistrza szczegóły w linku http://podlasie24.pl//lukow/region/lukow-poprawki-nad-zalewem-i-ogloszenie-przetargu-29e52.html
    następnie
    Odglonianie: -Jak wyjaśnia nam dyrektor OSiR, glony powstały bowiem zaburzone zostało mikro-środowisko w zalewie. Z pogłębianego w ubiegłym roku zbiornika, usunięto wszystkie rośliny. Teraz trzeba to mikro - środowisko odbudować." To również musiał po poprzedniku poprawić obecny burmistrz proszę bo sinice kwitły na zalewie link http://www.podlasie24.pl/lukow/region/lukow-co-plywa-w-zalewie-zimna-woda-29ae7.html
    nie wspomnę o zasypywaniu dołka w części kąpielowej w której można było się utopić.
    I tak w całym mieście obecny poprawia niedoróbki po poprzedniku. Pamiętny bulwar którego oświetlenie podłączono do sieci energetycznej „po partyzancku”. Link http://podlasie24.pl/lukow/region/-lukow-ciemny-bulwar-nad-krzna-289dc.html
    i takich przykłady można mnozyć!

  • żadna kompromitacja
    2020-12-07 15:00:23

    arrow

    Plany kasa roboty to wszystko za poprzednika .Nikt sie tu nie kompromituje ciagle widac samochwałów jak umieja tylko krytykowac przezywac wiecej na nic nie stac.Najwieksze umiejetnosci obsadzanie zbytecznych stołków za wielkie pieniadze drogie projekty podwyzki i obiecanki cacanki na zebraniach z mieszkańcamiTo sa najwieksze osiagniecia pysznych ludzi.Za koleja wszystko po staremu.

  • do mieszkańca
    2020-12-07 11:19:39

    arrow

    ależ się kompromitujesz:)a gdzie niby Płudowski krytykował?:)podaj przykłady

  • Poprzednikowi podziękuj
    2020-12-06 21:52:19

    arrow

    Na zalewie jest dokładnie tak, jak to zaplanował burmistrz Dariusz Szustek i rada miasta poprzedniej kadencji. Nie ma tam nic autorstwa Płudowskiego.

  • Basia
    2020-12-06 18:21:08

    arrow

    Pięknie dziękujemy Panie Burmistrzu ! Tak sie zastanawiam czy oebcni tu malkontenci sa opłacani czy zwyczajnie nie widzieli że jest tam coraz ładniej. Panie Piotrze prosze dalej robić swoje !

  • ludek
    2020-12-06 15:24:11

    arrow

    I na pewno wszystko dzięki Radnym Arkowi i Mariuszowi. Jeden wie wszystko najlepiej a ... drugi wie jeszcze lepiej. jakbym go nie pamiętał z transmisji z poprzedniej kadencji. Praca w Jedynce, apanaże od władz, szefowanie Komisji Alko, (nie za free!!!). Przede Wszystkim Uczciwość. Jest takie SŁOWO Panowie jest....

  • @Staś
    2020-12-06 08:08:03

    arrow

    Ciekawe jak "bulwar" pokona tory!?! Od samego początku propagandowy "bulwar" miał się zacząć i zakończyć w obecnej postaci...miał być "sukces" przedwyborczy i jest!

  • Staś
    2020-12-05 21:40:58

    arrow

    Jak na chwilę obecną nie ma Łuków prawdziwego gospodarza, bo obecny nie ma pojęcia o zarządzaniu i doborze odpowiednich doradców. Może pozytywnie by był zapamiętany gdyby wybudował ścieżkę rowerową przedłużając bulwar do Zalewu Zimna Woda. Zobaczymy dalsze ruchy, oby nie szachisty.

  • @Pika
    2020-12-05 17:44:24

    arrow

    No jak to czym...Bulwarem Niepodległości poprzednika, tylko za obwodnicą weź rower na plecy ;-D

  • Pika
    2020-12-05 15:14:18

    arrow

    I czym ci seniorzy pojadą nad ten zalew? Komunikacja, której nie ma

  • Taaaaa
    2020-12-05 13:12:49

    arrow

    " Niepotrzebnie przyzwyczajaliśmy Łukowian do zalewu" koniec cytatu z wypowiedzi pierwszo uczciwego w mieście. Nie wychodzi burmistrzowi nic z obiecanek wyborczych to się będzie szczycił pracą, projektem i pozyskanymi pieniędzmi Szustka, bo to jego koncepcja jego pomysł. Nie dziwię się że szustkowa inwestycja niezwykle atrakcyjna stanie się pludowską pierwszo sztandarową inwestycją. Wiemy o wszystkim nie wstawisz nam kitu, wywiązuj się lepiej że swoich zobowiązań wyborczych. Nieuczciwość medialna nie przejdzie. yaya

  • Który lepszy?
    2020-12-05 09:20:26

    arrow

    No to porównajmy Płudowski przez 2 lata zasilił budżet miasta ledwie 5,6 mln. środków zewnętrznych chociaż chwali się, że 15 ale wszyscy wiedzą, że ta dycha na zalew to poprzednika a Szustek pewnie już blisko 100 milionów dla powiatu pozyskał i nie musi bajek opowiadać, że coś po kimś poprawia.

  • obserwator 3
    2020-12-04 20:20:07

    arrow

    Po Płudowskim to nie ma co poprawiac bo wszystko jest jak do tej pory wirtualne żadnych wiekszych inwestycji wiec po co te okrzyki.Podatnik placi tylko pieniadze za kosztowne projekty.

  • oceńcie
    2020-12-04 18:55:20

    arrow

    Dobry gospodarz! Decyduje kwestia podejścia. Jeden będzie robił w spokoju inwestycje, a drugi będzie ZENKA MARTYNIUKA zapraszał... Który lepszy, Łukowianie sami oceńcie.

  • Dość tych łgarstw!
    2020-12-04 18:48:57

    arrow

    Wszystkie prace nad zalewem były i są wykonywane zgodnie z projektem przez firmy zewnętrzne. Dariusz Szustek sprawił, że na ten cel miasto dostało z funduszy unijnych okrągłe 10 milionów złotych. Nawet nieliczna grupa sowicie opłacanych baranów chociaż wypisują durnoty w necie, nie jest w stanie ,uwierzyć, że Płudowski coś tam poprawia.

  • Obserwator2
    2020-12-04 18:34:32

    arrow

    Dobrze że w Łukowie zaszły takie zmiany, bo przynajmniej Gospodarz dba o inwestycje i nie będzie potrzeby non sto czegoś poprawiać. Wszystko przypilnowane i zrobione zgodnie z planem. Wcześniej różnie to bywało niestety.

  • abc
    2020-12-04 16:35:32

    arrow

    ZA ten napis ZIMNA WODA w literkach koszykowych które sa napełnione zielonymi butelkami nie wiem jakiej produkcji osoba projektujaca powinna dostac nobla//

  • Zenek
    2020-12-04 15:38:00

    arrow

    Kiedy referendum?

  • Mieszkaniec
    2020-12-04 14:48:23

    arrow

    Do obserwator a kto powiedział, że zbiornik ma służyć do spacerów, pływaj w wyznaczonym miejscu i będzie ok. Pozostałe części zbiornika są dla kajakarzy, wyciągu i wędkarzy.

  • @obserwator
    2020-12-04 14:29:53

    arrow

    no cóż jak wiele inwestycji po poprzedniku musi obecny burmistrz poprawiać!

  • mieszkaniec
    2020-12-04 13:59:36

    arrow

    Ciekawe że Pan Płudowski chwali się inwestycją rozpoczętą a w całości zaplanowaną przez poprzednika a wcześniej ją krytykował.

  • obserwator
    2020-12-04 10:19:44

    arrow

    Pozostało jeszcze oczyścić dno zbiornika, ponieważ około 10-15 metrów od brzegu jest taki muł, że wchodzi po kolana. Wiem, bo sam sprawdziłem.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny...
2021-01-22 15:27:48 Kategoria: Region

23 stycznia w liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i jego Towarzyszy rozpocznie się dziewięciomiesięczna nowenna przed centralnymi uroczystościami 25-lecia...

więcej »


foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV