R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: „Szóstka Nurzyńskiego”
2018-09-20 17:34:06 Artykuł czytany 1594 razy


Maciej Nurzyński, kandydat na burmistrza Łukowa, zaprezentował oficjalnie swój program wyborczy. Zrobił to podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę 19 września. Kandydat nazwał swój program „Szóstką Nurzyńskiego”.


Konferencja odbyła się na boiskach przy OSiR. Kandydatowi na burmistrza z ramienia Przymierza dla Ziemi Łukowskiej towarzyszyli kandydaci Rady Miasta. Maciej Nurzyński, zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku tygodni, kiedy to ogłoszono jego strat w wyborach na burmistrza, zaprezentował teraz szczegóły swojego programu. Nazwał go „Szóstką Nurzyńskiego”. Znalazło się tam sześć haseł takich jak: miasto przyjazne mieszkańcom, bezpieczeństwo, edukacja, zdrowie, kultura i sport oraz rozwój. Pod każdym z tych punktów znajdują się różne pomysły, m.in. powołanie Ośrodka Wsparcia Organizacji Pozarządowych, budowa ścieżek rowerowych czy też bezpłatne usługi dla osób samotnych. O swoim programie Maciej Nurzyński mówi tak:Maciej Nurzyński, kandydat na burmistrza Łukowa, zamierza podczas najbliższych tygodni przedstawić swój program mieszkańcom. Ma na to czas do 21 października.Przypomnijmy, że rejestracja kandydatów na burmistrza trwa do 26 września. W Łukowie zarejestrowano cztery komitety wyborcze, które mają możliwość zgłaszać swoich kandydatów na to stanowisko. Jak możemy się spodziewać na liście kandydatów ubiegających się o urząd burmistrza znajdziemy cztery nazwiska: Macieja Nurzyńskiego, Henryka Lipca, Piotra Płudowskiego i obecnego burmistrza Dariusza Szustka.

AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Bez złudzeń, bez obiekcji.....
  2018-09-25 17:42:04

  arrow

  .......głosuję na Dariusza Szustka pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w powiecie łukowskim ,na doświadczonych samorządowców członków Prawa i Sprawiedliwości od 2010 roku od dziesiątek lat związanych z solidarnością, prawicą łukowską z kościołem .Żadni ułani przemalowani,spadochroniarze cwaniaki nie powinni zmylić wyborców w głosowaniu na PIS , który zmienia Polskę a dla niektórych niestety jest następnym szczeblem kariery.Są kandydaci Prawi i Sprawiedliwi warto o nich pamiętać bo zepchnięci zostali bezpardonowo na dalsze miejsca.Niech was nie zmylą słodkie ciasteczka, które jako wilcy, krytykują i szeczerzą kły tylko dlatego, że już nie mają nic już do zaoferowania tylko plotkę ,potwarz i pogardliwie nerwowy śmiech.Niech was nie z wiodą kukiz ki z kremem piętnastką tam z przodu i z tyłu zaczynali od pezeperu.Nic nie wnoszą tylko podpuszczają i etykietyzują bo ich zwykła zazdrość zżera.Głosujemy m na Prawo i Sprawiedliwość, uważnie z doświadczeniem i bez odstępstwa od tego co prawe i sprawiedliwe jest jeszcze w Polsce.Żadnych doświadczeń, włączmy się do zmian , dobrych zmian , które są dla Polski i naszego miasta.Żeby nie było głosuje na Władzia Karasia bo go znam i jest nasz łukowski, i prawicowy. Nie dajmy się zwieść odświeżanym oddechom i przestraszonym resortowym wnuczkom o liderach zastępczych rzeczywistościąć nie wspomnę. Czas na utrwalenie zmian, dobrych zmian ,prawdziwych zmian.PiS dotrzymuje słowa , PIS to dobry wybór, dobrzy , swojscy , przyjaźni ludzie.Bądźmy dalej na plusie. Nie ma złudzeń Łuków plus i już!

 • mamy wybor
  2018-09-25 11:00:15

  arrow

  Jest po co iść na wybory, jest wybór - w końcu

 • rena
  2018-09-25 08:14:19

  arrow

  Maciek trzymam kciuki! Dzięki Twojej kandydaturze pofatyguję się i pójdę na wybory. Masz mój głos! Powodzenia!

 • Reegge manie......
  2018-09-24 20:36:43

  arrow

  ....twoje dredy jak kołtuny umysł ci obijają i nie myślisz logicznie.Jesteś zadymiony , tracisz wątki i nic kompletnie nic , nie masz rozeznania , kompletna pustka i pustota.Na kartce ci piszą te dyrdymały? Nie przynoś obciachu rastafarian.

 • reagge
  2018-09-23 14:20:31

  arrow

  partię kołtuńską należy odsunąć od władzy i rozliczyć za łamanie prawa, za łamanie Konstutycji, za ośmieszanie Polski i Polaków zagranicą

 • Hau, hau ,hau,hau....
  2018-09-23 09:59:53

  arrow

  ...pozwolisz , że skorzystam z obcego ci zapewne prawa do wolności wypowiedzi. Generalnie w krytycznych wypowiedziach deprymujących burmistrza i radnych obecnej kadencji , przecież ona trwa do połowy listopada, pokutuje jeden błąd , mianowicie, że nie jest brana pod uwagę wola wyborców .To ci wyborcy przez ostatnie osiem lat dają prawo wykonywania zaszczytnej funkcji burmistrza bo jest to swego rodzaju umowa społeczna , że my głosujemy na twój program i na osobę ,która spełni nasze oczekiwania.Aspekt lat , długości, powtarzalność kadencji nie powinna być brana pod uwagę.Liczy się skuteczność,zaspakajanie potrzeb i usuwanie bolączek jeżeli jest to wykonywane po co zabijać kurę znoszæcą złote jaja dla miasta.Burmistrz nie siedzi cicho , burmistrz wykonuje program Prawa i Sprawiedliwości , który jest zbieżny ze zmianami dokonywanymi przez Mateusza Morawieckiego i wyborcy o tym wiedzą i wyborcy to cenią i wyborcy właśnie z tego powodu zagłosują na Pisowskiego burmistrza i Pisowskich radnych bo to jest potrzebne dla Łukowa i jego mieszkańców.Nie mamy czasu na doświadczenia i nauki biegnących czy poganiających za władzą, nie mamy czasu na obwąchiwanie zatęchłych oddechów bo miasto jest moje , twoje , nasze i to co się w nim dzieje jest zacne.Program zmian poznaliśmy osiem lat temu pisowskiej drużyny.Jest realizowany z sukcesami, będzie nadal realizowany bo nie obiecują a realizują.Dotrzymują słowa.

 • ???
  2018-09-22 13:18:43

  arrow

  Jaki program ma obecny burmistrz, bo jakoś cicho. To co zrobił do tego czasu myślę, że obecni kandydaci też by wykonali, tak samo ty czy ja-tym bardziej nie za swoje tylko za nasze.Najlepiej krytykować innych i ich programy-propozycje. 8 lat to długo. Był czas na wyprzedanie majątku miasta, zadecydowanie o wykonawcach inwestycji, zawieraniu korzystnych znajomości, klepaniu po plecach... Trudno rozstać się ze stołkiem, ale on nie przyrósł do d... . Niestety burmistrzem nie jest się dożywotnio. To trzeba przyjąć do wiadomości i przełknąć ,mimo że gula żalu stoi w gardle i nie pozwala. Byli przeżyli, następni ,też przeżyją bez względu z jakiej opcji politycznej pochodzą. Te hejty, krytyki- czy są potrzebne-myślę ,że nie. Każdy ma prawo się wypowiadać, tym bardziej kandydaci do władzy. My powinniśmy wysłuchać wszystkich, a może zaproponować czym mógłby zająć się przyszły burmistrz, a nie tylko warczeć i ujadać. Czy ważne z jakiej partii jest się kandydatem, kto koło kogo stoi i zna- śmieszne.Myślę, że przyszedł czas ,aby młodzi się wykazali. Dopuśćmy ich do władzy, rad. Dość oglądania tych samych twarzy, które nic nie wnoszą oprócz zajmowania miejsca;). Praktyka-oni też muszą nauczyć. Mają inne spojrzenie. Młodość- to przyszłość. Jak się nie postaramy, to Łuków zostanie miastem emerytów. KTO PIERWSZY ZACZNIE NA MNIE SZCZEKAĆ-to niektórym tutaj wychodzi najlepiej.

 • Niedźwiedź
  2018-09-22 12:18:28

  arrow

  Ludzie ślepi nie są, widzą jak odchodzący burmistrz realizował inwestycje - jakość jakby pakistańska ekipa budowlana wszystko robiła. Szkoda, że dopiero teraz zaczął nosić okulary, może wreszcie zauważy te wszystkie fuszerki. No ale w sumie to już nie będzie jego zmartwienie, tylko następcy

 • analityk
  2018-09-22 11:21:59

  arrow

  ten program nic nie wnosi nadzwyczajnego ponad to co i tak samorząd sie zajmuje bo musi. Okreslenie go jako "Pustka Nurzynskiego" bardziej mi pasuje. Ale jak kto tam woli.

 • Niedźwiedź
  2018-09-22 10:00:48

  arrow

  Brakuje tylko jeszcze posłanki Pawłowicz, Piotrowicza, i Macierewicza - to dopiero drużyna!

 • MiŚ
  2018-09-21 21:38:08

  arrow

  Dzisiaj podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości byli obecni m.in.: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, poseł RP Krzysztof Głuchowski, wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski i senator Stanisław Gogacz.
  To jest dopiero drużyna! Nikt w Łukowie nie ma takiego poparcia w województwie i w Polsce.

 • czytelnik
  2018-09-21 19:57:09

  arrow

  To jest bujanie w obłokach,żadnych konkretów.

 • Tomasz
  2018-09-21 15:19:22

  arrow

  jest wreszcie wybór Panie Maćku ma PAN mój i mojej rodziny głos.

 • wyborca
  2018-09-21 14:55:07

  arrow

  Ja tez nie wiem czym pan Smolarz zasłuzył się dla miasta ...no i dobra pensja do emerytury za cichy chód.

 • Kajetan
  2018-09-21 10:38:00

  arrow

  Popieram Maćku, sprawnie, rzeczowo i merytorycznie

 • politolog2
  2018-09-21 10:23:37

  arrow

  Tak obserwuję sobie od jakiegoś czasu i Nurzyński jako jedyny przedstawił program, który mieści się w kompetencjach burmistrza czyli np edukacja w miejskich szkołach, drogi i ścieżki lokalne, rozwój sportu i kultury na poziomie Miasta i współpraca z lokalnymi organizacjami. To są zadania burmistrza, nie dajcie sobie mydlić oczu, że burmistrz może tyle co premier - nie może.

 • politolog
  2018-09-21 09:44:08

  arrow

  A najśmieszniejsze jest to, jak ktoś na siłę chce dzielić samorząd na lewicę czy prawicę, tu taki podział nie występuje. Chodnik, latarnia, żłobek, zasady wywózki śmieci - to nie ma cech prawicy bądź lewicy. W samorządzie rządzą ludzie - a nie partie.

 • kkk
  2018-09-21 09:09:13

  arrow

  kolejny ciekawy kandydat, trzymam kciuki, Łuków strasznie potrzebuje zmiany. Należy skończyć z arogancją i pychą władzy.

 • Przemo...
  2018-09-21 08:46:57

  arrow

  ...nie wstydź się bądź lydeerem, kouczing zza pleców to nie przystoi lewackiej ekstremie.

 • ;-(
  2018-09-21 08:43:18

  arrow

  Ani Płudowski, ani Nurzyński, a nawet tak doświadczony zawsze radny Lipiec nie przeczytali ustawy o samorządzie i nie mają zielonego pojęcia co należy do kompetencji burmistrza, czego obecny nauczył się przez 8 lat w praktyce. W programach nie ma słowa o polityce śmieciowej, indfraskturze komunalnej, szkołach, przedszkolach, które jedne świecą pustkami, a drugie są przeładowane (co zawdzięczamy tak na marginesie jednemu z wymienionych kandydatów). Nie ma nic o relacjach z Sejmikiem Wojewódzkim, pozyskiwaniu środków pozabudżetowych, tworzeniu sprzyjających warunków do budowy nowych miejsc pracy, scaleniach gruntów, ośrodek kultury, stadion, hala sportowa. Prezentowane programy to nawet nie ambitne programy wyborcze radnych. Żłobek, jakieś centrum wspomagania, ścieżki rowerowe ... To śmieszne i świadczą tylko o jednym, że następne 5 lat to może być kolejne pół dekady dreptania w miejscu a nie nadrabiania strat po rządach burmistrzów tysiąclecia z lat 1998 - 2010.

 • Nick
  2018-09-21 08:23:40

  arrow

  A gdzie pracuje żona np. p. Fornala, Skwarka, syn p. Celińskiego, córka p. Baranowskiego... można by tak dalej.

 • do Lewicy
  2018-09-21 08:23:11

  arrow

  Ty, Lewica, zobacz lepiej o co chodzi twojemu liderowi. Kolejny raz wykorzysta całą lewicę ( jeśli taka jeszcze istnieje w Łukowie) i wejdzie do rady , a wy obejdziecie się smakiem. Najbardziej naiwna grupa polityczna w Łukowie to lewica.!!!

 • ole
  2018-09-21 06:58:34

  arrow

  Pan Maciej może i nie najgorszy kandydat ale ugrupowanie "towarzystwo" z którego kandyduje nie najciekawsze. Mam pytanie co do radnych Wereszczyńskiego i Smolarza, gdzie pracuje zona Pana Przemka i syn Pana Smolarza, mam na myśli niezależność radnych ...

 • Lewica
  2018-09-21 05:47:40

  arrow

  Naiwność młodych wobec planów starych widoczna jak na dłoni. Dopytajcie lepiej o co tak na prawdę Przymierzu chodzi

 • do beti
  2018-09-21 05:31:15

  arrow

  Zasługa dla miasta, bo biegał po parku??????

 • Życzliwy
  2018-09-20 23:57:00

  arrow

  Tak Marcin napewno nie w tej kadencji. Ty jako jego przyjaciel dobrze o tym wiesz, że chłopak się miota i chyba doszło do niego, że został wypchnięty przez starych wyjadaczy, którzy się sami bali wystartować wiadomo z jakiego powodu.

 • Marcin Rychta
  2018-09-20 20:49:51

  arrow

  Śledząc meandry życiorysów ludzi, którzy potrafili zmieniać świat wokół siebie i historię, nasuwa mi się myśl, że "ziarnko wschodzi"... Maćku, trzymam kciuki, byś nie tylko przetrwał "nawałnice" ale cierpliwie dojrzewał. Być może nie w tej kadencji, ale w przyszłej plony będą obfite!;);) Trzymam kciuki!

 • to są bzdety
  2018-09-20 20:45:59

  arrow

  A jakieś konkrety panie kandydacie?

 • czyt
  2018-09-20 19:29:28

  arrow

  zimo i Panie Smolarz odejdź wp.. znalazłeś sobie Pan sposób na dorobiene do emerytury. Nie pamiętam zeby Pan jako samorządowiec cokolwiek zrobił dla miasta.ludzie nie oddawajcie na niego głos.

 • beti
  2018-09-20 18:34:05

  arrow

  Dobrze, że są jeszcze w mieście ludzie którym zależy. Pana Maćka spotykam co roku na biegu mikołajkowym gdzie razem z dziećmi chodzimy. To że odważył się kandydować to dobra wiadomość, niech ci młodzi i wykształceni poprowadzą to miasto. Trzymam kciuki

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »

Łuków

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.05

„Smykolandia” w łukowskim parku

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.05

3-maj się, Konstytucjo

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

Łuków: rusza czwarta edycja „Jetro Cinema Summer”

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

Łuków: obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »
4 5

ŁUKÓW, 05.05

Wola Okrzejska: Dzień Konia w Sienkiewiczówce

więcej »
6 7 8

ŁUKÓW, 08.05

Gmina Adamów: Tydzień Bibliotek

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.05 10:00

Łukowscy policjanci zapraszają na debatę

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.05

Wieczór w łukowskim amfiteatrze

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.05

Dzień Zdrowia dla Łukowa

więcej »

ŁUKÓW, 11.05

Łuków będzie gościł zapaśników z całego województwa

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.05

Złoty wiek w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 12.05 15:00

Łuków: Wiosenny Piknik dla Mai Przegalińskiej

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.05

Gmina Stanin: płukanie sieci wodociągowej

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.05 17:00

Wojewoda lubelski przyjedzie do Serokomli

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.05 17:00

Spotkanie założycielskie Łukowskiego Towarzystwa Strzeleckiego

więcej »
17 18

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Noc Muzeów

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Przegrani Zwycięzcy

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Łuków: podejmij „wyzwanie wilka”

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Bóg nadzieja w nas

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 12:00

Będzie Bieg Kolarski, będą utrudnienia w ruchu

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 15:00

Wyścigi wózków w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 16:00

ŁOK: „Niedziela z teatrem”

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 19:00

Koncert organowy w Łukowie

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.05

Sesja Rady Miasta w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 20.05

Zwycięzcy z Zalesia

więcej »
21

ŁUKÓW, 21.05 18:00

ŁOK: wystawa Jerzego Majka

więcej »
22 23

ŁUKÓW, 23.05

Sztafeta Niepodległości Łuków – Sokołów Podlaski

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa na sportowo

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Powiat łukowski: Dzień Radości i Zabawy w Zespole Placówek

więcej »
25

ŁUKÓW, 25.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.05

Girls Riders z Łukowa zapraszają do Pratulina

więcej »

ŁUKÓW, 26.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje