R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: radny Tomasz Sych pyta o konkurs w Zarządzie Dróg Powiatowych
2019-03-14 08:06:38 Artykuł czytany 2653 razy


Do redakcji naszego portalu nadeszło pismo od radnego Rady Powiatu Łukowskiego Tomasza Sycha, który po publikacji informacji dotyczącej radnego powiatowego Władysława Karasia, pyta o procedurę jego wyboru na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej. Pytania, które stawia publicznie, radny skierował również do starosty łukowskiego.


Przypomnijmy. Radny powiatowy Władysław Karaś, po rezygnacji z pracy z Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej, gdzie zmieniono regulamin i zlikwidowano stanowisko dyrektora, które pełnił od ubiegłego roku, znalazł zatrudnienie w Zarządzie Dróg Powiatowych. Objął tam stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej. Z naszych informacji wynika, że radny Karaś był jedynym kandydatem w naborze na to stanowisko. Pracuje w Zarządzie Dróg Powiatowych od 1 marca. Do jego obowiązków należy m.in. nadzór nad pracą wykonywaną przez drogową służbę liniową oraz przekazywanie pasa drogowego obcym firmom umieszczającym urządzenia elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, kanalizacyjne, wodociągowe i gazowe w pasie drogowym. (http://www.podlasie24.pl/lukow/region/lukow-radny-powiatowy-karas-nie-jest-juz-dyrektorem.-zostal-kierownikiem-2960c.html).

Po opublikowaniu tej informacji, do naszej redakcji napisał radny powiatowy Tomasz Sych: „Bardzo się zdziwiłem gdy dotarła do mnie informacja, że w konkursie na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej w Zarządzie Dróg Powiatowych zgłosiła się tylko jedna osoba. Postanowiłem to sprawdzić i korzystając z przysługujących mi praw złożyłem interpelację, w której pytam się Starosty Łukowskiego o:

1. Kiedy zostało utworzone w ZDP stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej?

2. Czy przed ogłoszeniem konkursu stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej było obsadzone, a jeśli tak to w jakich okolicznościach zostało zwolnione?

3. Jaki jest zakres zadań na stanowisku Kierownika Służby Interwencyjnej?

4. Ile osób i na jakich stanowiskach będą podlegały pod Kierownika Służby Interwencyjnej?

5. W jaki sposób została podana do publicznej wiadomości informacja o naborze na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej w ZDP?

6. Jakie wymagania stawiano kandydatom na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej w ZDP?

7. Czy w powiecie istnieje dokument opisujący tryby i procedury ogłaszania konkursów na wolne stanowiska? Jeśli tak to proszę o jego przesłanie. Jeśli nie to w oparciu o jakie przepisy i procedury przeprowadza się nabór na wolne stanowiska. (Dotyczy samego urzędu jak i jednostek podległych).

Radny Tomasz Sych przesłał nam również treść pisma, które złożył do Starostwa. Można znaleźć je TUTAJ

Kiedy i jaką odpowiedź otrzyma radny? Zobaczymy.

Zdjęcie: archiwum podlasie24.pl

AKup/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Puszczać ,,,
  2019-03-19 12:10:04

  arrow

  ....to ty możesz bąki w urzędzie a w przerwie między jednym a drugim powtórz sobie definicję wulgarności i zastosuj ją do swoich wywodów i innych tu obrażanych.

 • przesadzasz
  2019-03-17 21:29:48

  arrow

  Nienawistne? Gdzie? O czym tu mówisz? Te same zasady powinny dotyczyć radnego Karasia i radnego Sycha. Jeśli Sych pyta o Karasia to ktoś inny może zapytać czy radny Sych jest taki kryształowy jakim się mieni i czy sam nie ma nic za pazurami. Demokracja i transparentność.

 • @ Och jakie to...
  2019-03-17 19:30:19

  arrow

  Nie wiem, dlaczego redakcja katolickiego portalu puszcza takie nienawistne wypowiedzi z wulgaryzmami. Można mieć różne poglądy, ale nie trzeba kipieć agresją. Rolą radnego jest pytać, nawet jeśli to nie jest wygodne - urzędnicy pracują za pieniądze obywateli i muszą się liczyć ze społeczną kontrolą. To ABC demokracji...

 • do och jakie to...
  2019-03-17 12:20:26

  arrow

  Podoba mi się twoja wypowiedź ale nie podoba mi się, że używasz skrótu LGBT. Niech ludzie się dowiedzą, że popieranie przez PSL, PO, SLD i Nowoczesną to popieranie LesbijekGejówBiseksualistówTranseksualistów

 • Och jakie to...
  2019-03-16 20:35:08

  arrow

  ....wrażliwe jest , jakie bogobojne harcerstwo , jakie zatroskane o powiat. Łukowski PeSell już LGBT?Władysław to obywatel tego miasta , zawsze związany z prawicą i dla prawicy , zasłużony donator łukowskich parafii , działacz AK ,inicjator budowy pomnika JP II Wielkiego Świętego, radny wybrany przez Łukowian z listy Prawa i Sprawiedliwości , człowiek czerstwy w obyciu lecz prawy i sprawiedliwy. Zarzuty? Jakie zarzuty , dziś każdemu można je postawić i liczy się tylko zarzut a nie ,że ktoś jest niewinny. Widać ,że grillowany przez przeciwników politycznych aż jest to żenujące .Zaniechanie rewitalizacji oczyszczalni skutkować będzie wielkim smrodem w pełni tego słowa znaczeniu a łoscendzace z Nowoczesnej , Pełno i zielonyLGBT niedługo będą w hobok sra....li i cofną się o dziesięciolecia wstecz , no cóż pewnie jest taki plan . Zaorać , zasiać , tatowym sierpem i młotem zebrać. Władysław też człowiek , politechnik i praca mu się należy. Wreszcie może wezmą się do roboty te mimozy ze szpadlami i skoroszytami w ręce. Władek musisz !!!

 • agresja???
  2019-03-16 14:05:44

  arrow

  Czy agresją jest zadawanie pytań staroście? Czy ten człowiek może robić, co chce? Jest opłacany z moich podatków i nie chcę, żeby naszym kosztem wszędzie wsadzani byli znajomki pana SZ. Ilu jeszcze będzie takich pasożytów, żyjących na wysokim poziomie naszym kosztem?

 • luk
  2019-03-16 09:14:30

  arrow

  Popieram pana Sycha,nie może być tak że ktoś cały czas się ślizga za nasze pieniądze.Najdroższe usługi komunalne i nagroda ponad 30000 zł dla prezesa PUiK.Zamiast remontować drogi lub budować zatrudnia się kolesi po lini partyjnej.Brawo panie Sych.

 • sytek
  2019-03-15 22:57:41

  arrow

  GOŚCIU POPATRZ CO TY ROBISZ W SOBIE BELKI NIE WIDZISZ A TYLKO SŁOMKĘ U KOGOŚ. Pytam o światłowody czy to legalne? a harcerz idzie boso a młodzież się uczy czego agresji padliny i złego. ktoś kto jest agresywny nie powinien miec nic wspólnego z młodymi. bo to jest zakażenie

 • @ Kaśka
  2019-03-15 18:55:33

  arrow

  Nikt nie jest idealny - Ty też, ale tyle agresji w Wielkim Poście na katolickim portalu, tyle insynuacji - niech Przedwieczny Ci wybaczy i da wszystkiego, co najlepsze! A radny Sych postępuje nie - obłudnie, lecz odważnie. Trzeba piętnować ten nepotyzm, którego rak toczy nasz grajdołek. Tak trzymać - odwaga cywilna to prawdziwy wzór dla młodzieży :).

 • Kaśka
  2019-03-15 15:56:00

  arrow

  p Sych jesteś mocno obłudny i nie chcesz pamiętać tego co zrobili twoi np. niejaki Formal z PSL który znalazł się na stołku naczelnika, A JESZCE ZAPYTAM O TWOJĄ PRACE CZY TAK CZYSTO POSTĘPUJECIE czy tam wszystko OK. Zrób porządek wokół siebie posprzątaj i nie czepiaj się innych. sam byłeś za tym żeby Karaś był zwolniony to czego teraz szukasz. jesteś harcerzem szkolisz młodzież i co z tego masz dwa oblicza. posprzątaj koło siebie!

 • @ komendant huwca
  2019-03-15 08:44:28

  arrow

  Jeśli wiesz coś o przekrętach, zgłoś to do prokuratury i podpisz się imieniem i nazwiskiem, żeby było wiadomo, kogo oskarżyć o pomówienie. Zresztą wypowiedź się ociera o tego typu przestępstwo, a co najmniej o naruszenie dóbr osobistych... Pamiętaj, że w sieci nikt nie jest anonimowy - nie byłoby zdziwienia, gdyby radny wystąpił o IP i założył sprawę z Kk albo litościwie z Kc. Brawa dla Pana Sycha za dociekliwość - to się nazywa społeczna kontrola. A tropicielowi "afer" polecamy też słownik ortograficzny.

 • komendant huwca
  2019-03-15 07:03:55

  arrow

  czy radny Sych miał związek z budową światłowodów, to krótkie pytanie czy może zna tą historię, która się nie skończyła. Mówiło sie o wielkim przekręcie. To może pogadamy tu o tym. PANI REDAKTOR może ruszy tą sprawę.

 • obserwator
  2019-03-15 07:00:17

  arrow

  Jeżeli Pan Karaś taki specjalista, to niech go starosta umocuje w Zespole Szkól Zawodowych. Tam potrzeba inż elektryka do nauki zawodu. Tam mógłby się wykazać wiedzą i inteligencją. Kierownikiem Zarządzie Dróg powinien być drogowiec, a nie elektryk?? . Ale Panu Karasiowi potrzebny stołek gdzie się mało robi, a dużo zarabia!!. Każdy cwaniak tak by chciał?

 • sprawiedliwy
  2019-03-14 23:58:53

  arrow

  Czy ty z osiedla mógłbyś rozwinąć swoje info? Krystaliczny radny Sych i powinowata w SM to wręcz niemożliwe. A może by tak radny Sych pogrzebał w archiwum domowym i dopiero po tym pytał o innych.

 • realista
  2019-03-14 22:21:07

  arrow

  Patrząc realnie w tych wyborach nie było żadnego dobrego kandydata na burmistrza. Działania Pana Płudowskiego będą specjalizowały się w komunikacji miejskiej, która ma być udogodnieniem dla starzejących się mieszkańców, bo już tylko oni pozostają w Łukowie.

 • do mity i rzeczywistość
  2019-03-14 21:50:22

  arrow

  Niczego dobrego nie spodziewam się również po nowej władzy. Tylko czekać na kolejne kolesiostwo

 • Aren
  2019-03-14 20:05:00

  arrow

  Bardzo dobrze że pan radny pyta bo jest o co pytać.Popieram Pana.

 • z osiedla
  2019-03-14 19:26:20

  arrow

  Czy to czasem nie bliska powinowata tego pana dostała posadke w spółdzielni mieszkaniowej,gdzie itak jest jak widac gołym okiem przerost zatrudnienia.Czy to osoba o wysokich kwalifikacjach,że trzeba było przyjąć

  a my mieszkańcy musimy płacic czynsz jak za zboże.Mnie nie zależy na panu Karasiu,nie jest to człowiek przyjazny ludziom.

 • olq...
  2019-03-14 19:13:21

  arrow

  Może byc ogłoszony konkurs. Takie same lub zbliżone kompetencje może mieć kilka osob, ale dostanie się ta jedna, która ma poparcie. Taki pic na wodę. Bo jest potrzebne mieć w dokumentach, że taki konkurs był. Jak było z byłym sekretarze miasta? Część kryteriów robi się pod konkretną osobę. Czy się mylę? Co gorsze ,że te powiązania tak się zazębiają,że chyba nie ma na nich już sposobu. Ja tobie- ty mi, układy, układziki. Szkoda słów.

 • mity i rzeczywistość
  2019-03-14 18:59:28

  arrow

  No widzisz Obserwatorze nowa władza właśnie rozumiejąc twoje oczekiwania szykuje na stołek prezesa PECu 70-letniego BIALCZANINA.

 • ober
  2019-03-14 17:05:09

  arrow

  takich ludzi nam potrzeba

 • Obserwator
  2019-03-14 14:21:42

  arrow

  Ta sytuacja nie tylko dotyczy urzędników ale także sluzb mundurowych, służby zdrowia, nauczycieli-wszystkich państwowych stanowisk. Proszę zauważyć, że na te stanowiska rzadko kiedy są publikowane ogloszenia? Przypadek?Nie, w Łukowie i najbliższych okolicach po znajomości dostaje się prace w "państwówce". Jeśli już się zdarzy, że pojawi się ogłoszenie to albo jego publikacja trwa krótko (kilka godzin a w najlepszym przypadku kilka dni) jednak i tak nic z tego, ponieważ osoba aplikujaca nie dowie się dlaczego nie została przyjęta z prostego względu, gdyż na to miejsce był już "namaszczony" z góry kandydat. Ten proceder jest trudny do udowodnienia, ale życzę powodzenia tym, ktorzy się za to biorą. Już czas, aby w Łukowie zaczęto brać pod uwagę kompetencje a nie "szerokość pleców" i korzyści z nich płynące. Może nadejdą takie czasu, w których mlodzi Łukowianie znajdą tu pracę i będą w niej docenione ich kwalifikacje.

 • Po co pytać
  2019-03-14 12:28:35

  arrow

  Panie Tomku sięgnie pan pamięcią wstecz i będzie pan wiedział. W innym zakładzie to było i o innego radnego chodziło.

 • do hmmm
  2019-03-14 12:20:41

  arrow

  bo w przypadku fornala można było tak zrobić

 • Hmmm
  2019-03-14 11:55:11

  arrow

  Szkoda że nie zapytał Burmistrza Płudowskiego dlaczego wziął na naczelnika wydziału radnego Krzysztofa Fornala z PSL bez konkursu?

 • z
  2019-03-14 11:50:18

  arrow

  Ciekawe czy teraz na tego dyrektora w PUIk u będzie nabór, czy jak odszedł p. K. to i stanowisko nie będzie potrzebne

 • luu-sia
  2019-03-14 11:23:23

  arrow

  Panie Tomaszu-odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Gratuluję odwagi. Oby więcej było takich radnych, którzy wiedzą ,po co ich mieszkańcy wybrali. Bardzo jestem ciekawa odpowiedzi starosty.

 • No wexź
  2019-03-14 10:33:14

  arrow

  Weź nie pytaj. Weź go przytul.

 • TTT
  2019-03-14 10:11:27

  arrow

  U innych widzę ,a u swoich nie , szkoda że Pan nie dociekał jak pana kolega Krzysztof był zatrudniany w Urzędzie Miasta czy w urzędzie Marszałkowskim. Myślę że na stanowiska opłacane z pieniędzy publicznych powinny być egzaminy państwowe jak na prawo jazdy , losowani zestawu pytań i kto uzyska najwięcej punktów ten zostaje zatrudniony

 • miastowy
  2019-03-14 09:40:13

  arrow

  Tomasz w Tobie jedyna nadzieja.Możesz to powiedzieć na radzie głośno i wyrażnie...."mieszkańców szlak trafia"na to kolesiostwo które panuje!!!!!

 • LLL
  2019-03-14 08:25:07

  arrow

  Brawo Tomku !!! Czekamy na odpowiedź.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »

Łuków

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.05

„Smykolandia” w łukowskim parku

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.05

3-maj się, Konstytucjo

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

Łuków: rusza czwarta edycja „Jetro Cinema Summer”

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

Łuków: obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »
4 5

ŁUKÓW, 05.05

Wola Okrzejska: Dzień Konia w Sienkiewiczówce

więcej »
6 7 8

ŁUKÓW, 08.05

Gmina Adamów: Tydzień Bibliotek

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.05 10:00

Łukowscy policjanci zapraszają na debatę

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.05

Wieczór w łukowskim amfiteatrze

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.05

Dzień Zdrowia dla Łukowa

więcej »

ŁUKÓW, 11.05

Łuków będzie gościł zapaśników z całego województwa

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.05

Złoty wiek w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 12.05 15:00

Łuków: Wiosenny Piknik dla Mai Przegalińskiej

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.05

Gmina Stanin: płukanie sieci wodociągowej

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.05 17:00

Wojewoda lubelski przyjedzie do Serokomli

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.05 17:00

Spotkanie założycielskie Łukowskiego Towarzystwa Strzeleckiego

więcej »
17 18

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Noc Muzeów

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Przegrani Zwycięzcy

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Łuków: podejmij „wyzwanie wilka”

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Bóg nadzieja w nas

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 12:00

Będzie Bieg Kolarski, będą utrudnienia w ruchu

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 15:00

Wyścigi wózków w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 16:00

ŁOK: „Niedziela z teatrem”

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 19:00

Koncert organowy w Łukowie

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.05

Sesja Rady Miasta w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 20.05

Zwycięzcy z Zalesia

więcej »
21

ŁUKÓW, 21.05 18:00

ŁOK: wystawa Jerzego Majka

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.05

Radoryż Smolany: I Turniej Proobronny

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.05

Sztafeta Niepodległości Łuków – Sokołów Podlaski

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.05

Zawodnicy KSW Łuków w Kadrze Narodowej

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa na sportowo

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Powiat łukowski: Dzień Radości i Zabawy w Zespole Placówek

więcej »
25

ŁUKÓW, 25.05

Zawodnicy KSW Łuków w Kadrze Narodowej

więcej »

ŁUKÓW, 25.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.05

Łuków: oddaj krew – uratuj życie

więcej »

ŁUKÓW, 26.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

ŁUKÓW, 26.05

Girls Riders z Łukowa zapraszają do Pratulina

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje