R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: radny powiatowy Karaś nie jest już dyrektorem. Został kierownikiem
2019-03-13 17:14:48 Artykuł czytany 1867 razy


Radny powiatowy Władysław Karaś znalazł zatrudnienie w Zarządzie Dróg Powiatowych. Objął stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej. Z pracy w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej zrezygnował po zmianie regulaminu i likwidacji stanowiska dyrektora, które pełnił od ubiegłego roku.


Przypomnijmy. O sprawie radnego powiatowego Władysława Karasia informowaliśmy Państwa na początku lutego. Wówczas to prezes miejskiej spółki PUIK, i jednocześnie radny powiatowy Marcin Mateńko, przedstawił na sesji Rady Powiatu wniosek o wyrażanie zgody na zmianę w regulaminie firmy dotyczącą likwidacji stanowiska dyrektora, które zajmował właśnie radny Karaś. Radnemu zaproponowano objęcie stanowiska specjalisty ds. inwestycji. Rada Powiatu na zmianę regulaminu nie wyraziła zgody. (http://podlasie24.pl/lukow/region/powiat-lukowski-radni-przeciwko-wnioskowi-prezesa-28f8d.html). Nie zgodził się na to również radny Karaś. Nie przyjął warunków zmiany pracy i płacy. Tym samym jego umowa o pracę w firmie PUIK została rozwiązana. Przebywa on obecnie na trzymiesięcznym wypowiedzeniu.

Prezes PUIK zwolnił radnego Karasia z obowiązku świadczenia pracy w czasie kiedy przebywa on na wypowiedzeniu. Radny mógł więc poszukać nowej. I znalazł ją w Zarządzie Dróg Powiatach. Był jedynym kandydatem w naborze na stanowisko Kierownika Służby Interwencyjnej. Został zatrudniony na tym stanowisku od 1 marca. Do jego obowiązków należy m.in. nadzór nad pracą wykonywaną przez drogową służbę liniową oraz przekazywanie pasa drogowego obcym firmom umieszczającym urządzenia elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, kanalizacyjne, wodociągowe i gazowe w pasie drogowym.

Stanowisko, które zajmuje radny Władysław Karaś nie jest stanowiskiem urzędniczym. Jest ono zakwalifikowane, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, do stanowisk pomocniczych i obsługi.

Zdjęcie: archiwum podlasie24

AKup/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • A to pod kogo takie wymagania?
  2019-03-16 16:34:18

  arrow

  Wykształcenie wyższe w rozumieniu Ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce.
  Staż pracy - minimum 5 lat
  To nie żart takie są wymagania dla kandydata na dyrektora ZGL w Łukowie.

 • zmiany dla zmian
  2019-03-16 16:07:23

  arrow

  Czyści stanowiska? Prezes Poreda przetrwał wszystkich burmistrzów bo jest bardzo dobrym fachowcem i każdy potrafił go docenić tylko nie Płudowski, który na jego miejsce szykuje energicznego 70-latka a w PUIKu to większa korzyść dla firmy by była gdyby zwolnił Mateńkę a tak to fachowca się pozbył a zostawił specjalistę z nauk politycznych.

 • do dacka
  2019-03-16 14:07:19

  arrow

  Jak pamiętam w niektórych częściach miasta mieszkańcy wybudowali więcej km kanalizacji w czynie społecznym nikt się tym nie chwali.Za kilkanaście tysięcy miesięcznie to ktoś łaskę robi ,że pracuje.

 • Do Kaśka
  2019-03-16 13:59:32

  arrow

  Bardzo dobrze robi burmistrz,że czyści stanowiska utworzone dla swoich kolesi przez poprzednika.Uważam ,że jest to granda do sześcianu zatrudnienie kolegi po lini partyjnej w PZD.

 • takie życie
  2019-03-16 13:56:54

  arrow

  KAŚKA proszę nie wklejaj tych samych komentarzy wszędzie. Jak nie Kaśka, to ciekawy itp. Nie masz co robić? Płudowski jest burmistrzem i nic ci nie pomoże. Musisz żyć z piętnem przegranego - wykopanego ze stołka.

 • ej Kaśka
  2019-03-16 13:11:55

  arrow

  Weź no nam teraz zobrazuj pasmo sukcesów nowego starosty powiatowego doświadczonego samorządowca. O zamkniętych punktach pomocy nocnej już wiemy, o nowym kierowniku w drogach powiatowych też, o nowym niezbędnym fachowcu w szpitalu też, o nowym niezbędnym autku dla powiatu też...

 • Kaśka
  2019-03-15 22:53:18

  arrow

  płudowski z ekipą młodzieży nie mają pomysła na miasto jak to ferdek kiepski mówi. draństwo robią ludzi nie szanują. a ta gorzała to już przesada. kto naraża miasto na odszkodowania ten powinien z własnej kieszeni płacić. a blokowanie inwestycji w mieście kto to robi - gumisie czy byli od nauki jazdy. nic konkretnego tylko pomyślimy , zastanowimy się, przegadamy, poskrobiemy się po głowie albo po du... e, i nic nie zrobimy bo nam nie wychodzi. a tem 70 latek z białej totak na poważnie czy dla jajec, facet ma kilometry zobowiązań, czy od nieywprowadzi kasy z PECU żeby siebie spłacić? to jest granda do kwadratu

 • Kaśka
  2019-03-14 21:23:57

  arrow

  burmistrz wywołuje burzę / zwalnia ludzi/ i zbiera gromy a teraz gumisie rozpisują się w trosce o co / rzucają kamieniami cały miesiąc jak była premier, albo plują i plują bo może coś zostanie/. trzeba płacić za głupotę a nie stękać jak srający kot. widać włodarzowi to najlepiej wychodzi wyrzucać ludzi robić zamęt i stękać.

 • do Jakoś
  2019-03-14 19:48:43

  arrow

  Czytam twój komentarz już któryś tam raz, bo nie wiem czy ja nierozumny, czy ty ciemny jak tabaka w rogu. Napisałeś" Władysław jest inżynierem, jest politechnikiem" Wytłumacz ,kto to jest POLITECHNIK? To ,że jest inżynierem, nie znaczy ,że może wszędzie pracować!!!Czy elektryk zna się na budowie dróg i mostów? Inżynier górnictwa i geologi na tym czym zajmuje się inżynieria materiałowa lub inżynieria biomedyczna, chemiczna,,itd.Zanim coś napiszesz następnym razem- pomyśl i nie rób z siebie tłumoka. Moja córka jest magistrem inżynierem budownictwa po WAT- Wojskowa Akademia Techniczna jakbys nie wiedział co to za skrót. Pracuje w Warszawie, bo ty nie znalazła pracy. Nie mamy układów i nie należymy do PISu ani innej partii. POLITECHNIK- dobre na żart .

 • premia
  2019-03-14 19:18:11

  arrow

  Dla pracujacych w administracji i jeszcze niektórych pracowników wystarcza pobory bez premi . ten zakład zasługuje na przeglad poborowy i nie tylko.

 • do ciekawszy temat
  2019-03-14 18:23:17

  arrow

  Jeżeli twierdzisz, że w PEC-u są tacy dobrzy fachowcy to odpowiedz mi, gdzie byli ci fachowcy gdy trzeba było podjąć działania mające na celu zmodernizowanie kotłowni tak, aby firma nie płaciła ogromnych kar za emisję tlenku CO2 do atmosfery. To kwota olbrzymia, bo ponad milion złotych rocznie!!! Jakoś inne PEC-e potrafiły temu zapobiec, tylko łukowscy fachowcy, ciepłownicy jak zwykle w "szarej d...ie". Ci twoi fachowcy potrafili jedynie podnieść cenę za ciepło i obciążyć kosztami mieszkańców. Tak działają Twoi fachowcy z PEC-u. Gdy był jeszcze czas na podjęcie stosownych działań, gdzie była wówczas Rada Nadzorcza PEC-u na czele z kabatem i piwowarkiem, gdzie był wówczas poreda? Siedzieli cicho i brali grubą kasę. Konsekwencje powinny być dotkliwe. Cała Rada Nadzorcza łącznie z poredą powinni zostać wyrzuceni na margines firmy.
  To są twoi fachowcy!!!!

 • Wiśnia
  2019-03-14 15:28:50

  arrow

  burmistrz zwalnia ludzi to jest zabawne to jest granda i łobuzerstwo. wystarczy być niepoprawnie politycznie i lecisz!!! a sam się bawi wystarczy poczytać za nasze!!!

 • Czas na ZDP
  2019-03-14 15:04:23

  arrow

  Zarząd Dróg Powiatowych,tak jak PUIK zyska wielkie pieniądze.Dla PUIKu z Prezesem Kujdą jak tu informowano załatwiono 47 milionów.Załatwili to Panowie Szustek i Karaś.Zdjęcia są dostępne na ulotkach wyborczych i w sieci.Teraz czas na drogi powiatowe.Pan Kujda właśnie odszedł z NFOŚ .Z PUIKu odszedł Pan Karaś a z miasta Pan Szustek.Ten ZDP to ma szczęście.

 • Jakoś
  2019-03-14 13:35:14

  arrow

  nie biadoliliście jak poprzednika Szustka przytulono do dróg powiatowych a później sfrunął do szpitala .I co ma tytuł doktora? Jaki koledź , jaką galopkę kończył? Władysław jest inżynierem , jest politechnikiem nie muzykantem.

 • Taki ma
  2019-03-14 12:23:27

  arrow

  Karaś ma lepsze kwalifikacje i doświadczenie niż Płudowski i Krasuski razem wzięci.

 • llu
  2019-03-14 12:03:29

  arrow

  Ja już nie rozumiem. Jakie wykształcenie ma pan Karaś? W PUIKu był hydraulikiem, teraz będzie inżynierem budowy dróg i mostów. Nie zdziwiłbym się gdyby za jakiś czas został dyrektorem wydziału edukacyjnego, albo kierownikiem w PKSie. Ale jeśli ktoś z zawodu jest dyrektorem...

 • aj waj
  2019-03-14 08:30:22

  arrow

  że też "kanalizacje" z Warszawy, Lublina, czy Siedlec nie złapały takiego fachowca od inwestycji i odprowadzania nieczystości?
  Pewnie nie zdążyły, ubiegł je starosta!
  Bravo bravo sukces!

 • ...
  2019-03-14 07:59:12

  arrow

  Fachowiec od wszystkiego. Bez zbędnego komentarza.
  To nowy etat, czy ktoś wyleciał?

 • Wtopa
  2019-03-14 06:12:52

  arrow

  Duże pieniądze i inwestycja modernizacyjne przeszły miastu przy okazji zamieszania z p. Karasiem koło nosa. Ciekawe co zrobi burmistrz jak się zacznie sypać przestarzała kanalizacja... A nie to nie chodzi o jego ulicę, więc nie ma problemu...

 • brawo
  2019-03-13 23:50:09

  arrow

  buahahahahah niewygodny temat o Karasiu to już zaczęło się przykrywanie komentarzy jakimiś insynuacjami, plotkami, kalumniami

 • dacka
  2019-03-13 21:21:42

  arrow

  dostał wypowiedzenie za dobrą robotę za kilka kilometrów kanalizacji za dotację w wysokości 47 milionów zł. tylko mali ludzie niszczą innych.

 • rzeczywistość
  2019-03-13 19:58:49

  arrow

  Częścią tego projektu jest kanalizacja na Rurowej, Sosnowej, Bartniej i Tartacznej a zaniechanie realizacji projektu i niepodejmowanie nawet próby ogłoszenia drugiego przetargu to działania wręcz dywersyjne ze strony Mateńki i Płudowskiego. Zapomnijcie o premiach bo wszystkie zarobione pieniądze pójdą teraz na doraźne łatanie coraz częstszych awarii. Doprowadzi to w końcu do drastycznych podwyżek cen wody i ścieków a instalacja nadal będzie stara.

 • pytanie ?
  2019-03-13 19:39:31

  arrow

  Do Pani redaktor, może Pani napisze ile kosztował niezrealizowany mega projekt w Puiku, który realizował Pan dyrektor Karaś, bo pracownicy już odczuli w swoich poborach skutki tej "inwestycji", a niedługo zapewne odczują też i mieszkańcy :-(

 • luk
  2019-03-13 19:28:33

  arrow

  Panie starosto zamiast remontować drogi,zatrudnia pan kolesi marnotrawiąc pieniądze.Najwyższy czas żeby ktoś opisał wszystkie pana poczynania do prezesa Kaczyńskiego.

 • do do ciekawszy temat
  2019-03-13 19:18:12

  arrow

  Nie obrażaj ludzi w PECu bo w tej firmie to nawet taśmociąg do węgla jest mądrzejszy od ciebie nie mówiąc już o fachowcach a ten 70 letni młodzieniec to może zrobić porządek przed swoim domem o ile mu w kręgosłupie nie będzie strzykać. Co to w ogóle za idiotyczny pomysł pozbywać się bardzo dobrego fachowca jakim jest pan prezes Krzysztof Poreda i ściągać 70 letniego pana. Po co? Chyba tylko po to żeby rozwalić bardzo dobrze funkcjonujący zakład.

 • miastowy
  2019-03-13 19:01:15

  arrow

  Panie starosto znowu pan sobie kopie dołki pod sobą.To że pan przegeał wybory na burmistrza w dużej mierze związane jest z osobą pana Karasia.Wstyd panie starosto.

 • III
  2019-03-13 18:19:20

  arrow

  Za to wszystko zło, które karaś zrobił dla miasta nie tylko na scenie lokalnej, ale także na ogólnokrajowej powinien być całkowicie usunięty z przestrzeni publicznej. Wstyd nam za takich ludzi!!!

 • do ciekawszy temat
  2019-03-13 18:16:59

  arrow

  Zgadzam się z Tobą. Niedługo odwołanie Poredy. Mam tylko nadzieję, że nowy prezes PEC-u zrobi porządek z tymi Jodełkami, Biaduniami i całą zgrają pseudo fachowców.

 • Jar
  2019-03-13 18:02:04

  arrow

  Kpina ze społeczeństwa!!! WSTYD I HAŃBA!!!

 • kwak
  2019-03-13 17:55:51

  arrow

  Czy to ten karaś, który jak szczur uciekł przed CBA na zwolnienie lekarskie, a potem cudem ozdrowiał?

 • ciekawszy temat
  2019-03-13 17:50:12

  arrow

  A może pani redaktor napisze o najbliższych planach odwołania prezesa Poredy w PECu i zastąpienia go 70 letnim fachowcem, którego chcą przywieźć w teczce x Białej Poflaskiej.

 • rychu
  2019-03-13 17:39:46

  arrow

  Bardzo dobra decyzja prezesa PUIK-u. Jeśli karaś sam nie potrafi zrozumieć, że Łuków ma go dość, to ktoś inny powinien mu to uświadomić.
  A swoją drogą, to bardzo dziwne, że na stanowisko, które objął była tylko jedyna, jego kandydatura. Jak zwykle układy...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Praca w podlaskim - czy trudno zdobyć zatrudnienie?
2019-03-21 14:22:40 Kategoria:

Mieszkasz w województwie podlaskim? Z pewnością doceniasz więc bogactwo roślinności, fakt, że miasta tego regionu są spokojne i zadbane a samo województwo dynamicznie...

więcej »
foto

Bądź otwarty na pomoc!
2019-03-21 10:59:27 Kategoria:

W dzisiejszym świecie pogoni za szczęściem, pieniędzmi i chęcią posiadania dóbr materialnych coraz częściej jako społeczeństwo doświadczamy zaburzeń psychicznych....

więcej »
foto

Dokąd na wakacje? 5 najpopularniejszych kierunków...
2019-03-20 11:55:21 Kategoria:

Letnie urlopy i wakacyjne wyjazdy zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czy masz już plany na ten czas? Jeżeli nie, to koniecznie poznaj nasze podpowiedzi. I po prostu się...

więcej »
foto

Mezze – znacznie więcej niż przystawki...
2019-03-20 11:43:06 Kategoria:

Słowo „mezze” (także „meze” lub „maze”, a w liczbie mnogiej: „mezedes”) pochodzi z języka perskiego i dosłownie oznacza „smak” albo „przekąskę”....

więcej »

Łuków

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.03

Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.03 11:00

Gmina Trzebieszów: Rajd Pamięci

więcej »

ŁUKÓW, 02.03 15:15 - 03.03 10:30

Luków: memoriał Janusza Kowalczyka

więcej »

ŁUKÓW, 02.03 20:00

Łuków: Dyskoteka dla dawnej młodzieży

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.03

Łuków: Klub „OSTOJA” zaprasza

więcej »

ŁUKÓW, 03.03

Giełda Kolekcjonerów w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 03.03

Łuków: bieg „Tropem Wilczym” i akcja krwiodawstwa /ZAPOWIEDZI/

więcej »

ŁUKÓW, 03.03

Koncert charytatywny w Łukowie „Śpiewamy dla Majki”

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.03

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »
5 6 7 8

ŁUKÓW, 08.03 14:00

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 08.03 16:00

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Kobiet

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.03

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.03

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 10.03

Niedziela z teatrem - teatr Bajlandia w ŁOK

więcej »

ŁUKÓW, 10.03 15:00

Gmina Stanin: Gminny Dzień Kobiet

więcej »

ŁUKÓW, 10.03 17:30

„Bajadera” w Kinie Łuków

więcej »
11 12

ŁUKÓW, 12.03

ŁOK: spotkanie w Klubie Kamena

więcej »

ŁUKÓW, 12.03

Akcja krwiodawstwa w Radoryżu Smolanym

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.03

Koncert piosenek Edith Piaf „Wieczór w Paryżu

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.03 18:00

Łuków: Wielkopostne Spotkanie w kościele Świętego Brata Alberta

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.03

Łuków: Niepodległość harcerstwem znaczona

więcej »

ŁUKÓW, 15.03 17:00

Łuków: „100 lat Trójki”

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.03

Nocny maraton pływania w Łukowie

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.03

Łuków: piłkarze Orląt wracają do gry

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 10:00

Akcja poboru krwi przy parafii w Hucie Dąbrowie

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 17:00

Wiosenny Koncert Łukowskiej Orkiestry Dętej

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 17:00

Msza w intencji rodziców w łukowskiej Kolegiacie

więcej »
18 19

ŁUKÓW, 19.03

Targi pracy i Edukacji w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.03

Akcja poboru krwi w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.03 10:30

Urodziny łukowskiej „Trójki”

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.03 18:00

Łuków: wielkopostne spotkanie z księdzem Rafałem Jarosiewiczem

więcej »
21 22

ŁUKÓW, 22.03

Triduum Świętości Życia w łukowskiej Kolegiacie

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.03

Gmina Łuków: szachowy turniej w Krynce

więcej »
24
25 26

ŁUKÓW, 26.03

Łuków: Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert

więcej »
27 28 29

ŁUKÓW, 29.03

Łuków: Zakwalifikowani do „Wesołych Nutek”

więcej »
30

ŁUKÓW, 30.03

Łuków: Zakwalifikowani do „Wesołych Nutek”

więcej »
31

ŁUKÓW, 31.03

„Niedziela z teatrem” w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »

ŁUKÓW, 31.03

Przegląd Pieśni Pasyjnych w Łukowie

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje