R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: o stratach w PUIK, konieczności podwyżek i planach przejścia z „czarnego” na zielone”
2019-05-17 18:17:43 Artykuł czytany 2257 razy


17 maja odbyła się konferencja prasowa burmistrza Piotra Płudowskiego. Obecni na niej byli również prezesi miejskich spółek PUIK i PEC. Głównym tematem spotkania były problemy z finansowaniem systemu gospodarowania odpadami. Przedstawiano też mediom nowego prezesa PEC.


Konferencja prasowa odbyła się w siedzibie Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej. I to obecna sytuacja w tej miejskiej spółce zdominowała spotkanie. Jak poinformował burmistrz Piotr Płudowski, w spółce nie dzieje się dobrze. Zwłaszcza jeżeli chodzi o realizację przez PUIK umowy na odbiór i transport odpadów komunalnych. Ta działalność, o czym po raz pierwszy publicznie poinformowano, przynosi od 6 lat straty. Na pogarszającą się sytuację całej spółki wpływ mają również wzrost cen paliw i coraz większa ilość odbieranych odpadów komunalnych. Najbardziej dotkliwy jest zaś wzrost cen za energię elektryczną. W ubiegłym roku rachunki za prąd opiewały na kwotę 1,2 mln zł, a teraz jest ona o 70 procent wyższa.

Podczas konferencji prezes spółki Marcin Mateńko poinformował również o przygotowanym zestawieniu kosztów realizacji umowy z miastem, na podstawie której firma odbiera odpady od mieszkańców i przewozi je do Adamek. Jak wynika z tego zestawienia, praktycznie od momentu obowiązywania tej umowy, firma na niej traci. PUIK zajmuje się odbiorem i transportem odpadów od momentu wejścia w życie obecnego systemu gospodarowania odpadami, czyli od 2013 roku. I tylko w tym pierwszy roku na tej umowie spółka zarobiła. Od 2014 roku wykazywała na tej działalności straty. W ostatnim, 2018 roku było to ponad pół miliona. W sumie, przez ostatnich sześć lat uzbierała się kwota ponad 2 milionów złotych.

Do tej pory nikt nie mówił oficjalnie o problemach finansowych. A jak się dowiedzieliśmy, w PUIK dochodziło do „przerzucania” pieniędzy. Straty powstałe w wyniku odbioru i transportu odpadów, czym zajmuje się Zakład Oczyszczania Miasta, który jest częścią spółki, były pokrywane z dochodów płynących z opłat za wodę i ścieki. - Taka działalność nazywa się subsydiowaniem skrośnym. Starty w jednej części firmy, pokrywane były z dochodów całego przedsiębiorstwa. Tego robić nie wolno. Zabraniają tego przepisy – mówił na konferencji prezes PUIK Marcin Mateńko. I jak dodaje, gdyby spółka nadal stosowała takie zasady, nie mogła by więcej przystąpić do przetargu na odbiór i transport odpadów.

Prezes Mateńko poinformował, że obecnie PUIK odnotowuje starty, a to oznacza, że nie będzie można wypłacić premii pracownikom. Premia natomiast to blisko połowa ich comiesięcznego wynagrodzenia, przy bardzo niskiej płacy zasadniczej. - Nastroje wśród załogi są złe. I pod dużym znakiem zapytania jest realizacja umowy z miastem na odbiór i transport odpadów – podkreślał na konferencji prezes Mateńko.

Burmistrz Piotr Płudowski, odnosząc się do tych informacji, zapowiedział przeprowadzenie w PUIK zewnętrznego audytu. Pytany natomiast, jak to jest możliwe, że nikt do tej pory nie przedstawiał takich danych i nikt nie mówił o braku pieniędzy, odpowiedział: „Robiono tak ze względów politycznych”. Dopytywany zaś o to, czy ktoś poniesie za to odpowiedzialność, mówił: - Najpierw przeprowadzimy audyt. Zobaczymy jakie będą wnioski. I wówczas będziemy podejmować konkretne decyzje.

Zła sytuacja finansowa PUIK oraz wzrost stawek opłat za odpady składowane w Adamkach, to jak mówił burmistrz najważniejsze powody, z których wynika konieczność wprowadzenia podwyżek opłat za odpady komunalne. Projekt uchwały w tej sprawie został już przygotowany i był omawiany w ostatnich dniach na posiedzeniach komisji Rady Miasta. Jak poinformował na konferencji burmistrz, cztery obradujące w tym temacie komisje zaopiniowały go negatywnie. To oznacza, że radni nie godzą się na podwyżki. Ich ostateczną decyzję poznamy na sesji, która odbędzie się w poniedziałek 20 maja.

- Jeżeli radni nie wyrażą zgody na podwyżkę opłaty za odpady komunalne, trzeba będzie brakującą kwotę, a jest to dziś ponad 700 tysięcy złotych, pokryć z innych środków budżetowych. Może się to stać na przykład kosztem inwestycji – mówił na konferencji burmistrz. Jak wyjaśniał te ponad 700 tysięcy złotych brakuje na pokrycie rachunków za składowanie odpadów w Adamkach. Braki wynikają ze wzrostu cen za składowanie odpadów. Wyższe stawki wprowadzono od 1 kwietnia, a wynikają one m.in. ze wzrostu opłaty tzw. „środowiskowej”.

Co dalej? Co jeżeli radni nie zgodzą się na wprowadzenie podwyżek? Pytani o to na konferencji burmistrz Płudowski i prezes Mateńko nie ukrywali, że może to doprowadzić nawet do tego, że PUIK zrezygnuje z prowadzenia Zakładu Oczyszczania Miasta, czyli tej części przedsiębiorstwa, które od 6 lat przynosi straty.

W dzisiejszej konferencji brał również udział wybrany właśnie na prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Aleksander Kompa. Pytany był o to, jak zamierza zrealizować postawione mu przez burmistrza i Radę Nadzorczą zadanie, czyli przejście z węgla na biomasę. Nowy prezes zadeklarował, że do końca roku zamierza przygotować wniosek o pozyskanie funduszy na budowę ciepłowni na biomasę. Opracuje też harmonogram prac. Dopytywany ile potrzeba czasu na przeprowadzenie inwestycji odpowiedział, że od 4 do 5 lat. Nie podał też konkretnej kwoty, ile taka inwestycja miałaby kosztować. Ale zapowiedział, że o podejmowanych działaniach będzie informował na bieżąco.

Nowy prezes PEC dopytywany był również o to, jakie działania podejmie jeżeli chodzi o finanse spółki. Ubiegły rok zamknął się stratą w wysokości 600 tys. zł. Spowodowane to było głównie wzrostem cen za emisję dwutlenku węgla. Aby nie dopuść do powtórzenia sytuacji z ubiegłego roku, już złożony został wniosek o korektę stawek opłat za ogrzewanie. Chodzi tu o podwyżkę. Wniosek złożył jeszcze poprzedni prezes. Rozpatruje go teraz Urząd Regulacji Energetyki. Jak mówił na konferencji nowy prezes PEC, jest duże prawdopodobieństwo, że zgoda na podwyżkę cen będzie.AKup [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • mieszkaniec
  2019-05-19 20:49:01

  arrow

  Po co licyc,przeciez potrzebne sa pieniadze,a to jest najłatwiejszy sposób bez myslenia podwyzszyc oplaty,ociażyc mieszkanców Druga rzecz,czy ktos sie tu na czyms zna.

 • Bęben pusty to i aa pusty
  2019-05-19 20:39:08

  arrow

  Nawet nie wiesz pusta głowo, że to kto będzie prezesem albo kierownikiem w PUIK w żaden sposób nie ma wpływu na cenę odpadów.

 • KTO policzył?
  2019-05-19 18:46:38

  arrow

  Czy ktoś z mieszkańców Łukowa zadał sobie trud by zadać pytanie /w trybie dostępu do informacji publicznej/ ile odpadów w poszczególnych frakcjach PUiK odwozi do Adamek?, Ile procent mieszkańców zadeklarowało segregację odpadów i wnosi taką opłatę a jaki odsetek ogólnej ilości odpadów przekazanych do Adamek stanowią odpady niesegregowane. Opłaty za odpady są w tej chwili wysokie i nie ma powodu ich zwiększania bo już w 2013 roku zostały znacznie przeszacowane.

 • Hrr
  2019-05-19 18:15:23

  arrow

  W PUiKu to chcą premii drugie tyle co poborow.Niech wezma specjaliste z PKSu to premia razem z poborami nie do minimalnego wynagrodzenia.I Prezes bedzie miał się czym rządzić.Poza tym zamiast podwyższać i tak już wysokie opłaty moze by tak liczyć od ilosci odpadów aby śmieci nie były nastroszone bo i tak placi się od osoby.

 • aa
  2019-05-19 17:23:19

  arrow

  Żądamy panie burmistrzu podjęcia stanowczych decyzji personalnych w PUiK celem uniknięcia podwyżek cen śmieci,wody i ścieków.

 • Takie to niskie pensje w PUIK
  2019-05-19 15:01:55

  arrow

  To ja wam powiem, że pracownik z pełnym stażem na stanowisku niekierowniczym potrafił z premią zarobić 3600 złotych na rękę. Tak było za czasów Karasia. Teraz za czasów Mateńki ten sam pracownik zarobił 2600 złotych na rękę czyli na poziomie nauczyciela dyplomowanego. Jeśli porównamy pensje Mateńki prezesa do pensji jego brata to brat prezesa zarabia rzeczywiście niewiele no chyba, że w związku z tym iż brat prezes zrobił go inspektorem ochrony danych osobowych to i pensja być może poszła w górę. Audyt to wykaże.

 • asan
  2019-05-19 14:23:36

  arrow

  kolejna ściema Pludowskiego chce podwyżek za odpady i to znacznych.

 • Oooo
  2019-05-19 14:20:34

  arrow

  Uwaga, p@gon się obudził. Już przestał podania pisać?

 • czytelnik
  2019-05-19 13:18:48

  arrow

  Pan prezes w Białej strworzyl podwaliny do biomasy i go wyrzucili,teraz nam obiecuje ,ze wykona zadanie za 4-5 lat.To samo bedzie co w Białej,kasy sie nabierze i pójdzie,a my mieszkańcy bedziemy płacic za ogrzewanie i na czape pec jak za zboże.Kpiny sobie robicie z mieszkanców?

 • wyborca
  2019-05-19 12:31:06

  arrow

  W puiku pracownikom jest tak dobrze ze nie chca odchodzic na emeryture

 • Biomasę tak uwierającą....
  2019-05-19 09:45:53

  arrow

  ....burmistrza w...biodro , którą zabierają puikowi ludzie przekazać za symboliczną złotówkę pecowi a ten ją spali , no i ciepła woda w kranie będzie. Jak operować w oparach absurdu to na całego. Szkoda że zamiast godnie żyć funduje się nam alternatywne mżonki.

 • Lukowiak
  2019-05-19 04:26:08

  arrow

  Ach, te niskie zarobki w puik gdzie sprzataczka zarabia wiecej od nauczyciela

 • do kuba
  2019-05-18 22:42:19

  arrow

  Prezesem PEC-u powinien zostać Wielki Automatyk Jodełko. Wyprowadzi firmę nie tylko na zielone, ale również w maliny.

 • do kuba
  2019-05-18 22:35:23

  arrow

  Popieram kubę. Poreda powinien odejść z PEC_u, a dotychczasowa rada nadzorcza odwołana. Zamiast modernizować firmę w kierunku spalania zielonego siedzieli i brali grube pieniądze za nic.
  Panie burmistrzu proszę zauważyć jak duże jest zróżnicowanie płacowe pomiędzy pracownikami produkcyjnymi PEC-u a kadrą kierowniczą. Poreda administracji wywindował pensje aż nadto.

 • kierowca
  2019-05-18 18:34:48

  arrow

  w katolickim portalu kłamstwa!!! jakie straty o co chodzi. Kto stracił i co??? Insynuacje pomówienia kłamstwa!!! dość.

 • kierowca
  2019-05-18 18:34:47

  arrow

  w katolickim portalu kłamstwa!!! jakie straty o co chodzi. Kto stracił i co??? Insynuacje pomówienia kłamstwa!!! dość.

 • Bania ci puchnie...
  2019-05-18 16:44:55

  arrow

  ....bo to dobry projekt , dwadzieścia mln na odwierty , następne 20 na elektrociepłownie , ciepło w instalację i problem z głowy. Tu jeden nie wystarczy tu trzeba myślenia dla miasta a nie dla kolesi. Biomasa , pięć lat będzie czarował a węgiel będzie spalany. Zanim zaczniesz szydzić poczytaj o geotermii i osiągnięciach Rydzyka w Toruniu. O czym mowa Łuków orzą i bronują. Nie dla podwyżek wynikających z nieudolności rządzących miastem. Czas to zmienić , szkoda mieszkańców , szkoda Łukowa.

 • No trzeba przesunąć pieniążki....
  2019-05-18 16:30:09

  arrow

  ....aby nie płacić więcej. Stop podwyżkom , radni z mieszkańcami , burmistrz przeciw .

 • Do etam
  2019-05-18 13:42:06

  arrow

  Emeryci 500+ nie biorą a najbardziej odczują podwyżki!Dziękujemy Burmistrzu ! Zapamiętamy.

 • Llu
  2019-05-18 13:26:58

  arrow

  Chciałem napisać co się tyczy PEC.Zamiast inwestować miliony i korzystać za parę może lat to lepiej dobrze dofinansować fotowoltaikę dla mieszkańców a zaczniemy ogrzewać prądem co będzie w 100% ekologiczne.

 • Do Llu
  2019-05-18 13:11:00

  arrow

  Instalacje fotowoltaiczne? Jakie? Pieniądze na fotowoltaikę i solary były ale Płudowski oddał.

 • bania
  2019-05-18 12:35:09

  arrow

  był taki jeden od geotemii, szkoda że chciano się słuchać i skorzystać z jego wiedzy. pec i puik dopeiro miałyby zyski!

 • do luu-cek
  2019-05-18 12:29:59

  arrow

  Z tym lustrem to chyba chodzi o fałsz i obłudę prezesa. Jak był zastępcą a potem prezesem to wszystko było dobrze a teraz pół roku zarządzania pod innym zwierzchnictwem i wszystko źle.

 • Llu
  2019-05-18 12:00:42

  arrow

  Co się tyczy Pracy to sfinansować mieszkańcom domów jednorodzinnych instalacje fotowoltaiczne a zaczniemy ogrzewać prądem co będzie tańsze dla miasta i w 100% ekologiczne.

 • Kaśka
  2019-05-18 11:50:21

  arrow

  Kto z was zna się na działalności komunalnej pludowski, matenko czy krasuski gdzie byliście wcześniej , dlaczego były vice burmistrz dziś stawia głupie pytania. Chodzi o to by ludziom namieszać w głowach. Dochody PUIK to opłaty za wodę, ścieki i wywóz odpadów. i to się bilansowało aż przyszedł nowy prezes i klapa. co by tu zrobić ano audyt. Kolejny pomysł to podwyżki na wszystko i jest kasa, a kto zapłaci ludzie , mieszkańcy Łukowa.

 • snk
  2019-05-18 11:50:15

  arrow

  No no zaczynałam wątpić ale jestem pod wrażeniem. Trzeba rozliczyć winnych tej sytuacji

 • Lusterko
  2019-05-18 08:53:00

  arrow

  Lusterko powie dużo, tylko trzeba je mieć. I to czyste. Jak nie, to sumienie spokojne i ... kieszeń pełna.

 • ?????
  2019-05-18 08:52:21

  arrow

  cenzura?

 • luu-cek
  2019-05-18 08:52:07

  arrow

  Ja 500+ nie dostałem-dzieci z domu już wyfrunęły, a jeśli chodzi o wdzięczność M w stosunku do SZ ,obserwatorze ,nie nawołuj do kolesiostwa i układów. W końcu przestańmy zamiatać brudy pod dywan dla dobra znajomych ,czy ugrupowania politycznego.

 • ooooo
  2019-05-18 08:26:17

  arrow

  prezesowi obniżyc pensje o 5000 co pozwoli dac podwyzke pracownikom o 166. zł administarcje zmiejszy CO SIE DA ZROBIC I BEDZIE SIE OPŁACAŁO

 • mieszkaniec
  2019-05-18 08:03:40

  arrow

  A co na to rada nadzorcza siedzi sobie 5 osób popija kawkę i bierze niezłą kaskę-zapewne im się naelży !!!

 • obserwer
  2019-05-18 08:03:09

  arrow

  finansowanie czy subsydiowanie skośne nie jest prawnie zabronione i stosuje je wiele spółek z branży komunalnej czy energetycznej. Prezes niech się douczy.
  Ze śmieciami jest problem bo sama organizacja tego w PUiK jest źle zorganizowana. Śmieci zostają na święta, są odbierane przez 2 dni, co by o Szustku nie mówić takich sytuacji nie było albo były naprawdę sporadyczne a za Płudowskiego to nagminne.
  Panie Burmistrzu Piotrze pogoń Pan prezesa do galopu albo go Pan wymień bo to co piszą w tym artykule i to co Panu nagadał to wierutne bzdury, niech się bierze za zarządzanie i tyle, pieniądze znajdzie.
  No i jeszcze z tym sortowaniem w blokach - tam są duże pieniądze - opłata za sortowane a śmieci nie sortowane. Nie trzeba podnosić innym. Wystarczy taką opłatę nałożyć jakie faktycznie odpady oddają i znajdzie pan rocznie pewnie prawie 1 mln zł i po co te podwyżki. Niech się Pan tym zainteresuje bo i pracownicy z działu odpadów UM robią Pana w bambuko.

 • etam
  2019-05-17 23:21:18

  arrow

  nie ma co narzekać - wszyscy dostaliśmy 500+ to właśnie na te podwyżki, a nie na lepsze zycie czy grubsze konto. Co rząd dał, to rząd obierze z nawiązką

 • Obserwator
  2019-05-17 22:39:14

  arrow

  panie Mateńko jak pan patrzy na siebie przed lustrem?
  Jak pan pracowałeś dla Szustka to było ok? To on pana prezesem zrobił choc zastepcä byl pan marnym. Jak pan teraz spojrzysz swojemu dobrodziejowi, ktory 8 lat suto pana karmił. Twarz ma się jedną a czaz szybko leci. Zastanow sie Pan czy warto?

 • chyba prąd was kopnął panowie
  2019-05-17 22:17:32

  arrow

  Jaki wpływ na odbiór odpadów i transport mają ceny energii elektrycznej? Nie wciskajcie ludziom ciemnoty. Rachunki w Adamkach płaci miasto a nie PUIK. Pan Płudowski ostatnio powołał kierownika referatu chociaż kilka ostatnich miesięcy pokazało, że taki kierownik jest zbędny. Może trzeba ciąć koszty administrowania panie Płudowski zamiast je zwiększać?

 • Kl
  2019-05-17 20:51:27

  arrow

  Straty mają i dwa dni zajmuje im odbiór śmieci z posesji

 • Hmmm...
  2019-05-17 20:23:00

  arrow

  Pięknie.... Pludowski obiecywał krainę mlekiem i miodem płynącą a teraz ludzie macie straszliwe podwyżki.... wszędzie gdzie można.... Jeszcze pożałujecie wyboru...

 • aa
  2019-05-17 19:57:58

  arrow

  Szanowny panie burmistrzu,jak może być strata skoro śmieci najdroższe w Łukowie.Była strata i prezes Karaś otrzymywał wysokie nagrody.

 • aqq
  2019-05-17 19:37:33

  arrow

  No i gdzie są wielcy zwolennicy poprzedniego burmistrza i prezesa, może coś na ten temat napisze naczelny wazeliniarz ...

 • kuba
  2019-05-17 19:03:24

  arrow

  Panie Burmistrzu, skoro Rada, za Pana zgodą powołała nowego prezesa PEC, w jakim celu pozostał w niej Pan Poreda? Po co nam dwóch prezesów, których musimy opłacać między innymi z nadchodzących podwyżek za ciepło? Stary prezes się nie sprawdził, doprowadził spółkę do zadłużenia i przespał czas, który powinien poświęcić jej modernizacji. Powinien odejść z PEC-u. A co robili w tym czasie członkowie Rady Nadzorczej PEC-u? Również pogrążyli firmę. Powinni zostać odwołani.
  Panie Burmistrzu nie powinien Pan akceptować takiej sytuacji, że to znowu mieszkańcy poniosą koszty zaniedbać zarówno prezesa poredy, jak i starego składu rady nadzorczej spółki.

 • ?????
  2019-05-17 19:02:40

  arrow

  A co pan Mateńko robił przez 8 lat jako z-ca burmistrza? Dlaczego dopiero teraz mówi o problemach finansowych puiku? Czy będąc burmistrzem nie powinien sprawować nadzoru również nad pikiem? To co wcześniej się wszystko podobało i było cacy a teraz jest tak tragicznie? To przez tyle lat siedział cich i względy polityczne podobały się a teraz już nie?

 • Baju baju
  2019-05-17 18:55:35

  arrow

  4-5 lat na przeprowadzenie zmian. Czyli tyle ile czasu jest do końca kadencji obecnego samorządu. Mydlenie oczy po prostu.

 • śmiech
  2019-05-17 18:53:47

  arrow

  Ależ mądre decyzje!Ja prosty człowiek tez tak bym umiał zadecydować i obciażyc mieszkańców.

 • Mirek
  2019-05-17 18:32:15

  arrow

  W końcu idzie normalność a nie jakaś polityczna szustklandia. W końcu burmistrz który realnie bierze się do rozwiązania problemów w mieście. Brawo panie Piotrze.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Martyna Melosik z duetu SIOSTRY MELOSIK będzie gościem...
2020-07-15 10:04:25 Kategoria:

SIOSTRY MELOSIK to: bliźniaczki, wokalistki, kompozytorki, instrumentalistki, autorki tekstów które po latach pracy z innymi artystami postanowiły stworzyć własny...

więcej »


foto

Popraw jakość swojego widzenia!
2020-07-15 11:45:24 Kategoria:

Czy takie problemy jak mrużenie oczu w słoneczne dni, zmniejszanie jasności ekranu czy oślepiające reflektory aut są Tobie bliskie? Mamy na to rozwiązanie!

więcej »
foto

Czy warto wybrać materac z lateksem? Poznaj zalety i...
2020-07-14 21:18:03 Kategoria:

Kiedy decydujemy się na zmianę materaca, musimy dobrze przemyśleć wybór. Zastanówmy się, na jakich właściwościach najbardziej nam zależy. Jednym z rozwiązań może...

więcej »
foto

Dlaczego domek drewniany jest zdrowy i ekologiczny?
2020-07-14 06:12:24 Kategoria:

Domki z drewna są obecnie bardzo modne, nie tylko ze względu na swoje naturalne piękno i nawiązanie do tradycji, ale też stosunkowo niską cenę oraz wykorzystanie budulca...

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-13 19:49:32 Kategoria:

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie ogłasza nabór na kształcenie w nowym zawodzie: technik elektroniki i informatyki medycznej....

więcej »
foto

Możemy dodać skrzydeł własnemu dziecku
2020-07-13 19:29:51 Kategoria:

Żyjemy w czasach wirtualnej rzeczywistości. W czasach odrealnionych i pozbawionych okazywania emocji. W czasach, w których większe znaczenie ma dla nas liczba polubień od...

więcej »
foto

Urzędy Skarbowe na Podlasiu. Który wybrać?
2020-07-13 19:23:55 Kategoria:

Planujesz wizytę w urzędzie skarbowym, ale nie wiesz, z którego skorzystać? W niniejszym artykule wyjaśniamy, z jakimi sprawami udać się do konkretnej placówki w...

więcej »
foto

Zdrowa żywność
2020-07-13 08:33:14 Kategoria:

Zdrowie żywienie jest bardzo ważne dla każdego z nas, gdyż dzięki temu unikniemy wielu chorób i zadbamy o dobre samopoczucie. Nie bez powodu uważa się, że jesteśmy...

więcej »
foto

Masażyści poszukiwani na Podlasiu
2020-07-13 08:18:27 Kategoria:

Jak wynika z danych „Barometru zawodów” w województwie podlaskim wciąż odczuwalny jest deficyt masażystów. Osoby z odpowiednimi kwalifikacjami są poszukiwane na...

więcej »

Łuków

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

ŁUKÓW, 05.07 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 05.07 17:00

Najsłynniejszy balet świata w Kinie Łuków

więcej »
6 7 8

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: chcesz wstąpić do wojska?

więcej »

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: promocja rodzimych firm

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.07

Łuków: czy burmistrz otrzyma wotum zaufania i absolutorium?

więcej »
10 11 12

ŁUKÓW, 12.07 19:00

Łuków: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

więcej »
13 14 15 16

ŁUKÓW, 16.07 12:00

Uroczystości odpustowe w Woli Gułowskiej /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
17 18

ŁUKÓW, 18.07

Łuków: wakacyjny turniej siatkówki

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.07

Pchli Targ w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.07

Łuków: Bajkowa kraina w Parku

więcej »
20 21 22

ŁUKÓW, 22.07

OSiR Łuków: wakacyjny turniej piłki nożnej

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.07

OSiR Łuków: wakacyjny turniej piłki nożnej

więcej »
24 25

ŁUKÓW, 25.07

Wakacje z OSiR-em: wakacyjny turniej tenisa ziemnego

więcej »
26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje