R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kiedy rozpocznie się budowa bulwaru nad Krzną?
2018-06-20 07:12:32 Artykuł czytany 1491 razy


Co z budową bulwaru nad łukowską Krzną? To pytanie powróciło na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 14 czerwca. Jak się okazuje, prace rozpoczną się dopiero wtedy, kiedy Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnie przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się pracami ziemnymi.


Na sesji ten temat poruszył wiceprzewodniczący Leonard Baranowski. Odpowiedzi udzielał mu Marek Wiąckiewicz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, który ma wykonać to zadanie. Jak mówił obecnie przygotowywana jest część dokumentacji na wyłonienie firmy, która zajmie się pracami, których ZDM nie jest w stanie sam wykonać. Chodzi o prace ziemne wymagające użycia ciężkiego sprzętu i sprzętu do robót bitumicznych. - Przetarg będzie ogłoszony po należytym przygotowaniu dokumentów. Jednocześnie przygotowujemy przetarg na realizację części zadania na zalewie Zimna Wodą. Trwa procedura przetargowa na nawierzchnię boiska wielofunkcyjnego przy ul. Wilczyńskiego. Nie jesteśmy w stanie przygotować i prowadzić jednocześnie trzech postępowań – wyjaśniał na sesji dyrektor Marek Wiąckiewicz.

Przypomnijmy, że bulwar nad Krzną miał być gotowy do połowy września. Nikt jednak nie przystąpił do przetargu. Zdecydowano się więc na przekazanie tego zadania Zarządowi Dróg Miejskich. Ale ta miejska firma nie może wszystkiego zrobić samodzielnie, gdyż nie ma odpowiedniego sprzętu. Termin wykonania bulwaru nad Krzną na pewno więc zostanie przedłużony.

AKup/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Blee....
  2018-06-24 11:37:10

  arrow

  ....nie uzewnętrzniaj swoich słabości , znamy cię, znamy.

 • blee
  2018-06-24 02:05:33

  arrow

  bezczelny nadęty megaloman z kompleksami

 • Do ble,ble,ble.
  2018-06-22 16:28:14

  arrow

  Masz czelność pouczać o skromności? Ty nadenty pusty balonie? Ty ropuchu podnoszący bezczelnie łapska do podkucia? To najpierw zmień sobie IP i zakop się pod ziemię złośliwcze.

 • Do panie radny
  2018-06-22 15:18:23

  arrow

  Od kiedy to ktoß kto kontestuje wszystko co jest robione w Łukowie chce raptem odtrąbić swój sukces zalewu, basenów czy przyszłego bulwaru? Nie popierasz,jesteś krytykantem , obskurantem to nie twoja zasługa zmian.Przedsiębiorcy to mogą sobie decydować w swoim przedsiębiorstwie a nie decydować o kierunku zmian w mieście.Wszyscy płacimy podatki ale nie wszyscy bierzemy ulgi na firmę ale i to się wam skończy. Ten człowiek wykorzystał szansę i dana mu będzie raz jeszcze. Mieszkańcy nie muszą mówić, mówią za niego osiągnięcia i wykonane inwestycje w okręgu 14. Mam wymienić?

 • Do elity....
  2018-06-22 15:06:02

  arrow

  ....masz wspaniały pomysł.Kiedy się wybierasz? Zabierz ze sobą jeszcze tych złośników,nienawistników i ,,wyborców,, którzy ubiegają się bezskutecznie o mandat radnego.

 • Do elity Łukowa
  2018-06-22 10:55:59

  arrow

  Mam prośbę do łukowskich radnych i dziennikarzy. Jak sobie chcecie podyskutować to zróbcie sobie jakieś ognisko, albo idźcie do knajpy i przestańcie nieustannie się wymądrzać w komentarzach, bo aż słabo się robi tej waszej wszechumności.

 • wyborca
  2018-06-22 09:39:57

  arrow

  panie (jeszcze) radny w najbliższych wyborach przestają w naszym mieście obowiązywać okręgi jednomandatowe, co oznacza że nie będzie wystarczyło przekonać kilku sąsiadów do głosowania na pańską kandydaturę. Okręgi są bolsze, co oznacza że będzie trzeba pobiegać i pobłagać o głosy. Od pewnego czasu czytam tu rożne pańskie wywody i sprawiły one że ja i moja rodzina na pana nie zagłosujemy. Będę też uświadamiał swoich znajomych i sąsiadów.

 • ble
  2018-06-22 08:52:21

  arrow

  co za bezczelny megaloman!

 • Panie radny
  2018-06-22 07:35:22

  arrow

  Pisanie, że tylko Pan i obecna Rada może zmienić oblicze Łukowa jest nadużyciem.
  Łuków się zmienia bo ma, przede wszystkim, przedsiębiorczych, pracowitych mieszkańców, którzy wiedzą jak zarządzać swoimi pieniędzmi. Z całym szacunkiem ale Pana uprawianie polityki, język nie przemawia i przekonuje mieszkańców co dadzą wyraz w listopadzie. Mieszkańcy mówią, że zmarnował Pan daną sobie szansę.

 • Andrzej Tomasiak radny Prawa i Sprawiedliwości obecnej kadencji Rady Miasta.
  2018-06-21 13:12:26

  arrow

  Szanowna Pani bądź Panie , nie wiem , czy do końca anonimie wiesz, czym jest ton mentorski, jednak nie zmienia to faktu, że i ja mam prawo wypowiadać się na forum publicznym, tym bardziej, że pozwalasz sobie na wymienianie mojego nazwiska , co z kolei, determinuje mnie do zabrania głosu. Nie wiem do jakiej grupy anonimie należysz czy krytykantów, czy złośliwców o tym niech zadecydują czytający, choć odpowiedź raczej nasuwa się sama. Jestem katolikiem i guru mi nie potrzebne ,to raczej ty, mniej dawaj się manipulować swojej szeptusze. Jestem radnym i siłą rzeczy przekazuje co udało się zrealizować, co realizujemy,co jeszcze się uda zapewne zrealizować. Z moimi wyborcami zawarłem kontrakt na wykonanie pewnych zadań , które z satysfakcją stwierdzam i moi sąsiedzi, znajomi , i Państwo którzy głosowali na mnie, i nie głosowali, że większość obietnic zrealizowałem a bulwar jest jedną z nich. Chciałbym przypomnieć,szanowny atakujący , że też jestem mieszkańcem , płacącym podatki ,mieszkającym już kilkadziesiąt lat w Łukowie ,od lat interesując się sprawami moimi i moich sąsiadów oraz mieszkańców miasta. Mój pomysł zmian w naszej dzielnicy Nowy Łuków oraz w mieście ,realizuję dzięki temu ,że współpracuję z ludźmi , którym zależy na rozwoju miasta i zaspokojeniu potrzeb sąsiadów i mieszkańców. Są to oczywiście Darek Szustek i moi koledzy, i koleżanki z Prawa i Sprawiedliwości ale przede wszystkim urzędnicy i pracownicy magistratu. Kłamię? Nie odbieraj mi prawa do bycia mieszkańcem , który ma coś do zaproponowania. Chwalę się ? Nie sądzę, raczej stwierdzam fakty bo jest to jedna z form przekazu tego co udało się zrealizować. Basen ,zalew oraz bulwar do tych ,,obiecanek,, należy. Nie wstydź się swojej tożsamości , porozmawiaj ,zaproponuj.Zbędny jest Twój ton szorstkości, nieuprzejmości i połajanek. Łuków się rozwija, staje się atrakcyjny i tego nie zatrzymasz , to będzie kontynuowane.

 • Do....
  2018-06-21 09:12:26

  arrow

  Panie radny Tomasiak, pański mentorski ton już obrzydł mieszkańcom Łukowa, niech pan już przestanie chwalić siebie i pańskich guru bo Łuków istniał i rozwijał się bez was i będzie istniał bez was, dlatego bo tak chcą jego mieszkańcy, podatnicy a to co dzieje się w mieście to zasługa tych płacących niemałe podatki.

 • Adnrju
  2018-06-20 23:13:26

  arrow

  może zamiast Bulwar Niepodległosci lepiej go nazwać Bulwar Niekompetencji?

 • andrju
  2018-06-20 19:01:16

  arrow

  Pamiętam jak rok temu,roztrząsaliście na czynniki pierwsze bezsensowność wcześniejszego otwierania basenów letnich ,drżeliście na sesji ,że zamykane będą dopiero w połowie września , że to bez sensu. Bez sensu ironizowaliście z geotermii zastosowanej do podgrzewania wody w basenach. I co? Burmistrz i radni Prawa i Sprawiedliwości mieli rację.Nie wierzycie? No tak się spodziewałem.To proszę popytać tysiące tych ,którzy z dobrodziejstw naszego obiektu zaczęli korzystać od szesnastego czerwca.Tylko krytykanci ,nienawistnicy nie widzą ,że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.Krytykujecie nawierzchnie boiska a nie widzieliście jak cieszyły się dzieci z łukowskich przedszkoli uczestnicząc w zmaganiach sportowych na prawdziwym boisku piłkarskim,spójrzcie na codzienne treningi tenisowe na nowym obiekcie,na turnieje tenisowe cieszące się rosnącym zainteresowaniem bo wreszcie są warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu.Spokojnie będzie bulwar,spokojnie będzie zalew,spokojnie , wiemy komu zawdzięczamy powiększenie bazy sportowo-rekracyjnej w naszym mieście. Mam przypomnieć? To jest pytanie retoryczne.

 • kasia
  2018-06-20 15:18:29

  arrow

  Byłam na Zalewie - faktycznie część prac wykonana na sztukę - kostka jeszcze nie została oddana do użytku , a już się rozchodzi i zapada. Jeżeli bulwar ma też być na szybko budowany aby burmistrz i jego ferajna miała się czym pochwalić to ja już podziekuję tym Panom za współpracę.

 • Do JAsia
  2018-06-20 10:37:10

  arrow

  Obecny już zrobił : "boiska" a raczej tereny zielone ulokowane na terenach zalewowych wykonane bez odwodnienia i drenażu terenu.
  Na jesieni jak popada będziemy mieli fajne grzęzawisko. Następny burmistrz ma niezły bubel do poprawy.

 • jjj
  2018-06-20 09:21:21

  arrow

  Zapadające się boiska pokazały, że jest to teren miękki, podmokły i bardzo trudny do realizacji. Apeluję o spokój i rozwagę - prace musi wykonać firma o dużym doświadczeniu i nie w "trybie wyborczym".
  Budujemy na obszarach zalewowych Krzny.

 • bartek
  2018-06-20 08:48:24

  arrow

  Podobno to adam na komara umarł jak maciejowa podobno tak powiedziała

 • kiodo
  2018-06-20 08:42:28

  arrow

  Zróbcie go na spokojnie po wyborach. Nie róbcie kolejnej wyborczej fuszerki - wystarczą bardzo źle wykonane boiska nad Krzną (oddane na jesieni - nikt tam jeszcze nie kopnął piłki) oraz pojawiające się uwagi na temat zalewu Zimna Woda, gdzie też prace się wydłużają, nie ma dostatecznej ilości wody a samo wykonanie podobno pozostawia wiele do życzenia.

 • jaś
  2018-06-20 08:18:07

  arrow

  Już był taki co naszkicował piękny stadion, oby nie było podobnie z bulwarem.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Łuków

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.02 10:00

Giełda Kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »
4 5 6 7

ŁUKÓW, 07.02

Sesja Rady Powiatu Łukowskiego

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.02

Jest kandydat na kuratora ŁKS Orlęta Łuków

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.02

Łuków: Charytatywna Potańcówka

więcej »
10
11 12 13 14

ŁUKÓW, 14.02

Akcja „Randka w ciemno z książką”

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: bal dla Kamila

więcej »

ŁUKÓW, 16.02

Łuków: turniej pod patronatem posła

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.02

Niedziela z teatrem w ŁOK: „Zimowa Kraina Czarów”

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:00

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje