R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Niższe dodatki dla dyrektorów łukowskich szkół
2019-01-16 10:29:13 Artykuł czytany 4197 razy


Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski wydał zarządzenia określające wysokość dodatków funkcyjnych i motywacyjnych dla dyrektorów szkół i przedszkoli. To procedura podejmowana co pół roku. Burmistrz zdecydował się na wprowadzenie „cięć”.


Dodatki funkcyjne dla dyrektorów szkół i przedszkoli przyznawane są co pół roku. Obecne stawki obowiązywać będą od 1 stycznia do 30 czerwca. Zgodnie z przyjętym przez Radę Miasta regulaminem w przypadku dyrektorów przedszkoli dodatek funkcyjny może wynosić od 10 do 40 procent wynagrodzenia zasadniczego, a w przypadku dyrektorów szkół od 15 do 70 procent.

Burmistrz Piotr Płudowski podjął decyzję o obniżeniu dodatków funkcyjnych z 70 procent na 50 dla dyrektorów szkół podstawowych nr 1 i nr 5 oraz o obniżeniu z 70 na 60 procent dodatku dla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4. W dwóch przypadkach dodatek funkcyjny nie został zmieniony: w „Trójce” i w „Dwójce”. Dodatek funkcyjny dla dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, który po zakończeniu tego roku szkolnego ma przejść na emeryturę, pozostał na poziomie 70 procent. Na tym samym poziomie co dotychczas pozostał też dodatek dla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, i wynosi on nadal 50 procent.

Zgodnie z obowiązującą procedurą burmistrz wydał też zarządzenie określające wysokość dodatków motywacyjnych. Będą one obowiązywać do 31 marca. Burmistrz postanowił m.in. zwiększyć dodatek motywacyjny dla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z 30 na 40 procent oraz zdecydował  o odebraniu tego dodatku dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2. Jak mówi nam, to efekt obserwacji działań dyrektor przedszkola, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Pytany o powody takiej decyzji burmistrz Piotr Płudowski mówi: - Z jednej strony chcę osiągnąć pewne oszczędności. Z drugiej zrobiłem to w kontekście zwiększenia środków dla szkół i przedszkoli na wynagrodzenia dla pracowników niepedagogicznych. I dodaje: - Odzew się pojawił. Myślę, że jest zrozumienie. Oczywiście zrozumienie nie musi iść w parze z zadowoleniem. Ale jest to zrozumienie w kontekście szukania oszczędności.AKup  [MSz]


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • .
  2019-01-26 10:09:39

  arrow

  https://umlukow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=293&p1=szczegoly&p2=1343055
  I tyle w temacie.

 • Gdy rozum śpi...
  2019-01-25 20:40:01

  arrow

  ...budzą się demony. Rozlazły nam się po Łukowie Teraz to już można mieszać w łukowskim kotle , mieszać i swoje robić. Niech się żroooo.

 • do@ Xxx
  2019-01-22 07:56:41

  arrow

  Widzę, że nie rozumiesz istoty elitarnego wykształcenia??. Elitarne wykształcenie to takie po którym, jesteś super fachowcem w dziedzinie gdzie jest potrzeba twojej pracy. Najczęściej pracujesz wtedy na własny rachunek,lub na kontrakcie. Sprzedajesz swoją pracę, anie czas poświęcony na pracę. Takie zawody jak dentysta, architekt, pilot odrzutowca, chirurg plastyk, informatyk programista i wiele innych. Tam się zarabia sporą kasę, nie musisz mieć koneksji, bo masz dużą klientelę. Ty dyktujesz warunki i ceny. A belfer to sprzedaje swój czas. Na przykład ma 20 zł na godzinę i przez 12 godz. może zarobić 240 zł. Natomiast dentysta w godzinę wyleczy ząbek i bierze 300 zł. Zaczaiłeś jaka jest różnica? To są właśnie zawody elitarne!!. Belfer to jest wyrobnik.

 • @ do Xx
  2019-01-21 10:38:21

  arrow

  Bez przesady-elitarne wykształcenie. Co to znaczy? Co masz na myśli? Wykształcenie możesz mieć bardzo dobre. Skończyć prestiżowy kierunek, ale jeśli nie masz siły przebicia,lub poparcia, to do garnka możesz sobie włożyć... ten papierek. Przy przyjęciu na znaczące stanowiska, do dobrze płatnej pracy,zawsze wybiorą tego, za którym stoją ,,odpowiednie,, osoby. Czasem media nagłaśniają nepotyzm ludzi, którzy coś mogą, kogoś znają. Swój swojego nie skrzywdzi. Ja pomogę tobie -ty mi. Ciągnie się to tak, że chyba nie znajdzie się osoba ,która by to ukróciła. Są to takie układy,układziki i powiązania, że i elitarne wykształcenie nie pomoże.A wracając do nauczycieli, to jak i w innych zawodach, jednym się chce , inni czekają końca ...dniówki:( -odwalić i do domu.

 • Andrzej
  2019-01-21 09:55:09

  arrow

  Miałem nie pisać komentarza , ale sprowokował mnie ostatni wpis potępiający XX, który wg mnie ma dużo racji, ale po kolei.
  Po 1. wg mnie Burmistrz (głosowałem na niego) niewłaściwie rozdysponował kasę: za wysokie dodatki dla WSZYSTKICH dyrektorów mając na uwadze , że są dwa rodzaje, a co ważniejsze "klucz" rozdysponowania nie ma się nijak do pracy (liczba uczniów, efekty pracy itp.)
  Po drugie- zawód nauczyciela- według mnie obecnie 80% kadry to osoby nie nadające się do tej pracy. Zdecydowały się na ten zawód , bo tak było i jest najłatwiej, mając znajomości otrzymać w miarę dobrą (na nasze miejsce położenia gospodarczego) pracę - duża liczba wolnego (proszę nie wciskać kitu, że pracujecie 40 h tygodniowo, bo to zwyczajne KŁAMSTWO) co w przeliczeniu miesięcznym nie jest złym wynagrodzeniem godzinowym. Owa 80% "załoga" to najwięksi krzykacze, osoby poszkodowane, roszczeniowe itp., a za pieniądze chcieliby tylko na to , że są nauczycielami. Patrząc na ich efekty pracy faktycznie jak sami namawiają wolałbym sam uczyć swoje dzieci. Pełen szacun dla owych 20%- nauczycieli z powołania, zamiłowania , którzy za największą nagreodę, wynagrodzenie uważają sukcesy swoich uczniów. I proszę nie wrzucać tak jak napisał XX wszystkich do jednego kotła.
  3. Wynagrodzenie- według mnie powinno być adekwatne do osiąganych efektów swojej pracy, czyli wyników nauki swoich uczniów. Prosze spojrzeć chociażby na wyniki sportowe szkół- od razu widać , który wefista przykłada się do pracy , a który nie. Ja np. widziałem sposób nauki pływania w SP 1. Tam jeden nauczyciel podchodził do tego z pełnym zaangażowanie (niebył to młody nauczyciel), pozostali robili to na odwał, a co jeszcze gorsze to widziałem jak Ci nauczyciele prywatnie podchodzą do nauki. Dla mnie taki nauczyciel to hańba i kropka. Dalej idąc. Według mnie niestety , ale nie właściwie jest rozdysponowana siatka łac nauczycieli. Przecież jak można porównać pracę np. fizyka, matematyka, chemika z pracą plastyka, technika lub nawet wefisty. Przecież ich "odpowiedzialność" naukowa na uczniów jest mniejsza, nie mają też "nawału" sprawdzania prac klasowych itp.
  Podsumowując uważam, że zawód nauczyciela powinien być tak jak lekarz- z POWOŁANIA, a wynagrodzenie uzależnione od efektów pracy- tak jak się tego rząda chociażby od hydraulika czy też murarza.
  Pozdrawiam 20% kadrę nauczycielską

 • do Xx
  2019-01-21 08:07:35

  arrow

  Żeby jeszcze pasję dało się do garnka włożyć to nauczyciele byliby szczęśliwi. A tak a powodu braku kasy i niskich zarobków, to dzieci nauczyciel też pewnie zostaną nauczycielami. Bo ich rodziców nie będzie stać na bardziej elitarne wykształcenie. Ktoś powiedział, że bieda jest dziedziczna i coś w tym jest.

 • Xx
  2019-01-19 20:53:02

  arrow

  Jestem studentem skończyłem sp4 i dziękuję mojej wychowawczyni za czas spędzony w szkole. Nauczyciele są różni a wypowiedzi pod tym artykułem wszystkich oceniają jednakowo. Ludzie nie zabijajcie pasji tych co ją mają

 • rodzic
  2019-01-19 18:46:02

  arrow

  CZYTAJĄC TE ANTYNAUCZYCIELSKIE WPISY ,WYRAŻNIE WIDAC,ŻE PISZĄ JE CIM CO MIELI POD GÓRKE DO SZKOŁY.Jestem na zebraniach swojego dziecka i widzę,że zawsze największe pretensje do nauczyciela maja ci ,a znam dużo z nich ze szkoły,co nie chciało się samemu uczyc.

 • o tak
  2019-01-19 14:34:07

  arrow

  już widzę jak korepetycji udzielają wf-iści, plastycy, muzycy o i od techniki i jeszcze panie z edukacji wczesnoszkolnej razem z nauczycielami wspomagającymi, nie zapominajmy o pedagogach szkolnych, bibliotekarzach, paniach ze świetlicy, polonistach, geografach, katechetach, historykach... tak oni to mają kokosy z korepetycji.

 • Do nauczyciela
  2019-01-19 09:11:04

  arrow

  Do nauczyciela - ojej, biedny nauczyciel haruje 40 godzin w tygodniu i jeszcze musi się w ramach tych godzin dokształcać!!!!! SZOK!!!!!!!

 • do Ryba
  2019-01-18 18:34:30

  arrow

  Popieram wypowiedź Ryby. Nauczyciel powinien dawać przykład swoim uczniom. Być dla nich autorytetem. A co on robi???
  Już od najmłodszych lat pokazuje młodemu pokoleniu jak omijać prawo i pracować w "szarej strefie". Bo jak inaczej nazwać dojenie kasy w ramach korepetycji bez rozliczenia się z Fiskusem?
  Ryba mówi prawdę. Za godzinę korepetycji biorą po 80 zł. za godzinę...bez podatku!!!

 • Do Soni
  2019-01-18 17:29:01

  arrow

  Który to dyrektor Soniu tak cię skrzywdził? A może jesteś tym,, zarobionym" wicedyrektor?

 • Cx
  2019-01-18 16:01:16

  arrow

  ,,Obyś cudze dzieci uczył" ciągle bardzo aktualne, a obecnie szczególnie.

 • wóz
  2019-01-18 12:00:49

  arrow

  tępota , głupota - kto to taki

 • Sonia
  2019-01-18 10:28:25

  arrow

  Który dyrektor szkoły pracuje 40 godz. tygodniowo ??. Przecież oni mają nienormowany cza pracy. Jak popracują 40 godz. na dwa tygodnie to dobrze. Dyrektorzy do roboty to mają zastępców. Zastępcy dyr. to pracują może 40 godz. tygodniowo, ale nie dyrektorzy.

 • do JA
  2019-01-18 10:03:42

  arrow

  Powtórzę Wszystkim zdegustowanym nauczycielskimi wysokimi zarobkami i ogromem czasu wolnego delikatnie sugeruję wysłanie WŁASNEGO potomstwa na studia pedagogiczne - wszak cyt.:,,Zarabiają wystarczająco dużo za 18 godz. pracy w tygodniu. Do tego ferie, mnóstwo dni wolnych i wakacje. Prawie pół roku na urlopie." Polecam

 • brutto/netto
  2019-01-18 08:41:51

  arrow

  Nie zapominajcie, że tu jest mowa o dyrektorach, którzy nie pracują 18 godzin tylko 40 i zarządzają dużymi jednostkami i nie ekscytujecie się kwotami brutto. Tak jak każdy z was dyrektor zarabia tyle ile dostaje do kieszeni czyli w granicach 4,5 tysiąca złotych.

 • JA
  2019-01-18 07:37:39

  arrow

  Ryba masz całkowitą rację. Szanowni państwo nauczyciele nie tylko wy macie wyższe wykształcenie w Łukowie, więc trochę pokory wobec innych uczestników tego forum.Do wszystkich sfrustrowanych swoją pracą, a zwłaszcza zarobkami nauczycieli- są inne zawody i zawsze można się przekwalifikować, zamiast jęczeć i ciągle narzekać. Panie burmistrzu bardzo dobre zarządzenie. Popieram.

 • nauczyciel
  2019-01-18 07:25:11

  arrow

  Nauczyciel pracuje 40 godzin tygodniowo. Owe 18 godzin to pod tablicą, ale żeby pójść pod tablicę to trzeba wcześniej się przygotować. sprawdzać klasówki, brać udział w radach pedagogicznych, organizować wywiadówki, dokształcać się i wiele ,wiele innych czynności. A tak na marginesie, nauczyciel fryzjerem może zostać, natomiast odwrotnie jest to niemożliwe. To do @mieszkańca.

 • opinia
  2019-01-18 00:03:09

  arrow

  Widzę, że wszyscy znamy się na medycynie, piłce nożnej i .... na pracy nauczycieli. Myślę, że Ryba napisał to co o nauczycielach myśli większość ludzi, którzy szkołę obserwują z zewnątrz. Nie wiem, czy jest sens brać udział w tej dyskusji, ale chyba warto parę rzeczy podkreślić. 1. Jest to zawód wyjątkowy - nauczyciele kształtują naszą przyszłość poprzez oddziaływanie na dzieci i młodzież (przez 6, 7 godzin dziennie razy pięć dni w tygodniu!). A to wymaga nie lada umiejętności, determinacji, zaangażowania, świeżości, optymizmu, kreatywności - i tego wszystkiego co powinni przekazywać swoim uczniom (poza przekazywaniem wiedzy merytorycznej z przedmiotu). Dlatego muszą być nauczycielami ci, którzy chcą nimi być, a nie ci, którzy nie poradziliby sobie gdzie indziej. Zatem zawód ten powinien przyciągać i dużo oferować. 2. Co w tej chwili oferuje? Pieniądze? Nie. Jeśli ktoś po studiach dostanie niecałe 2 000 zł na rękę (a w perspektywie ma 15 lat żeby przejść całą ścieżkę awansu zawodowego, żeby mieć 2 800 na rękę) to nie jest zachęcające. Kto więc przychodzi: fanatycy (współczesne Siłaczki), osoby z bogatymi mężami (żonami), osoby "na przeczekanie", no i ci, którzy też uważają, że w tym zawodzie nic się nie robi a jest dużo wolnego (z tym że te osoby raczej szybko się wykruszają). 3. Czy zawód ten oferuje 18-godzinny tydzień pracy? Nie. Nauczyciel pracuje 40 godzin w tygodniu jak każdy. Z tego 18 godzin przy tablicy czyli prowadząc lekcję. Pozostałe godziny to praca pozalekcyjna (dyżury, zebrania zespołów nauczycielskich, rady pedagogiczne, zajęcia indywidualne z młodzieżą, "papierologia", zebrania z rodzicami, opieka na wyjściach, wycieczkach, szkolnych imprezach, praca w komisjach egzaminacyjnych... A propos lekcji: dobrze przeprowadzona lekcja nie da się porównać z godziną pracy gdzie indziej - każdy kto próbował zapanować nad gromadką młodzieży i ją czymś zainteresować, wie o czym mówię. A nauczyciel ma nie tylko zapanować nad młodzieżą, on ma ją przygotować do egzaminu (a w konsekwencji do życia). 5. Każdy kto zazdrości darmowych wyjazdów na obozy i wycieczki, nie wie o czym mówi. To jest przede wszystkim ogromna odpowiedzialność - nauczyciel jest w pracy, podobnie jak na zabawach szkolnych, wyjściach do muzeum, spotkaniach z rodzicami, wyjazdach na zawody, olimpiadach przedmiotowych poza szkołą.5. Rzeczywiście Karta Nauczyciela daje nauczycielom przywileje, których nie ma żadna grupa społeczna i zgadzam się, że w jakiejś części jest to relikt słusznie minionej epoki, który pomaga nauczycielom przeciętnym i słabym pozostać w zawodzie, psując opinię całemu środowisku - mam na myśli te zapisy Karty Nauczyciela, które sprawiają, że nauczyciele praktycznie (po przekroczeniu odpowiedniego progu w awansie zawodowym) są nie do usunięcia z pracy o ile nie popełnią przestępstwa. I to powinno zostać zmienione. Ale tylko to. Pozostałe zapisy przynajmniej w jakiejś części rekompensują niskie zarobki. I mogłyby być zniesione przy jednoczesnym podnoszeniu poborów. Pozdrawiam wszystkich i życzę więcej wstrzemięźliwości w wypowiadaniu kategorycznych (i często krzywdzących) sądów i opinii.

 • do : ryba
  2019-01-17 21:50:51

  arrow

  Ryba do szkoły !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  no popatrz ryba jakie kokosy!!!!!!!!!!
  Zostań nauczycielem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tylko matołku czy masz jakieś wykształcenie? chyba podstawowe - bo na to własnie wskazuje Twoja znajomość tematu i kompetencje umysłowe.

 • Tak to było
  2019-01-17 20:20:54

  arrow

  Pójdę do szkoły to mi ZUS zapłacą... Taki ze mnie nauczyciel. Bomba.

 • ryba
  2019-01-17 20:02:17

  arrow

  Ależ nauczyciele skarżą się na swój los!!!
  Zapominają, że pracują jedynie 18 godz. tygodniowo, mają ferie, wakacje, mnóstwo dni wolnych, urlopy dla podratowania zdrowia-oczywiście płatne, jeżdżą na darmowe wyjazdy szkolne, wakacje, zielone szkoły, obozy i to wszystko na koszt uczniów i rodziców, mają niebotycznie wysokie nagrody każdego roku i wiele jeszcze innych przywilejów.
  Jeśli im tak źle, niech odprowadzają podatki za korepetycje. Dlaczego cały zarobek z tego tytułu zgarniają do kieszeni? A kwoty są znaczne, bo za godzinę kasują od 30 do 80 zł.
  Rozpędzić całe to zdemoralizowane środowisko i od początku zacząć budować kadrę pedagogiczną.

 • do.,, do pod rozwagę "
  2019-01-17 18:05:28

  arrow

  Policz lepiej swoje Tiry zamiast lustrować czyjeś zarobki zazdrosna,, biznesmenko". Większość dyrektorów zarabia ok. 90 tys rocznie, rozlicza wszystkich.

 • Kaśka
  2019-01-17 18:00:48

  arrow

  PŁUDEK JAK TEN CHŁOP SPRZEDAŁ KONIA SPRZEDAŁ WÓZ NA BARANA BABĘ WIÓZŁ.

 • @do mieszkańca
  2019-01-17 16:59:12

  arrow

  Było zostać fryzjerem.Jesli jestes nauczycielem i w ten sposób piszesz,to znaczy odwalasz fuszerke,przychodzisz tylko do szkoły.Wiem ,ze nauczyciele nie zarabiaja dużo,ale tak jak ty nie pisza.Jeżeli wchodzi się na wyższy piedestał i glosi się uczciwośc,to chyba nic nie ma do ukrycia,gdyby napisal jakim był nauczycielem.Jako suweren mogę powiedzieć,że ma sie to nijak do uczciwości.Mogę tez pomyślec dlaczego tak walczyl o seanowisko gospodarzaZ tego co napisaleś,że malo zarabial jako nauczyciel to chodziło nie o dobro spoleczenstwa ,a o kasę.Takie mam odczucie z twojego wpisu.Żeby nauczyc i miec osiagniecia trzeba umiec, rzadzić tym bardziej.

 • do mieszkańca
  2019-01-17 15:15:24

  arrow

  Nie czepiaj się burmistrza i jego osiągnięć w szkole jako nauczyciela geografii. Jestem belfrem i uważam, że za taką marną kasę jaką płacą nauczycielom, to dobrze że nauczyciele chodzą do pracy. Za parę lat nie będzie komu uczyć jak nie podniosą płac w oświacie!!. Będziesz sam uczył swoje dzieci. Fryzjer po zawodówce więcej bierze za strzyżenie jednej głowy, niż belfer za godzinę nauczania dla 30 uczniów.

 • aa
  2019-01-17 11:39:14

  arrow

  Trzeba oszczędzać na ekwiwalent za zaległy urlop wypoczynkowy byłego burmistrza

 • mieszkaniec
  2019-01-17 09:44:03

  arrow

  Niech burmistrz najpierw pochwali się swoimi osiagnięciami w szkole,a nauczanie geografii daje nauczycielowi duże pole do popisu z uczniami.Jak do tej pory ani mru mru.

 • do ,,pod rozwagę''
  2019-01-17 09:25:16

  arrow

  Co tak bronisz Pana Ciołka . Z informacji BIP Łuków wynika , że Pan Ciołek w 2017 roku zarobił 93 tys zł jako dyr.SP 1 i 17 tys diety z tytułu bycia radnym powiatowym. Samej diety ma 1500 netto miesięcznie i poborów ze szkoły około 6000 netto miesięcznie. Przy nim zarobki burmistrza wypadają blado. A co dopiero Pan Fornal??. Pan Burmistrz Płudowski postąpił słusznie. Był belfrem i zna się na oświacie.

 • do Lola
  2019-01-17 09:09:54

  arrow

  Jesli jesteś taka/taki ciekawa/y kto ile zarabia, bo to tylko cie interesuje aby innym ryj wsadzać w ich życie, to te dochody są od lat jawne i moza to sprawdzić. No ale do tego trzeba mieć troche wiedzy a u Ciebie z zawiścią jest na " 6" ale po inteligencji została czarna dziura

 • ...
  2019-01-17 08:56:23

  arrow

  A pani z przedszkola 1 to czym sobie zasłużyła? Co zrobiła oprócz wywalenia dobrych ludzi z pracy ..

 • P.
  2019-01-17 08:11:15

  arrow

  Wszystkim zdegustowanym zarobkami nauczycieli delikatnie sugeruję wysłanie potomstwa na studia pedagogiczne wszak cyt.:,,Zarabiają wystarczająco dużo za 18 godz. pracy w tygodniu. Do tego ferie, mnóstwo dni wolnych i wakacje. Prawie pół roku na urlopie." Polecam

 • jaa
  2019-01-17 06:27:01

  arrow

  burmistrz jest z szkoły nauczycielem i doskonale wie gdzie ciąć wydatki,chwali się że niemaja po znajomosci lepiej

 • Lola
  2019-01-17 04:54:09

  arrow

  Teraz niech się Starosta Szustek pochwali jakie dodatki i premie mają dyrektorzy szkół podległych pod powiat??. Mnie się postępowanie Burmistrza Płudowskiego bardzo podoba. Pobory i dodatki dyrektorów powinny być jawne i transparentne. To tylko w starostwie jest ściema i dodatki i premie dyrektorom przydziela się pod stołem. Panie Szustek ruch po Pańskiej stronie.

 • pod rozwagę
  2019-01-16 23:22:40

  arrow

  Porównajcie zarobki trzech radnych powiatowych. Krzysztof Fornal, zarządza 2 osobami jako Naczelnik Wydziału Inwestycji 5 tysięcy złotych, Karol Ciołek, zarządza 100 osobami plus 1000 uczniów. Ze wszystkimi dodatkami 4,5 tysiąca złotych. Marcin Mateńko, zarządza 100 osobami 10,5 tysiąca złotych. Każdy z panów pracuje w wymiarze 40 godzin tygodniowo i każdy dla miasta jako szef jeden wydziału, drugi szkoły a trzeci spółki komunalnej. Niech teraz ktoś powie, że Płudowski podjął słuszną decyzję.

 • do -------do: do lucky
  2019-01-16 22:50:36

  arrow

  ten post był dla tych, którzy ukończyli dobrą szkołe i umieją czytać między wierszami.Ty chyba zawsze miałes pod górkę do szkoły.
  Wiesz co...... teraz tyle miejsc w szkołąch w samej stolicy- dołacz do tej " najlepiej " opłacanej grupy zawodowej.

 • do: do luky
  2019-01-16 22:21:56

  arrow

  Zgadzam się z Tobą w pełnym zakresie. Proszę sobie obliczyć ile nauczyciel dostaje za godzinę pracy. Jest to najlepiej opłacana grupa zawodowa. Ponadto za swoją pracę nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Uczniowie opuszczają mury szkoły w ogóle nie przygotowani do dalszego kształcenia. Wszyscy widzą jak nauczyciele prowadzą lekcje, szczególnie WF-u. Od niechcenia rzucą piłkę uczniom, a sami na plotki, albo na papierosa. To jest praca moi mili!!!

 • Zosia
  2019-01-16 21:48:13

  arrow

  Żona pana burmistrza pracuje w Szkole Podst. nr 3, syn pana burmistrza chodzi do Szkoły Podst nr 2, jeden dyrektor jest z Przymierza, inny z PiSu itd ot..i kryteria przyznawania dodatków gotowe..😀

 • do: do lucky
  2019-01-16 21:10:38

  arrow

  oooo masz rację - w szkole roboty masa a dyrektorzy na sesjach. Powiedz swojemu burmistrzowi aby zwolnił ich z obowiązku uczestniczenia w sesjach. .... pewnie za to cymbale jeszcze ci podziękują.

 • do lucky
  2019-01-16 20:15:54

  arrow

  Proszę zobaczyć, jaka grupa zawodowa jest najliczniejsza na sesjach rady miasta i powiatu. NAUCZYCIELE, W TYM DYREKTORZY SZKÓŁ! Gdyby nauczyciele byli tak zawaleni pracą jak twierdzisz, nie mieliby czasu na pierdzenie na sesjach w czasie godzin swojej pracy, tylko pilnowali porządku w zarządzanych przez siebie placówkach.

 • do puik
  2019-01-16 19:45:24

  arrow

  Wdużych miastach jest pełno wolnych miejsc do pracy w charakterze nauczyciela,możesz zażyć tej dobroci-dużo zarobisz,wypoczniesz,bedziesz mial duzo wolnego -zachecam,sama slodycz.

 • łukowianin
  2019-01-16 19:45:03

  arrow

  Ponawiam pytanie : Jakie były kryteria przdzielenia dodatków?
  Osobiste? czy zgodnie z obowiazującym regulaminem, bo związku z regulaminem to raczej nie widać.

 • do: nauczyciel
  2019-01-16 19:15:14

  arrow

  Niedługo wszystko będzie według Ciebie w porządku, bo panie woźne będą juz niebawem zarabiać tyle co nauczyciel kontraktowy. Tych nauczycieli zostawić bo są tańsi od dyplomowanych. Na pozostałych " nierobach" można zaoszczędzić... co oni robią- nic i tyle mają wolnego. Rodzice !!!!! do was odezwa - uczcie swoje dzieci niech to Wam burmistrz płaci dodatek motywacyjny. No i ..... cytując Jana Zamoyskiego " Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" wreszcie będzie dobrze :-)
  A dyrektorzy?.....aaaaaaaa dyrektorzy, no tak nic nie robią, obijają się. Po co oni- NIEPOTRZEBNI- zwolnić, zgnoić!!!!!!!!!!!!!!! (wyjaśniając- ten post jest dla tych, którzy ukończyli dobrą szkołe i umieją czytać między wierszami)

 • Tak
  2019-01-16 18:46:29

  arrow

  Bardzo dobra decyzja burmistrza, choć tych dodatków dalej jest za dużo, bo tak naprawdę to niektórzy dyrektorzy niewiele pracują w szkole bo mają inne ciekawsze zajęcia.

 • Bb
  2019-01-16 18:45:26

  arrow

  Panie Burmistrzu proszę zrównać dodatek motywacyjny dla dyrektorów do poziomu dodatku dla nauczycieli czyli 5%, za funkcję dyrektora mają dodatek funkcyjny i zniżkę godzin.

 • lucky
  2019-01-16 17:45:32

  arrow

  Do puik. To stara śpiewka że nauczyciele tak mało pracują. Pewnie dyrektor by ciebie zaprosił do pracy w szkole ale jak mi wiadomo jeszcze nie ma przedmiotu którego mógłbyś nauczać, a każdy nauczyciel, gdyby chciał, mógłby ciebie zastąpić. Dałby radę. Tak wiem że jestem chamski, ale jak mam odpowiedzieć na tego rodzaju wpis?

 • puik
  2019-01-16 17:27:15

  arrow

  Bardzo dobra decyzja Panie Burmistrzu. Moim zdaniem, zarządzający łukowskimi placówkami oświatowymi nie powinni mieć żadnych dodatków. Zarabiają wystarczająco dużo za 18 godz. pracy w tygodniu. Do tego ferie, mnóstwo dni wolnych i wakacje. Prawie pół roku na urlopie. Ja mam go w ilości zaledwie 26 dni i zarabiam znacznie mniej niż nauczyciele.

 • rodzic
  2019-01-16 17:25:14

  arrow

  Do tej pory mieli takie wysokie dodatki?! Nie no żenada, dobrze że burmistrz im obniżył

 • nauczyciel
  2019-01-16 16:54:30

  arrow

  Bardzo słuszna decyzja. Pracownicy obsługi bardzo cięzko pracują za marne grosze. Może inne powiaty też wezma przykład.

 • mieszkaniec
  2019-01-16 16:36:02

  arrow

  Może i sobie pan by odjął troche procentów,bo jak do tej pory to rządzenie polega na szukaniu dziury w całym.Czy to na tym ma polegać uczciwośc.Według tych tabel można odczytać mój nie mój,lubię nie lubię.Według mnie to sa podatnika pieniadze i dodatki powinny być jawne i umotywowane za co.Zamiast tych procentów powinniśmy widziec sumy,to nie jest prywatny zaklad.

 • łukowianin
  2019-01-16 16:24:31

  arrow

  a jakie były kryteria?

 • robol
  2019-01-16 15:50:35

  arrow

  A kiedy Panie burmistrzu obniżka diet w radach nadzorczych w spółkach miejskich ??? tam zawrotna kasa za nic !!!

 • czyt
  2019-01-16 15:20:30

  arrow

  bomba zdobył popularność wśród dyrektorów tym posunięciem. zabierz wszystko zakopane i skarżysko, zabierz widelce ,łyzki i noże, zabieraj czajniki skończyły się wasze wybryki.

 • 777
  2019-01-16 14:55:29

  arrow

  Też zauważyłem, że w jednym przedszkolu cały czas 40.

 • Nie
  2019-01-16 14:31:38

  arrow

  Po po dzielić dyrektorów na lepszych i gorszych takim dodatkiem ?

 • Xx
  2019-01-16 14:25:05

  arrow

  Po co różnicować dodatek motywacyjny dyrektorów przeszkoli ???

 • nono
  2019-01-16 13:05:51

  arrow

  czyż by swoi i nie "swoi"

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Ciekawa lektura na wakacje? Dowiedz się, jak tanio...
2019-08-20 11:57:27 Kategoria:

Lato to czas błogiego relaksu i odpoczynku. Najchętniej spędzamy wówczas czas na świeżym powietrzu – w tym celu nie trzeba nawet wyjeżdżać z Podlasia. Leżak czy koc...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Łuków

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.08 17:00

Łukowskie obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.08 21:00

Łuków: Jetro Cinema Summer

więcej »
3 4

ŁUKÓW, 04.08 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 12:00

Powiat łukowski: Święto Miodów 2019

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 13:00

Łukowski Klub „Ostoja” zaprasza do oddawania krwi

więcej »
5 6 7 8 9

ŁUKÓW, 09.08 21:00

Letnie kino w łukowskim parku

więcej »
10 11

ŁUKÓW, 11.08

Pomnik ostatniego żołnierza wyklętego

więcej »

ŁUKÓW, 11.08 19:00

Łuków: disco w amfiteatrze

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.08

Łuków: „Podziemna Historia”

więcej »

ŁUKÓW, 12.08

Kino Łuków: „Zatańczymy?”

więcej »
13 14 15

ŁUKÓW, 15.08

ŁOK włącza się w obchody Święta Wojska Polskiego

więcej »

ŁUKÓW, 15.08

Łuków: Święto Wojska Polskiego

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.08

Francuska komedia „Alibi. com" w ramach „JETRO CINEMA SUMMER 2019”

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.08 20:00

Stary Łuków w fotografii

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.08

Łuków: zmiana organizacji ruchu

więcej »

ŁUKÓW, 18.08

Łuków: odpust ku czci Świętego Rocha

więcej »

ŁUKÓW, 18.08 19:00

Artyści z Krakowa i organista z USA wystąpią w Łukowie

więcej »
19 20

ŁUKÓW, 20.08 18:00

Halina Kunicka wystąpi w Łukowie

więcej »
21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje