R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kolejny koncert Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie
2017-06-06 07:44:00 Artykuł czytany 542 razy


Już po raz trzeci mieszkańcy Łukowa będą mogli wysłuchać koncertu, który odbędzie się w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Przed publicznością wystąpią łukowianka Paulina Zielińska oraz Guillaume Nussbaum ze Strasbourga z Francji.


Paulina Zielińska zagra na flecie. Guillaume Nussbaum na organach. Koncert odbędzie się w niedzielę 11 czerwca w kościele NMP Matki Kościoła o godzinie 19.00.

Paulina Zielińska (Łuków/Poznań) - urodziła się w 1989 roku. Pochodzi z Łukowa, naukę rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie (klasa fortepianu Bernadety Adamczyk), następnie kontynuowała w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach w klasie fletu Wioletty Skup. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Ukończyła dwa kierunki: Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuki Muzycznej, specjalność: dyrygentura chóralna w klasie prof. Marka Gandeckiego oraz instrumentalistykę - specjalność flet w klasie Ewy Mizerskiej.

Prowadzi aktywną i różnorodną działalność koncertową – jako solistka, muzyk orkiestrowy, chórzystka i dyrygentka. Jest członkiem Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu oraz dwóch znakomitych chórów: Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Chóru Kameralnego „Musica Viva" Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Współpracowała z orkiestrami symfonicznymi: CoOperate Orchestra, Poznańską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich, warsztatach i festiwalach, które prowadzili m.in.: Ewelina Zawiślak, Ewa Murawska, Elżbieta Dastych-Szwarc, Barbara Świątek-Żelazna, Andrzej Łęgowski, Cezary Traczewski, Łukasz Długosz, Jerzy Mrozik, Antoni Wierzbiński, Renata Guzik, Patrick Gallois (Francja), Peter-Lukas Graf (Szwajcaria), Gro Sandvik (Norwegia), Áshildur Haraldsdóttir (Islandia), Henrik Svitzer (Dania), Martial Nardeau (Islandia), Gudrún Birgisdóttir (Islandia), Moshe Aron Epstein (Niemcy/Izrael), Jórn Schau (Norwegia), Lars Asbjórnssen (Norwegia) oraz Raphael Leone (Austria). Od 2 lat prowadzi również działalność pedagogiczną. Obecnie jest nauczycielem fletu w Państwowej Szkole I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.


Guillaume Nussbaum (Strasbourg) – urodzony w 1986 roku, jest organistą tytularnym w Kościele Św. Seweryna w Paryżu (nominowany w ramach konkursu w 2016 roku), oraz katedry w Strasbourgu od 2013 roku. Ukończył Wyższą Akademię Muzyczną w Strasburgu, następnie kontynuował studia w Hochschule für Musik und Theater w Monachium. Jego nauczycielami byli miedzy innymi C. Mantoux, M. Gester, F. Jacob, A. Heurtematte i B. Haas. Zdobył tytuł magistra muzyki z najwyższą nagrodą, jak również dyplom w ramach studiów podyplomowych cyklu Perfectionnement. Guillaume Nussbaum jest finalistą pięciu międzynarodowych konkursów organowych, zdobył m.in.: nagrodę „Grand Prix de Bach” na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Lozannie w 2011 roku, nagrodę „Pierre de Manchicourt” de Béthune w 2006 roku oraz nagrodę podczas Międzynarodowego Konkursu Organowego Gottfrieda Silbermanna we Freibergu (Niemcy) w 2011 roku. Organista koncertował w ramach festiwali organowych m. in.: we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Polsce, Ameryce Płn. i innych. Aktualnie organista oprócz licznych koncertów organowych oraz pracy w kościele, dużo czasu poświęca na pogłębianie umiejętności z zakresu gry na instrumentach klawiszowych (klawesynie, klawikordzie oraz fortepianie). Guillaume Nussbaum jest również nauczycielem organów w l’Ecole de Musique de Wissembourg, jak również kompozycji oraz akompaniamentu liturgicznego na Uniwersytecie w Strasbourgu.

Patronat honorowy nad „V Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie" objął Prezydent RP Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: JE Ks. Bp Kazimierz Gurda Ordynariusz Siedlecki, wicepremier Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury Elżbieta Kruk, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz starosta Janusz Kozioł. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Mateusz Rzewuski, odznaczony właśnie Łukowskim Złotym Niedźwiedziem, a organizatorami: burmistrz Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje m.in. Katolickie radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

AKup/ Łuków  [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Strefa na Zdrowie - program profilaktyki zdrowotnej...
2017-12-11 23:21:46 Kategoria:

Od 6 lat Polpharma SA realizuje program edukacji i profilaktyki zdrowotnej „Strefa na Zdrowie”. Celem „Strefy na Zdrowie” jest ułatwienie dostępu do badań, porad...

więcej »

Łuków

w lewoGrudzień 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.12

Bezpłatna pomoc specjalistyczna w Zespole Placówek w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 01.12 18:00

10. rocznica śmierci ks. Marka Boruca

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.12

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.12

Łuków: Mikołaje Wieczorową Porą

więcej »
4 5 6

ŁUKÓW, 06.12

Choinka na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 06.12

Gmina Stanin: „Mikołajkowy” turniej piłki nożnej

więcej »

ŁUKÓW, 06.12

Łuków: Mikołajkowe Mistrzostwa w Warcabach

więcej »

ŁUKÓW, 06.12

Łuków: „W Świątecznej Krainie”

więcej »
7

ŁUKÓW, 07.12 11:00

Gmina Adamów: debata społeczna

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.12 11:00

Prof. Kołodko gościem łukowskiego Forum Gospodarczego dla Regionu

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.12

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

więcej »

ŁUKÓW, 09.12

Obchody Święta Patronalnego Niepokalanego Poczęcia NMP w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 09.12

Finał „Szlachetnej Paczki” w Łukowie

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.12

Łuków: „Sport bez dopingu”

więcej »

ŁUKÓW, 10.12

Finał „Szlachetnej Paczki” w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 10.12

Łuków: Festiwal Sportu i Zdrowia

więcej »
11 12

ŁUKÓW, 12.12

Mammobus w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 12.12

Urząd Skarbowy i ZUS zapraszają na szkolenie

więcej »
13 14 15 16

ŁUKÓW, 16.12

Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy w Zalesiu

więcej »

ŁUKÓW, 16.12

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

więcej »

ŁUKÓW, 16.12

Łuków: zapowiedź otwarcia krytego lodowiska

więcej »

ŁUKÓW, 16.12

Koncert Kolęd i Słodkich Serc w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 16.12 10:00

Finał akcji „Polacy – Rodakom” w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 16.12 16:00

Diecezja Siedlecka: Przedświąteczne spotkanie opłatkowe przedsiębiorców i pracodawców

więcej »
17

ŁUKÓW, 17.12

Łuków: adwentowe skupienie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

więcej »
18 19

ŁUKÓW, 19.12

Rzeźba Roberta Sadło

więcej »
20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje