R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

5-lecie KSM Jedlanka
2019-11-12 11:48:13 Artykuł czytany 295 razy


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, działające przy parafii w Jedlance, obchodziło 5-lecie swojej wznowionej działalności. Z tej okazji spotkali się na uroczystości, która odbyła się w sobotę 9 listopada. Wspólne świętowanie rozpoczęli Mszą Świętą.


W relacji z obchodów 5-lecia działalności KSM w Jedlance, nadesłanej do nas przez Ewę Urbanek, czytamy:

W momencie, gdy młodych pociągają wymagania i wysokie ideały - słowa świętego papieża Polaka Jana Pawła II stają się drogowskazem do lepszego poznania swoich możliwości. Przez ostatnie 5 lat nieustannie staramy się wypełniać powierzane nam zadania, począwszy od prostych prac przy kościele parafialnym, poprzez akcje diecezjalne, skończywszy na tych ogólnopolskich. Wiele można by opowiadać, jednak po kontakcie z czterema księżmi asystentami wiemy, iż często najlepiej mówić i pisać mało, krótko, a za to zawsze na temat. Przez te 5 lat udało się nam wspólnie wiele osiągnąć, ale wiemy, że jeszcze więcej przed nami.

Ostatnia sobota, dziewiątego listopada, była dla nas czasem podsumowań, wzruszeń i dobrej zabawy w gronie druhów i druhen z oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Żelechowie, Parczewie i Radoryżu Kościelnym oraz wśród tych, z którymi tworzymy jedną wielką rodzinę pielgrzymkową. W sumie było z nami 34 osoby, które wniosły swoją obecnością wiele radości.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Mszą Świętą, podczas której homilię wygłosił ksiądz Łukasz Kałaska, asystent oddziału KSM w Parczewie. Po Eucharystii był wspólny różaniec w intencji zmarłych i część „dla ciała”, czyli poczęstunek w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlance.

Część rekreacyjną poprowadził dla nas DJ Janek, który rozruszał ospałe towarzystwo. Około godziny 21.00 zaśpiewaliśmy wspólnie sto lat, ponieważ to nie było tylko święto naszego oddziału, ale całego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji siedleckiej. Dlaczego tak mówimy? Po prostu, tak po ludzku zdajemy sobie sprawę z tego, że gdyby nie KSM na szczeblu diecezjalnym, czy ogólnopolskim, to i nas, jako rodziny, by nie było. Czas wspomnień osłodził nam pyszny tort wykonany przez naszą sekretarz Olgę Kachniewską, która wraz z mamą ratowała nas z opresji, gdy coś się sypało lub nie wychodziło.

Młodym mówiliśmy, iż w najbliższym czasie mamy trzy akcje, które pilotujemy w naszej „małej” ojczyźnie. Pierwsza akcja w naszym kalendarzu „Polak z sercem”, czyli zbiórka gier planszowych, zabawek, środków chemicznych, produktów suchych z długim terminem ważności oraz artykułów szkolnych i papierniczych, które będą przekazane Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie.

Drugą akcją, w której bierzemy udział jest akcja prospołeczna „Wylosuj Anioła” - całoroczna akcja prowadzona przez Fundację „Gdy Liczy Się Czas”, w tym roku oprócz kartek ze słowami wsparcia dla podopiecznych oddziałów onkologicznych poszukujemy ludzi o wielkim sercu, którzy zechcą pomóc nam w zdobyciu m.in. nowych „Jaśków” i kocyków, aby nawet na szpitalnych salach dzieciaki mogły poczuć się bardziej, jak w domu.

Ostatnią akcją, którą mamy w planach na najbliższy miesiąc jest przeprowadzenie czwartej edycji konkursu bożonarodzeniowego „Razem Tworzymy Tradycję”, która będzie odbywać się pod hasłem „Anioły Są Wśród Nas!”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia obchodów naszego święta dziękujemy i zapraszamy do włączania się w kolejne nasze akcje.

Zdjęcia: KSM Jedlanka

AKup/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Kredyt gotówkowy - gdzie najlepiej wziąć kredyt z...
2020-07-07 12:36:39 Kategoria:

Przyszli kredytobiorcy, którzy obserwują oferty kredytów gotówkowych, szukają tych atrakcyjnych cenowo i posiadających niskie oprocentowanie. Szczególnie jest to istotne...

więcej »
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »

Łuków

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

ŁUKÓW, 05.07 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 05.07 17:00

Najsłynniejszy balet świata w Kinie Łuków

więcej »
6 7 8

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: chcesz wstąpić do wojska?

więcej »

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: promocja rodzimych firm

więcej »
9 10 11 12

ŁUKÓW, 12.07 19:00

Łuków: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje