R E K L A M ALUBARTÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Obchody Święta Policji i otwarcie nowego budynku Komisariatu Policji w Kocku
2019-07-18 13:47:38 Artykuł czytany 67 razy


Uroczystości Święta Policji obchodzone 17 lipca w lubartowskiej komendzie były wyjątkowe nie tylko ze względu na 100. rocznicę upamiętniającą powstanie Policji Państwowej. Wczoraj został oddany do użytku nowy budynek Komisariatu Policji w Kocku. Okolicznościowy klucz, symbolizujący otwarcie jednostki Policji, przekazał na ręce Komendanta Komisariatu, Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Sylwester Tułajew. Podczas uroczystości 21 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne.


Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie miały dla funkcjonariuszy szczególny charakter,  zarówno ze względu na 100. rocznicę powołania Polskiej Policji, ale również ze wzglądu na oddanie do użytku nowego budynku komisariatu Policji w Kocku.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew, I Zastępca Komendnta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Leszek Kowalczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych, służb i instytucji współpracujących na co dzień z Policją, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP woj. lubelskiego, policyjni emeryci, policjanci, pracownicy cywilni i mieszkańcy miasta Kock.
kadra kierownicza Policji i Sekretasz Stanu MSWiA w kościele

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku. Następnie na placu, przed nowym budynkiem komisariatu, odbył się uroczysty apel, któremu towarzyszyła kompania honorowa wystawiona przez Oddział Prewencji Policji w Lublinie.

Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzej Antoniewski w swoim przemówieniu podziękował przybyłym gościom i zwrócił uwagę na znaczenie nowego budynku komisariatu, zarówno dla funkcjonariuszy, jak i lokalnej społeczności.

fot. przekazanie symbolicznego klucza do nowej jednostki Policji
Okolicznościowy klucz symbolizujący otwarcie jednostki, na ręce Komendanta Komisariatu Policji nadkom. Roberta Filipowicza, wręczył  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Sylwester Tułajew.

Po uroczystym poświęceniu budynku, odbyło się wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Podczas uroczystości 21 funkcjonariuszy z lubartowskiej komendy otrzymało awanse.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach dziękowali policjantom za ich służbę, niesioną pomoc, zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubartowskiego oraz podkreślali znaczenie nowego miejsca pracy dla kockich funkcjonariuszy i obywateli.

W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pani Elżbiety Witek list skierowany do funkcjonariuszy Policji odczytał Sekretarz Stanu w MSWiA Sylwester Tułajew: „…Gratuluję zakończenia inwestycji, która poprawi warunki służby funkcjonariuszy oraz zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. …To kolejny nowy obiekt na policyjnej mapie Polski pokazującej jak dynamicznie zmienia się formacja…. Zmiany w Policji oraz innych służbach mundurowych doceniają obywatele. Z najnowszych badań wynika, że aż 89 procent Polaków uważa nasz kraj za bezpieczny. Tak doskonały rezultat daje satysfakcję i motywuje do podejmowania kolejnych, niełatwych wyzwań, które przynosi codzienna służba….”

Głos zabrał także I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak: „…na mapie bezpieczeństwa w sposób szczególny rysuje się województwo lubelskie, które jest jednym z najbezpieczniejszych województw w tym kraju i tego Wam bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję. Macie również to szczęście, że pełnicie służbę w garnizonie, który pod względem inwestycyjnym jest jednym z najlepszych województw w kraju. Jest to także zasługa całej kadry kierowniczej, która zadbała o to, żeby miejsca, w którym pracują policjanci i do którego przychodzą mieszkańcy, były pomieszczeniami o najlepszym standardzie…”

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc  w swoim wystąpieniu podkreślił, że „…tylko partnerstwo i wspólne działanie jest determinantem budowania lokalnego bezpieczeństwa.  Jestem przekonany, że tak komfortowe warunki służby i obsługi interesantów spełnią oczekiwania społeczne w zakresie bezpieczeństwa…”. Komendant podkreślił również zaangażowanie samorządów oraz wspieranie działań na rzecz zapewnienia porządku publicznego.

Po zakończonych uroczystościach, zaproszeni goście mieli okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej wystawionej w budynku Komisariatu Policji i zwiedzić jednostkę.


Dotychczasowa siedziba komisariatu Policji w kocku mieściła się nieprzerwanie od 1974 r. w budynku przy ul. T. Kościuszki. Pracujący tam funkcjonariusze od lat borykali się z trudnymi warunkami pełnienia służby oraz warunkami lokalowymi. W 2016 r. budowa nowego budynku komisariatu pojawiła się na liście planowanych inwestycji. Działkę budowlaną na ten cel pozyskano z Urzędu Miasta w Kocku. Budowa ruszyła w 2017 r. Do użytkowania nową siedzibę mieszczącą się przy ul. Polnej 10 oddano 2 lipca b.r. W nowym budynku już pełni służbę 22 funkcjonariuszy.

W nowym dwukondygnacyjnym budynku mieści się m.in. pomieszczenie dla osób zatrzymanych z zapleczem sanitarnym, dyżurka, sala odpraw, pomieszczenia funkcjonariuszy z zapleczem socjalnym. Komisariat wyposażony został w nowe meble, a także sprzęt komputerowy.   Na parkingu wydzielono także miejsca dla osób niepełnosprawnych.

E.S./AK/ KWP Lublin

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »

Lubartów

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17

LUBARTÓW, 17.09 11:00

Prelekcje historyczne w Lubartowie

więcej »
18 19 20
21 22 23 24 25 26

LUBARTÓW, 26.09

100 - lecie OSP w Ostrowie Lubelskim

więcej »
27
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje