R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu łosickiego
2019-04-25 17:57:08 Artykuł czytany 8657 razy


„Cieszę się, że mogę tu dzisiaj z wami być. Jesteście ważni ze względu na Waszą historię i historię waszego miasta” - takimi słowami zwrócił się dziś Prezydent Andrzej Duda do mieszkańców powiatu łosickiego. Prezydent gościł w Łosicach w czwartek 25 kwietnia. Otwarte spotkanie z mieszkańcami miasta i powiatu odbyło się na placu przy parafii Trójcy Świętej.


W przemówieniu skierowanym do okolicznych mieszkańców, Prezydent powiedział, że łosiczanie są dla niego ważni ze względu na historię tego miasta. Jak podkreślił, „Miasto, które straciło na prawie 50 lat swoje  prawa miejskie przez to, że wychowało bohaterów, którzy walczyli w powstaniu listopadowym i styczniowym i  którzy sprzeciwiali się caratowi, zasługuje żeby odwiedził je Prezydent i osobiście podziękował”.

Prezydent podziękował ZNP za zawieszenie strajku

– Dziękuję Związkowi Nauczycielstwa Polskiego za decyzję o zawieszeniu strajku, którą dzisiaj podjął. To jest bardzo ważna decyzja – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Łosic. Przypomniał, że prosił, aby z tegorocznych maturzystów i ich rodziców zdjąć niepokój, aby uczniowie zostali wszędzie sklasyfikowani, aby można było normalnie przeprowadzić maturę, aby oni mogli spokojnie iść w dorosłe życie.

Prezydent podkreślił, że okrągły stół ws. oświaty jest dobrym pomysłem. Ocenił, że nauczyciele, samorządy, rząd i eksperci powinni wypracować takie rozwiązania, aby później można było spokojnie, w konsensusie wprowadzić reformę.

Prezydent o rolnictwie

Prezydent zapowiedział , że resort rolnictwa dysponuje pieniędzmi na ewentualne wsparcie dla rolników i w razie suszy będą oni mogli liczyć na pomoc rządu. Zadeklarował również starania o systematyczne podnoszenie emerytur.

Andrzej Duda podkreślił, że obecnie polski rząd walczy w Unii Europejskiej o zwiększone środki na politykę rolną. - Wygląda na to, że w stosunku do  pierwotnych propozycji przedstawionych przez Komisję Europejską, te pieniądze będą większe.

Sprzęt dla strażaków

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łosickiego otrzymali od Prezydenta RP torby medyczne ze sprzętem służącym do ratowania życia.

W otwartym spotkaniu na placu przy parafii Trójcy Świętej wzięli udział m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego - Zbigniew Kuźmiuk, wicemarszałkowie senatu RP: Maria Koc i Adam Bielan, starosta łosicki - Katarzyna Klimiuk, wojewoda mazowiecki - Zdzisław Sipiera, burmistrz miasta i gminy Łosice - Mariusz Kucewicz, radni powiatu łosickiego oraz miasta i gminy Łosice, okoliczni samorządowcy.

Oprawę artystyczną podczas spotkania zapewniły zespoły „Zakrze Śpiewa” oraz „Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej”.

Przed spotkaniem z mieszkańcami powiatu łosickiego Prezydent RP wziął udział w zamkniętym posiedzeniu, w starostwie powiatowym z udziałem samorządowców. Tam Andrzej Duda otrzymał m.in.  od burmistrza Łosic ikonę z wizerunkiem Matki Bożej Przeczystej, a od starosty łosickiego płaskorzeźbę Matki Bożej i książki o historii „Ziemi Łosickiej”.





Wcześniej Andrzej Duda odwiedził Wojciecha Kudelskiego, byłego Prezydenta Siedlec, który na początku kwietnia tego roku został zaatakowany przez nożownika WIĘCEJ



Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ





fot., video KSkor

ja/ MSz/ KSkor
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • z terenu
    2019-05-02 17:55:41

    arrow

    Z tego co czytam, to Ty kolego chamskie słownictwo promujesz i jeszcze uważasz, że to zabawne, może do kabaretu się zapisz.

  • Do łosiczanin 2019-04-30 18:20:15
    2019-04-30 21:02:39

    arrow

    Dla twojej wiedzy Łosiczaninie,od dawna jestem na majówce właśnie wróciłem z długiego spaceru nad Bugiem,a ośmieszają się ci którzy zamieszczają te chamskie wpisy wobec innych ale widzę że u was w Łosicach to co u niektórych normalne. Współczuję i radzę się opamiętać bo wstyd na cały świat,idę teraz robić kolację więc Koniec i..

  • łosiczanin
    2019-04-30 18:20:15

    arrow

    Chyba Cię wynajęli do tego rymowania, bo mądrością nie grzeszysz.Daj sobie na luz i się nie ośmieszaj.
    Lepiej na majówkę się wybierz. Pozdro...

  • Do Do AM 2019-04-30 10:08:49
    2019-04-30 15:36:05

    arrow

    Pozdrawia Ciebie Janusz z Huszlewa co bardzo często rymami śpiewa.
    P.S.
    Miała być krowa a wyszedł wół co nożycami uderzył w stół. Daruję sobie słowo prostota bo się kojarzy z tym...

  • do Do AM
    2019-04-30 10:08:49

    arrow

    "uderz w stół a nożyce się odezwą" Smiechu warte, powala ta prostota.

  • do A M
    2019-04-29 18:33:55

    arrow

    Nie prawda tekst Janka że Świniarowa któremu w tych dniach uciekła krowa zwiała na strajk nauczycieli...musiała wrócić bo się ocieli. To wszystko przecież jest bardzo proste pocałuj w ...PANIĄ STAROSTE!

  • A.M.
    2019-04-29 16:32:34

    arrow

    Nad tekstem wystąpienia z pewnością starosta się nie napracowała, treść strikte Pana Szańkowskiego.

  • obiektywny
    2019-04-29 14:11:44

    arrow

    Mikry ten kosz z darami obciach dla mieszkańców.

  • Do do Jarek. Z 2019-04-29 10:41:33
    2019-04-29 11:34:41

    arrow

    Ładna definicja,proszę przeczytać dokładnie co napisałem o weryfikacji. Zaproszenia można wysłać dopiero po niej. A tak na marginesie kto chciał ten był. A Pani Staroście gratuluję bardzo dobrej organizacji tak trudnego zadania kto wie to wie o czym piszę, no i oczywiście wystąpienia. Szacunek wielka klasa i profesjonalizm.

  • Do Jarek
    2019-04-29 11:17:31

    arrow

    Drogo kolego, piszesz "nie przeszli weryfikacji wyżej, nie ośmieszaj się, na pewno liczba osób może być ograniczona, ale radnych traktuje się jednakowo, czyżby bano się trudnych pytań, a z tym taktem to nie przesadzaj,wstyd i wszystko.

  • do Jarek. Z
    2019-04-29 10:41:33

    arrow

    Pluralizm polityczny – w państwach demokratycznych jedna z zasad funkcjonowania parlamentarnych systemów partyjnych, polegająca na istnieniu dwóch lub więcej partii politycznych reprezentujących różne programy i orientacje, walczących o zdobycie władzy w państwie. Oznacza wolność funkcjonowania wielu organizacji w państwie. Istotnym wskaźnikiem pluralizmu jest zatem legalność i swoboda działania opozycji politycznej. Pani Starosta mogła zaprosić na spotkanie przedstawicieli różnych opcji politycznych.

  • Jarek. Z
    2019-04-29 10:15:54

    arrow

    Do tych znawców taktu i kultury: Pani Kasi nigdy kultury i klasy nie brakowało i nie brakuje, a macie pewność że tych osób nie było zgłoszonych i porostu nie przeszli weryfikacji gdzieś wyżej, bo ja nie,wiem bardzo dobrze jak takie spotkania się organizuje ile maksymalnie może być osób i jaka jest procedura. Więc radzę dać se na wstrzymanie a nie obrażanie kogoś bez minimalnej wiedzy. Jeszcze się taki nie narodził który by wszystkim dogodził. Pisać taki rzeczy to dopiero klasa.

  • Do do wyborca
    2019-04-29 09:06:01

    arrow

    A to niby dlaczego mieli głosować, znasz zasady wyborów mieli swojego kandydatawięc głosowali jak chcielia bycie Starostą skoro już została Szanowna P.Kasia do czegoś zobowiązyje.Przede wszystkim do kultury i taktu samorządowego.A jak widaćani jednego ani drugiego nie posiada.Radnych powiatowych jest 15 a nie 8.Świadczy to tylko o jej niskości.I wszystko na ten temat.Widocznie za mało nauk pobrała

  • Obiektywny
    2019-04-29 07:40:06

    arrow

    Normalnie rzadzacy zaprasza całą radę a nie wybrańców na takim stanowisku nalezy sie wykazywać kulturą samorządową a nie ważniaka strugać.Juz był taki co tylko drużynę uznawał i co jak skończył? co niektórzy wiedzą.Wyborca ma rację. Po prosty nie każdy może być starostą, trzeba mieć klasę a obecnej staroście tego właśnie brakuje.

  • DO Wyborca 2019-04-28 18:17:12
    2019-04-28 22:54:41

    arrow

    Oni sami się podzielili a nie starosta przecież tych siedmiu nie głosowało na nią,czyli mieli ją w d..., po za tym starosta nie jest tylko Łosic!

  • radny
    2019-04-28 20:21:28

    arrow

    jak wiesz co to SOP to po co cwaniaczka strugasz...

  • Wyborca
    2019-04-28 18:17:12

    arrow

    No właśnie taką politykę uprawia Starosta doprowadza do podziałów na poziomie powiatu,chyba juz zapomniała, że została wybrana tylko przez 8 radnych w tym 1 kupionego za stołek a radnych wybieralo spoleczństwo które ma dość podziałów i tej nieszczęsnej polityki.Tak więc Pani szanowna Starosto po rozum do głowy proszę sięgnąć a nie Łosice upolityczniać.

  • Sprostujcie
    2019-04-27 19:06:40

    arrow

    Z połową radnych Powiatowych wziął udział bo ci nie z pisu nie zostali po prostu zaproszeni na spotkanie w starostwie

  • zachodnie banki
    2019-04-27 12:37:39

    arrow

    Czy dzięki takim wizytom przybędzie zakładów pracy, nowych ulic, chodników, czy nauczyciele będą lepiej kształcić dzieci, czy krowy będą dawać więcej mleka, czy lepiej będzie rozwijać się nauka. To jest propaganda jak za PZPR. Niech jeszcze przyjedzie Morawiecki, ten który tak wspaniale pracował dla innych krajów, starajac się aby zachodnie banki wyprowadziły z
    Polski jak najwięcej pieniędzy.

  • Do "cwaniaczka"27.4.g.10:06
    2019-04-27 11:31:33

    arrow

    No i po co było ci się popisywać? Normalnie SOP, to wiem, że to Służba Ochrony Państwa!Tyle że SOP chroni, a nie rozrabia, jak było głupio napisane we wpisie! Uważałam, że to jakaś łosicka "jakby huliganeria',dlatego spytałam! No cóź, na lepsze komentarze pewnie was nie stać ?

  • do do miejscowego
    2019-04-27 10:06:48

    arrow

    doedukuj sie jesli nie wiesz co to SOP, masz neta to sprawdź.A tak miedzy nami to dziwie się tobie...

  • Do Mieszkaniec
    2019-04-27 09:23:59

    arrow

    To nie promocja to wybory i zdobycie elektoratu za wszelką cenę.A potem niech się dzieje co chce.

  • Pawel
    2019-04-26 23:57:40

    arrow

    Fryzura jednego radnego przykuwa uwagę. Ehh..

  • Pytanie
    2019-04-26 23:54:49

    arrow

    Hale moment... Gdzie Pan Vice - Starosta?

  • Do Miejscowego
    2019-04-26 23:36:44

    arrow

    Czy mógłbyś napisać kto to jest SOP? Mieszkam długo , ale to pierwsze słyszę!

  • miejscowy
    2019-04-26 22:07:00

    arrow

    dobrze że SOP w Łosicach nie narozrabiał...

  • do MIESZKANIEC 2019-04-26 13:42:35
    2019-04-26 20:46:38

    arrow

    Promocja dla powiatu jest bezcenna!

  • gość
    2019-04-26 17:57:43

    arrow

    Piękna ikona.

  • MIESZKANIEC
    2019-04-26 13:42:35

    arrow

    KOSZT TAKIEJ IMPREZY ILE POWIAT KOSZTOWAŁ, CZY BYLI SPONSORZY)

  • mieszkaniec
    2019-04-25 19:52:56

    arrow

    Gratulujemy i dziękujemy organizatorom: Pani Staroście, Burmistrzowi, samorządowcom i wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji spotkania.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kup tanie ubezpieczenie OC – skorzystaj z kalkulatora...
2019-08-13 11:10:35 Kategoria:

Chcesz kupić ubezpieczenie OC w niskiej cenie? Teraz możesz samodzielnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczenia on-line!

więcej »
foto

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im....
2019-08-12 13:07:30 Kategoria:

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie jest jedyną z ośmiu publicznych zawodowych szkół medycznych w województwie lubelskim, w...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach