R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Prawie 5 tysięcy nowych krzewów i bylin w łosickim parku
2019-09-17 12:30:12 Artykuł czytany 1761 razy


Cisy, berberysy, bluszcze, derenie oraz kwitnące pluskwice i pięciorniki, to tylko niektóre gatunki jakie ozdobią park im. króla Aleksandra Jagiellończyka w centrum Łosic. Trwają prace nasadzeniowe. W efekcie, w parku przybędzie około 5 tysięcy sztuk roślin.


Widoczne już, cisowe żywopłoty okalają linię wytyczoną za ławkami. Tuż za nimi powstaje szpaler z dereni. Kompozycję uzupełnią dekoracyjne rabaty z krzewów i bylin. Cały park zostanie otoczony obwódką z berberysu. Puste przestrzenie przy placu zabaw wkrótce wypełnią, odpowiednio dobrane rośliny. Całość została zaprojektowana tak, aby wytyczyć strefy rekreacji i wypoczynku oraz zapewnić walory estetyczne o każdej porze roku. Wykonanie tej inwestycji, było możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”.  Koszt zadania to 99 981 zł. w tym 49 990 zł. to dofinansowanie z Mazowsza. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Miasta i Gminy Łosice.



Inf. UMiG Łosice

KSkor/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Sołtys
    2019-09-21 11:35:46

    arrow

    Do Mieszkanki Ł. Cierpliwości, nasadzenia jeszcze się nie zakończyły. Projekt przewiduje poza krzewami, zasadzenie kilkunastu drzew.

  • krysia
    2019-09-19 18:09:07

    arrow

    Niech sadza

  • Mieszkanka Ł.
    2019-09-19 17:57:05

    arrow

    Mam propozycję do Włodarza Miasta i Gminy!

    Ponieważ wycięto tyle wysokich drzew w tym parku, proszę aby trochę nasadzić młodych, w miejsce starych, zniszczonych. Przydałoby sie, bo w środku wyłożono płytą., a w lecie jest jak na patelni, byłoby trochę cienia. Co przeszkadza trochę posadzić drzew po tamtych starych? Widziałam jak chowają się matki z dziećmi po bokach parku. A z drugiej zaś strony, to pochłaniałyby te drzewa spaliny z samochodów co przejeżdżają i parkują dookoła, a dzieci bawiące się tam te opary mimochodem wdychają! Podaję pod rozwagę. Dziękuję.

  • Tubylec
    2019-09-19 17:24:49

    arrow

    UPs miernota - miernotę, przejęzyczenie

  • Tubylec do Reni
    2019-09-19 17:23:09

    arrow

    Brawo Ty. Obiektywny zapewne wyszedł z założenie że ma do czynienia z głupkami, a sam młody i . Wam - tak się pisze z dużej litery, na pewno - oddzielnie. A społeczeństwo po to wybiera władzę - przedstawicieli do samorządu terytorialnego aby ta popisała się swoimi umiejętnościami, a nie czekała na gotowe pomysły. Widać marnota marnotę wybrała - ha ha.

  • Basia
    2019-09-19 11:28:58

    arrow

    Jak zachorujesz na nowotwór to wtedy zobaczysz jakie ilości trucizny będziesz przyjmować i jeszcze się cieszyć, że dostajesz....i przeżyjesz ,więc nie pisz durnot ,bo mnie drażni to ,a w parku jest nareszcie kwintesencja całości.

  • Basia
    2019-09-19 11:28:56

    arrow

    Jak zachorujesz na nowotwór to wtedy zobaczysz jakie ilości trucizny będziesz przyjmować i jeszcze się cieszyć, że dostajesz....i przeżyjesz ,więc nie pisz durnot ,bo mnie drażni to ,a w parku jest nareszcie kwintesencja całości.

  • Jamci
    2019-09-19 09:42:33

    arrow

    Ależ tu gwarno! Drodzy dyskutanci bywam w Łosicach przejazdem Nie jestem z nikim tu w żaden sposób związany ani zależny. I widzę, jak miasto pięknieje .I to bardzo!. Czy naprawdę nie można by wątpliwości zgłaszać przez Waszych radnych? Oni od czegoś są! Tak jest praktyczniej. To. co wpisujecie tutaj nazywane jest hejtem i ma znikomy wpływ na cokolwiek. Zgadzam się z wpisem Obiektywnego. A pozdrawiam wszystkich:-)

  • Jamci
    2019-09-19 09:42:29

    arrow

    Ależ tu gwarno! Drodzy dyskutanci bywam w Łosicach przejazdem Nie jestem z nikim tu w żaden sposób związany ani zależny. I widzę, jak miasto pięknieje .I to bardzo!. Czy naprawdę nie można by wątpliwości zgłaszać przez Waszych radnych? Oni od czegoś są! Tak jest praktyczniej. To. co wpisujecie tutaj nazywane jest hejtem i ma znikomy wpływ na cokolwiek. Zgadzam się z wpisem Obiektywnego. A pozdrawiam wszystkich:-)

  • xxx
    2019-09-19 09:06:07

    arrow

    CIS - ROŚLINA TRUJĄCA - We wszystkich częściach rośliny, oprócz osnówki, znajdują się duże ilości trujących związków, przede wszystkim taksyna. Zatrucia zazwyczaj przypadkowe. Objawy zatrucia dotyczą przede wszystkim układu krwionośnego i serca (spadek ciśnienia krwi, zaburzenia rytmu serca, migotanie komór). Zatrucia mogą okazać się śmiertelne, więc poszkodowany powinien znaleźć się jak najszybciej w szpitalu.

  • Renia
    2019-09-19 09:01:27

    arrow

    Obiektywny to imię czy nazwisko

  • Daylight
    2019-09-18 20:51:42

    arrow

    A kto zapłacił wykonawcy parku?!!!!

  • ...
    2019-09-18 15:38:34

    arrow

    Tak się składa, że gminy które dostały dotacje z programu na kolektory i ogniwa fotowoltaiczne mają wskaźnik dochodowy poniżej 1000 zł/mieszkańca. Kornica-884zł, Platerów-800zł, Korczew-948, Przesmyki-843zł. Łosice mają ten wskaźnik na poziomie 1550zł/mieszkańca. Proszę bardzo.

  • do gość
    2019-09-18 15:03:31

    arrow

    A proszę wskazać która jest biedna, czy Wójt niezaradny

  • do Daylight
    2019-09-18 14:35:12

    arrow

    Bzdury piszesz ale kto Ci zabroni. Za trawnik zapłacił wykonawcą parku a nie gmina. Teraz gmina pozyskała 5 tyś na dodatkowe rośliny. Brawo Oni.

  • Do gość
    2019-09-18 14:32:15

    arrow

    Gmina za bogatą i kolektorów nie dostanie. Dostają tylko biedne gminy wiejskie.

  • gośc
    2019-09-18 13:03:15

    arrow

    A kiedy w Łosicach będzie dotacja na kolektory słoneczne ?

  • Obiektywny
    2019-09-18 12:56:03

    arrow

    Widzę, że Łosice, to miasto ekspertów. Co by się nie robiło, to źle....ludzie, czy wam już rozumy pozmieniały się w bryłę nienawiści do wszystkiego? Piszący komentarze chociaż raz byście podpisali się imieniem i nazwiskiem skoro potraficie opisywać tutaj, to zajdź z propozycją na sesję i napewno wykorzystają wasze umiejętności. A tym, którzy potrafią tylko siać zament, to życzę, aby karma wróciła.....a wierzcie mi wraca i to w zdwojonej ilości.

  • Renia
    2019-09-18 12:22:44

    arrow

    Interesiki idą pełną parą

  • Tubylec
    2019-09-18 12:13:48

    arrow

    Chodziło zapewne aby dereń rozrósł się i pokrył znaczną część zielska które tam rośnie zamiast trawnika. Tak to już jest jak nie zadbano o podłoże, nie przywieziono ziemi i trawnika nieet. Swoją drogą ciekawa sytuacja wycięto drzewa i nie zrobiono nowych nasadzeń tylko serwuje się mieszkańcom krzaczory, które i tak nie zapewnią cienia. Porządku z ptasimi odchodami też nie zrobiono i mamy ławki w białe kropki jak na załączonym obrazku. Nic tylko przyklasnąć - jak widać nie sztuką jest wydawać pieniądze, trzeba je umieć wydawać mądrze.

  • losicki
    2019-09-18 11:09:20

    arrow

    ten trawnik do poprawki to nie trawa to zielko

  • nie
    2019-09-18 09:54:16

    arrow

    histeryzuj Kama!

  • Tubylec
    2019-09-18 07:41:37

    arrow

    Ludzie czy Wy nie widzicie pracy Burmistrza i jego ludzi by zrobić coś dla tego miasta. Bardzo dobrze ze mamy nowe nasadzenia. Park pięknieje.

  • Kama
    2019-09-18 06:46:25

    arrow

    Cis to roślina trująca dlaczego sądzicie ją przy placu zabaw dla dzieci.

  • wienio
    2019-09-17 21:06:22

    arrow

    Czekajcie za trzy, cztery lata jak to się rozrośnie, będzie niezła dżungla, będziecie wycinać. Jestem za tym żeby było trochę krzewów ale tyle to za dużo.

  • Daylight
    2019-09-17 20:53:22

    arrow

    Dopiero co oddano park po rewitalizacji. Tych rabat w projekcie rewitalizacji nie było, a za wyschnięte trawniki, które teraz zmieniają się w rabaty roślinne, już raz w tym roku zapłacono! Za tę samą powierzchnię płaci się dwa razy w jednym roku - raz za trawnik, a zaraz potem za rabaty powstające na trawniku. I to tej samej firmie... Przypadek?!:)

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Poradnik Domowy – idealna prenumerata dla...
2019-10-22 11:52:06 Kategoria:

Kobiety to doskonałe gospodynie, panie spełnione zawodowo, kochane i niezastąpione mamusie oraz wspaniałe żony. Każdego dnia muszą stawić czoło licznym wyzwaniom,...

więcej »
foto

Odkryj wyciskarkę firmy Midea
2019-10-21 09:58:00 Kategoria:

Sprzęt firmy Midea rekomendują Koła Gospodyń Wiejskich. Panie z KGW Uninianki przetestowały wyciskarkę wolnoobrotową do soków, którą otrzymały jako nagrodę w...

więcej »
foto

Pizza rodem z włoskiej restauracji. Zdradzamy recepturę...
2019-10-18 10:52:22 Kategoria:

Nikt nie robi lepszej pizzy niż Włosi! Prawdziwa włoska pizza jest sprężysta, aromatyczna i nie zapycha. Ciasto powinno być cienkie oraz nie przytłaczać swoim smakiem...

więcej »
foto

Skoda - upusty do 14000 na wybrane modele
2019-10-18 09:50:30 Kategoria:

Dni Otwarte w salonach SKODA CARSED 25-27 października. Sprawdź szczegóły.

więcej »

Łosice

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

ŁOSICE, 06.10

II Cross Nadbużański

więcej »

ŁOSICE, 06.10 15:30

Wojciech Sumliński przyjedzie do Łosic

więcej »
7

ŁOSICE, 07.10 17:30

Spotkanie z Haliną Grochowską

więcej »
8 9 10 11 12 13
14 15 16 17

ŁOSICE, 17.10 14:00

Seniorzy wracają do nauki

więcej »
18 19 20
21 22 23 24

MIASTO SIEDLCE, 24.10

VITOexTrEAM z Maćkiem Nabrdalikiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.10

VITOexTrEAM: o socjologicznych konsekwencjach katastrofy w Czarnobylu

więcej »
25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje