R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podsumowanie ubiegłego roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łosicach
2021-01-19 09:00:45 Artykuł czytany 1263 razy


Styczeń to okazja do podsumowań tego, co wydarzyło się w roku ubiegłym. Dla Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łosicach był to okres zawirowań – mówi jego dyrektor Mirosław Korzycki.


- Zaczynaliśmy rok 2020 w pełni nadziei na realizację naszych ambitnych planów. Początek roku jeszcze wskazywał, że tak będzie. W lutym nasza młodzież wyjeżdżała na targi cukiernicze do Warszawy, czy do Jurgowa do szkoły narciarskiej. Następnie mieliśmy sukcesy sportowe Mateusza Klebanowskiego. Później przez pandemię świat się przewrócił do góry nogami – dodaje Mirosław Korzycki.

W trakcie epidemii odbyły się egzaminy zawodowe. - Wyniki były bardzo wysokie. Wszyscy, którzy do nich przystąpili uzyskali z części praktycznej wyniki na poziome 94%. OSW kształci w zawodzie cukiernika i kucharza. Mamy też sygnały, że nasi wychowankowie potrafią się utrzymać później na rynku pracy. Mam przykład, że nasza uczennica jest kierownikiem sklepu – zaznaczył dyrektor.

- Czekamy z niecierpliwością na możliwość normalnego nauczania. Mamy warunki, szeroką bazę pracowni oraz kadrę pedagogiczną – zapewnia dyrektor.

KSkor/Js

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • stąd
    2021-01-27 18:55:26

    arrow

    "la la" to te negatywne komentarze pewnie twoim zdaniem pisze konkurencja tudziez "cudowna" kadra zarządzajaca oświatą w powiecie?

  • stąd
    2021-01-27 12:19:00

    arrow

    Powiat jak zwykle szuka oszczędności w złym miejscu.
    Czy Zarząd Powiatu powinien być 5 osobowy? Albo po co w radzie Powiatu dwóch wiceprzewodniczących? To są realne oszczędności.

  • tak
    2021-01-26 21:11:18

    arrow

    marazm,marazm

  • la la
    2021-01-26 21:09:00

    arrow

    On ma racie.

  • Igor
    2021-01-24 09:58:19

    arrow

    A może tak pozostali dyrektorzy szkół podległych powiatowi by podsumowali swoją działalność i osiągnięcia w 2020r. Szczególnie dyrektor z nad jeziorka. Tam to dopiero marazm.

  • sam
    2021-01-23 18:47:30

    arrow

    nikt subwencji nie odbiera OŚRODKOWI, TYLKO W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI ŻE NA JEDNEGO UCZNIA PRZYPADA 1,35 PRACOWNIKA . PO TO JEST STAROSTWO ,ABY WERYFIKOWAŁO RAŻĄCĄ ROZRZUTNOŚĆ.A co inne szkoły mają powiedzieć jak dostają częśc tego co OSZW I UCZĄ DZIECI ŁOSICKIE A NIE Z RÓŻNYCH POWIATÓW

  • ON
    2021-01-23 14:58:31

    arrow

    czytając komentarze myślę że ,,cudowna kadra," tudzież administracja, sama te komentarze pisze. Wy

  • Z Łosic
    2021-01-20 12:54:35

    arrow

    Czego czepiacie się budynku? Właśnie, że wygląd nie jest zły! Ważne, jak jest wewnątrz. Wiem, że nie jest żle. Byłam i widziałam. Piszę bezstronnie. Komu z was zależy na sianiu zawiści? Tylko na to was stać? To pomóżcie, jeżeli coś umiecie, a nie tylko na pusto niektórzy piszecie!

  • mama
    2021-01-20 12:51:46

    arrow

    Szkoła jest bardzo przyjazna dla uczniów i rodziców. Świetna kadra, warunki, tylko powiat nie czuje potrzeby inwestowania. Jesienne protesty pokazały, że takie dzieci i rodziny wymagają szczególnego wsparcia.
    Jak na dłoni widać, kto jakie wartości wyznaje.

  • Drugi rodzic
    2021-01-20 10:16:38

    arrow

    ...do lala... - wcale to nie jest śmieszne, nie wiem czy Twoje dziecko chodzi tam do szkoły (bo moje tak) i jestem bardzo zadowolona z tego faktu. Wszyscy pracownicy tej szkoły to wspaniali ludzie, oddani swojej pracy, mili, uprzejmi, wykształceni specjaliści, powiedziałabym sami fachowcy. odwiedź ich stronę www i fejsbuka i zobacz co tam się robi, a do kadry - nie przejmujcie się tymi głupimi wpisami. My rodzice dziękujemy Wam za waszą pracę.

  • lala
    2021-01-19 21:16:59

    arrow

    to co pisze rodzic to śmieszne

  • lala
    2021-01-19 21:15:27

    arrow

    to co pisze rodzic to śmieszne

  • do "z bliska"
    2021-01-19 19:01:49

    arrow

    ...nie wiem o co Ci chodzi, dookoła czysto, trawa zawsze wykoszona, nowe oświetlenie, budynek był kilkanaście lat temu docieplany, może i wymaga elewacja pomalowania, ale skąd na to pieniądze, myślę że organ prowadzący czyli powiat powinien to zrobić, w subwencji oświatowej takich pieniędzy chyba nie ma. Zobacz co w środku i jaką wielką pracę wykonują ludzie tam pracujący.

  • Marek
    2021-01-19 18:46:46

    arrow

    Brak słów, osoby wypowiadające się i krytykujące istnienie ośrodka w Losicach, Pisowskie myślenie, spokojnie 500 + będzie Wam wpływało na konto, szkoła nie zabiera Wam tego.
    Ciekawe jak by Wasze dzieci urodziły się niepełnosprawne, wtedy byście zmienili zdanie. Każdy patrzy poprzez pryzmaty swojej strony i bez myślnie pisze bzdury. Były Burmistrz już też kiedyś się popisał że nie warto inwestować w Szkole specjalną, później był tylko wstyd i wycofywanie się ze swoich słów.
    Nie wchodzę w dyskusje z ludźmi na takim poziomie ale przypomnij sobie jak wyglądał barak w którym uczyły się dzieci (obecne przedszkole Pana Szczerbickiego).
    Każde dziecko ma prawo na normalne życie i przysposobienie do normalnego funkcjonowania!
    Ośrodek w Losicach to cudowni wychowankowie, cudowna Kadra Pedagogiczna, codowna Administracja, oraz na czele cudowny Dyrektor.

  • z bliska
    2021-01-19 17:39:42

    arrow

    dobre warunki ?
    Budynek wygląda fatalnie jakby nie było gospodarza.
    Marazm.

  • Rodzic
    2021-01-19 16:25:01

    arrow

    Dyrektor Pan Korzycki to wzór do naśladowania dla innych dyrektorów takich ośrodków. Przez ostatnie lata rozwinął ośrodek i szkołe do poziomu Europejskiego, pozyskując środki z różnych źródeł. Nasze dzieci mają bardzo dobre warunki w internacie, w szkole w przeciwieństwie do innych ośrodków okolicy. Warto wspomnieć o kadrze nauczycieli i wychowawców którym praca jest czymś więcej jak etat a pasja ciężkiej pracy z dziećmi z dysfunkcjami.

    Życzę zdrówka i siły do dalszej pracy.
    Rodzic

  • tak tak
    2021-01-19 15:02:00

    arrow

    To prawda co pisze łosiczanka.

  • Łosiczanka
    2021-01-19 10:32:40

    arrow

    co Ty piszesz chłopie nie ośmieszaj się.tylko marnujesz państwowe pieniądze.

  • la la
    2021-01-19 10:28:36

    arrow

    nie wspomniał o finansach

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Radiowe Rekolekcje Wielkopostne
2021-03-03 11:53:20 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie zaprasza do słuchania rekolekcji wielkopostnych. Rozważania rekolekcyjne będą emitowane od poniedziałku, 8 marca do niedzieli, 14 marca....

więcej »


foto

Jak prowadzić firmę z domu?
2021-03-04 08:20:52 Kategoria:

W ostatnich latach coraz popularniejsze jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej w domu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które mają mnóstwo...

więcej »
foto

Jakie materace do łóżka powinny wybrać pary?
2021-03-04 08:11:50 Kategoria:

Z pozoru decyzja o zakupie materaca jest łatwa. Ale gdy zaczniesz zgłębiać temat, okazuje się, idealny materac dla par to wcale nie ten, o którym do tej pory myślałeś....

więcej »
foto

Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób...