R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Patriotyczna debata w I LO w Łosicach
2018-04-20 09:44:30 Artykuł czytany 496 razy


„Patriotyzm na co dzień, co dla mnie oznacza bycie patriotą” - to tytuł debaty, która odbędzie się 21 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach. Wezmą w niej udział uczniowie, samorządowcy, przedstawicieli lokalnych instytucji społecznych i mediów. Debata podsumowuje ogólnopolski projekt „Szkoła Młodych Patriotów”, w którym bierze udział liceum.


Projekt jest inicjatywą podjętą przez I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach w ramach ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Studium Prawa Europejskiego. Projekt umożliwia krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego, kształtowanie osobowości współczesnego Polaka – patrioty, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy aktywności.

Zgodnie z założeniami, szkoła uczestnicząca w tym przedsięwzięciu realizuje zadania wybrane spośród dziewięciu zaproponowanych przez pomysłodawców konkursu. Społeczność I LO realizując projekt postanowiła objąć działaniami konkursowymi uczniów szkół znajdujących się na terenie powiatu łosickiego oraz sąsiadujących gmin z powiatu siedleckiego.

Szkoła Młodych Patriotów” to przedsięwzięcie, które wpisuje się w cykl wydarzeń składających się na obchody stulecia odzyskania niepodległości. Projekt  zaangażował uczniów i nauczycieli szkół działających na terenie powiatu łosickiego we wspólne świętowanie i upamiętnienie 100 – lecia odzyskania niepodległości oraz umożliwił kształtowanie wśród uczniów postawy aktywnego obywatela i patrioty mającego poczucie wpływu na życie publiczne. I LO w Łosicach zorganizowało następujące konkursy tematyczne:

 - Konkurs na plakat „100.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” (grudzień-styczeń)
- Konkurs wiedzy historycznej pt. „Historia Polski a patriotyzm” (marzec)
- Konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej (luty)
- Konkurs pieśni patriotycznych (marzec)
- Konkurs literacki „Małe ojczyzny w literaturze” (marzec)
- Powyższe konkursy umożliwiły zaprezentowanie kreatywności i potencjału drzemiącego                          - w uczniach szkół,  z obszaru miasta, gminy i powiatu.

W ramach projektu licealiści I LO podejmowali także inne działania, które okazały się atrakcyjnym sposobem budowania tożsamości narodowej, np. opracowali Kodeks Postaw Patriotycznych oraz przeprowadzili sondaż na temat postaw patriotycznych i roli patriotyzmu lokalnego wśród mieszkańców naszego miasta.ABol/Siemiatycze [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Łosice

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁOSICE, 01.05

Łosicka Majówka Aktywnie

więcej »
2 3

ŁOSICE, 03.05

Gminne obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Wygodzie

więcej »

ŁOSICE, 03.05 10:30

3 maja w Łosicach

więcej »
4 5 6
7 8 9 10 11

MIASTO SIEDLCE, 11.05

Jądro chciwości. Bartek Sabela w Siedlcach i Łosicach

więcej »

ŁOSICE, 11.05 17:00

Charkowski Chór Chłopięcy zaśpiewa w kościele św. Zygmunta Króla

więcej »
12

ŁOSICE, 12.05 15:00

Mariusz Błaszczak i Krzysztof Tchórzewski w Łosicach

więcej »
13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje