R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Patriotyczna debata w I LO w Łosicach
2018-04-20 09:44:30 Artykuł czytany 594 razy


„Patriotyzm na co dzień, co dla mnie oznacza bycie patriotą” - to tytuł debaty, która odbędzie się 21 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach. Wezmą w niej udział uczniowie, samorządowcy, przedstawicieli lokalnych instytucji społecznych i mediów. Debata podsumowuje ogólnopolski projekt „Szkoła Młodych Patriotów”, w którym bierze udział liceum.


Projekt jest inicjatywą podjętą przez I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach w ramach ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Studium Prawa Europejskiego. Projekt umożliwia krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego, kształtowanie osobowości współczesnego Polaka – patrioty, wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy aktywności.

Zgodnie z założeniami, szkoła uczestnicząca w tym przedsięwzięciu realizuje zadania wybrane spośród dziewięciu zaproponowanych przez pomysłodawców konkursu. Społeczność I LO realizując projekt postanowiła objąć działaniami konkursowymi uczniów szkół znajdujących się na terenie powiatu łosickiego oraz sąsiadujących gmin z powiatu siedleckiego.

Szkoła Młodych Patriotów” to przedsięwzięcie, które wpisuje się w cykl wydarzeń składających się na obchody stulecia odzyskania niepodległości. Projekt  zaangażował uczniów i nauczycieli szkół działających na terenie powiatu łosickiego we wspólne świętowanie i upamiętnienie 100 – lecia odzyskania niepodległości oraz umożliwił kształtowanie wśród uczniów postawy aktywnego obywatela i patrioty mającego poczucie wpływu na życie publiczne. I LO w Łosicach zorganizowało następujące konkursy tematyczne:

 - Konkurs na plakat „100.rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości” (grudzień-styczeń)
- Konkurs wiedzy historycznej pt. „Historia Polski a patriotyzm” (marzec)
- Konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej (luty)
- Konkurs pieśni patriotycznych (marzec)
- Konkurs literacki „Małe ojczyzny w literaturze” (marzec)
- Powyższe konkursy umożliwiły zaprezentowanie kreatywności i potencjału drzemiącego                          - w uczniach szkół,  z obszaru miasta, gminy i powiatu.

W ramach projektu licealiści I LO podejmowali także inne działania, które okazały się atrakcyjnym sposobem budowania tożsamości narodowej, np. opracowali Kodeks Postaw Patriotycznych oraz przeprowadzili sondaż na temat postaw patriotycznych i roli patriotyzmu lokalnego wśród mieszkańców naszego miasta.ABol/Siemiatycze [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Dlaczego SEIKO…?
2018-10-17 11:18:10 Kategoria:

Nadeszła chwila, by znów widzieć wszystko precyzyjnie. By skupić się na sobie – swoich oczach, wyraźnym widzeniu i świetnym wyglądzie.

więcej »
foto

Nie oceniaj mnie zanim mnie nie poznasz!
2018-10-17 11:05:58 Kategoria:

Nie oceniajmy i nie lękajmy się osób doświadczających zaburzeń psychicznych, wspierajmy i pomóżmy im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe - z takim...

więcej »

Łosice

w lewoPaźdzernik 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

ŁOSICE, 06.10 13:30

Konferencja naukowa w Sarnakach

więcej »
7

ŁOSICE, 07.10

Pomnik miejsca Pamięci Narodowej w Huszlewie

więcej »
8 9 10 11 12 13 14

ŁOSICE, 14.10 17:00

Seminarium Odnowy Wiary w Sarnakach

więcej »
15 16 17

ŁOSICE, 17.10

„Piosenki Niepodległe” w Łosickim Domu Kultury

więcej »
18 19

MIASTO SIEDLCE, 19.10

Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki gośćmi spotkania z cyklu VITOexTrEAM

więcej »
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje