R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

O drogach na sesji rady powiatu łosickiego
2020-07-14 15:21:14 Artykuł czytany 1768 razy


Drogi na terenie powiatu łosickiego to temat, nad którym radni powiatu łosickiego obradowali podczas piątkowej sesji najdłużej.


Ogólną sytuację na drogach powiatu przedstawił dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Adam Wawryniuk. Natomiast o inwestycjach drogowych na terenie gm. Olszanka (Stare Łepki i Klimy) mówiła starosta Katarzyna Klimiuk.

Starosta zaznaczyła, że wniosek na drogę w Łepkach zostanie złożony w drugim naborze Funduszu Dróg Samorządowych. W przypadku drogi w Klimach, która jest określona jako klęskowa sytuacja wygląda tak, że jeżeli środki w urzędzie wojewódzkim na to pozwolą, być może zostanie na tę inwestycję przyznana promesa. Na tę chwilę nie mamy jednak jeszcze dokładnych informacji – mówiła Katarzyna Klimiuk.

W odniesieniu do pytania radnej Iwony Muder, która poruszyła temat remontu ul. Leśnej w Łosicach,  przewodniczący komisji rewizyjnej Paweł Czmoch, powiedział, że będzie to strategiczna droga, jeśli powstanie  mini obwodnica Łosic. Ona również została zgłoszona jako droga klęskowa.

O drogę w Biernatach pytała natomiast radna Wanda Frączek. Radna zwróciła uwagę, że będzie to droga strategiczna jeśli dojdzie do remontu mostu na rzece Toczna.

Głos w tej sprawie zabrała Starosta Katarzyna Klimiuk. Jej zdaniem, droga na tym odcinku jest rzeczywiście drogą strategiczną, dlatego byłoby dobrze, aby w ramach FDS, (jeżeli byłaby przygotowana dokumentacja) złożyć wniosek na tę drogę.

Radny Michał Michaluk apelował natomiast aby składać wnioski na maksymalną ilość dróg, gdzie tylko się da. – Składajmy ile się da, bo te środki mogą spłynąć za rok a może i za 4 lata - zaznaczył. Katarzyna Klimiuk dodała, że w tej chwili jest złożonych 8 wniosków na drogi.

Michał Soszyński zaznaczył z kolei, aby starać się realizować odcinki dróg, które wcześniej zostały pozytywnie zaopiniowane.

Michał Michaluk mówił również aby przy okazji przyjazdu polityków, ministrów zwracać się do nich o wsparcie, pomoc w realizacji inwestycji drogowych. Starosta łosicki odpowiedziała, że efektem ostatnich spotkań było min. przeznaczenie środków z FDS na drogę w Krzywośnitach.

Obrady sesji można obejrzeć poniżej






Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


KSKor [ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Żal
    2020-07-21 10:30:18

    arrow

    Zacznijmy od siebie a później osadzajmy innych. Bo najlepiej życzać oszczerstwa. Wiem coś na ten Temat. Wszyscy co piszą te wpisy chyba nie wiedzą co pisać.

  • No wlasnie.......
    2020-07-20 21:02:30

    arrow

    Twoja frustracja na nikim nie robi wrażenia nic z tego pisania nie będzie możesz nazwać się jak tylko chcesz wszyscy mają twoje pisanie sam do siebie w..... W głowie ci się nie mieści że mogą jeszcze być uczciwi ludzie.Jest takie piękne przysłowie myślę że napewno znasz co się komu wydaje.

  • do dadi
    2020-07-20 11:21:48

    arrow

    No właśnie, też tak uważam, nic za darmo, więc należałoby się przyjrzeć rachuneczkom, które wystawia Starostwu, i niech razem ze Starostą nie myślą,że im wszystko można. Ten pan Paweł już nie z jedną partia trzymał, aby tylko własne chore ambicje zaspokoić. dla jednej fotki też by wiele zrobił. Więc z Kasia na jednym wózku jadą.

  • Hm?
    2020-07-20 11:11:14

    arrow

    W Klimach droga to czwarty świat. Jechałem rowerem z Siedlec tamtędy do Łosic. Pierwszy i ostatni raz. Szkoda tylko ludzi co tam mieszkają i ich sprzętu.

  • Tadziu
    2020-07-20 08:11:21

    arrow

    Chyba wreście będzie remontowany nieszczęsny stromy odcinek drogo Meszki - Falatycze !!!

  • xxx
    2020-07-19 21:05:11

    arrow

    Paweł to bardzo aktywny w wielu dziedzinach (rada, parafia, pielgrzymka, zjazd absolwentów i inne) młody człowiek. Mam nadzieję, że Ci co krytykują też działają społecznie, a nie siedzą na tyłku i się czepiają.

  • xxx
    2020-07-19 21:05:08

    arrow

    Paweł to bardzo aktywny w wielu dziedzinach (rada, parafia, pielgrzymka, zjazd absolwentów i inne) młody człowiek. Mam nadzieję, że Ci co krytykują też działają społecznie, a nie siedzą na tyłku i się czepiają.

  • dadi
    2020-07-19 12:29:28

    arrow

    Pan Paweł nic za darmo nie zrobi

  • Z Łosic też Ewa
    2020-07-19 00:56:53

    arrow

    A ja mam całkiem inne zdanie, ten Pan już nie w jedną partią trzymał, i leci tam gdzie odrobinę władzy poczuje, a filantropem łosickim to z prwnością nie jest, robi wszystko pod publikę, i tk nie jest tylko moje zdanie, dla odrobiny poklasku zrobiłby wszystko.

  • zzzzzz
    2020-07-18 19:51:55

    arrow

    gmina Huszlew się kłania wjazd na teren gminy z każdej strony to katastrofalny stan dla podwozia aut,

  • Ewa
    2020-07-18 17:00:09

    arrow

    Zgadzam się z Moniką. Panu Pawłowi to wielkie podziękowanie się należy za jego empatię i pomoc innym a nie krytyka.

  • Do obserwator
    2020-07-17 22:22:28

    arrow

    No niech się przygląda, jak tak mocno chce, widocznie ma parcie na władzę, a tak a propo jak już przesiaduje w tym Zarzadzie, to moze łaskawie coś mądrego wymyśli i podpowie temu zarządowi ja jak na razie ta praca zarządu marnie wyąda, a co do wystroju kościołów to nie on jedyny je ubiera i są lepsi, a rachunki starostwa to radni powinni przejrzeć

  • Monika
    2020-07-17 19:38:07

    arrow

    Szok jak czytam to zastanawiam się.... Czy wy wszyscy nie widzicie co dla nas Paweł robi? Gdy ktoś potrzebuje pomocy pierwszy, gdy trzeba coś pomóc innym pierwszy, gdy ludzi dotknie tragedia nie patrzy na nic oddał by wszystko co ma. Ilu ludziom uratował życie. Najlepiej komentować. I pisać głupoty. Zacznijmy pilnować siebie i róbmy tyle dobrego co on.

  • Franek
    2020-07-17 13:33:04

    arrow

    A może droga od Huszlewa do BACHORZY SASIEDNIA GMINA kORNICA,

  • obserwator 2020-07-16 16:03:36
    2020-07-17 10:24:32

    arrow

    Toż w agencji kwiatów nie ma, a bardzo dobrze że przygląda się pracy zarządu jako radny ma takie prawo ale i powiem ci więcej nawet kościoły ubiera przepięknie ma talenty od Boga i JE bardo dobrze wykorzystuje a ty widać jak plotki, plotki, plotki .Przeczytaj przypowieść o talentach i idź prędko do konfesjonału puki możesz.Brawo Panie Radny widzę że mój głos nie jest zmarnowany.

  • obserwator
    2020-07-16 16:03:36

    arrow

    A co ten Pawełek się przesiadł na przeciwko Starosty czyżby na stołek wice czekał, bo na Łosicach mówią,że każdy Zarząd bez niego się nie może odbyć, a kwiaty to na każdą okazję sprzedaje do Starostwa, ciekawe tylko za ile?Może radni powinni i temu się przyjrzeć, bo podobno robią ze Starostą co tylko chcą.

  • radny
    2020-07-15 14:29:53

    arrow

    Starosta, to zmuszona była odpowiadać na pytania, które zadawali radni, sama na pewno nie wyskoczyłaby z informacjami, nic nowego nie wniosła, remontów dróg jak nie było tak i nie będzie.

  • Franciszek
    2020-07-14 23:05:36

    arrow

    A co z drogą Olszanka -Próchenki.Całe wieki ma stać znak ograniczenia do 50 km/h

  • Xyz
    2020-07-14 21:01:39

    arrow

    Niech się rada w końcu weźmie do pracy, bo jakoś efektów nie widać. Gadać i robić sobie zdjęcia z Morawieckim jest komu, odbierać bony bez pokrycia też jest a pracować nie.
    Przypominam, że was wybrali wyborcy czyli my!

  • kierowca
    2020-07-14 20:26:50

    arrow

    Zapraszam na przejażdżkę drogą Hołowczyce - Zabuże albo Klepaczew - Zabuże - Mierzwice....

  • 123
    2020-07-14 16:33:27

    arrow

    A czy ktoś z Radnych jechał ostatnio drogą do i przez Korczówkę na miejsce pierwszej wizyty prezydenta Dudy w powiecie łosickim ? Ta droga jest w tragicznym stanie.

  • marej
    2020-07-14 15:32:09

    arrow

    Teraz przez najbliższe trzy lata nikt tutaj nie przyjedzie, do czasu następnej kampanii wyborczej.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »

Łosice

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7

ŁOSICE, 07.08

Nadbużański Festiwal Teatrów Dziecięcych GADUCHA

więcej »
8

ŁOSICE, 08.08

Nadbużański Festiwal Teatrów Dziecięcych GADUCHA

więcej »
9

ŁOSICE, 09.08

Nadbużański Festiwal Teatrów Dziecięcych GADUCHA

więcej »
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje