R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Letnicy zapłacą gminie za odbiór śmieci
2015-11-30 11:10:24 Artykuł czytany 2569 razy


27 listopada, Rada Gminy Sarnaki podjęła szereg uchwał, na mocy których właściciele domków letniskowych zostaną objęci gminnym systemem zbiórki odpadów.


W zamian będą zobowiązani do wnoszenia rocznej opłaty ryczałtowej. Jej wysokość będzie zależała od tego czy śmieci będą segregowane. Mówi wójt gminy Sarnaki Andrzej Lipka:



Zmiany dokonano, ponieważ dotychczasowy system odbioru odpadów nie sprawdził się. Na terenach nadbużańskich zalegało wiele śmieci,  do których odbioru nikt nie był zobowiązany.

DK/Łosice/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Abs
    2016-06-03 15:14:39

    arrow

    Zabawne. Płacę za śmieci w miejscu zamieszkania tyle samo za rok co za domek letniskowy gdzie jestem łącznie może 2 tyg w roku. Mało tego zawsze śmieci wiozę do domu, bo nie ma ich gdzie zostawić. Jak zostawię przed bramą to zwierzęta rozszarpią, a zarządzająca osrodkiem zaraz bedzie dzwonić do mnie z pretensjami. Były takie "półki" na śmieci to przynajmniej można było zostawić i śmieci nie walały się po okolicy. Sama opłata tu nic nie da... kary i mandaty.
    Dlaczego mam płacić za śmieci podwójnie i w dodatku zabierać je w miejsce zamieszkania, bo nie ma ich gdzie wyrzucić?????

  • Bogdan Bierdzinski
    2016-01-27 14:32:42

    arrow

    Sprawa śmieci w Gminie Sarnaki to kwadratura koła.Ja mam domek we wsi Bużka w sezonie przebywam dwa-trzy tygodnie w lipcu lub sierpniu.To co działo się z moimi śmieciami w 2015r.i wcześniej to horror.śmieci nie odbierano w terminie a pozostawione w 2015r(jeden duży worek) leżą do dziś i znacznie ich przybyło.Skoro ktoś z Gminy był w terenie i ma rozeznanie to powinien zainteresować się kto mu zrobił koło pióra i śmieci nie zebrał.Podniesienie opłaty nic nie da bo problem nie tkwi w produkcji śmieci przez letników tylko w tym kto te śmieci odbiera i jak wygląda współpraca odbiorców śmieci z władzami Gminy.

  • letnik
    2015-11-30 22:27:11

    arrow

    @ letnik - to ty człowieczku śmieszny jesteś... według przyjętych obliczeń wynika, że przez trzy - cztery miesiące sezonu w domku letniskowym produkuje się więcej śmieci niż w średniej rodzinie mieszkańców gminy przez cały rok.

  • Tybylec
    2015-11-30 16:58:35

    arrow

    Kwoty są rzeczywiście za duże, ale jak mija sezon śmieci po lasach i rowach jest kilkakrotnie mniej. A podrzucanie worków miejscowym (często za dopłatą) to już norma. Fakt, że dużo śmieci zostawiają ci, co są w gminie przelotem. Za tych powinna się wziąć Policja i straż leśna.

  • stefan
    2015-11-30 15:02:14

    arrow

    Bogu dzięki, że po tym sezonie sprzedałem budę wypoczynkową wraz z działką. Podatek, śmieci i wątpliwe walory turystyczne gminy już mi się przejadły. Pozdrawiam resztę szaleńców wypoczywających na terenie tej gminy.

  • dobranocc
    2015-11-30 14:34:32

    arrow

    W tym roku zapłaciłem za worki około 100 zł za cały sezon (segregując śmieci), czyli podwyżka spora, ale jeżeli spowoduje, że nagle znikną śmieci z lasu jestem za. Natomiast w sezonie odbiór co dwa tygodnie = śmieci walające się po alejkach (Kolonia Mierzwice) bo worki będą rozszarpywane przez zwierzęta.

  • @ letnik
    2015-11-30 14:33:30

    arrow

    to powiedz tej swojej "tekturowej budce" żeby tyle śmieci nie produkowała. :-) śmieszny człowieczku jesteś

  • letnik
    2015-11-30 13:11:32

    arrow

    Od tekturowej 25 metrowej budki w Mierzwicach płacę prawie 150 złotych podatku... teraz za śmieci wedle miłościwie panujących w gminie zapłacę 160 złotych... a gdzie zapis ustawy śmieciowej mówiący, że gminom nie wolno zarabiać na śmieciach?

  • Tubylec
    2015-11-30 13:03:25

    arrow

    Panie wójcie nie musi pan tak często odbierać śmieci, bo przy zaproponowanych cenach za odpady letników w przyszłym roku nie będzie. Brawo dla radnych. Właściciele ośrodków dysponujący domkami opłatę przerzucą na turystę a turysta wypocznie gdzie indziej za mniej. Nie będzie turystów nie będzie pieniędzy w ośrodkach a tym samym zmniejszą się wpływy z podatków od tych przedsiębiorców i w gminie będzie mniej.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.