R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

101. rocznica odzyskania niepodległości w Makarówce
2019-11-12 14:10:48 Artykuł czytany 2660 razy


W niedzielę, 10 listopada w świetlicy wiejskiej w Makarówce koło Huszlewa odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości.


Na początku uroczystości odśpiewano hymn państwowy, po którym dzieci i młodzież przedstawiły część artystyczną przygotowaną przez Barbarę Filipiuk. Potem wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne pod przewodnictwem Pań ze Stowarzyszenie KGW i mieszkańców Makarówki.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście:
Minister Energii – Pan Krzysztof Tchórzewski
Wicewojewoda Mazowiecki – Pan Sylwester Dąbrowski
Wicestarosta Łosicki – Pan Stefan Iwanowski
Przewodniczący Rady Powiatu Łosickiego – Pan Marek Gromadzki
Wójt Gminy Huszlew – Pan Stanisław Stefaniuk
Przewodniczący Rady Gminy Huszlew – Pan Grzegorz Wawryniuk
Członkowie Rady Gminy Huszlew, oraz mieszkańcy Makarówki.
Obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowały Panie ze Stowarzyszenia KGW i mieszkańcy Makarówki.



Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ



Info Wiesława Stefaniuk
SK/Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Do gość
    2019-11-25 22:21:13

    arrow

    W TVP info mówili że to przez slabych gospodarzy. A wójt w Huszlewie ten sam od lat...

  • Gość
    2019-11-25 21:49:13

    arrow

    A czemu to śmieci w Huszlewie takie drogie?

  • Patriota
    2019-11-25 10:59:35

    arrow

    I pewnie dlatego w Gminie Huszlewa w 2019 śmieci były najdroższe w powiecie Łosickim.
    12 zł za odpady segregowane i 24 zł za zmieszane,odbierane raz na miesiąc.

  • uczestnik
    2019-11-25 10:12:34

    arrow

    Patriota to człowiek, który w pełni poświęca swoje życie Ojczyźnie. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej patriotów a ludzie zadają sobie pytania- „Czym jest patriotyzm, możemy nazwać patriotą i czy warto nim być”.
    Ludzie nadal są patriotami, chodź teraz nie walczą. Tak naprawdę patriota to osoba kochająca swój kraj, wierna, dbająca i pielęgnująca swoje tradycję, kulturę i obyczaje. Patriotyzm polega na wyrażeniu szacunku i miłości do swojej Ojczyzny i do ludzi - ci, którzy nie potrafią szanować siebie nawzajem niech się zastanowią.

  • Ojoj
    2019-11-18 15:24:47

    arrow

    Uczestniku, po takiej dawce patriotyzmu w Makarówce wypadałoby Bóg napisać z wielkiej litery

  • Senior
    2019-11-18 11:17:04

    arrow

    Proszę Pani uczestniczki. Odniosłem się do wypowiedzi jednego z uczestników z Makarówki pod podpisem "11 Listopada" który wulgarnie krytykuje uroczystości w Łosicach, a w których zapewne nawet nie brał udziału.
    Proszę go pouczyć o kulturze a nie Seniora, który więcej przeżył i widział od Państwa.

  • Do uczestnik
    2019-11-18 11:05:37

    arrow

    Proszę zatem nie porównywać Makarowki z 300 mieszkańcami do 7 tysięcznego miasta. Inaczej wyglądają uroczystości na wsi a inaczej w mieście. Nikt z Łosic nie krytykuje Makarówki. Za to nie wiedzieć czemu krytykujecie uroczystości w Łosicach. Jakieś kompleksy ktoś leczy, nie rozumiem?

  • uczestnik
    2019-11-15 17:24:33

    arrow

    Niech Pan NIE porównuje Łosic z maleńką wioską Makarówką- bo to wielka różnica, jeśli chodzi o ilość mieszkańców.

  • uczestnik
    2019-11-15 17:17:55

    arrow

    Do Pana seniora- Proszę Pana zważam na Pana wiek i nie będę nieprzyjemna, ale Pan chyba nie był w Makarówce i nie widział, jak wspaniale dzieci, młodzież, dorośli uczcili Święto Odzyskania Niepodległości, to żywa lekcja historii przepełniona pięknym śpiewem, trafnie dobranymi pieśniami, wierszami i podkładami- myślę, że oni wiedzą co znaczą słowa patriotyzm, bóg, honor i Ojczyzna, bo to dorośli wskazują dobre kierunki młodemu pokoleniu. I kto był to na pewno się wzruszył, myślę także, że jest to przeżycie też występującym - bo oni są naszą przyszłością. A poczęstunek to tylko dodatek- to świadczy o gościnności i pracy Pań z Koła Gospodyń.

  • Senior
    2019-11-15 14:53:38

    arrow

    W Łosicach nie potrzeba jadła i popitki aby zapełnić salę patriotami.

    Uroczystości w Łosicach były piękne i godne a ludzie przyszli by oddać należny hołd Ojczyźnie. Brawo!

  • patriota z Łosic
    2019-11-15 14:40:28

    arrow

    Janusz wyluzuj, pojadłeś, popiłeś tyle Twojego świętowania 😄

  • Do 11 Listopada 2019-11-14 09:05:34
    2019-11-15 10:48:53

    arrow

    Możesz rozwinąć to pojedli i popili?

  • Do ,,Do 11 Listopada"
    2019-11-15 09:48:17

    arrow

    Prawdziwi Polacy są wszędzie, właśnie dlatego trzeba robić takie imprezy jak w Makarówce. A przykładem złej organizacji, rutyny i powtarzalności, a wręcz odwalenia ,,pańszczyzny" jest przygotowanie tego święta w Łosicach. A używanie inwektyw świadczy o tych którzy je używają i do tego nie czytają ze zrozumieniem.

  • Do 11 Listopada
    2019-11-14 09:57:49

    arrow

    "prawdziwi Polacy" tylko w Makarówce świętowali? Buc z Ciebie nie Polak, że tak gardzisz innymi.

    Takiś odważny to trzeba było stanąć przed tymi wszystkimi patriotami na uroczystościach w Łosicach, Sarnakach, Platerowie czy Kornicy i powiedzieć im to w twarz. Idź do dzieci i młodzieży które prze z wiele dni przygotowały się do pięknych i wzruszających występów. Potwierdzasz tylko to co wszyscy o Was mówią wiedzą. Buta i zarozumialstwo odpycha od Was ludzi. Żegam

  • 11 Listopada
    2019-11-14 09:05:34

    arrow

    Bardzo dobry pomysł. W Makarówce, nie w Huszlewie. To jest coś nowego, jak widać Polacy są narodem patriotycznym, trzeba tylko dać impuls. Nie tak jak w Łosicach, tylko w ŁDK i jak co roku odwalić i do domu. Tutaj było prawdziwe świętowanie, prawdziwi Polacy uczcili, hołd oddali, pośpiewali, pojedli i popili. A w Łosicach kwiaty złożyli w d.... nawiało w ŁDK d... odgnietli i do domu.

  • no i to
    2019-11-14 07:44:21

    arrow

    I to jest to POPIS ale nie u siebie tylko wybrana Elita !

  • no i co
    2019-11-13 15:06:17

    arrow

    PIS Stasio i jego dwór

  • uczestnik
    2019-11-13 09:52:06

    arrow

    Było pięknie, bardzo miło i przyjemnie. Brawo, brawo, brawo....

  • Ania
    2019-11-13 09:15:04

    arrow

    To w Huszlewie w gminie nie było miejsca więcej ludzi a to tylko wybrani jadą do Góry delegacja ze szkoły i radni.

  • No właśnie
    2019-11-12 22:39:12

    arrow

    Gdzie Pani Starosta? Jaka wymowna nieobecność?

  • dawna podlasianka i mieszkanka...
    2019-11-12 20:12:13

    arrow

    Ogromnie się ciesze z waszych sukcesów i życzę wszystkiego dobrego w przyszłości.

  • Haha
    2019-11-12 19:26:59

    arrow

    Kółko wzajemnej adoracji 😂
    A pan Gromadzki z całym szacunkiem to co najwyżej na wójta Huszlewa się nadaje 😁

  • dawna podlasianka i mieszkanka...
    2019-11-12 19:12:57

    arrow

    Gratulacje i owacje!Wszystkiego dobrego moi drodzy.

  • I love PIS
    2019-11-12 18:19:48

    arrow

    Brawo PIS!!! Panie Marku niech Pan startuje na Prezydenta Potrzebujemy ludzi gruntownie przygotowanych

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »

Łosice

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje