R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gmina Sarnaki: SKO utrzymało odmowną decyzję wójta w sprawie kurników
2021-04-08 14:38:40 Artykuł czytany 1795 razy


W grudniu ubiegłego roku wójt gminy Sarnaki nie dał inwestorowi zgody środowiskowej na budowę kurników w Sarnakach. Przedsiębiorca odwołał się do SKO, które 1 kwietnia utrzymało w mocy decyzję włodarza. Czy inwestor pójdzie do sądu?


Postępowanie o wydanie zgody środowiskowej w sprawie budowy kurników – oprotestowanej przez mieszkańców – zakończyło się w grudniu odmową wójta Grzegorza Arasymowicza. Mocnym argumentem na nie była opinia urbanisty, który stwierdził, że plan zagospodarowania przestrzennego nie dopuszcza budowy tego typu obiektu we wskazanym przez inwestora miejscu (na działce między Sarnakami a Grzybowem, w sumie 9 kurników z infrastrukturą towarzyszącą).

Inwestor odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Siedlcach. Obwieszczeniem z 1 kwietnia SKO utrzymało w mocy niekorzystną dla przedsiębiorcy decyzję wójta. - Powodem jest niezgodność z planem zagospodarowania. Inwestor w ciągu 30 dni może wystąpić do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego  - mówi Agata Maciąg, prezes SKO w Siedlcach.

Mieszkańcy zaczęli protestować przeciwko inwestycji w 2019 roku, kiedy tylko zaczęło się w gminie postępowanie. Zawiązał się komitet obrony przed kurnikami i chlewniami, w którym znalazła się między innymi Małgorzata Korbut, była przewodnicząca rady gminy. Ostatnio o poczynaniach komitetu nie było już słychać.  


Foto: www.ilox.eu

BM  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Magdalena do mieszkaniec
  2021-04-14 19:54:02

  arrow

  Mieszkam w Niemczech i raz tutaj kurniki chlewnie powstają z dala od budynków mieszkalnych. Dwa to są pojedyncze budynki. A trzy to z nich tak nie śmierdzi bo przy kontrolach byłyby płacone ogromne kary

 • Mieszkaniec
  2021-04-14 08:01:15

  arrow

  Inwestor jest z Łosic . Pan M jeszcze nie ma wydanej decyzji od wójta . Ja jestem za tym aby człowiek z naszej gminy tutaj rozwijał się . Dla każdego działu produkcji jest miejsce , aby tylko w odpowiedniej lokalizacji. Super blokujecie będziecie jeść drób przywieziony z Niemiec , który leżał w chłodni dwa lata bo tam chętnie powstaną kurniki i nie za 10 zł za kg tylko za 50. A jeść będziecie nadal .

 • Mieszkaniec
  2021-04-13 21:24:01

  arrow

  a ten inwestor na M teraz chce postawić w gminie Nurzec Stacja ale ludzie tez nie chcą tego dziadostwa u siebie.

 • Do "z Łosic"
  2021-04-13 17:09:54

  arrow

  W gminie Łosice od 4 lat nie powstał żaden kurnik, m.in. dzięki protestom mieszkańców i wsparciu władz gminy. Jedyny kurnik jaki powstał to w Szańkowie, gdzie nikt nie protestował bo okoliczni mieszkańcy po prostu tam pracują...

 • z ŁOSIC
  2021-04-13 12:45:48

  arrow

  W Łosicach nie protestują przeciw budowie kurników powstają jak grzyby po deszczu I JEST DOBRZE .

 • ....
  2021-04-12 19:38:23

  arrow

  Tom i Jerry są za budową kurników,bo chcą się tam zagnieżdzic i podjadać karmę z karmników dla drobiu.Urośniecie szybko i będziecie tak zdrowi jak te kurczaki.żywot do wyprzątnięcia i dezynfekcji z deratyzacją,dla was dobre i to!

 • ...wstyd
  2021-04-12 12:39:42

  arrow

  Poziom wiedzy :zero, zero albo i mniej. Produkcja drobiu to dział specjalny produkcji, opodatkowany PIT, w branży zatrudnionych ponad 100 tys .osób, Polska produkcja to czołowy lider w Europie, dodatnie saldo eksportu żywnością. Tak , lokalni patrioci...to blokujecie, krytykujecie i hejtujecie...wstyd za was

 • Jerry
  2021-04-12 10:42:51

  arrow

  Czytam komentarze i nie mogę wyjść z podziwu jakie argumenty mają przeciwnicy budowaniu kurników. Bogacenie się jednej osoby, która ponosi ryzyko związane z koniunkturą, widmo komornika i inne poważne problemy związane z prowadzeniem działalności bo sąsiedzi wokół kurników nic z tego nie mają. Bierzcie kredyty, użerajcie się z administracją, z sąsiadami, z wójtem to również będziecie "nabijali kobze ". Jeżeli faktycznie są zaniedbania to należy je zgłosić, poinformować służby A nie siedzicie w domu z zazdrości obgryzacie paznokcie i tylko czekacie aby kogoś ściągnąć kto próbuje zarobić na rodzinę i jej potrzeby które realizuje w powiecie, wśród handlowców, małych i średnich firm. Jesteście tak zawistni, że zazdrość odbiera wam prawidłowe funkcjonowanie rozumu i niezdolni jesteście do właściwego odbioru informacji a co mówiąc do założenia własnego biznesu. Nie wspomnę o wyborach i decyzji włodarza który powinien kierować się dobrem ogółu a nie sfrustrowanych , głośnych i zazdrosnych pojedynczych jednostek

 • do Przy takim podejściu to...napiszmy prawdę
  2021-04-12 10:37:45

  arrow

  O jakim rozwoju turystyki tutaj mowa, nikt z kulawą nogą nie przyjedzie do gminy, na samym wjeździe wizytówka 9 kurników. A o jakich podatkach mowa!! Produkcja przemysłowa jest traktowana jak zwykłe rolnictwo, czyli podatek w zależności od klasy gruntu. Tym co nabijać będą sobie kabzę i godnie żyć (tak jakby do tej pory godnie nie żyli) będzie zależeć na budowie. Wg nich gdyby nie te kurniki to gospodarka Polski by upadła. śmiechu warte.

 • Mazowsze
  2021-04-11 13:21:34

  arrow

  Rozsądne podejście wójta do chwilowego problemu. Nie wolno wydawać decyzji (pozwolenia) wbrew woli mieszkańców, radnych=wójt. Podatek dla gminy minimalistyczny a fetor/chemia/grunt i inne niespodzianki na wieki wieków AMEN

 • Tom
  2021-04-11 09:23:29

  arrow

  Czytam te komentarze i nie pojmuję jakie argumenty za budowaniem takich obiektów mają niektórzy. Czy Ci co są za wzrostem PKB z takiej fabryki syfu i trucizny mieli kiedykolwiek styczność z dużym przemysłowym kurnikiem? Zapraszam latem np. do Łosic gdzie wieczorem trudno jest nawet oddychać. Smród okropny, a kurniki znajdziemy z każdej strony tego miasteczka.
  Może ktoś napisze, że to wieś i ma swoje zapachy. A ja twierdzę, że owszem wieś ma swoje zapachy ale nie mogą one uniemożliwiać mieszkańcom normalnego funkcjonowania.
  Wszystkich zwolenników budowy kurników zapraszam do zamieszkania w pobliżu takiej "srodziarni".
  Nie pojmuję też, dlaczego w imię bogacenia się właściciela fermy cierpieć mają okoliczni mieszkańcy, którzy z takiej inwestycji poza zanieczyszczeniem chemikaliami, odchodami i odorami nie mają żadnej korzyści.
  Wszystkim zwolennikom budowy kurników i chlewni życzę mieszkania w pobliżu takiego miejsca.

 • ciekawy
  2021-04-10 15:46:19

  arrow

  Protestował nie będę,niech płaczą drobiarze,świniarze,sadownicy itp.przeżyję na swoich zasadach.Znasz kogaś z kasą kto za coś odpowiadał? ginie człowiek na pasach,samochód zabił,nawet nie podano inicjałów kierowcy,wiadomo tylko że sytuowany.Sanepid będzie biegał po wszystkich szambach,bo niema nic innego do roboty!A kto ustala normy w paszach? I co to jest norma? Porównaj sobie jaką kolwiek normę dziś z tą z przed 30lat! Ile osób chodziło w marszach LGBT lub żyło w związkach HOMO? Panie,przecież taka jest norma,to naturalne!!! obuzimy się wszyscy z ręką w nocniku,pozdrawiam,nerwowych,luzik....

 • Do ciekawego
  2021-04-10 10:57:28

  arrow

  Od pilnowania co się dzieje z odpadami po użyciu środków są odpowiednie inspekcję. Na fermach odpowiednie inspekcje prowadzą kontrolę. Jeżeli trwa produkcja to wszystko jest zgodne i prawidłowe. Jeżeli zauważasz nieprawidłowości to powinieneś zgłosić sprawę do odpowiednich służb: sanepidu, ochrony środowiska, nawet dzielnicowego. To logiczne zachowanie. A nie pisanie komentarzy że wszystko nie pasuje i występuje wiele nieprawidłowości.Bo ci się niepodoba i będziesz protestował. Uciążliwości zapachowe są subiektywne a naukowcy potwierdzają ze szczególnie są dokuczliwe dla osób z chorobami psychicznymi.

 • ciekawy
  2021-04-10 07:42:00

  arrow

  Jak na Sarnakach lepsze będą kurniki od turystyki iścieżek rowerowych,to powodzenia,przemysłowe Eldorado,he,he,dla kogo?Bedą z Siedlec i Warszawy jechać wdychać to"świeże"powietrze z wentylatorów,brawo!jestem spoza gminy.pomyślcie ile odpadów chemicznych pozostaje co mc.po deznfekcji,wmówcie mi,że jadą do oczyszczalni! kilkadziesiąt tys.metrów kw.spryskane czymś co zabija wszystko a póżniej jest wypompowane na pole jako gnojówka żeby lapiej zboże rosło!mieszkam niedaleko takich ferm...niech budują,może kg. udek zejdzie do 1zł/kg,smacznego i miłego odpoczynku!

 • Anna
  2021-04-09 20:01:30

  arrow

  Czy pan który ubiega się o pozwolenie na budowę TEGO KOMPLEKSU - SMRODU będzie mieszkał na terenie tego kompleksu.

 • Titan
  2021-04-09 19:40:28

  arrow

  O tak, nagle blokując cuchnące inwestycje strasznie zubożamy kraj... Niemcy czy Francuzi rozwijają przemysł hi-tech, a my tymczasem hodujmy kurczaki-zombi po 2 zł/kg.

 • Przy takim podejściu to...napiszmy prawdę
  2021-04-09 17:26:04

  arrow

  Albo jesz to co urośnie w 4 tygodnie albo to co wyprodukują w laboratorium. Masz jeszcze do wyboru szczaw i mirabelki.
  Kto w końcu powie prawdę że blokując tego typu inwestycje zmniejszacie PKB , wpływy do budżetu państwa, na naukę swoich dzieci na służbę zdrowia na drogi. A ścieżki rowerowe i rozwój turystyki o którym tak gmina się szczyci nie będzie dla kogo...no chyba że dla Niemców i Francuzów..nas nie będzie stać tak jak Greków. To droga do ubóstwa. Bo jeden nabija kabzę... co za myślenie

 • ....
  2021-04-09 13:53:57

  arrow

  Jeden niech nabija kabzę "a reszta społeczeństwa która jest za budową"niech objada się tymi specjałami co urosną za 4 tyg niewiadomo z czego.chyba wszyscy wiemy ile rośnie "normalny kurczak,i wrazie czego będą mogli wyjść na drogę zaprotestowac jak rynek się załamie z czego kredyty spłacać drobiarze!? własciciel galerii handlowej po miesiącu covida poleciał do rządu po pomoc bo zanotował 700tyś strat! a ja się pytam gdzie pieniądze z miesięcy z przed pandemii?

 • do Magdaleny
  2021-04-09 11:16:03

  arrow

  W Polsce mamy niestety totalny bałagan architektoniczny. W Niemczech nie wydaje się pozwoleń na budowę nowych domów czy osiedli pośrodku niczego tak jak u nas. Tak można rozsądnie planować inwestycje i odsuwać je od faktycznych skupisk ludzkich.

 • A reszta społeczeństwa jest za budową
  2021-04-09 08:39:21

  arrow

  W Niemczech tylko czekają na protesty"ciekawych" i chętnie zrzucą Polaków z piedestału eksporterów mięsa drobiowego. Dzięki takim wójtom i pojedynczym upierdliwym jednostkom które się szczycą że przyczynią się do zacofania kraju i do dobrobytu niemiecko-francuskiego. Patrioci...

 • Magdalena
  2021-04-08 21:56:56

  arrow

  Mieszkam w Niemczech i powiem tak że te nowe chlewnie czy też kurniki są budowane dosłownie w polu. Ze napewno jest nie mniej niż 1 km do zabudowań. I to jest zwykle 1-2 budynki. Czemu nie można tak w Polsce?

 • xxl
  2021-04-08 21:33:45

  arrow

  tyle kasy przeszlo kolo nosa ta gmina w porownaniu do gmin osciennych zawsze byla za murzynami.totalna dziadowszczyzna tylko mydlą oczy jakimis solarami fotowoldziadami a DŁUG ROŚNIE!!!!!

 • do "coś za coś"
  2021-04-08 19:53:05

  arrow

  Ciekawy nie je tego"błota",ale mieszka 800 mertów od ośmiu takich molochów i smród jest tak wyszukany,że nie potrafię określić.życzę smacznego,mięso za 2zł to musi być jakość! bez klmentarza.

 • Coś za coś
  2021-04-08 17:18:41

  arrow

  A ciekawy będzie jadł mięso z laboratorium i będzie dobrym klientem firm farmaceutycznych, razem z włodarzem gminy

 • ciekawy
  2021-04-08 16:48:58

  arrow

  dycydentom z SKO powinno się kazać pomieszkać w otoczeniu takich kórników przed wydaniem decyzji w takiej sprawie,i zbadać środowisko przed i po rozpoczęciu hodowli,tyle w temacie.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycje KRP przed 25 - leciem beatyfikacji...
2021-03-02 14:05:00 Kategoria: Region

3 października 2021 r. przypadają centralne uroczystości 25-lecia beatyfikacji Błogosławionych Męczenników z Pratulina. W ramach duchowego przygotowania wiernych diecezji...

więcej »


foto

Drukarka do domu - jak wybrać odpowiedni model?
2021-04-19 06:08:00 Kategoria:

Jak wybrać drukarkę do domowego użytku? Z pewnością powinno się zwrócić uwagę na jakość i szybkość wydruku, jednak to tylko niewielka część parametrów, które...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę ortopedyczną?
2021-04-16 11:02:59 Kategoria:

Na zdrowy sen i odpowiednie wsparcie kręgosłupa w nocy wpływa nie tylko dobór odpowiedniego materaca, ale także wysokiej jakościowo poduszki. Najlepiej wybrać poduszkę...

więcej »
foto

Jaki dyktafon wybrać?
2021-04-15 09:14:09 Kategoria:

Dyktafon to urządzenie, które może przydać się w wielu sytuacjach. Mimo że obecnie każdy z nas może nagrywać dźwięk za pomocą smartfona, to jednak nic nie zastąpi...

więcej »
foto

Ergonomiczne wyposażenie biura. Jak zadbać o zdrowie...
2021-04-15 08:48:42 Kategoria:

Cukrzyca, otyłość, miażdżyca i niektóre rodzaje nowotworów – to tylko niektóre ze schorzeń biorących swoją przyczynę w siedzącym trybie życia. Niestety coraz...

więcej »
foto

Producenci i hurtownie odzieży damskiej – co mieć na...
2021-04-14 09:36:17 Kategoria:

Prowadzenie sklepu odzieżowego wymaga robienia hurtowych zamówień. Wybór producenta nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób nie wie, na co...

więcej »
foto

Materace w Łomży - 5 rzeczy, które warto wiedzieć...
2021-04-14 09:02:41 Kategoria:

Człowiek spędza na śnie przeciętnie 1/3 życia. Właśnie dlatego tak ważny jest zakup odpowiedniego, wygodnego, higienicznego i komfortowego materaca. Dobrze jednak...

więcej »
foto

Jak samodzielnie inwestować na giełdzie?
2021-04-14 08:31:22 Kategoria:

W obliczu niskiego oprocentowania lokat i rachunków oszczędnościowych, dobrym sposobem na pomnożenie swoich oszczędności może być inwestowanie na giełdzie. Kupowanie i...

więcej »
foto

Konsultacje społeczne w Gminie Stara Kornica
2021-04-06 06:34:19 Kategoria:

W procesie tworzenia gminnych dokumentów strategicznych bardzo ważny jest udział mieszkańców. Dzięki konsultacjom społecznym każdy z Was ma realny wpływ na kierunek...

więcej »

Łosice

w lewoKwiecień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17

ŁOSICE, 17.04 11:30

W sobotę uroczystosci pogrzebowe śp. Czesława Gizińskiego

więcej »
18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ŁOSICE, 30.04

Zlot Food Trucków w Łosicach

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje