R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podsumowanie letnich działań Łosickiego Domu Kultury
2019-08-23 11:13:19 Artykuł czytany 211 razy


Blisko 300 osób skorzystało w lipcu ze specjalnej oferty wakacyjnej Łosickiego Domu Kultury. Dzięki cyklowi zajęć „Lato w mieście” dzieci i młodzież mogą twórczo spędzać czas i rozwijać swoje pasje.


Tegoroczne zajęcia rozpoczęła impreza na plaży miejskiej pn. „Powitanie wakacji w Łosicach”. Na wszystkich czekały specjalne zajęcia plastyczne i teatralne. Na miłośników aktywnego spędzania czasu były rozgrywki w siatkówkę plażową, pływanie motorówką oraz animacje i zabawy dla dzieci. Motywem przewodnim wydarzenia był Piotruś Pan, ponieważ w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży przez dwa dni był realizowany u nas projekt właśnie pod tytułem „Piotruś Pan”.

11 lipca w Łosickim Domu Kultury zostały przeprowadzone warsztaty teatralne, które zakończyła parada ulicami miasta. Dzień później w namiocie cyrkowym na terenie stadionu miejskiego został wystawiony spektakl pt. „Piotruś Pan”. Dodatkowo odbył się koncert zespołu „Ładne Kwiatki” .- Projekt ten realizował Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Teatr Pinokio w Łodzi we współpracy z naszym domem kultury – wyjaśnia Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury.

W lipcu przez cały miesiąc dom kultury tętnił życiem. Odbyły się otwarte warsztaty teatralne z elementami teatru cieni, warsztaty muzyczne oraz spotkania dotyczące konstruowania modeli aut z klocków Lego w ramach programu „Wakacje z edukacją przez zabawę”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne. - W lipcu odbyły się warsztaty zdobienia tkanin metodą batikową. Dzieci uczyły się jak kolejno nakładać wosk na tkaninę i kąpać je w  barwnikach – informuje prowadząca zajęcia Ewelina Siemieniuk.

W sierpniu uczestnicy zajęć poznają tradycyjną technikę stosowaną w Turcji zwaną ebru (marmurkowanie). Polega ona na zdobieniu papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzanych pędzelkiem czy patykiem na wodzie zagęszczonej tłustą substancją. Nowością były zajęcia z języka hiszpańskiego (cykl „Vacaciones con español”), które będą kontynuowane w sierpniu. Jest także coś dla miłośników tańca. – W pierwszym miesiącu wakacji zorganizowaliśmy zajęcia z tańca nowoczesnego, współczesnego, klasycznego oraz z hip-hopu. Dla młodszych dzieci były zajęcia rytmiczne. W sierpniu natomiast zapraszamy na zajęcia z podstaw tańca ludowego i towarzyskiego – wylicza Weronika Sakowska, instruktor tańca w ŁDK.

Ze specjalną ofertą wyszła miejscowa Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, która przez wakacje organizuje nowy cykl zajęć kreatywnych pod hasłem „Wakacje z książką!”. Odbywają się one w ramach autorskiego zadania M-GBP pt. „Ku chwale książki”, które jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Zajęcia, które odbywały się w lipcu, są kontynuowane i potrwają do 23 sierpnia.  Natomiast w dniach 19-26 sierpnia odbędą się warsztaty aktorskie, które zostaną poprowadzone pod okiem profesjonalistów: Anny Karbowiak – studentki Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Antoniny Federowicz – studentki Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, Łukasza Staniewskiego – absolwenta Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, obecnie aktora Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Pawła Odoszewskiego – absolwenta UMCS w Lublinie, studenta ZPSM im. F. Chopina w Warszawie oraz Dawida Nowaka – studenta Studia Teatralnego przy Teatrze Baza w Warszawie.

Oprócz tego przez całe wakacje w ŁDK odbywają się seanse filmowe w ramach Wakacyjnego Kina oraz Łosickiego Kina Plenerowego. Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00-18.00 jest dostępna plaża miejska, gdzie można się kąpać oraz wypożyczać kajaki i rowery.  Szczegóły wakacyjnej oferty ŁDK są dostępne na www.biblosice.wordpress.com oraz na www.facebook.com/ldklosice.

Inf. pras.

KSkor/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Łosice

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14

ŁOSICE, 14.02 19:00

Katarzyna Żak w Łosicach

więcej »
15

ŁOSICE, 15.02

Łosice ponownie dla Kacperka

więcej »
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27

ŁOSICE, 27.02 14:00

Konferencja poświęcona szkołom średnim w Łosicach

więcej »
28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje