R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Gdyby byli pisarzami i malarzami…
2019-06-12 15:18:00 Artykuł czytany 351 razy


Prawie 150 prac zostało zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu twórczości plastycznej dzieci i młodzieży z cyklu „Gdybym był pisarzem i malarzem”. Jego oficjalne rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się 7 czerwca w Łosickim Domu Kultury.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


Konkurs przygotowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Łosicach był adresowany do dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Łosice. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi. Dominowały głównie prace malowane akwarelami, kredkami, czy ołówkiem. Młodzież chętnie wykonywa także kolaże.

- Prace zawierały plastyczne przedstawienie wybranej książki w dowolnym układzie i kontekście, którą dany czytelnik uwielbia bądź ceni. Wśród zilustrowanych tytułów znalazły się pozycje z klasycznej literatury dla dzieci i młodzieży, jak też z literatury najnowszej, co nas bardzo cieszy – informuje Łukasz Wawryniuk, kierownik biblioteki, który poprowadził uroczystość wraz z Waldemarem Jakubiakiem z ŁDK.
- Historia konkursu w naszej gminie sięga początku lat 90. O jego ciągłej popularności świadczy liczba zgłoszonych prac, których w tym roku wpłynęło do naszej biblioteki aż 142 prace - mówi z zadowoleniem Dorota Kozłowska, dyrektor Łosickiego Domu Kultury

W kategorii oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Amelia Knapiuk, II – Maja Jastrzębska, zaś III – Weronika Stefaniuk. Wyróżnienie zdobyła Kaja Strzałkowska. W drugiej kategorii (kl. I-III szkół podstawowych) najładniejsze okazały się prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Łosicach, gdzie wygrali: Aleksander Siennicki (I miejsce), Zofia Gasiuk (II miejsce) oraz Patrycja Dunajko (III miejsce). W trzeciej grupie (kl. IV-VI szkół podstawowych) pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Gorzała, drugie - Aleksander Kaluta, a trzecie - Weronika Steciuk. Jedynie wyróżnienie zdobył Jakub Zadrożniak.

Wśród prac zgłoszonych w kolejnej kategorii (kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum) wygrały: Oliwia Zdzichowska oraz Nikola Wasiluk (obie ex aequo I miejsce), Klaudia Ignaciuk (II miejsce), Karolina Gabriela Wojtczuk (III miejsce) oraz Karolina Matejuk i Laura Kalicka (wyróżnienia).

W związku z dużym zainteresowaniem konkursem przez placówki, które zajmują się uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, w tym roku stworzono oddzielną kategorię. Przyznano w niej następujące lokaty: I miejsce – Julita Matwiejczuk, II miejsce – Kacper Mędza oraz III miejsce – Małgorzata Czarnocka oraz 9 równorzędnych wyróżnień, które zdobyli: Andżelika Iwaniuk, Kinga Czuryło, Marta Michałowska, Karol Folwarski, Piotr Bronisz, Przemysław Daniluk, Piotr Sycz, Oskar Mędza oraz Paweł Mostowiec.

Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa, w skład której weszli: Ewelina Siemieniuk, Radosław Goś oraz Łukasz Wawryniuk. Jurorzy zgłoszone prace oceniali pod kątem zgodności z tematyką konkursu, samodzielności wykonania, estetyki pracy, jej oryginalności i kreatywności, a także stopnia trudności wykonania. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wśród których były książki i audiobooki.

Pula nagród w tym roku przekroczyła 1000 zł. Doceniając niezwykłe zaangażowanie i inwencję twórczą uczestników, przyznano wszystkim dyplomy uznania i nagrody pocieszenia, zaś nauczycielom pomagającym w przygotowaniach do konkursu pamiątkowe dyplomy podziękowania. Zgłoszone prace były z następujących placówek: Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Łosicach, Przedszkole Niepubliczne "Mali Odkrywcy" w Łosicach, Przedszkole Niepubliczne "Jacek i Agatka" w Łosicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łosicach Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach, Zespół Oświatowy w Niemojkach, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach oraz Ośrodek Rehabilitacji Dziennej „Eskulap” w Łosicach. Na zakończenie wydarzenia została otwarta wystawa zwycięskich prac, którą można oglądać przez okres wakacji w holu głównym Łosickiego Domu Kultury.

Celami konkursu są m. in.: popularyzacja i rozwijanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni i umiejętności wypowiedzi artystycznej, umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowania swojego talentu plastycznego, pogłębienie osobowości poprzez kontakt z książką oraz promocja Łosickiego Domu Kultury i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach.

Tekst M-GBP w Łosicach.
Foto: Danuta Parafiańczuk
 
KSkor  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Sekretariat Katolickiego Radia Podlasie wznawia...
2020-05-12 17:17:26 Kategoria:

Po przerwie, wznowił swoje funkcjonowanie sekretariat Katolickiego Radia Podlasie. Niektóre sprawy można już załatwiać osobiście od godz. 9.00 do 15.00 w budynku Radia...

więcej »


foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Galeria Siedlce zaprasza na zakupy. Wszystkie sklepy są już otwarte.

więcej »

Łosice

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje