R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kornica o nowo wybranym biskupie drohiczyńskim
2019-06-18 11:15:00 Artykuł czytany 2648 razy


Biskup Piotr Sawczuk, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, został w poniedziałek, 17 czerwca mianowany przez Ojca Świętego Franciszka biskupem drohiczyńskim. Nowy biskup diecezji drohiczyńskiej Piotr Henryk Sawczuk urodził się w Kornicy w powiecie łosickim.


W Kornicy został ochrzczony, tutaj ukończył szkołę podstawową. Edukację kontynuował w bialskim Liceum Ogólnokształcącym im. J. I. Kraszewskiego.

Mieszkańcy Starej Kornicy cieszą się z mianowania Biskupa Sawczuka Ordynariuszem Diecezji Drohiczyńskiej. - Wspaniały to był chłopiec i wyrósł na wspaniałego człowieka  - mówi pani Czesława, która przez osiem lat w Szkole Podstawowej w Kornicy była wychowawczynią bpa Sawczuka.  W środę, 19 czerwca bp. Piotr Sawczuk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii w Kornicy.  

PosłuchajSK/Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Ale o ssso chodzi
  2019-06-22 11:56:58

  arrow

  Więcej plantacji podlewać więcej kurników podłączyć do super wody spożywczej. Wówczas może coś się ruszy .

 • Do tego z Nowych Szpak
  2019-06-19 22:37:20

  arrow

  Masz rację mieszkańcu została tylko modlitwa, Może Biskup Piotr ma lepsze względy niż my wszyscy grzeszni będzie i deszcz i czysta woda w wodociągu

 • xyz
  2019-06-19 08:29:00

  arrow

  Panie Szańkowski, daj Pan spokój. Wykaż człowieku więcej pokory i nie reklamuj się. Widać, że niewiele życie cię nauczyło.

 • Stefan Szańkowski
  2019-06-18 21:31:41

  arrow

  Ekscelencjo! Nasz Rodaku! Księże Biskupie Piotrze!
  Z wielką, nieukrywaną radością przyjęliśmy wiadomość o Twojej nominacji na Biskupa Ordynariusza Drohiczyńskiego. Oto nasz Rodak z Kornicy, z Ziemi Łosickiej, obchodzącej jubileusz 200-lecia Diecezji Siedleckiej, obejmuje tak ważną posługę, jako kolejny Ordynariusz z tejże Diecezji.
  Jakże się nie radować i nie dziękować Bogu Ojcu w Trójcy Jedynemu za ten szczególny dar i Twoje wyróżnienie nasz kochany biskupie Piotrze.
  Gratulujemy Ci i obejmujemy szczególną modlitwą. Stajesz w posłudze na historycznej Ziemi, zroszonej krwią naszych praojców, ziemi pięknej nie tylko szczególnym krajobrazem, ale pięknym postawą ludzi, bo tu było zawsze miejsce i szacunek dla ludzi różnych narodowości, kultur, religii… Żyli Ci ludzie w harmonii, bez waśni, w akceptacji tego co różniło i poszanowaniu i miłości dla tego, co wspólne. To Ci ludzie, już przed wiekami dali niezatarty przykład współczesnej Europie, że „ma oddychać dwoma płucami” i to podlaskie , polskie, pozostaje nadal zdrowym…
  Stajesz wśród społeczności dobrze Ci znanej, bo to wszystko to nasze rdzenne Podlasie.
  Z serca życzymy byś niósł pokój i umacniał serca wszystkich i tych starszych i młodych, tych aktywnych i tych steranych życiem; pamiętał o tych, którzy licznie wyjechali i pracują za granicą – niech powrócą do tych „ łąk zielonych…, bo „zakwitły chabry, kaczeńce i maki” – bo na tej Ziemi spoczywają kości ich przodków… Pochylaj się nad ubogimi, cierpiącymi, biednymi… Nieś im Chrystusa, który jest nasza „drogą, prawdą i życiem”… Szczególną miłością obejmuj nasze wspaniałe dzieci i młodzież, bo to Oni są przyszłością kościoła, Regionu, Diecezji i naszej Ojczyzny!
  Niech Ci Bóg w tej posłudze błogosławi , prosimy za pośrednictwem rodaków z tej Ziemi – błogosławionych Ignacego Kłopotowskiego, o. Honorata Koźmińskiego, męczenników z Pratulina i wielu innych, których wydała ta Ziemia.
  Niech Cię wspiera ta ukochana Matka – z Ostrożan i Miedznej, także Leśniańska i Kodeńska – do której zawsze miałeś i masz szczególne nabożeństwo.
  Ekscelencjo! Nasz księże Biskupie Piotrze!
  Dla mnie osobiście jest radość tym większa – bo od wielu lat znam cię osobiście i miałem zaszczyt wielokrotnie spotykać się i rozmawiać w różnych okolicznościach.
  Zapewniam, ze z Twoimi rodakami zawsze będziemy wspierać Cię naszymi modlitwami.
  Składam w imieniu tych Rodaków najszczersze gratulacje! Niech Pan Cię prowadzi.
  Z wyrazami szczerego szacunku i prośbą o
  Twoje pasterskie błogosławieństwo
  Stefan Tadeusz Szańkowski
  I Starosta Łosicki, I poseł na Sejm z Ziemi Łosickiej ( w III RP), były przewodniczący Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „ Solidarność” były Prezes TPZŁ, etc.

 • Nowe Szpaki
  2019-06-18 21:04:38

  arrow

  Ostatnio Każdego dnia nie mamy wody w Nowych Szpakach.Coś jak w Sudanie.Problem nie rozwiązany trzecią kadencję pana wójta w Kornicy.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Łosice

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁOSICE, 01.09 14:00

Dożynki w Starej Kornicy

więcej »
2 3 4 5 6 7

ŁOSICE, 07.09 10:00

Narodowe Czytanie w Łosicach

więcej »
8
9 10 11 12 13

ŁOSICE, 13.09 18:00

Łukasz Długowski na kolejnym spotkaniu VITOexTrEAM

więcej »
14

ŁOSICE, 14.09

Polska pod Krzyżem - spotkanie w Serpelicach

więcej »
15

ŁOSICE, 15.09 13:30

Dożynki powiatu łosickiego i pożeganie lata w Sarnakach

więcej »
16 17 18 19 20 21 22

ŁOSICE, 22.09 12:00

Zbliża się 50-lecie parafii w Szpakach

więcej »
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje