R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

II Dzień Nowenny w Szpakach
2018-03-12 11:53:02 Artykuł czytany 1586 razy


11 marca w parafii Szpaki odbył się II Dzień Nowenny do Świętego Józefa.


- W drugim dniu wieczornej modlitwy wraz z pielgrzymami z: Siedlec, Pratulina, Łukowa, Górek, Zakanala, Konstantynowa, Janowa Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowców, Białej Podlaskiej, Łosic, Huszlewa, Hadynowa, Dubicz, Platerowa, Chłopkowa, Czuchowa, Zwoli, Swór, Łuzek, Terebeli, Ruskowa, parafii Kożuszki modlili się wierni czciciele Świętego Józefa. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Krzysztof Skwierczyński - Ojciec duchowny siedleckiego seminarium.

Wspólnie z ks. Krzysztofem koncelebrowali Eucharystię kapłani: ks. Stanisław Grabowiecki, ks. Marek Chojnowski, ks. Józef Sobotka, ks. Józef Mironiuk, ks. Sławomir Harasimiuk, ks. Jacek Sawczuk, ks. Bogusław Sieńczewski, ks. Damian Koryciński, ks. Krzysztof Uściński, ks. Jerzy Olędzki oraz kustosz miejsca kultu ks. Jacek Nazaruk.

Temu niedzielnemu wieczorowi towarzyszyły słowa „Ci, co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły”. Mieliśmy możliwość zastanowienia się nad naszą postawą chrześcijanina. Na ile w różnych sytuacjach działamy ”po Bożemu?” Czy jesteśmy w stanie odnaleźć w sobie siłę w momentach trudnych doświadczeń. Ale nade wszystko zadawaliśmy sobie to podstawowe pytanie: czy rzeczywiście ufamy Bogu bezgranicznie i czy Jego plany wobec nas uznajemy za nasze plany?

Słuchając Słowa Bożego i homilii mogliśmy zrozumieć, na czym polega zaufanie Panu. Tak jak przekonywał nas ks. Krzysztof - zaufanie polega przede wszystkim na słuchaniu Boga. A słuchać Boga to nie być gadatliwym na modlitwie, zrozumieć co Bóg mówi do mnie poprzez karty Pisma świętego. I nie lękać się lecz odważnie swoim życiem głosić, że warto swoje życie oddać Bogu i starać się zaakceptować Jego zamierzenia jak własne.

Takiej odwagi nie zabrakło świętemu Józefowi. To on na głos Boga zmienił swoje plany i podporządkował swoje życie Bożym planom. To zadanie niebyło łatwe, wymagało zmagania się z przeciwnościami ale zaowocowało świętością.

Dzisiaj Kościół też potrzebuje ludzi odważnych, ludzi ,którzy potrafią oprzeć się złu, potrafią odważnie opowiadać się po stronie dobra i swoim uczciwym życiem głosić prawdy Boże zawarte w Ewangelii. Potrzebuje ludzi, którzy nie boją się pięknie i odważnie żyć. To ci, którzy potrafią swoim życiem świadczyć, że Panem Jest Jezus. Tylko on! A tego nie możemy nawet powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego.
Dlatego w ten wieczór prosiliśmy Ducha Świętego o tę moc, która nauczy nas wsłuchiwać się w głos Boga i sprawi, że w sytuacjach trudnych będziemy zawsze pytać o sposób rozwiązania najpierw Boga i żyć bez lęku.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

Nowenna do Św. Józefa w parafii Szpaki transmitowana jest codziennie o godz. 19.30 przez Katolickie Radio Podlasie (101,7 FM lub 106,0 FM)

Marta Rumowska/ Parafia Szpaki
[ja]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA w Węgrowie
2018-06-18 07:58:26 Kategoria:

23 czerwca w Węgrowie odbędzie się wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy i atrakcje dla dzieci. Będzie można również wygrać...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2018-06-18 07:23:30 Kategoria:

Dyrekcja Obiektu Gródek nad Bugiem ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie pn. NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Uroczystość odbędzie się 24 czerwca w godz. 11.00 – 24.00 na terenie...

więcej »

Łosice

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8

ŁOSICE, 08.06

Kadra narodowa wieloboistów w Starej Kornicy

więcej »
9

ŁOSICE, 09.06

Piknik Rodzinny w Łosicach

więcej »
10

ŁOSICE, 10.06 12:00

Uroczystości odpustowe w parafii w Huszlewie

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23

ŁOSICE, 23.06

74. rocznica Bitwy pod Jeziorami - zapowiedź

więcej »

ŁOSICE, 23.06

9. Biegiem przez Platerów... To już dziś!

więcej »
24

ŁOSICE, 24.06

74. rocznica Bitwy pod Jeziorami - zapowiedź

więcej »
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje