KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Od 15 grudnia dostępnych 30 procent miejsc w kinach, teatrach i filharmoniach
2021-12-14 18:25:00 Artykuł czytany 4260 razy


►Od środy, 15 grudnia limit miejsc w kinach, teatrach, filharmoniach, operach, domach i ośrodkach kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych zostanie zmniejszony do 30 procent.

►Tak stanowi ogłoszone 14 grudnia rozporządzenie rządu w sprawie obostrzeń epidemicznych.

►Do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.


Osoby te powinny okazać certyfikat covidowy, negatywny wynik testu lub zaświadczenie o powrocie do zdrowia, jeśli będzie tego wymagał zarządca lub właściciel obiektu.

W kinach nie będzie można od 15 grudnia spożywać napojów ani posiłków. Zamknięte będą dyskoteki, kluby nocne i sale taneczne, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych. Inne imprezy rozrywkowe będą dozwolone, o ile będzie w nich uczestniczyć mniej niż sto osób.

W domach kultury, bibliotekach, muzeach, galeriach sztuki i na koncertach w przestrzeniach zamkniętych bez wyznaczonych miejsc dla publiczności obowiązuje nadal limit jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Wbrew wcześniejszym planom, nie zmniejszono limitu osób w środkach transportu publicznego.

Rozporządzenie zwalnia z obowiązku odbycia kwarantanny osobę prowadzącą gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS Cov-2. Warunkiem będzie uzyskanie negatywnego wyniku testu na Covid-19.

Osoby przybywające do Polski spoza strefy Schengen będą musiały wykonać test nie wcześniej, niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Osoba, która nie okaże negatywnego wyniku testu, będzie musiała odbyć w Polsce kwarantannę. Inne obowiązujące do tej pory ograniczenia epidemiczne zostały przedłużone do 31 stycznia.

Od 15 grudnia 2021 r. obowiązują następujące obostrzenia:

- obniżone zostają limity w lokalach: w restauracjach, barach, kinach, teatrach, obiektach sakralnych z 50 proc. do 30 proc. Organizator, przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty, jeśli chce podnieść limit. Poza limitem tylko osoby zaszczepione, z aktualnym certyfikatem. W kinach dodatkowo zakaz konsumpcji.

- kluby i dyskoteki zamknięte poza dniami 31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022 r. Limit w tego typu lokalach w te dwa dni to maksymalnie 100 osób (z wyłączeniem zaszczepionych).

- obowiązkowe testy dla współdomowników osób zakażonych niezależnie czy tego czy są one zaszczepione czy nie.

Nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia

- Chcemy nieco wydłużyć nieobecność dzieci w szkołach. Od 20 do 23 grudnia oraz okres postferyjny to będzie okres zdalnej nauki, który zakończymy 9 stycznia. Chcemy wydłużyć okres, kiedy nie dochodzi do transmisji wirusa, interakcji między dziećmi - zapowiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Żłobki i przedszkola pozostają otwarte.

Obowiązkowe szczepienia dla grup zawodowych

- Od 1 marca będziemy chcieli wprowadzić obowiązek szczepienia dla trzech grup: medyków, nauczycieli i służb mundurowych - poinformował minister zdrowia.

DW
wykop

Komentarze

 • Leoncia z przedszkola Bratek
  2021-12-08 21:04:00

  arrow

  @Czy
  2021-12-08 14:31:12...
  Kochaniutka/i masz braki w wiedzy o wirusach i o MOPach. Zmien lekarza na Bodnara lub idz spac dalej i NIE przeszkadzaj rdzennym Polakom piszacym o faktach na tym portalu.

 • eryk
  2021-12-08 20:20:47

  arrow

  a to jakieś nowe prawo wprowadzone czy tylko plansze na konferencji ? zdalna nauka to dramat dla uczniów , i dlaczego zmusza sie medykow do szczepeinia ? czy to nie jest zastawiajace ?

 • Do Czy
  2021-12-08 17:20:34

  arrow

  Owszem, znam kilka osób, którym zaszkodziła szczepionka. Jedna z nich dostała zakrzepicy. Druga ma problemy z sercem, nachodzi takie kołatanie serca jakby wypiła kilka kaw, nie ma siły. Trzecia ma dziwne zaniki pamięci, zaczęły się mieszać fakty.

 • Ona
  2021-12-08 16:35:21

  arrow

  Bo nie od dziś wiadomo, że zastraszonym narodem łatwiej manipulować.
  Do 'czy': powiedz mi człowieku, kto w obecnych czasach powie Ci, że szczepionka zaszkodziła? Póki co wciskają Nam, że w szpitalach leżą tylko Ci co się nie zaszczepili. Dlaczego kłamią? Dlaczego nie mówią, że chorują też zaszczepieni?
  Nic dziwnego, że zaczyna się segregacja.

 • Czy
  2021-12-08 14:31:12

  arrow

  szczepionka zaszkodziła komu? Nic się o tym nie mówi i nie pisze. Nawet Papież Franciszek zaszczepił się. Ale wiadomo, że pomaga przeżyć. Więc po co ten krzyk?

 • jacek
  2021-12-08 13:16:39

  arrow

  Proponuje akcje MUREM ZA POLSKIM NAUCZYCIELEM LEKARZEM I MUNDUREM
  Chca nas zmusic do szzepien wypowiadajac wojne niezaszczepionym


 • Nauczyciel przedszkola
  2021-12-08 13:00:50

  arrow

  Nasi rządzący nigdy nie traktowali poważnie nauczycieli wychowania przedszkolnego.... W momencie wprowadzenia kolejnych obostrzeń, zamknięć itp. przedszkola i żłobki pracowały dalej. Mimo że mówi się o nas, nie nauczyciel a zaledwie przedszkolanka... Bo w przedszkolu czy żłobku nikt istotny nie pracuje, tu nie ma wirusa i wszelkie normy są zachowywane... Co z tego że w niektórych przedszkolach np. z grupy 20 osobowej chodzi 3 dzieci a połowa kadry również choruje... Osoby pracujące są na skraju wyczerpania... A tu nagle przypomniano sobie o nas w momencie obowiązku szczepień dla nauczycieli... Bądźmy konsekwentni... I powiedzmy w końcu stop. Dość tej hipokryzji i niekonsekwencji... Ja mam dość!

 • Do ona
  2021-12-08 13:00:43

  arrow

  Ależ o to właśnie chodzi żeby dzielić naród -wkurzeni, zjednoczeni ludzie mogą w skrajnym przypadku siłowo obalić dyktaturę (przykład -Rumunia grudzień 1989). A skonfliktowani, nienawidzący się nawzajem nie podejmą się czegoś takiego. O to chodzi wszystkim rządom ubabranym w ten przekręt.

 • Tuki
  2021-12-08 11:18:12

  arrow

  I co, obiecana ostatnia prosta zmieniła się nam w rondo -do tego bez zjazdów... Szczepienia jak widać nic nie dają -zakażeń jest dużo więcej niż rok temu o tej samej porze. Dają za to olbrzymie zyski produkującym je firmom i funduszom które sporo w nie inwestują -przy okazji inwestując też w media i waszych medialnych "ekspertów". Szczepcie się dalej -po dawce nr48 już naprawdę wróci normalność!

 • Ona
  2021-12-08 10:23:22

  arrow

  Faktycznie, dzieciom 'nic się nie stało' przez zdalne nauczanie. Chyba ktoś dzieci nie ma i nie widzi problemu co się porobiło. No ale.. Proszę też powiedzieć lekarzom, że składali przysięgę Hipokratesa, która nakazuje im również leczenie ludzi bez względu na szczepienia, brak szczepień (bo taki niestety mamy teraz podział) itd. A nie, że lekarz mówi wprost do kobiety: 'nie będę leczyć męża, bo nie był zaszczepiony i to nie ma sensu'. Tak to ma wyglądać? Podzieliliśmy naród gorzej niż by się wydawało. Poukładajmy sobie sprawy własnego sumienia, a dopiero później umoralniajmy innych. Każdy ma prawo do swoich decyzji i nikt, powtarzam Nikt nie ma prawa zmusić Nas do swoich racji, bo czyjaś ważniejsza. Nie!
  Postawmy w końcu naród na nogi, niech przejrzy na oczy.

 • danie dnia:liny niedzieli
  2021-12-08 09:04:13

  arrow

  Normalni lekarze mówią, że w sezonie grypowym były dni, że dziennie było nawet 50 tysięcy zakażeń. I nikt nie robił z tego afery. Lekarze leczyli mimo, że poczekalnie były pełne zasmarkanych, kaszlących i z wysokimi gorączkami ludzi. W klasach 80% stanu uczniów na zwolnieniach. A pani nauczycielka z czerwonym nosem prowadziła lekcje dla tych co jeszcze w miarę się dobrze czuli. W przedszkolach łączone grupy, bo dzieci jak na lekarstwo. A w zakładach pracy na L4 byli tylko ci co nie mogli już wstać z łóżka lub leserzy. Reszta pracowała. Gospodarka hulała i nikt nie narzekał.
  ===========Szczepionki przeciw grypie brali ci co chcieli, a maski nosili tylko lekarze i to podczas operacji. A teraz to już brak słów, aby to opisać. Społeczeństwo zdurniało, chyba od nadmiaru TV i Internetu. A ci co mogą zarobić na tej wyolbrzymionej pandemii szczują nas z każdej strony, jakby im ciągle było mało. Świat stanął na głowie. Tylko ludzi szkoda, bo dają się ponieść kolejnym falom, chociaż desek surfingowych brak. Ciekawe, ilu z nich nie dopłynie do brzegu. Dlaczego pozwalacie, aby waszym życiem rządził strach. Przecież codziennie na świecie miliardy ludzi zmaga się z tysiącami chorób, a miliony z nich umiera. Czy przez to, że ludzie giną w wypadkach samochodowych wy boicie się jeździć samochodami. Czy to, że ludzie się topią wy boicie się wchodzić do wody. Rodzimy się i umieramy. Taka jest kolej rzeczy. Ale pomiędzy jednym i drugim jest jeszcze wasze życie. Tylko odwaga w waszych sercach pozwoli przeżyć wam je w pełni. Więc przestań być niewolnikiem i odważ się być człowiekiem. Pozdrawiam

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-hotele-nie-maja-prawa-sprawdzac-certyfikatow-covidowych-bran,nId,5694423#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 • Do ile jeszcze
  2021-12-08 08:34:37

  arrow

  Nie wiesz o czym piszesz. Ale czego wymagać od kogoś kto wiedzę czerpie z fejknewsów. Wysil się i sprawdź w Wikipedii co się kryje pod pojęciem holokaust i pomódl się żeby ciebie w Twoim wygodnym życiu przed wypasionym telewizorem i z najnowszym smartfonem w dłoni taka tragedia nigdy nie dotknęła. Ubliżasz ofiarom holokaustu

 • Do fds
  2021-12-08 08:24:29

  arrow

  Tak by było gdyby zdecydowana większość Polaków się zaszczepiła i nie zagrażała innym mącąc sobie i innym głowach. Niestety wielu użytkowników smartfonow woli wierzyć w fejknewsy rozpuszczane przez obcą agenturę a nie w to co mówią epidemiolodzy i lekarze (a mówią o konieczności osiągnięcia tzw. Odporności stadnej) i dlatego trzeba podejmować takie niepopularne decyzję. Wszystkie kraje borykają się z tym problemem i to co jest u nas wprowadzone to jedne z łagodniejszych restrykcji. Zbliżają się Święta, każdy chce mieć więcej wolnego i lekarze i grabarze... Mi te restrykcje nie przeszkadzają, dzieci rzez tych kilka dni on line niewiele stracą, oceny już są wystawione, wszystko otwarte, mnie limit nie dotyczy więc wchodzę, bez popcornu w Kinie przeżyje i sylwestra spędzę tak jak planowałam

 • Obowiązek…
  2021-12-08 08:15:40

  arrow

  Jak coś jest dobre, to zmuszać nikogo do tego nie trzeba.

 • Fds
  2021-12-08 01:51:08

  arrow

  Miało nie być zdalnego w tym roku, chyba że szkoła sama tak zdecyduje.
  A szczepienia miały być dobrowolne… I co z tych obietnic?
  Po co wprowadzać teraz obowiązek szczepienia, jak już w planach zakup leków…

 • mijo
  2021-12-07 23:29:35

  arrow

  WPROWADZIĆ 50% OBŁOŻENIE W SEJMIE I ZAKAZAĆ KONSUMPCJI!

 • Tolo
  2021-12-07 18:01:50

  arrow

  Czas i pora jasno powiedziec mojego glosu juz miec nie bedziecie , a jedynie glosno sie sprzeciwie

 • Ile jeszcze
  2021-12-07 17:55:27

  arrow

  Jawny holokaust,plandemia

 • Ona
  2021-12-07 17:17:43

  arrow

  No toż oczywiście, w żłobkach i przedszkolach przecież nikt nie choruje, pozostawmy otwarte, a co tam..
  Puknijcie się w te głupie głowy w końcu, bo ludzi powykańczacie!
  Obowiązek sczepienia? A przepraszam bardzo, to można wywrzeć na kimś obowiązek szczepienia? Jak nie to co, z pracy zwolnią, bo nie dał się?
  Od czego mamy konstytucję w tym kraju?
  Bardzo łatwo przychodzi Wam jej podważanie i łamanie, oj łatwo..

 • rząd swoje
  2021-12-07 17:10:20

  arrow

  Rząd swoje a mój Proboszcz od początku swoje. Nie uznaje decyzji władz państwowych.

 • wake up!
  2021-12-07 13:59:06

  arrow

  psy szczekają a karawana jedzie dalej...

 • reagujmy
  2021-12-07 13:38:34

  arrow

  OOOOOO dośc tego ------- BASTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • jgdsio
  2021-12-07 13:35:50

  arrow

  ZAMORDYZMU cd. ....... !!!!!!!!!!!!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Jakie zalety mają rośliny w biurze?
2022-06-24 14:12:13 Kategoria:

Chcesz w łatwy sposób urozmaicić wnętrze biura lub firmy? Bardzo dobrym pomysłem będzie postawienie na doniczki z roślinami. Dzięki nim reszta pracowników możesz się...

więcej »
foto

Zlewozmywak okrągły - do jakiej kuchni będzie on pasował
2022-06-24 11:14:28 Kategoria:

Kuchnia dla każdej gospodyni domowej jest absolutnie jednym z najważniejszych miejsc. Nic więc dziwnego, że zwykle każda z kobiet chce urządzić ją w taki sposób, by...

więcej »
foto

Z tamtej strony Bugu Panna do mnie mruga - projekt...
2022-06-22 15:18:42 Kategoria:

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczyna realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Poznajemy i śpiewamy gminne piosenki ludowe. Projekt...

więcej »
foto

Gdzie kupować produkty Apple? Jak wybrać sklep?
2022-06-20 18:15:25 Kategoria:

Produkty Apple to marzenie wielu osób. Ogromna grupa po pierwszym zakupie nie wyobraża sobie już powrotu do innej marki. Nie da się jednak ukryć, że mówimy o produktach...

więcej »
foto

Urządzamy posesję — na jakie elementy należy...
2022-06-20 17:51:24 Kategoria:

Własny dom z ogrodem to marzenie niejednej osoby. Aby jednak miejsce to było bezpieczne, a jednocześnie funkcjonalne, warto zwracać uwagę nie tylko na wnętrze mieszkania,...

więcej »
foto

Keto czy low carb: którą dietę niskowęglowodanową...
2022-06-20 11:35:38 Kategoria:

Mogłoby się wydawać, że dieta ketogeniczna to po prostu inne nazewnictwo dla diety low carb. Nic bardziej mylnego! Wszystkie diety keto są kwalifikowane jako low carb,...

więcej »
foto

Przygotuj się na zmiany w nadawaniu telewizji! Sprawdź...
2022-06-02 14:14:12 Kategoria:

Już za niespełna miesiąc, a dokładnie 27 czerwca br., nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej z DVB-T na DVB-T2 HEVC. Jeśli nadal chcesz oglądać...

więcej »
foto

Dom Seniora w Hołubli zaprasza
2022-06-01 00:01:00 Kategoria:

Drogi Seniorze, jeśli potrzebujesz wsparcia w życiu codziennym, Twój stan zdrowia wymaga całodobowej opieki, dniem 1 czerwca zapraszamy cię do Domu Seniora...

więcej »
foto

Nagrodzone Magiczne Ogrody zapraszają
2022-05-11 12:41:00 Kategoria:

To urocze miejsce nie mogłoby istnieć bez uśmiechniętych spojrzeń przyjeżdżających tu rodzin. To właśnie ich głosy zdecydowały o zwycięstwie janowieckiego parku w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Radiowa transmisja Mszy św. na zakończenie roku szkolnego
2022-06-23 18:08:41 Kategoria:

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie 24 czerwca gospodarzem uroczystego ogólnopolskiego zakończenia zajęć...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoCzerwiec 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.06

Łuków: Dzień Dziecka nad zalewem

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.06

Dzień Dziecka w MDK w Mińsku Mazowieckim

więcej »
2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.06

50 lat „Chodowiaków”. Rozmowa z Bożeną Wojciuk /audio/

więcej »

ŁOSICE, 04.06

77 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.06

Siedlce: Męski Różaniec 4 czerwca

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.06

50 lat „Chodowiaków”. Rozmowa z Bożeną Wojciuk /audio/

więcej »
5

Nasze klimaty, 05.06 11:00

Dzień Dziecka na Ludowo w Warszawie

więcej »
6 7 8 9

MIASTO SIEDLCE, 09.06 18:00

Kapela Zbucka wystąpi w Cafe Fryderyk

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.06

Spotkanie autorskie Bogdana Góralczyka

więcej »

DROHICZYN, 10.06

Dzień Wspólnoty Wspólnot Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

MIĘDZYRZEC, 10.06

Podlaski Dukt Jana Kołkowicza – Rajd Motocyklowo-Konny

więcej »

ŁUKÓW, 10.06

ŁOK: Dzień Prymasa Wyszyńskiego

więcej »
11

DROHICZYN, 11.06

Dzień Wspólnoty Wspólnot Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

WĘGRÓW, 11.06

Dni Powiatu Węgrowskiego z zespołem BOYS

więcej »

DROHICZYN, 11.06

6. Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

więcej »

KRAJ, 11.06 - 13.06

III Krajowe Dni Pola pod hasłem "Rolnictwo przyszłości"

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.06

Kabaret Czesuaf i Halina Mlynkowa wystąpią w najbliższy weekend podczas Dni Mrozów

więcej »

ŁUKÓW, 11.06 10:00

49. Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim

więcej »
12

WĘGRÓW, 12.06

Marek Piekarczyk w Węgrowie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.06

Kodeński Wieczernik Akademicki

więcej »

MIŃSK MAZ., 12.06

Kabaret Czesuaf i Halina Mlynkowa wystąpią w najbliższy weekend podczas Dni Mrozów

więcej »

RADZYŃ, 12.06

Spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

więcej »

SOKOŁÓW, 12.06

Jubileusz strażaków z Niecieczy

więcej »

ŁUKÓW, 12.06

Gmina Łuków: Rodzinny Festyn z Geologią

więcej »

ŁUKÓW, 12.06

Łuków: zawody wędkarskie o Puchar Niedźwiedzia

więcej »

SOKOŁÓW, 12.06

VociCantati: Musicale – ależ tak

więcej »
13 14

ŁUKÓW, 14.06

ŁOK: nowa wystawa w Galerii PROwizorium

więcej »

ŁUKÓW, 14.06

Łuków: kolejne spotkanie burmistrza z mieszkańcami

więcej »
15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.06 19:00

SIEDLCE DLA JEZUSA A.D. 2022

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.06 - 18.06

Jerycho Młodych w Woli Gułowskiej /ZAPOWIEDŹ/

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.06

Koncert zespołu - Małe Podlasie

więcej »
18

RADZYŃ, 18.06

Zespół PECTUS wystąpi w Radzyniu Podlaskim

więcej »

DROHICZYN, 18.06

Nadbużańska Noc Świętojańska

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.06 10:00

Zbliża się I Lubelski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Białej Podlaskiej

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.06

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.06

Gmina Stanin: oddadzą hołd powstańcom styczniowym

więcej »

GARWOLIN, 19.06

Wielkie świętowanie już za tydzień! Dni Garwolina 2022

więcej »

ŁUKÓW, 19.06

Pchli targ i sentymentalny spacer po Łukowie

więcej »

RYKI, 19.06

III Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych powiatu ryckiego

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.06

Jubileusz parafii Kotuń

więcej »
20 21 22 23

RADZYŃ, 23.06

Kapitan Krzysztof Baranowski w Radzyniu

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.06

Łuków: wianki nad Krzną

więcej »

Na antenie KRP, 24.06 10:00

Radiowa transmisja Mszy św. na zakończenie roku szkolnego

więcej »
25

SIEMIATYCZE, 25.06

Turniej piłki nożnej - Cresa Cup

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 25.06

Zbuczyn powita wakacje z przytupem

więcej »

SIEMIATYCZE, 25.06

Siemiatyckie Kino pod Gwiazdami rusza 25 lipca

więcej »

ŁUKÓW, 25.06

Łuków: lato nad zalewem

więcej »

ŁUKÓW, 25.06 11:00

Łuków: lato nad zalewem

więcej »

POWIAT BIALSKI, 25.06 13:00

To już dziś! Festiwal Kultura bez Granic w Kobylanach

więcej »
26

ŁOSICE, 26.06

Rodzinny festyn „Piknik nad stawem” w Platerowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.06

Zbuczyn powita wakacje z przytupem

więcej »

ŁUKÓW, 26.06

Łukowski Festyn Charytatywny. Zagra MEZO

więcej »

WĘGRÓW, 26.06 10:00

Turniej Smaków na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego

więcej »

Rolnicy, 26.06 10:30

Dzień Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

więcej »
27 28 29 30

Najnowsze Informacje