R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wyróżnieni przez władze powiatu garwolińskiego
2018-01-13 08:30:32 Artykuł czytany 2257 razy


Siedem osób, które poprzez swoją codzienną pracę, działalność i twórczość, przyczyniają się do rozwoju i promocji regionu, uhonorowanych zostało pamiątkowymi podziękowaniami i ustanowionym przez starostę Medalem „Za działalność na rzecz Powiatu Garwolińskiego”.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Te szczególne wyrazy uznania przyznawane są jeden raz w roku, podczas tradycyjnych spotkań noworocznych śmietanki powiatu garwolińskiego i polityków, które są okazją do podsumowania działań w minionym roku i snucia planów na najbliższy czas oraz wymianą doświadczeń i  poglądów. 12 stycznia okolicznościowe dyplomy i po raz pierwszy wręczane Medale „Za działalność na rzecz Powiatu Garwolińskiego” otrzymali z rąk przewodniczącego RP Piotra Osmólskiego i starosty Marka Chciałowskiego:

ks. Jan Krajewski, kustosz Sanktuarium MB Bolesnej w parafii Goźlin, które jest perłą architektury drewnianej w regionie z drugiej połowy XVIII w. Swoją otwartością, sercem i wspaniałymi kazaniami przyciąga rzesze wiernych. Ks. Jan jest organizatorem licznych koncertów w świątyni dla lokalnej społeczności, na jego zaproszenie do sanktuarium w Mariańskim Porzeczu przybywają liczni muzycy i chóry. W ub. roku została wydana obszerna publikacja dot. sanktuarium, bogata w piękne fotografie wnętrza kościoła. Jest wielkim pasjonatem fotografii i społecznikiem, a miejsce w którym posługuje każdego dnia, na nowo odkrywa, czym zaraża nie tylko parafian.

Izabela Rękawek ponad 15 lat temu utworzyła teatr „Rękawiczka”, który dzisiaj jest znany w całym powiecie garwolińskim i jest jego teatralną wizytówką. Będąc reżyserem i kierownikiem artystycznym, prowadziła „Rękawiczkę” w drodze do największych sukcesów. Zespół tworzą głównie młodzi ludzie, uczniowie i studenci, którzy w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury przenoszą się w cudowny świat teatru. Pod jej kierunkiem tworzone są spektakle, które wywołują emocje, kształtują wrażliwość na kulturę słowa, ale także są kontrowersyjne. Wszystkich nagród i wyróżnień, jakie otrzymał teatr nie sposób tu wymienić.

Anna Mądra, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Trojanowa, które powstało w 2015 roku z jej inicjatywy. Ubogaca ono życie mieszkańców gminy, integruje społeczność poprzez wspólne spotkania, działania czy wyjazdy. To oni pielęgnują lokalną kulturę, tradycję, zwyczaje, tutejszy folklor. Wspaniałe przyśpiewki autorstwa, także samej pani Anny, doskonale wpisują się w klimat panujący w gminie Trojanów.

Zbigniew Gnat - Wieteska, dr hab., wielki pasjonat i orędownik lokalnej historii, autor ponad 200 publikacji, książek, artykułów naukowych i publicystycznych. Kilkadziesiąt z nich dotyczy historii powiatu garwolińskiego, a dzięki staraniom profesora, rodzima kultura, tradycje i historia żyją i są przekazywane kolejnym pokoleniom.

Wiesław Sowa, przedsiębiorca, którego biznesowe motto brzmi „małymi krokami do celu”. Założył firmę „Czan” w 1995 roku, i od tego czasu przez ponad 20 lat małymi krokami niesamowicie ją rozwija, zatrudniając coraz więcej pracowników. Od dystrybucji materiałów budowlanych do niezależnego dewelopera. To przykład człowieka, który zbudował firmę zaczynając od pomysłu, przez determinację i pracę, aż do osiągnięcia sukcesu. Wyróżnienie odebrała córka.

Leszek Marek Krześniak, prezes Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej. Październikowe obchody kościuszkowskie na stałe wpisują się w kalendarz wydarzeń powiatu garwolińskiego. Trwające kilka dni spotkania, sesje, koncerty, koncentrują życie mieszkańców wokół wydarzeń z XVIII w. Dr Leszek marek Krześniak, to wielki orędownik tych wydarzeń, kontynuator tradycji kościuszkowskiej i pasjonat historii. Zawsze pełen energii i pasji, zaraża nią nie tylko uczniów biorących udział w sympozjach, ale wszystkich mieszkańców powiatu.

Józef Zając, skarbnik powiatu, który przez ponad 20 lat trzymał pieczę nad finansami powiatu garwolińskiego, który przez te lata operował kwotą ok. 2 mld zł. Skrupulatny, rzetelny i dokładny- to główne cechy zawodowe Józefa Zająca, otwarty na drugiego człowieka, uśmiechnięty i pogodny, dobry duch urzędu, z którym współpraca zawsze układała się pomyślnie, mimo że zarządzał najtrudniejszym zadaniem, finansami powiatu. Jego wiedza i doświadczenie mieści go w gronie najdłużej urzędujących skarbników w Polsce. Wyróżnienie odebrała w imieniu skarbnika Małgorzata Antolak, dyrektor Wydziału Organizacyjno- Administracyjnego Starostwa.

Medal z wizerunkiem orła z literką „S” z czasów Zygmunta I Starego ma przypominać o tym, że powiat garwoliński powstał za czasów panowania tegoż króla w 1539 roku i ma nawiązywać do tej tradycji.

WJ/Garwolin
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • AB
  2018-01-13 13:47:54

  arrow

  Bez wątpienia, bardzo dobry wybór Panie Starosto.

 • Karol
  2018-01-13 09:36:21

  arrow

  Gratulacje dla wyróżnionych

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.01

Maciejowice: bieg „Policz się z cukrzycą”

więcej »
14 15 16 17 18 19 20

GARWOLIN, 20.01

Strażacy rywalizować będą pod siatką

więcej »
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje