R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wicestarosta Iwona Kurowska odwołana
2020-05-22 17:49:13 Artykuł czytany 6654 razy


Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Garwolińskiego odwołana została ze stanowiska wicestarosta Iwona Kurowska. Starosta Mirosław Walicki nie widzi dalszej współpracy ze swoją zastępczynią.


Starosta poinformował radnych w krótkim wystąpieniu, że utracił zaufanie do Iwony Kurowskiej i wnioskował o jej odwołanie ze stanowiska wicestarosty i członka zarządu powiatu, ponieważ nie widzi możliwości dalszej z nią współpracy.

Teraz trwać będą procedury przepisane prawem. Sytuację będziemy śledzić na bieżąco.

WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • animator oswiaty
    2020-06-07 22:15:30

    arrow

    Zobaczymy czy kaziuki nie maczały w tym paluszków?

  • Super
    2020-06-06 18:29:51

    arrow

    Sprytnie. Inny by się wku... za odwołanie przez i ronił łzy po stracie intratnej posadki, a tu proszę szybka decyzja i zamiast na bezrobocie, na chorobowe.

  • personalny
    2020-06-06 16:47:23

    arrow

    Dajcie jej jakąś fuchę kierowniczą, żeby mogła porządzić to zaraz ozdrowieje.

  • Wicia
    2020-06-06 13:26:24

    arrow

    Ja zawsze byłam zdania, że pani ta nosi głowę nie tylko od parady. Ciekawe, czy jeszcze jest pełnomocnikiem wyborczym A. Dudy na powiat garwoliński, bo wrzuca na fb tylko archiwalne zdjęcia z prezydentem.

  • Wicek
    2020-06-06 12:10:23

    arrow

    Pani Iwona pono przebywa na kilkumiesięcznym zwolnieniu lekarskim. Wzięła je tego samego dnia kiedy ją oficjalnie odwołano a jeszcze nie dostała do ręki "papieru".

  • i co dalej 3 ... ?
    2020-05-28 19:05:58

    arrow

    Nikt przed przewodniczącym nie będzie pękał, niech szaleje - podobno w tym wieku chłopy tak mają. Szalała ona i jaki skutek osiągnęła, ludzie się poznali. Każdy chce normalnie żyć i pracować a nie funkcjonować pod widzimisie posła i byłej wice.
    Jeszcze raz szacunek za dobrą decyzję dla Starosty i Radnych. Tak trzymać.

  • co dalej3
    2020-05-28 18:45:51

    arrow

    Przewodniczący klubu to się teraz dopiero uaktywni. Tak samo jak się uaktywnił jak odwołano mu żonę z funkcji dyrektora wydziału edukacji Starostwa 9 czy 10 lat temu. Zobaczycie.

  • UWAGA
    2020-05-28 14:31:09

    arrow

    Na refleksje panie pośle trochę za późno. Nie trzeba się obrażać na wszystkich, tylko na spokojnie wyciągnąć wnioski z tego, co się wydarzyło, a nie brnąć w to dalej.

  • real
    2020-05-26 16:58:03

    arrow

    A w Starostwie spokój i normalna praca i poseł zmienił miejsce pełnienia dyżuru na Biuro Poselskie. Po prostu normalność.

  • koło sie kręci
    2020-05-25 19:45:20

    arrow

    Dziesięć lat temu pani Iwona Kurowska odwołana została ze stanowiska dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie przez ówczesnego starostę. Teraz też odwołana.

  • rydz
    2020-05-25 18:40:16

    arrow

    W grajdole mówiom, że chciała złożyć dymisje ale staarosta uprzedził.

  • doda
    2020-05-25 17:55:25

    arrow

    była dwu-władza starosta i vce starosta wraz z wozniakiem to musiało sie skonczyc. Wygrała normalnosc starosta zarzadza powiatem a vce na szczaw

  • Jaśkowo
    2020-05-25 15:00:33

    arrow

    Tak z ręka na sercu, szkoda mi tej kobiety. Ambicje nie zawsze idą w parze z charakterem, a teraz takie ciężkie czasy. Pomódlmy się za nią, może jeszcze los się uśmiechnie do tej pani. I niech zmieni doradców/współpracowników/, bo z niektórymi to tylko na zdjęciu.

  • co dalej2
    2020-05-25 14:13:36

    arrow

    Zgadza się, jakby przewodniczący klubu radnych PiS miał troche honoru to by zrezygnował z funkcji. Przecież nie mając zaufania radnych nie może być szefem klubu radnych.

  • powiedzenia
    2020-05-25 11:59:10

    arrow

    Jak Ty komu tak on Tobie.
    Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
    Oliwa sprawiedliwa zawsze na wierz wypływa.
    NOSIŁ WILK RAZY KILKA PONIEŚLI I WILKA :-)

  • co dalej
    2020-05-25 07:58:29

    arrow

    Całkowite zaufanie utracił także przewodniczący klubu radnych PIS, bo jak należy tłumaczyć fakt,że radni PIS nie poparli go nawet przy głosowaniu wniosku formalnego o 10 minut przerwy. Czy honorowo zrezygnuje ?

  • Fryk
    2020-05-24 22:09:40

    arrow

    Starosto czapki z głów ..... mam nadzieje kiedyś osobiście pogratulować. Brawo radni

  • Dumna
    2020-05-24 21:30:53

    arrow

    Myślę, że to dobra decyzja...
    Coś musiało w tym być skoro 20 radnych było za a jedynie 1 na nie. Nic bez przyczyny się nie dzieje.

  • strazak
    2020-05-24 19:20:55

    arrow

    Teraz to i prezes ptach wypisze panią Iwonkę ze straży tylko będzie musiała mundur oddać.

  • smutek2
    2020-05-24 14:40:58

    arrow

    A chociażby tym, że np. popierając panią ówczesną wicestarostę przyczyniał się do istniejącego wtedy w Starostwie i powiecie stanu rzeczy, co skutkowało obecnymi decyzjami i głosowaniem. O innych nie wspomne.

  • Smutek 😔
    2020-05-24 11:01:05

    arrow

    W jaki sposób poseł się przyczynił do tego stanu.
    Pozdrawiam

  • Szwejk
    2020-05-23 17:14:09

    arrow

    Czyli pozostała kariera w wojsku. Nie partia, lecz chęć szczera zrobi z Pani oficera!

  • zwolniony
    2020-05-23 16:33:16

    arrow

    i tak to bywa..., zawsze trzeba być człowiekiem. Nie ukrywam satysfakcji... :)

  • xxxx
    2020-05-23 09:31:26

    arrow

    No to teraz Pani Iwona poczuła to ,co przeżywali ludzie zwalniani przez dobrą zmianę. Byli zwalniani bez podania przyczyny, bez UZASADNIENIA.....








  • Początek końca
    2020-05-22 22:10:25

    arrow

    Niech podziękuje posłowi Grzegorzowi.
    Kolejnym krokiem powinna być rekonstrukcja a może budowa od podstaw PiS w powiecie, bo do tej pory to na papierze był.

  • Bedok
    2020-05-22 21:31:27

    arrow

    Brawo dla starosty i radnych...

  • z bliska
    2020-05-22 21:21:22

    arrow

    Teraz czas na protegowany H w tym prezesa Pekaesu.

  • Kibic
    2020-05-22 20:39:54

    arrow

    Mnie się wydaje, że to było głosowanie przeciwko posłowi, a pani wicestarosta padła ofiarą. Teraz poseł powinien zrzec się mandatu i w jego miejsce automatyczne weszłaby pani Kurowska.

  • b.radny
    2020-05-22 19:54:09

    arrow

    Tego jeszcze w historii Powiatu Garwolińskiego nie było żeby odwołać Wicestarostę w trakcie kadencji. Pani Iwono, jest Pani pierwsza.

  • Bravo
    2020-05-22 19:52:09

    arrow

    Panie Starosto Brawo !!!

  • Henio
    2020-05-22 19:50:35

    arrow

    PANIE STAROSTO ALE TY MI TERAZ ZAIMPONOWAŁEŚ!!!

  • Jan
    2020-05-22 19:25:37

    arrow

    Super wiadomość

  • => tomi
    2020-05-22 18:59:30

    arrow

    Mniemam, że po części przyczynił się do tego też poseł. Ludzi widza co się dzieje i dalej nie mogli tego tolerować, takiej "dwuwładzy". Stracił na tym wszystkim też poseł i wizerunek PiS w powiecie. Brawo dla Pana Starosty za podjęcie radykalnych kroków.

  • tomi
    2020-05-22 18:46:30

    arrow

    co musiało się stać że 20 radnych także z PISu a mają większość zagłosowało za odwołaniem czyżby wszyscy mieli dosyć ? czy jest przyczyna której jeszcze nie znamy ?

  • pis
    2020-05-22 18:37:59

    arrow

    Wozniak sie Kurowskej przysłuzył, brawo panie starosto

  • Uff,
    2020-05-22 18:31:00

    arrow

    To i teraz poseł Woźniak przestanie nawiedzać Starostwo i przeszkadzać w pracy. Teraz kolej na "fachowców" zatrudnionych przez wice.

  • ____
    2020-05-22 18:24:41

    arrow

    To musiało wreszcie pęknąć. Tak dalej być nie mogło. Bardzo dobre posunięcie Panie Starosto dla dobra powiatu. Zresztą wynik głosowania mówi za siebie. Wreszcie wróci do powiatu i Starostwa normalność.

  • Garwolak
    2020-05-22 18:16:26

    arrow

    Braaaaawo, braaaawo....

  • ...
    2020-05-22 18:07:20

    arrow

    Nareszcie

  • Widz
    2020-05-22 18:03:21

    arrow

    Matko. Nareszcie!!!Brawo Starosta. Brawo radni!!!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »
foto

Co odróżnia poduszkę ortopedyczną Sleepmed by Hilding...
2020-09-22 11:25:19 Kategoria:

Dowiedz się, jakie zalety ma poduszka ortopedyczna i dlaczego warto w nią zainwestować.

więcej »
foto

Farmaceuta to nie tylko sprzedawca leków
2020-09-14 14:12:39 Kategoria:

Najbardziej w ostatnim czasie popularne sklepy? Chyba można zaryzykować twierdzenie, że apteki. I o ile oczywiście nie powinno się spłaszczać pojęcia samej apteki do...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z nową płytą Kasi Cerekwickiej w Radiu Podlasie
2020-09-22 10:38:38 Kategoria:

Po pięciu latach przerwy Kasia Cerekwicka wydała najbardziej osobisty album w swojej karierze zatytułowany „Pod skórą".

więcej »


Garwolin

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.09

Miętne: wystawa militariów WOJNA OBRONNA 1939

więcej »
2 3 4

GARWOLIN, 04.09

Powiat garwoliński: Narodowe Czytanie z „Balladyną” w roli głównej

więcej »

GARWOLIN, 04.09

Czytanie „Balladyny” na żelechowskim rynku

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.09

81. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.09

81. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »
9 10 11 12 13
14

GARWOLIN, 14.09

Miętne: spotkanie historyczne w „Dworku”

więcej »
15 16 17 18 19 20

GARWOLIN, 20.09

Dożynki powiatowo-gminne w Górkach

więcej »
21 22 23 24 25 26 27

GARWOLIN, 27.09

Święto hodowców koni w Górkach

więcej »

GARWOLIN, 27.09

Garwolin: powiatowo-miejskie obchody rocznicy powstania PPP

więcej »
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje