R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Łaskarzewie stawiają na inwestycje drogowe
2018-04-25 09:36:36 Artykuł czytany 887 razy


Ten rok w grodzie nad Promnikiem będzie pod hasłem inwestowania w infrastrukturę drogową. Na modernizację kilku ulic zaciągnity zostanie kredyt, na co zdecydowaną większością głosów wyraziła zgodę rada miasta. Nie oznacza to, że miasto nie sięga po środki zewnętrzne, które niezbędne są do realizacji zaplanowanych zadań inwestycyjnych.


Każdego roku samorząd Łaskarzewa realizuje wiele inwestycji, które poprawiają codzienne życie mieszkańców. - To, że miasto naprawdę się rozwija, a myślę, że jest to najbardziej wymierny dowód na to, że te osiem lat nie były przespane, nie były zmarnowane. I jak najbardziej staramy się, jeszcze do końca tego roku zrobić tyle, ile się da- powiedziała burmistrz miasta. - I z tego mogę być jak najbardziej rozliczana, ponieważ jak zawsze powtarzam, razem z tą częścią rady, która chce współpracować i wykazuje się rozsądkiem, robimy wszystko, aby dla mieszkańców było jak najwięcej inwestycji i by to życie było coraz lepsze - dodała.

Na ostatniej sesji RM podjęta została uchwała o przeznaczeniu środków na ulicę Cichą, Jasną, Kopernika, Projektowaną, Kolejową, Polną, dofinansowanie do inwestycji prowadzonej przez powiat garwoliński- ul. Wolskiej. Na ten cel, aby mieć po części na wkład własny rada podjęła uchwałę o zaciągnięciu kredytu w wysokości 2 mln 850 tys zł. - Oczywiście, nie obeszło się bez kwiecistych komentarzy niektórych państwa radnych. Jeden pan radny nawet stwierdził, że te drogi, to jest kiełbasa przedwyborcza i po to potrzebne mi są te pieniądze, żeby zabłysnąć przed wyborami...- zaznaczyła burmistrz. Niewiele jest samorządów, które realizują inwestycje bez zaciagnięcia kredytu, dzięki temu miasta i gminy mogą się rozwijać.

- Kredyty w tym mieście były, są i pewnie będą, niezależnie od tego, czy zaciągnie je ta rada, zaciągała je poprzednia czy będzie zaciągać następna. Te kredyty cały czas są spłacane, miasto ma płynność. Kiedy ja przyjmowałam budżet tego miasta, zadłużenie oscylowało w granicach 35%, a dzisiaj jest o 10 pkt. mniej, czyli jest dwadzieścia kilka procent, to jednak o czymś świadczy...- podkreśla burmistrz Łaskarzewa.

O inwestycjach nie tylko drogowych, kredycie, wnioskach i kondycji finansowej miasta, z burmistrz Lidią Sopel- Sereja rozmawia Waldemar Jaroń.

WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • MIki
  2018-04-26 17:13:53

  arrow

  Ciekawe jak plan inwestycyjny ujął harcerzyk w swojej gazetce. Czy znowu jakąś sensacyjką nas zaskoczy?

 • Michael
  2018-04-26 13:56:58

  arrow

  Wstyd, że dopiero teraz będzie robiona ul. Kolejowa, droga do szkoły, która jest w opłakanym stanie......... I 7 lat temu, była w podobnym stanie. Ale widać, że np. ul. Kwiatowa, znajdująca się na obrzeżach tzw. działek była ważniejsza niż DROGA DO SZKOŁY. A dlaczego? Bo tam mieszka radna, która nie pasuje tej pani ze zdjęcia. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę!

 • Valdi
  2018-04-26 07:37:27

  arrow

  Popieram Viper i jestem pełen uznania dla burmistrz oraz racjonalnie myślącej części RM.

 • Viper
  2018-04-25 22:05:53

  arrow

  Do Ann: Rozejrzyj się po mieście a zobaczysz...W poprzednich latach zrobiono ul. Sportową, Lipową,Chopina, Pamięci Wanat, 550- lecia. część ul. Kopernika, Jagiełły, Rondo Popiełuszki, Solidarności, Klonową. Położono asfalt na ul. Kwiatowej, częściowo na Malinowej i Biskupa Łaskarza. Dokończono chodnik na ul. Polnej, którego 100 mb jako kiełbasę wyborczą położył jeden z burmistrzów Waldemarów.Ponadto popatrz na placówki oświatowe i ośrodek zdrowia, Orlik i place zabaw. Czy to jest mało? Czy uważasz, że poprzednicy robili więcej?Czy może obecna burmistrz zabierze to ze sobą i wywiezie z tego miasta? Krytykować można, ale obiektywnie. Wszystkiego na raz nie da się zrobić, a to czy coś jest pilniejsze od drugiego zawsze będzie budziło kontrowersje i dyskusje. Proszę zapytać poprzednich włodarzy dlaczego nie sięgali po środki zewnętrzne na rozbudowę kanalizacji... dlaczego dopuszczono do powstania lewych przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych?
  Nie jestem zwolennikiem wszystkich pomysłów obecnej burmistrz, ale widzę, że moje miasto mimio wszystko rozwija się.

 • serbiak
  2018-04-25 12:36:22

  arrow

  Dziękujemy Pani Burmistrz za kolejne, jakże ważne inwestycje drogowe w naszym mieście.  Ile jeszcze trzeba nadrabiać zapóźnień po poprzednich włodarzach Łaskarzewa?

 • ann
  2018-04-25 10:03:19

  arrow

  teraz się za drogi wzieła, co robiła przez 8 lat????

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Warszawa: Mieszkania na sprzedaż
2018-08-10 16:16:46 Kategoria:

Warszawa Bielany, Warszawa Śródmieście, Warszawa Białołęka - 3 mieszkania do sprzedania w konkurencyjnych cenach. Szczegółowe informacje poniżej i na stronie:...

więcej »

Garwolin

w lewoSierpień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

GARWOLIN, 04.08

Na potańcówkę tylko do Miętnego

więcej »
5
6 7 8 9 10

GARWOLIN, 10.08

Garwolin: rytm i przestrzeń w Galerii „Kotłownia”

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.08

Wola Rębkowska: festyn rodzinny z placem zabaw w tle

więcej »
13 14 15

GARWOLIN, 15.08

Garwolin: ważne, sierpniowe wydarzenia

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.08

Łaskarzew: 600- lat miasta

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26

RYKI, 26.08 13:00

Dziękczynienie za plony w gminie Kłoczew

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje