R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szkoły z talentem w herbie
2016-01-14 06:32:36 Artykuł czytany 3266 razy


Technikum w żelechowskim ZSP im. Ignacego W. Zakrzewskiego i garwolińskie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K Norwida w złotej setce najlepszych szkół w Polsce


Po raz osiemnasty „Perspektywy” opublikowały wyniki prestiżowego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016. Ranking prezentuje 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce.

Wśród liceów, 91 miejsce zajęło Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Garwolinie i jest to „skok” o 19 miejsc do góry w porównaniu z 2015 rokiem. Poza pięćsetką w rankingu są pozostałe licea z powiatu garwolińskiego.

Ogromnym sukcesem jest 75 miejsce w Polsce technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. W 2015 żelechowska szkoła sklasyfikowana została na 272 pozycji.

W rankingu wojewódzkim „Katolik” jest na 28 miejscu, a „ogólniak” na Długiej na 106 miejscu. Pozycję 147 w rankingu wojewódzkim w tej grupie (w ogólnopolskim poza 500)  zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Lelewela w Żelechowie. Natomiast żelechowskie technikum geodezyjne w województwie jest na 9 miejscu,  36 zaś technikum ekonomiczne w ZSP Nr 1 w Garwolinie ( w rankingu ogólnopolskim również poza 500).

Pozostałe szkoły ponadgimnazjalne z powiatu garwolińskiego zajęły dalekie pozycje poza klasyfikacją krajową, a nawet wojewódzką.

 Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu- artykułują organizatorzy.

Kryteria Rankingu Liceów 2016: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45

Kryteria Rankingu Techników 2016: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.


WJ/Garwolin  [MSz]


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • przyszła dietetyczka
    2016-01-21 17:18:30

    arrow

    Internauta zwrócił uwagę na brak w wykazie ZSP Nr 2 w Garwolinie. Nie ma się czego dziwić, bo jak będa uczyć tacy fachowcy jak ..., to i na kartoflany medal szkoła nie zasłuży. Smutne to, bo za pana Dyrektora Edwarda takie rzeczy nie miałyby miejsca.

  • =>ponownie do xxx
    2016-01-17 15:51:59

    arrow

    Teraz to musztarda po obiedzie.

  • ponownie do xxx
    2016-01-17 08:20:18

    arrow

    A na innych portalach nadal cisza. Widać to nie jest dla nich ważna informacja. Ważny jest Zenek Martyniuk, fotoradar w Puznówce, powiatowa liga tenisa stołowego, mundurowi w Lelewelu, tylko nie olbrzymi sukces tych dwóch szkół powiatowych. Wśród ponad 2 tysięcy szkół licealnych i blisko 2 tysięcy techników - miejsce w najlepszej setce liceów i najlepszej setce techników !

  • czytelnik
    2016-01-16 07:17:44

    arrow

    Gratulacje dla KLO Garwolin! To bardzo dobra szkoła.

  • Absolwent
    2016-01-15 19:59:23

    arrow

    Znowu o Was głośno w mediach. Oby jak najdłużej bo zasługujecie na wysokie noty.

  • Rodzic
    2016-01-15 19:56:13

    arrow

    Gratuluję Zespołowi Szkół z Żelechowa. Syn jest absolwentem a córka uczniem. Szkoła na medal: dyrektorzy, wychowawcy, nauczyciele trzymaja rękę na pulsie. Tak trzymać

  • do xxx
    2016-01-15 19:33:55

    arrow

    Rzeczywiście na innych portalach cisza o rankingu. Ciekawe dlaczego ?

  • ja
    2016-01-15 19:31:09

    arrow

    ZSP Żelechów to moja szkoła. Cieszę się i gratuluję!!!

  • xxxx
    2016-01-15 13:45:02

    arrow

    Grajdol to pisowska tuba.

  • xxx
    2016-01-15 12:22:23

    arrow

    Szukam info na grajdole nt sukcesu, a tu nic.....

  • nauczyciel
    2016-01-15 11:43:39

    arrow

    ZSP Żelechów znowu najlepszy. Jak oni to robią?

  • Marek z Białej Podlaskiej
    2016-01-14 23:52:51

    arrow

    Gratulacje. Jestem absolwentam TG 90 . POzdrawiam serdecznie !!

  • Justyna
    2016-01-14 21:23:18

    arrow

    Dlaczego mnie to nie dziwi? Oszczędzę sobie słów krytyki. Szczere gratulacje dla najlepszych!

  • KLO
    2016-01-14 21:20:44

    arrow

    Brawo my! Ciężka praca się opłaca. Pozdro dla rocznika 96! I proszę chwaląc Żelechów nie zapominać, że oni jeszcze nie pisali matury z tzw. nowej podstawy programowej. Aczkolwiek szczere gratulacje, bo tam zawsze był wysoki poziom

  • Panie dyrektorze Pikus wracaj
    2016-01-14 17:18:20

    arrow

    Nie mogę znaleźć miejsca jakie zajmuje w tym rankingu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Garwolinie. Powiat tyle inwestuje w szkołę a efektów nie widać. Tak to jest jak się daje wolną rękę dyrektorce a ona zatrudnia takie kadry, że lepiej nie mówić. Za dyrektora Pikusa była to szkoła na poziomie a teraz.

  • czytelnik
    2016-01-14 16:46:14

    arrow

    Gratuluję! To kolejny sukces Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Igancego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

  • ad. Absolwent '86
    2016-01-14 09:24:34

    arrow

    Oczywiście jestem absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. I z tego jestem dumny.

  • Absolwent '86
    2016-01-14 09:06:21

    arrow

    Jestem dumny że jestem absolwentem tej szkoły.

  • Maria
    2016-01-14 08:18:30

    arrow

    Gratulacje panie dyrektorze Szymczak. Ciężka praca przynosi owoce.

  • z Żelechowa
    2016-01-14 07:56:03

    arrow

    Wielkie gratulacje dla ZSP Żelechów!

Odśwież obrazek.