R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szkoły z talentem w herbie
2016-01-14 06:32:36 Artykuł czytany 3268 razy


Technikum w żelechowskim ZSP im. Ignacego W. Zakrzewskiego i garwolińskie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K Norwida w złotej setce najlepszych szkół w Polsce


Po raz osiemnasty „Perspektywy” opublikowały wyniki prestiżowego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016. Ranking prezentuje 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce.

Wśród liceów, 91 miejsce zajęło Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Garwolinie i jest to „skok” o 19 miejsc do góry w porównaniu z 2015 rokiem. Poza pięćsetką w rankingu są pozostałe licea z powiatu garwolińskiego.

Ogromnym sukcesem jest 75 miejsce w Polsce technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. W 2015 żelechowska szkoła sklasyfikowana została na 272 pozycji.

W rankingu wojewódzkim „Katolik” jest na 28 miejscu, a „ogólniak” na Długiej na 106 miejscu. Pozycję 147 w rankingu wojewódzkim w tej grupie (w ogólnopolskim poza 500)  zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Lelewela w Żelechowie. Natomiast żelechowskie technikum geodezyjne w województwie jest na 9 miejscu,  36 zaś technikum ekonomiczne w ZSP Nr 1 w Garwolinie ( w rankingu ogólnopolskim również poza 500).

Pozostałe szkoły ponadgimnazjalne z powiatu garwolińskiego zajęły dalekie pozycje poza klasyfikacją krajową, a nawet wojewódzką.

 Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu- artykułują organizatorzy.

Kryteria Rankingu Liceów 2016: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45

Kryteria Rankingu Techników 2016: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.


WJ/Garwolin  [MSz]


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • przyszła dietetyczka
    2016-01-21 17:18:30

    arrow

    Internauta zwrócił uwagę na brak w wykazie ZSP Nr 2 w Garwolinie. Nie ma się czego dziwić, bo jak będa uczyć tacy fachowcy jak ..., to i na kartoflany medal szkoła nie zasłuży. Smutne to, bo za pana Dyrektora Edwarda takie rzeczy nie miałyby miejsca.

  • =>ponownie do xxx
    2016-01-17 15:51:59

    arrow

    Teraz to musztarda po obiedzie.

  • ponownie do xxx
    2016-01-17 08:20:18

    arrow

    A na innych portalach nadal cisza. Widać to nie jest dla nich ważna informacja. Ważny jest Zenek Martyniuk, fotoradar w Puznówce, powiatowa liga tenisa stołowego, mundurowi w Lelewelu, tylko nie olbrzymi sukces tych dwóch szkół powiatowych. Wśród ponad 2 tysięcy szkół licealnych i blisko 2 tysięcy techników - miejsce w najlepszej setce liceów i najlepszej setce techników !

  • czytelnik
    2016-01-16 07:17:44

    arrow

    Gratulacje dla KLO Garwolin! To bardzo dobra szkoła.

  • Absolwent
    2016-01-15 19:59:23

    arrow

    Znowu o Was głośno w mediach. Oby jak najdłużej bo zasługujecie na wysokie noty.

  • Rodzic
    2016-01-15 19:56:13

    arrow

    Gratuluję Zespołowi Szkół z Żelechowa. Syn jest absolwentem a córka uczniem. Szkoła na medal: dyrektorzy, wychowawcy, nauczyciele trzymaja rękę na pulsie. Tak trzymać

  • do xxx
    2016-01-15 19:33:55

    arrow

    Rzeczywiście na innych portalach cisza o rankingu. Ciekawe dlaczego ?

  • ja
    2016-01-15 19:31:09

    arrow

    ZSP Żelechów to moja szkoła. Cieszę się i gratuluję!!!

  • xxxx
    2016-01-15 13:45:02

    arrow

    Grajdol to pisowska tuba.

  • xxx
    2016-01-15 12:22:23

    arrow

    Szukam info na grajdole nt sukcesu, a tu nic.....

  • nauczyciel
    2016-01-15 11:43:39

    arrow

    ZSP Żelechów znowu najlepszy. Jak oni to robią?

  • Marek z Białej Podlaskiej
    2016-01-14 23:52:51

    arrow

    Gratulacje. Jestem absolwentam TG 90 . POzdrawiam serdecznie !!

  • Justyna
    2016-01-14 21:23:18

    arrow

    Dlaczego mnie to nie dziwi? Oszczędzę sobie słów krytyki. Szczere gratulacje dla najlepszych!

  • KLO
    2016-01-14 21:20:44

    arrow

    Brawo my! Ciężka praca się opłaca. Pozdro dla rocznika 96! I proszę chwaląc Żelechów nie zapominać, że oni jeszcze nie pisali matury z tzw. nowej podstawy programowej. Aczkolwiek szczere gratulacje, bo tam zawsze był wysoki poziom

  • Panie dyrektorze Pikus wracaj
    2016-01-14 17:18:20

    arrow

    Nie mogę znaleźć miejsca jakie zajmuje w tym rankingu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Garwolinie. Powiat tyle inwestuje w szkołę a efektów nie widać. Tak to jest jak się daje wolną rękę dyrektorce a ona zatrudnia takie kadry, że lepiej nie mówić. Za dyrektora Pikusa była to szkoła na poziomie a teraz.

  • czytelnik
    2016-01-14 16:46:14

    arrow

    Gratuluję! To kolejny sukces Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Igancego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

  • ad. Absolwent '86
    2016-01-14 09:24:34

    arrow

    Oczywiście jestem absolwentem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie. I z tego jestem dumny.

  • Absolwent '86
    2016-01-14 09:06:21

    arrow

    Jestem dumny że jestem absolwentem tej szkoły.

  • Maria
    2016-01-14 08:18:30

    arrow

    Gratulacje panie dyrektorze Szymczak. Ciężka praca przynosi owoce.

  • z Żelechowa
    2016-01-14 07:56:03

    arrow

    Wielkie gratulacje dla ZSP Żelechów!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »
foto

Zmiany w rozliczeniach podatkowych za 2020 rok
2021-01-15 08:20:06 Kategoria:

Na początku każdego roku przystępujemy do rozliczenia podatkowego za ostatnie 12 miesięcy. I choć w ostatnim czasie całość odbywa się w sposób dalece prostszy jak...

więcej »
foto

Co warto kupić na prezent na walentynki dla swojej...
2021-01-15 08:14:32 Kategoria:

Cóż może być piękniejszego, niż miłość? To ona nas uskrzydla, dodaje sił i pozwala na optymistyczne spojrzenie na świat. Swojej drugiej połówce warto mówić...

więcej »
foto

Domek w Chorwacji, apartament tuż przy plaży we...
2021-01-15 08:08:58 Kategoria:

Z racji problematycznej sytuacji epidemicznej, wielu polskich turystów musiało zrezygnować z wyjazdów zagranicznych w 2020 roku. Polskie biura podróży masowo odwoływały...

więcej »
foto

Sprawdź, jakie sklepy otwarte są w Galerii Siedlce
2021-01-07 16:29:43 Kategoria:

W związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu galerii handlowych w Galerii Siedlce otwarte są tylko niektóre punkty usługowe oraz sklepy.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowenna do Błogosławionych Męczenników Podlaskich na...
2021-01-13 14:10:53 Kategoria:

Od 14 do 23 stycznia w godz. 19:30-21:00 na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie transmitowana Nowenna do Męczenników Podlaskich.

więcej »


Garwolin

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje