R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

SZKOŁY Z TALENTEM W HERBIE
2018-01-10 08:01:30 Artykuł czytany 3130 razy


Technikum w żelechowskim ZSP im. Ignacego W. Zakrzewskiego i garwolińskie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K Norwida wśród „ZŁOTYCH SZKÓŁ 2018” roku w Polsce. Liceum im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie zdobyło „srebrną tarczę” , a technikum w ZSP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte może poszczycić się „brązowym” znakiem jakości.


Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Po raz dwudziesty „Perspektywy” opublikowały wyniki prestiżowego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2018. Prezentuje on 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce.

Wśród liceów, 68 miejsce w Polsce zajęło Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Garwolinie. Jest to „skok” o 68 miejsc do góry w porównaniu z 2017 rokiem i „złota tarcza”. W tamtym roku Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie plasowało się na 446 miejscu, a w tym wskoczyło  na 298 miejsce i zdobyło „srebrną tarczę” szkoły z talentem.

W 2017 roku żelechowskie technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. Wyssogoty Zakrzewskiego zajmowało 152 lokatę w kraju, w tym zaś...36 miejsce wśród najlepszych techników. To iście mistrzowski skok i „złota tarcza”.

„Brązowym” talentem obdarowano technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. W rankingu jest to 275 miejsce i spadek o 60 pozycji w porównaniu z 2017 rokiem.

W rankingu maturalnym KLO ze 128 miejsca w 2017 roku przeskoczyło na 57 w 2018, a Technikum w ZSP Żelechów zajęło 96 miejsce (w poprzednich poza stawką najlepszych w kraju w tym zestawieniu).

Wśród 150 najlepszych liceów w województwie mazowieckim, garwolińskie KLO jest na 26 pozycji, LO im. Marszałka Piłsudskiego na 72, a LO Sobolew na 140. 
Technikum w ZSP Żelechów jest na 5 miejscu najlepszych na Mazowszu, na 31  natomiast technikum w ZSP Nr 1 Garwolin.

W rankingu olimpijskim, żelechowskie technikum jako jedyne w powiecie uplasowało się na 198 miejscu w kraju.

Pozostałe szkoły ponadgimnazjalne z powiatu garwolińskiego zajęły dalekie pozycje poza klasyfikacją krajową, a nawet wojewódzką.

Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu- artykułują organizatorzy.

Kryteria Rankingu Liceów 2017: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%.

Kryteria Rankingu Techników 2017: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 20%, matura - przedmioty dodatkowe 30%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Żelechowiak
    2018-01-15 13:05:46

    arrow

    Brawo Żelechów!!!

  • YYY
    2018-01-13 12:05:11

    arrow

    Tutaj dane EWD. http://podlasie24.pl/garwolin/region/zsp-zelechow-i-klo-garwolin-ponownie-najskuteczniejsze-w-nauczaniu-22d4b.html

  • YYY
    2018-01-13 11:29:38

    arrow

    Warto porównać wyniki szkół w tym rankingu z edukacyjną wartością dodaną. Ciekawe czy i tam te same szkoły są najlepsze?

  • XXX
    2018-01-11 22:47:12

    arrow

    Gratulacje dla szkół!

  • XXX
    2018-01-11 17:10:05

    arrow

    To dobrze że mamy takie świetne szkoły w powiecie. Młodzież może wybierać i dobrze przygotować się do studiów. Te szkoły to chluba powiatu. Oby tak dalej.Gratuluję.

  • Kubuś Pisiatek
    2018-01-11 13:01:10

    arrow

    Zawodówka Nr 2 w Garwolinie i Zawodówka w Miętnem nie były klasyfikowane czy może są w innych rankingach.

  • Do statystyka
    2018-01-11 12:27:55

    arrow

    A od czego ma zależeć ocena pracy szkół?
    Chyba lepiej, że dokonuje się tego według jasnych kryteriów takich jak wyniki matur czy sukcesy w olimpiadach.

  • statystyka
    2018-01-11 10:22:59

    arrow

    To tylko ranking, statystyka. Wszystko zależy od wybranych kryteriów.

  • do uważnego analityka
    2018-01-11 08:35:31

    arrow

    Tutaj pseudonauczycielu i pseudowychowawco: http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/region/siedleckie-szkoly-w-rankingu-perspektyw-23fb1.html

  • Tak trzymać
    2018-01-11 08:29:22

    arrow

    Mój ogólniak na Długiej jak zwykle w czołówce. Jako absolwent'70 jestem dumny z tego. Gratuluję i pozdrawiam całą społeczność szkoły.

  • Rolnik szuka prawdy
    2018-01-11 07:38:51

    arrow

    A co ze szkołą w Miętnem? Jeszcze istnieje czy już zlikwidowana, bo dla przeciętniaków nie ma miejsca.

  • Uważny analityk rankingu Perspektyw
    2018-01-10 21:06:57

    arrow

    A gdzie szkoły siedleckie Państwo pseudo-dziennikarze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Są szkoły ze ZŁOTĄ TARCZĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    w SIEDLCACH i o tym chyba warto, trzeba, a może nie można??? tutaj pisać???

  • i moja też szkoła
    2018-01-10 20:08:39

    arrow

    Garwolińskie portale milczą bo nie są pierwsze z podaniem informacji. To normalka.

  • Nauczyciel
    2018-01-10 19:54:41

    arrow

    Tak cisza, jak po ..... organisty.

  • to też moja szkoła
    2018-01-10 19:31:17

    arrow

    Żelechów jak zwykle górą. Tylko dlaczego garwolińskie portale milczą?

  • Absolwent
    2018-01-10 19:29:01

    arrow

    Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych, a szczególnie dla dyrektora Szymczaka. Taki skok do góry, to jak napisał autor artykułu mistrzostwo.

  • KW
    2018-01-10 16:50:59

    arrow

    Moja Szkoła :-)

  • brat Jana
    2018-01-10 15:55:11

    arrow

    Zapomnieliście o ZSP Nr 2 w Garwolinie i LO w Łaskarzewie- to dwie wybitne placówki oświatowe w powiecie.

  • brawo
    2018-01-10 15:03:18

    arrow

    Brawo WY!

  • Rodzic
    2018-01-10 13:27:19

    arrow

    Gratulacje dla szkół z talentem.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »
foto

Zmiany w rozliczeniach podatkowych za 2020 rok
2021-01-15 08:20:06 Kategoria:

Na początku każdego roku przystępujemy do rozliczenia podatkowego za ostatnie 12 miesięcy. I choć w ostatnim czasie całość odbywa się w sposób dalece prostszy jak...

więcej »
foto

Co warto kupić na prezent na walentynki dla swojej...
2021-01-15 08:14:32 Kategoria:

Cóż może być piękniejszego, niż miłość? To ona nas uskrzydla, dodaje sił i pozwala na optymistyczne spojrzenie na świat. Swojej drugiej połówce warto mówić...

więcej »
foto

Domek w Chorwacji, apartament tuż przy plaży we...
2021-01-15 08:08:58 Kategoria:

Z racji problematycznej sytuacji epidemicznej, wielu polskich turystów musiało zrezygnować z wyjazdów zagranicznych w 2020 roku. Polskie biura podróży masowo odwoływały...

więcej »
foto

Sprawdź, jakie sklepy otwarte są w Galerii Siedlce
2021-01-07 16:29:43 Kategoria:

W związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu galerii handlowych w Galerii Siedlce otwarte są tylko niektóre punkty usługowe oraz sklepy.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowenna do Błogosławionych Męczenników Podlaskich na...
2021-01-13 14:10:53 Kategoria:

Od 14 do 23 stycznia w godz. 19:30-21:00 na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie transmitowana Nowenna do Męczenników Podlaskich.

więcej »


Garwolin

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje