R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Sobolew: sekretarz gminy odwołany
2019-02-05 14:33:25 Artykuł czytany 4026 razy


Z dniem 1 lutego Jan Tywanek odwołany został z funkcji sekretarza gminy Sobolew, którą pełnił nieprzerwanie od 23 lat. Na niespełna dwa lata przed emeryturą wójt zaproponował mu inne stanowisko.


Jan Tywanek z samorządem związany jest od samego początku transformacji ustrojowej. Najpierw przez dwie kadencje był radnym gminy Sobolew, potem sekretarzem. Jest radnym powiatowym od 1998 roku, a obecnie zasiada w Zarządzie Powiatu Garwolińskiego. Przez wiele lat był prezesem KS „Zryw” Sobolew. Wybrany w jesiennych wyborach samorządowych wójt Maciej Błachnio odwołał z dniem 1 lutego Jana Tywanka z funkcji sekretarza gminy i zaproponował inne, niższe stanowisko, ale z takim samym wynagrodzeniem.

Na wakujące stanowisko na razie nikogo nie zatrudniono.



WJ/Garwolin  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Czytelnik
    2019-02-15 19:53:33

    arrow

    Bardzo dobra decyzja. Czas najwyzszy skończyć z trzymaniem pracowników, którzy się niczym nie wykazują. Popieram!

  • Samotny biały żagiel
    2019-02-13 14:23:42

    arrow

    Powodzenia Panie Janie. Teraz to już nie ta klasa niektórych samorządowców. Widocznie lubią działać w pojedynkę, bo z takim postępowaniem nie zjednają sobie sympatii innych samorządowców i polityków. Ale mieszkańcy dokonali takiego wyboru.

  • strażak
    2019-02-12 09:01:04

    arrow

    W Sobolewie mówią, ze nowa władza chciała też wymienić prezesa gminnego straży ochotniczej, który jest były wójt.

  • Obserwator
    2019-02-11 21:08:46

    arrow

    wójcie,
    dlaczego targowisko mieści się na rampie kolejowej, a nie na działkach między rampą, a ulicą kolejową?
    Może Pan napisze, kto kupił te działki? I kto będzie sprzątał teren w każdy czwartek po targowisku??
    I jeszcze najważniejsze pytanie: Kto teraz rządzi tą Gminą - pan, czy ta pani z Gończyc?
    Wycofuję głos, który oddałem na pana. Zawiodłem się!

  • czytelnik
    2019-02-11 18:38:46

    arrow

    Z niektórymi oszczerstwami w publicznych komentarzach radziłbym się wstrzymać... Jednak jakieś zasady obowiązują nas wszystkich. To,że niektórzy rozpaczają po zmianach nie oznacza, że mogą szkalować i publicznie pomawiać.

  • mecenas
    2019-02-11 17:21:15

    arrow

    Jeszcze z tego może wyjść niezłe zamieszanie. Super początek jak na najmłodzego wójta w powiecie garwolińskim.

  • pytanie do byłego Wójta
    2019-02-11 14:34:00

    arrow

    Ilz zł kosztowała droga do oczyszczalni, Myślę , że nowa władza przyjrzy się tym wydatkom i nie tylko

  • SobolewJakLesznowola
    2019-02-11 12:28:44

    arrow

    Pan Maciej obiecywał wprowadzanie nowych standardów wzorem gminy, w której mieszka tj. Lesznowola. Jeśli tymi standardami są nagrywanie rozmówców i bycie niegrzecznym dla petentów odwiedzających urząd to współczuję.

  • SobolewJakLesznowola
    2019-02-11 12:25:12

    arrow

    Pan Maciej obiecywał wprowadzanie nowych standardów wzorem gminy, w której mieszka tj. Lesznowola. Jeśli tymi standardami są nagrywanie rozmówców i bycie niegrzecznym dla petentów odwiedzających urząd to współczuję.

  • Sobolewianka
    2019-02-11 10:15:17

    arrow

    Niestety, wszyscy co zagłosowali na Macieja oddali głos p. Monice. Brawo Wy :) Jak widać po pierwszych decyzjach nowej władzy pan wójt zwyczajnie oszukał ludzi ... W Sobolewie nie chcieliśmy p. Moniki o czym wiedziała po ostatnich wyborach. Ale cóż typ ludzi "jak nie drzwiami, to oknem". Maciej nie dogaduje się ani z naszym proboszczem, ani nie współpracuje z radą gminy. Wszystkie pomysły nowej władzy będą realizowane na wzór Łaskarzewa, więc Szanowni Państwo, czeka nas ciemnogród i średniowiecze. Chyba, że odwołanie...

  • Czytelnik
    2019-02-09 12:59:10

    arrow

    Ja mam pytanie komu tak zależy na pogłębianiu niechęci do Gończyc? Tegoroczny budżet omija Gończyce szerokim łukiem. A to, że na zdjęciach z Jubileuszu par małżeńskich jest ks z Gończyc o niczym nie świadczy. Proboszcz z Sobolewa też był zaproszony, ale inne obowiązki nie pozwoliły na przybycie do UG. Ludzie zacznijcie myśleć samodzielnie i bez uprzedzeń, bo my nigdy nie wyjdziemy z marazmu.

  • Sobolewiak
    2019-02-09 12:25:43

    arrow

    Myślałem że głosuje za wójtem z Sobolewa ale jak większość się przeliczylem. On zamiast być ze swoimi to stoji za gonczycami a rządzi i tak pani Monika. Mam nadzieje ze szybko ta kadencja się skończy i podziekujemy obecnej władzy.

  • obserwator
    2019-02-08 20:49:04

    arrow

    na własną prośbę ? to ostatnio takie modne w powiecie

  • Czytelnik
    2019-02-07 23:51:43

    arrow

    Myślę, że to dobry ruch. Trochę późno, ale to jednak pozytywne posunięcie.

  • Antek
    2019-02-07 23:04:49

    arrow

    Czasy PISU przykład idzie z góry.Pan Jan dobrze o tym wie.

  • Jan
    2019-02-07 17:59:19

    arrow

    W końcu!!!Ile lat mozna patrzyć na tego pana.

  • Mieszkanka
    2019-02-07 16:27:29

    arrow

    Nie wróżę dobrze nowej władzy. To dopiero początek, a już jest źle. Szkoda mieszkańców tylko.
    Podobno w tym tygodniu była w Sobolewie Wicemarszałek Senatu, ale nie w Urzędzie oczywiście.

  • Mieszkaniec
    2019-02-07 15:30:28

    arrow

    Czy to prawda że w pokoju gdzie był Pan sekretaż ma teraz mieć gabinet proboszcz z Gończyc.
    Bo jak widać bardzo aktywnie działa z obecną władzą, zdjęcia nie kłamią.

  • Don Kiszot
    2019-02-07 08:34:44

    arrow

    W Łaskarzewie Pani zastępca była sekretarzem miasta. I co z tego że odeszła.Musiała poświęcić się walce z wiatrakami i ówczesnym wójtem.

  • Kadry 2 księgowej
    2019-02-07 08:23:48

    arrow

    Może Tomeczek z UG w Maciejowicach zatrudni.....jako kolejnego osobistego doradce dyrektora GOK.

  • sejmik
    2019-02-07 04:59:33

    arrow

    23 lata i tylko w gminie i tylko powiecie. Co Wy na to powiecie?

  • Biała plama
    2019-02-06 23:10:35

    arrow

    To było do przewidzenia. Miało być lepiej a będzie coraz gorzej. Nie chcieliście Andrzeja, to teraz macie pasztet z kaszanką.

  • garkowa patelnia
    2019-02-06 20:13:07

    arrow

    No to Sobolew stanie sie zasciankiem powiatu
    kasy zero od starostwa, inwestycji zero. Starostan nie darujeb nie mówiac o Posle.Władza bez kasy równa sie mniej niz zero!

  • smerfetka
    2019-02-06 19:54:35

    arrow

    Przypuszczam, że nowym radcą w Urzędzie będzie mec. Stanisław.

  • Luiza
    2019-02-06 19:18:10

    arrow

    Głosowałam na obecnego wójta,wiadomo hasła kampanii :"Nowa Jakość "Itp, każdy wierzył i jednak dał sie zlapac,nawet w tak intensywnej kampanii obecnego wójta, dużo było zestawień planów, obietnic nie padało od niego nigdy,że stoi za nim Pani ,której Sobolew mowi stanowczo NIE, tak samo jak kiedyś powiedział Łaskarzew.Moze i 5lat wytrzyma wojt,chyba że społeczeństwo się zbuntuje,zbierze podpisy i odbędzie sie referendum o odwołanie szalonej władzy,a takie plany już blisko. Wojcie strzeliłes sobie w kolano swoimi decyzjami...

  • xx
    2019-02-06 19:17:04

    arrow

    A według mnie dobra decyzja. Jak był 23 lata to ma siedzieć przez zasiedzenie?

  • Młody
    2019-02-06 17:51:15

    arrow

    "Miejscowy" ma rację, że 5 lat szybko minie. Ale przez te 5 lat można sobie wśród ludzi tyłów narobić, że ho, ho i jak z tym później żyć.

  • Wiatrak
    2019-02-06 13:18:27

    arrow

    Politycznie i społecznie to władza strzeliła sobie w kolano.

  • Bogdan
    2019-02-06 08:30:34

    arrow

    Panie Janie Jest Pan wspaniałym człowiekiem. Mali ludzie tego nie doceniają.

  • Miejscowy
    2019-02-06 08:01:35

    arrow

    Szybko minie 5 lat i nowemu wójtowi i jego zastępczyni wyborcy w głosowaniu podziekuja. A tak poza tym tak po wyborach miała być Nowa Jakość a nic nie widać żeby się coś zmieniło.

  • dosyć panoszenia się
    2019-02-06 08:00:38

    arrow

    czy dyrektor ZS w Sobolewie jest dożywotni?Czy Poziom nauczania zawsze musi być najniższy uczniów z Sobolewa ?Tylko potrafi się sądować

  • Marek
    2019-02-06 08:00:30

    arrow

    Nie wiem, czy był to przemyślany ruch nowych wójtów. Gmina może wiele na tym stracić.Rzeczywiście chore ambicje pewnej pani.

  • Obywatel
    2019-02-06 07:43:12

    arrow

    My ich oni nas. Jak to w życiu.

  • e
    2019-02-05 23:43:09

    arrow

    ???

  • Garwolak
    2019-02-05 22:25:08

    arrow

    To nie orientacje polityczne tylko chore wygórowane ambicje.

  • Gońcyce
    2019-02-05 19:26:37

    arrow

    Kto następny?

  • Sobolewiak
    2019-02-05 16:11:42

    arrow

    Panie Janie głowa do Góry. Bez Pana trudno im będzie, oj trudno.

  • Samorządowiec
    2019-02-05 14:45:32

    arrow

    Pani Monika zaczyna działac. Szkoda, bo Pan Jan jest doświadczonym samorządowcem i przede wszystkim dobrym człowiekiem. Orientacje polityczne biorą jednak górę.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko