R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Samotnie płynie przez całą Polskę, by postawić Kingę na nogi
2020-08-11 09:09:58 Artykuł czytany 556 razy


Jacek Balcerak wyruszył samotnie na liczący niemal tysiąc kilometrów spływ kajakowy rzeką Wisłą. Pokonując tę trudną trasę, zachęca do udziału w zbiórce środków na kosztowną operację trzynastoletniej Kingi. Dziewczynka cierpi na artrogrypozę – wrodzoną sztywność stawów i przeszła już trzynaście operacji stopy, kolana, kości udowej, piszczeli.


Kajakarz wypłynął 31 lipca z okolic Oświęcimia. Dziennie pokonuje ok. 50 km, a problem Kingi poznał na Facebooku. Bez namysłu pojechał do jej rodziców, porozmawiał o swoim pomyśle, poznał dziewczynkę i postanowił jej pomóc. - Jest trochę sponiewierana przez los, przeszła 13 operacji mimo swojego młodego wieku, mimo to jest osobą pogodną, sympatyczną. Kiedy poznaliśmy się, ogromne wrażenie zrobił na mnie jej spokój i to, z jaką godnością podnosi swoje cierpienie. I tak sobie pomyślałem, w jaki sposób mogę jej pomóc. Wpadłem na pomysł, że jeżeli ona potrzebuje na operację, która postawi ją na nogi kwotę dosyć dużą, bo to jest ponad 300 tys. zł, to może ja, w celu nagłośnienia tej zbiórki zrobię coś równie szalonego- mówi Jacek Balcerek.

I tak zrobił. 31 lipca wyruszył z powiatu oświęcimskiego w samotny spływ Wisłą, a metę wyznaczył sobie w Gdańsku. Po drodze organizuje spotkania z miejscowymi ludźmi, organizacjami, władzami, lokalnymi mediami i chce tą akcję nagłośnić, bo bardzo mu zależy, by nastolatka stanęła na nogi.

10 sierpnia kajak pana Jacka zacumował w Antoniowce Świerżowskiej, w miejscu, gdzie za parę lat powstanie most łączący powiat garwoliński z radomskim. Tam powitali go gospodarz powiatu Mirosław Walicki i sekretarz gminy Maciejowice Sebastian Kieliszek, dyrektor Wydziału Organizacyjnego starostwa Diana Kwiatkowska oraz kierownik Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami Janusz Kowalski. - To jest bardzo miłe zaskoczenie dla mnie, bo spodziewałem się, że będą czekać na mnie, ale nie spodziewałem się, że aż tak gościnnie mnie przyjmą...- dodaje wzruszony kajakarz. Starosta Mirosław Walicki należy do ludzi, którzy chętnie pomagają innym w potrzebie.  -  Cieszymy się, że mogliśmy na jednym z odcinków wspólnie, na terenie gminy Maciejowice, uczestniczyć i towarzyszyć mu w śniadaniu, którym go przyjęliśmy. Najważniejsza w tym wszystkim jest akcja i pomoc osobie niepełnosprawnej...- artykułuje M. Walicki. Powiat włączył się do akcji, podobnie jak gmina Maciejowice. - Jako gmina również jesteśmy otwarci na tego typu inicjatywy, włączymy się w to, będziemy chcieli to również rozpropagować, aby ta akcja odbiła się jak największym oddźwiękiem...- puentuje S. Kieliszek.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia

Zbiórka dla Kingi trwa na portalu https://www.siepomaga.pl/postawmykingenanogi
Uruchomiona jest także aukcja internetowa, na której trwa licytacja przedmiotów przekazywanych przez mieszkańców całej Polski.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Wodnik
    2020-08-11 09:37:47

    arrow

    Super. Takie gesty są potrzebne. Gratulacje panie Starosto, panie Sekretarzu, pani Dyrektor i panie Kierowniku. Słowa uznania dla młodego człowieka, który podjął się takiego wyczynu.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Historia kart kredytowych
2020-09-30 10:58:58 Kategoria:

Jaka jest historia kart kredytowych? Jakie były jej początki i rozwój na przestrzeni wieków? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule!

więcej »
foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


Garwolin

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.10 17:00

Muzyczna podróż z Milo Kurtisem – startuje „Koncertowa Jesień”

więcej »
4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje