R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: w podziękowaniu za trud nauczania /ZDJĘCIA/
2018-10-16 10:49:00 Artykuł czytany 659 razy


Prawie 700 nauczycieli i pracowników powiatowej oświaty Garwolina obchodziło 15 października Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji 28 nauczycieli odznaczonych zostało medalami państwowymi i resortowymi, a 29 wyróżniających się dyrektorów i nauczycieli szkół prowadzonych przez powiat, tradycyjne otrzymało od zarządu powiatu gratyfikacje pieniężne wraz z podziękowaniami. Inni same podziękowania i życzenia.


Tegoroczną oprawę edukacyjnego święta przygotowała społeczność  sobolewskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki, bo w tej placówce dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi otwierającej podwoje wyremontowanego od podstaw budynku internatu.

Jak zaznaczył starosta Marek Chciałowski, duża w tym zasługa radnego powiatowego Jana Tywanka. Koszt przedsięwzięcia, to ok. 450 tys. zł. Powiatowe uroczystości Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano w hali sportowej, gdzie w okolicznościowym przemówieniu starosta powiedział m.in., że powiatowa oświata stawiana jest za wzór innym samorządom, a poziomem dorównuje standardom europejskim. W tym kontekście poinformował, że 13 października, wraz z dyrektorem Wydziału Edukacji odebrał srebrny certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji, który przyznany został powiatowi po raz czwarty i podziękował obecnym na spotkaniu za osiągnięcia oświaty, które są ich udziałem.

Starosta mówił, że nauczyciel to zawód  dla ludzi z pasją. - Dobry nauczyciel nie patrzy na pieniądze, nie patrzy na swój czas, nie patrzy ile godzin przygotowuje się do lekcji, on cały czas patrzy na dobro ucznia...- podkreślał. - Nauczyciel, to nie zawód a powołanie, to misja, trochę jak ksiądz czy lekarz. Jeszcze dzisiaj słyszy się często, że ten nauczyciel jest z powołania, a tamtemu to czegoś brakuje...- dodał ks. kan. dr Andrzej Oworuszko, proboszcz parafii w Sobolewie.

Życzenia nauczycielom złożył też przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego Piotr Osmólski, dyrektor  ZSP w Sobolewie Leszek Urawski i przedstawiciele Rady Rodziców. Do szkół prowadzony przez powiat garwoliński uczęszcza 3921 uczniów w 142 oddziałach, zatrudnionych jest ok. 500 pracowników pedagogicznych oraz 170 administracyjnych i obsługi. 


Wyróżnieni nagrodami starosty

W uznaniu za wzorową realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz uzyskiwane wyniki nauczania gratyfikacje finansowe otrzymali:

Leszek Urawski, Anna Tywanek, Anna Rucińska- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Sobolewie,

Agnieszka Karwowska, Beata Trzpil, Aneta Winek, Bogusława Bogucka, Kinga Dębska- ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie,

Ewa Flaga, Adam Wyskwar, Małgorzata Zadróżna- Piłka, Justyna Chlipalska- ZS nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie

Joanna Ostrowska, Anna Patynowska-Gendek, Hanna Jaskuła i Małgorzata Sobiech-  I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie,

Lilla Nawrocka, Hanna Pyza, Jolanta Nafalska -Zespół Szkół im. St. Staszica w Miętnem,
Sylwia Tomaszek- Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela w Żelechowie,

Grzegorz Szymczak, Krystyna Wieczorkiewicz, Iwona Jończyk- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie,

Krystyna Piesio- Zespół Szkół Specjalnych w Garwolinie,

Katarzyna Gągała- SOSzW im. Marii Konopnickiej w Trzciance,
Waldemar Kuszmierek- SOSzW w Przyłęku,

Jadwiga Trzeciak, Elżbieta Kuźbida- Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Garwolinie

Andrzej Boduch- ZSS w Izdebnie


Medale, odznaczenia, nagrody


Na wnioski starosty oraz dyrektorów szkół prezydent RP, minister edukacji narodowej i mazowiecki kurator przyznali odznaczenia, medale i nagrody dla nauczycieli powiatowych jednostek oświatowych.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Hanna Szaniawska- nauczycielka z ZSP im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, brązowym Krzyżem Zasługi zostanie uhonorowany Leszek Urawski- dyrektor ZS w Sobolewie, Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzyma Ewa Ekiert- pracownik administracji I LO w Garwolinie, a Srebrne Medale za Długoletnią Służbę Mariusz Dudziński, Elżbieta Kotlarska, Lilianna Kotlarska, Anna Kowalczyk- Barej, Ewa Kret, Anna Liszewska, Adam Wyskwar, Izabela Odziemczyk- Dadas i Grzegorz Rybak z ZS nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie, Urszula Solarczyk i Ewa Toporkiewicz z ZS Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. Brązowy Medal za Długoletnią Służbę wręczono Bogusławie Boguckiej z ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte oraz Renacie Głowala i Małgorzacie Zadróżnej- Piłka z ZS nr 1 im. T. Kościuszki w Garwolinie. Medalami Komisji Edukacji Narodowej odznaczone zostaną Edyta Pasik, Hanna Jaskuła i Anna Tel z I LO w Garwolinie oraz Iwona Jończyk, Małgorzata Mąkosa, Jacek Mucha, Marta Ozuch, Konrad Piotrowski, Małgorzata Wójcik- Wojciechowska, a także Dionizy Perek z ZS nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie i Małgorzata Sylwesiuk z ZSS nr 1 w Garwolinie.

Nagrody  dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie otrzymali: Ewa Lewandowska, Renata Liszewska, Ewa Łapacz, Elżbieta Skoczek, Anna Zięba, Jarosław Zabielski, Zofia Całczyńska, Barbara Kwaśniak, Jadwiga Mańkowska, Renata Kuśmieruk, Renata Misiak, Ewa Papiernik, Anna Ostrowska.

Na zakończenie uroczystości, z okolicznościowym, satyrycznym programem artystycznym zaprezentowała się młodzież sobolewskiego liceum. I był to udany występ.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Relacja Waldemara JaroniaWJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Garwolin

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.01

Maciejowice: bieg „Policz się z cukrzycą”

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje