R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: w podziękowaniu za trud nauczania /ZDJĘCIA/
2017-10-17 08:45:35 Artykuł czytany 1043 razy


Prawie 700 nauczycieli i pracowników powiatowej oświaty Garwolina obchodziło 16 października Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji kilku nauczycieli uhonorowanych zostało medalami państwowymi i resortowymi, a 27 wyróżniających się dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkół prowadzonych przez powiat, tradycyjne otrzymało od zarządu powiatu gratyfikacje pieniężne wraz z podziękowaniami. Inni same podziękowania i życzenia.


Tegoroczną oprawę edukacyjnego święta przygotowała społeczność  garwolińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, szkoły, która podsiada długoletnią tradycję i utrwaloną kulturę. - W której określone wartości, normy, pielęgnowane tradycje i zwyczaje ukierunkowane są na wszechstronny rozwój uczniów i ich zainteresowań- mówiła dyrektor szkoły Joanna Ostrowska. Dyrektor przypomniała, że nauczyciele i wychowawcy kierowanej przez nią szkoły doskonale sobie zdają sprawę z odpowiedzialności wynikającej z pełnionej przez siebie misji. Troska o wszechstronny rozwój młodych ludzi, kreatywność, zaangażowanie, cierpliwość i nieustanna, systematyczna praca, owocują wysokimi wynikami z egzaminów gimnazjalnych i stuprocentową zdawalnością na egzaminach maturalnych . Wysoki poziom kształcenia znajduje odzwierciedlenie w sukcesach uczniów, konkursach i olimpiadach - dodała.

- Powiat garwoliński edukacją stoi- mówił starosta Marek Chciałowski. W placówkach oświatowcy uczy się  4154 uczniów i pracuje ponad 500 pedagogów oraz 185 pracowników niepedagogicznych. Starosta podkreślił, że w powiatowej oświacie stawia się na wartości, na to, co jest najmocniejsze, na drugim miejscu jest edukacja i wychowanie. - Bez wartości nie ma przyszłości, ale, żeby edukować trzeba mieć to pierwsze - zaakcentował.

Powiat garwoliński w rejonie siedleckim miał najwyższą zdawalność matur, wyższą niż Siedlce czy inne powiaty w tej delegaturze.- Również mamy bardzo wysokie wyniki w zdawalności egzaminów zawodowych- wyartykułował starosta, i dodał, że każdego roku przeznaczane są duże pieniądze na unowocześnianie bazy lokalowej i dydaktycznej szkół.


Na wniosek starosty i dyrektorów szkół, prezydent RP przyznał złoty Medal za Długoletnią Służbę Jadwidze Trzeciak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, srebrny Zofii Lenickiej z LO im. Marszałka Piłsuskiego w Garwolinie i brązowy Agnieszce Krupie, również z LO im. Marszałka Piłsudskiego. Medal Komisji Edukacji Narodowej wręczony zostanie Reginie Gromoł z żelechowskiego LO, Waldemarowi Kuszmierkowi z SOSzW w Przyłęku, Annie Barcikowskiej, Agnieszce Karwowskiej, Agnieszce Stanaszek, Barbarze Wilczek i Anecie Winek z ZSP Nr 1 w Garwolinie, Annie Spasińskiej, Andrzejowi Frąckiewiczowi i Rafałowi Ratajczakowi z LO im. Marszałka Piłsudskiego.

Gratyfikacje od zarządu powiatu otrzymali Joanna Ostrowska - dyrektor i Zofia Lenicka, Renata Wrona oraz Karolina Radzik, nauczycielki z LO im. Marszałka Piłsudskiego,  z ZSP Nr 1 w Garwolinie dyrektor Hanna Wilczek oraz nauczyciele Ewa Toporkiewicz, Agnieszka Czypionka, Marek Łoniewski, Tomasz Turek. Z ZSP Nr 2 w Garwolinie nagrody starosty otrzymali dyrektor Ewa Flaga i nauczyciele Grzegorz Rybak, Renata Głowala i Robert Huńczak, a z miętneńskiego ZS dyrektor Lilia Nawrocka, kierownik internatu Hanna Winek i nauczyciele Elżbieta Domańska oraz Sławomir Poświata. Z ZSP w Sobolewie dyrektor Leszek Urawski i nauczycielki Irena Karczmarczyk oraz Maria Tywanek, z LO w Żelechowie Anna Włodarczyk, natomiast z żelechowskiego ZSP dyrektor Grzegorz Szymczak i nauczyciele Iwona Basak oraz Krzysztof Koźlak. ZSS Nr 1 w Garwolinie - Marek Kondej, SOSzW w Trzciance - Barbara Wodecka, SOSzW w Przyłęku - Ewa Tylkowska i  PPP w Garwolinie - Hanna Kalisz. Były też wręczane nagrody dyrektor LO im. Marszałka Piłsudskiego.

W imieniu wyróżnionych podziękowania złożył i  modlitwę poprowadził ks. Piotr Mazurek, prefekt w LO, były też życzenia od posła Grzegorza Woźniaka i społeczności szkolnej garwolińskiego liceum, ale o tym m.in. w relacji Waldemara Jaronia.


Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5

GARWOLIN, 05.04

Żelechów: Papierowa wiklina dla dorosłych

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.04

Żelechów: Powiatowe obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

więcej »
9 10

GARWOLIN, 10.04

Wiosenna metamorfoza – warsztaty makijażu

więcej »
11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.04

Garwolin: XIV Mityng Lekkoatletyczny

więcej »
16 17

GARWOLIN, 17.04

TURNIEJ „BRD” 2018

więcej »
18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje