WYBORY SAMORZĄDOWE 2018R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: w podziękowaniu za trud nauczania /ZDJĘCIA/
2017-10-17 08:45:35 Artykuł czytany 1149 razy


Prawie 700 nauczycieli i pracowników powiatowej oświaty Garwolina obchodziło 16 października Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji kilku nauczycieli uhonorowanych zostało medalami państwowymi i resortowymi, a 27 wyróżniających się dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkół prowadzonych przez powiat, tradycyjne otrzymało od zarządu powiatu gratyfikacje pieniężne wraz z podziękowaniami. Inni same podziękowania i życzenia.


Tegoroczną oprawę edukacyjnego święta przygotowała społeczność  garwolińskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, szkoły, która podsiada długoletnią tradycję i utrwaloną kulturę. - W której określone wartości, normy, pielęgnowane tradycje i zwyczaje ukierunkowane są na wszechstronny rozwój uczniów i ich zainteresowań- mówiła dyrektor szkoły Joanna Ostrowska. Dyrektor przypomniała, że nauczyciele i wychowawcy kierowanej przez nią szkoły doskonale sobie zdają sprawę z odpowiedzialności wynikającej z pełnionej przez siebie misji. Troska o wszechstronny rozwój młodych ludzi, kreatywność, zaangażowanie, cierpliwość i nieustanna, systematyczna praca, owocują wysokimi wynikami z egzaminów gimnazjalnych i stuprocentową zdawalnością na egzaminach maturalnych . Wysoki poziom kształcenia znajduje odzwierciedlenie w sukcesach uczniów, konkursach i olimpiadach - dodała.

- Powiat garwoliński edukacją stoi- mówił starosta Marek Chciałowski. W placówkach oświatowcy uczy się  4154 uczniów i pracuje ponad 500 pedagogów oraz 185 pracowników niepedagogicznych. Starosta podkreślił, że w powiatowej oświacie stawia się na wartości, na to, co jest najmocniejsze, na drugim miejscu jest edukacja i wychowanie. - Bez wartości nie ma przyszłości, ale, żeby edukować trzeba mieć to pierwsze - zaakcentował.

Powiat garwoliński w rejonie siedleckim miał najwyższą zdawalność matur, wyższą niż Siedlce czy inne powiaty w tej delegaturze.- Również mamy bardzo wysokie wyniki w zdawalności egzaminów zawodowych- wyartykułował starosta, i dodał, że każdego roku przeznaczane są duże pieniądze na unowocześnianie bazy lokalowej i dydaktycznej szkół.


Na wniosek starosty i dyrektorów szkół, prezydent RP przyznał złoty Medal za Długoletnią Służbę Jadwidze Trzeciak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, srebrny Zofii Lenickiej z LO im. Marszałka Piłsuskiego w Garwolinie i brązowy Agnieszce Krupie, również z LO im. Marszałka Piłsudskiego. Medal Komisji Edukacji Narodowej wręczony zostanie Reginie Gromoł z żelechowskiego LO, Waldemarowi Kuszmierkowi z SOSzW w Przyłęku, Annie Barcikowskiej, Agnieszce Karwowskiej, Agnieszce Stanaszek, Barbarze Wilczek i Anecie Winek z ZSP Nr 1 w Garwolinie, Annie Spasińskiej, Andrzejowi Frąckiewiczowi i Rafałowi Ratajczakowi z LO im. Marszałka Piłsudskiego.

Gratyfikacje od zarządu powiatu otrzymali Joanna Ostrowska - dyrektor i Zofia Lenicka, Renata Wrona oraz Karolina Radzik, nauczycielki z LO im. Marszałka Piłsudskiego,  z ZSP Nr 1 w Garwolinie dyrektor Hanna Wilczek oraz nauczyciele Ewa Toporkiewicz, Agnieszka Czypionka, Marek Łoniewski, Tomasz Turek. Z ZSP Nr 2 w Garwolinie nagrody starosty otrzymali dyrektor Ewa Flaga i nauczyciele Grzegorz Rybak, Renata Głowala i Robert Huńczak, a z miętneńskiego ZS dyrektor Lilia Nawrocka, kierownik internatu Hanna Winek i nauczyciele Elżbieta Domańska oraz Sławomir Poświata. Z ZSP w Sobolewie dyrektor Leszek Urawski i nauczycielki Irena Karczmarczyk oraz Maria Tywanek, z LO w Żelechowie Anna Włodarczyk, natomiast z żelechowskiego ZSP dyrektor Grzegorz Szymczak i nauczyciele Iwona Basak oraz Krzysztof Koźlak. ZSS Nr 1 w Garwolinie - Marek Kondej, SOSzW w Trzciance - Barbara Wodecka, SOSzW w Przyłęku - Ewa Tylkowska i  PPP w Garwolinie - Hanna Kalisz. Były też wręczane nagrody dyrektor LO im. Marszałka Piłsudskiego.

W imieniu wyróżnionych podziękowania złożył i  modlitwę poprowadził ks. Piotr Mazurek, prefekt w LO, były też życzenia od posła Grzegorza Woźniaka i społeczności szkolnej garwolińskiego liceum, ale o tym m.in. w relacji Waldemara Jaronia.


Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Dla seniorów i dla młodych
2018-10-12 08:43:50 Kategoria: Wybierz kategorie

wywiad z łukowskim radnym miejskim Piotrem Płudowskim, kandydującym w wyborach burmistrzowskich.

więcej »
foto

„Bezpiecznie w Garwolinie” - Obchody Dnia Ratownika...
2018-10-10 08:13:44 Kategoria:

Obchody Dnia Ratownika Medycznego połączone z uroczystością poświęcenia dwóch nowych Ambulansów Ratownictwa medycznego odbędą się 17 października przy Szpitalu...

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów jedzie na Stadion Młodych!

więcej »
7
8

GARWOLIN, 08.10

Ogólnopolski Festiwal „Jesteśmy wolni”

więcej »
9 10 11 12

GARWOLIN, 12.10

Jesienne spotkania z teatrem

więcej »

GARWOLIN, 12.10 19:00

Garwolin: niezwykły koncert „Nieodległość 100+”

więcej »
13 14

GARWOLIN, 14.10 17:00

Garwolin: Koncert z okazji Dnia Papieskiego

więcej »
15 16 17

GARWOLIN, 17.10 17:00

Sulbiny: Miecznikowski na 100-lecie niepodległości

więcej »
18 19 20

GARWOLIN, 20.10

Jesienny “Natural Woman” w Miętnem

więcej »
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje