R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: sprzęt komputerowy dla szkół
2020-07-02 07:30:54 Artykuł czytany 371 razy


13 szkół z powiatu garwolińskiego otrzyma od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. W sumie w projekcie bierze udział 236 mazowieckich szkół. Całkowita wartość projektu to aż 35 mln zł, z czego 28 mln zł to fundusze unijne. Umowy w tej sprawie podpisano 1 lipca, a sprzęt trafi do szkół jesienią.


Władze województwa zdobyły unijne środki na wsparcie nauczania zdalnego. Po podpisaniu umowy z partnerami samorząd Mazowsza ogłosi przetarg na zakup sprzętu komputerowego.

– Doposażamy mazowieckie szkoły w sprzęt komputerowy, który pomoże uczniom, ale i nauczycielom w nauce online. W subregionie siedleckim pomożemy 37 szkołom. To tysiące dzieci, których komfort pracy i nauki ma szansę znacznie się poprawić – podkreśla Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający w domu możliwości technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych. – Ostatnie tygodnie pokazały, że nasze szkoły stanęły na wysokości zadania i udało się zakończyć ten nietypowy rok szkolny z sukcesem. Wiemy jednak z rozmów z nauczycielami, ale też młodymi ludźmi, że czasem nie było łatwo, dlatego chcemy pomóc. Dzięki wsparciu z UE, uruchomiliśmy nasz wart 35 mln zł projekt. To pieniądze, za które kupimy np. komputery czy urządzenia mobilne dla uczniów  – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2000 uczniów.

 Z powiatu garwolińskiego sprzęt otrzymają:

I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie
Zespół Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie – szkoła podstawowa
Zespół Szkół w Głoskowie w gminie Borowie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pamięci Wanat w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej w gminie Łaskarzew
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jóźwickiego w Górznie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Gończycach w gminie Sobolew
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach
Zespół Placówek Oświatowych w Parysowie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej w gminie Wilga
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce w gminie Garwolin
Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Żelechowie.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Potwierdzam
  2020-07-02 19:04:55

  arrow

  Te tablice z sumami pieniędzy dla Gmin i Powiatu to też piękna propaganda bo nawet jeszcze nie ma ustawy w tym temacie a żeby otrzymać pieniądze według "informacji medialnych" trzeba będzie składać specjalny wniosek. Wszędzie tablice, banery i konferencje. Ile dodatkowych pieniędzy publicznych wydajemy, żeby lud wybrał Pana Dudę na Prezydenta? To już dawno nie są standardy demokratyczne.

 • nauczyciel
  2020-07-02 14:36:08

  arrow

  Gdyby te środki przyznawane były przez PIS a nie przez PO i PSL to byłoby to zapewne z wielką pompą być może w każdej szkole oddzielnie z udziałem Pani senator i posła i przy okazji podkreśleniu ,że w tym ma również zasługi prezydent. Pokazano by może wielkie tablice z sumami pieniędzy.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »
foto

NEONET otwiera nowy sklep w Siemiatyczach – dla...
2020-07-31 16:49:52 Kategoria:

W czwartek, 6 sierpnia od godziny 9 rano rozpoczyna się w Siemiatyczach wielkie otwarcie nowego salonu NEONET. Sklep zlokalizowany jest przy ulicy Kościuszki 2, a dla...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


Garwolin

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Garwolin: oddadzą hołd powstańcom

więcej »
2
3 4

GARWOLIN, 04.08

Pierwsze z cyklu spotkanie historyczne w Miętnem

więcej »
5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje