R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: śledczy zajmą się hejterskimi komentarzami
2020-08-13 10:18:39 Artykuł czytany 1949 razy


Garwolińskie starostwo powiatowe wystąpi do prokuratury z wnioskiem o ściganie autora złośliwych i mijających się z prawdą komentarzy, które w ostatnim czasie pojawiły się w lokalnych portalach. Według starosty, ewidentnie widać, że jest to zmasowana i zorganizowana akcja, a komentarze pisane są z jednego IP.


 - Jako samorządowcy, starosta, wojtowie, burmistrzowie, jesteśmy poddani ocenie społecznej, ocenie publicznej. Jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi i jesteśmy gotowi na krytykę, na to, że ludzie mają prawo i obowiązek nas oceniać i rozliczać z tych działań, które wykonujemy, natomiast nie możemy się zgodzić i nie zgadzamy się na, często niesprawiedliwą i niezgodną z prawdą falą hejtu, która wylewa się przez komentarze czy w mediach społecznościowych- mówi starosta powiatu garwolińskiego. Odnosząc się do całej fali komentarzy, które jak widać po IP, pisane są przez jedną osobę i szkalują dobre imię starosty, urzędu i innych osób.

Mirosław Walicki podkreśla, że przygotowywany jest wniosek o ściganie osoby, która pisze niezgodne z prawdą i pełne hejtu stwierdzenia. Jako dowód na to starosta podaje przykład ostatniego, setnego posiedzenia zarządu powiatu, którego część odbyła się w Miętnem i nijak się ma do opisanego w komentarzu oraz insynuacji dotyczących zaproszenia pracowników starostwa i radnych powiatowych na ślub syna starosty. 

Złośliwe i nieprawdziwe komentarze pojawiły się stosunkowo niedawno, a ich treści mogą świadczyć, że pisała je osoba zorientowana w temacie. -  Trudno mi wskazywać konkretnie, natomiast ewidentnie widać, że to jest zmasowana akcja, zorganizowana. Te komentarze pojawiły się praktycznie w jednym miejscu, na wielu artykułach, nawet w kilku portalach. Natomiast widać, że to są komentarze pisane z jednego IP. Mam nadzieję, że na policji uda się ustalić- puentuje starosta.

Szczegóły w rozmowie Waldemara Jaronia ze starostą powiatu garwolińskiego Mirosławem Walickim.



WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • bez umiaru
    2020-08-27 14:22:38

    arrow

    nic redaktor KRP nie pisze, kto i w jakich okolicznościach i dlaczego został dyrektorem jednej ze szkół w gminie Górzno? A szkoda, bo to na prawdę ciekawy temat i wiele można informacji przekazać. To już naprawdę koniec świata, jak katechetki zostają dyrektorami szkół

  • Adwokat
    2020-08-27 13:12:44

    arrow

    Hejt, to po prostu dowód ludzkiej słabości, ktoś nie potrafi pogodzić się z porażką więc musi dowalić innym.
    Brawo Panie Starosto za odwagę i zdecydowanie.

  • punkt widzenia zależny od punktu siedzenia
    2020-08-15 13:46:23

    arrow

    hejt w wykonaniu zwolenników PIS-u i dobrej zmiany jest OKey!, zaś hejt w wykonaniu opozycji i przeciwników władzy jest BE, be, i trzeba go tępić!

  • Nic o nas, bez nas!
    2020-08-15 11:00:04

    arrow

    Władza boi się ludu pracującego miast i wsi, władza sama się wyżywi, władza sama się utrzyma, władza sama się wyleczy. Och nie, władza tak nie mówi, bo przecież władza najwyraźniej nie wierzy w żadną epidemię.
    Z jednej strony władza wprowadza drakońskie oszczędności i zmusza Polaków do zaciskania pasa, z drugiej czerpie dla siebie pełną i bezwstydną garścią. Według informacji medialnych z państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy partii rządzącej, ich znajomych oraz rodzin trafiło przez ostatnie lata kilkaset milinów złotych (rady nadzorcze, spólki skarbu państwa, stanowiska w ramach programu TKM, dziwne przetargi pandemiczne COvid, itp, itd, etc.

  • Zoska
    2020-08-15 10:51:03

    arrow

    Brawo, niech piszą prawdę a i media muszą się zastanowić co kto im mówi, a nie piszą bezmyślnie.

  • Jak wam nie wstyd
    2020-08-15 09:40:25

    arrow

    jak tępić hejterów?, jak nawet grupa hejterska powstała w ministerstwie sprawiedliwości, za zgodą władzy i opłacana przez władzę?. Przykład jak zawsze idzie z góry?
    "Jak to możliwe, że Ministerstwo Sprawiedliwości opłacało ze swojej kasy ... pieniądze na działalność internetowych trolli bądź hejterów" - https://innpoland.pl/154343,jak-ministerstwo-placi-trollom-wyprowadzenie-pieniedzy-jest-latwe
    https://www.newsweek.pl/polska/polityka/media-i-sluzby-specjalne-zamieszane-w-hejterska-afere-w-ministerstwie-sprawiedliwosci/sp6w1n5


    Afera hejtera. Nie tylko Piebiak przeszedł na ciemną stronę mocy (https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/605864,ministerstwo-sprawiedliwosci-afera-hejt-sedziowie-piebak-ziobro.html)

  • kuba
    2020-08-14 15:13:49

    arrow

    Tępić hejterów, bo przez nich ludzie tracą zdrowie i dostają rozstroju nerwowego.

  • Do doradca
    2020-08-14 11:17:25

    arrow

    Konstytucją w obronie oszczerstw i kłamstwa?

  • Do Doradca$wies
    2020-08-14 10:41:58

    arrow

    Wolność słowa konstytucja ok zgadzam się ale jeśli ktoś pisze kłamstwa i oszczerstwa????? Nie godze sie z tym. Trzeba brać odpowiedzialności za swoje słowa.

  • Radom/most/Kozienice
    2020-08-14 09:52:04

    arrow

    Starosta się zagalopował. Jesteście osobami publicznymi i fora są do wyrażania własnych opinii. Na jakiej podstawie prawnej policja będzie szukać winnych. Zapewne są wątpliwości jak to "dziabnac" - oficjalnie zapytajcie rzecznika KGP On Wam wyjaśni....

  • ormo
    2020-08-14 08:39:03

    arrow

    Swego czasu były burmistrz Garwolina ujawnił i "unieszkodliwił" takiego jednego hejtera i po dzień dzisiejszy jest spokój. Także trzeba walczyć z tym negatywnym zjawiskiem jakim jest mowa nienawiści.

  • Do doradcy czegoś tam
    2020-08-14 08:15:58

    arrow

    Wiesz co stuknij się w czoło. Co innego jak ktoś pisze swoje zdanie na dany temat, A co innego jak ktoś pisze wyssane z palca bzdury totalne !!!! Ja też mogę napisać wymyślone rzeczy na Twój temat ale po co ? Konstytucja daje prawo do własnego zdania A nie do kłamstw.

  • Doradca$wies
    2020-08-14 00:00:05

    arrow

    Cudne komentarze przychylnych owieczek. Pan Starosta podążając "tropem" sanepidu zacznie zwalczać mniej przychylne komentarze dla powiatu garwolińskiego.Wolność słowa, wolność wyboru = Konstytucja

  • Sis
    2020-08-13 21:39:57

    arrow

    Brawo, koniec z fłszywymi oskarżeniami.

  • Monika
    2020-08-13 21:38:48

    arrow

    Brawo Mirku!!! Ludzie są nie sprawiedliwi oceniaja kogos bez Zadnych podstaw. Chyba to z zazdrosci, nie znajac sobie sprawy jak mogą komus zaszkodzić i zranić.

  • Gregory
    2020-08-13 15:39:12

    arrow

    Powinni takiego hejtera ukarać i publicznie napiętnować. Ciekawe ile Policji zajmie czasu jego ujawnienie. Panie starosto, szacun za ten krok.

  • Grajdołek
    2020-08-13 14:42:57

    arrow

    Pan Starosta dużo powiedział w swojej wypowiedzi. Takiego hejtera trzeba ujawnić ze zdjęciem i niech inni wiedzą co to za tchórz.

  • Marko
    2020-08-13 14:13:11

    arrow

    I tak powinno się robić!! Nie można bezkarnie oczerniac innych !

  • Lipa
    2020-08-13 14:03:16

    arrow

    Kolejny raz starosta udowodnił że ma jaja. Brawo , rozumiem że można mieć inne poglądy polityczne czy zdanie na dany temat, ale wypisywanie kłamstw jeat ochydne. Taka informacja powinna być podana publicznie kto jest hejterm.... lub powinnna sie zdobyć ma odwagę i przeprosić publicznie

  • Brawo
    2020-08-13 13:53:44

    arrow

    Inne samorządy powinny pójść tą samą drogą.
    Wolność słowa to odpowiedzialność za to co się pisze.

  • Edek
    2020-08-13 13:40:42

    arrow

    Bardzo dobre posunięcie, warto przypomnieć niektórym, ze wolność słowa wiążę się z odpowiedzialnością za to co się pisze.

  • Adrian
    2020-08-13 11:52:35

    arrow

    Trzeba skończyć z tym hejtem raz na zawsze.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Telewizja cyfrowa - jak wybrać najlepszą ofertę?
2021-01-20 12:17:25 Kategoria:

Rewolucja cyfrowa, która ciągle trwa, nie ominęła także telewizji. Obecnie mamy dostęp do usług cyfrowej telewizji naziemnej, które oferuje mnóstwo rozwiązań i...

więcej »
foto

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pisząc CV
2021-01-20 12:07:23 Kategoria:

Curriculum vitae stanowi twoją wizytówkę podczas poszukiwania pracy. Dzięki niemu możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i otrzymać wymarzoną posadę. Na...

więcej »
foto

Zmiany w rozliczeniach podatkowych za 2020 rok
2021-01-15 08:20:06 Kategoria:

Na początku każdego roku przystępujemy do rozliczenia podatkowego za ostatnie 12 miesięcy. I choć w ostatnim czasie całość odbywa się w sposób dalece prostszy jak...

więcej »
foto

Co warto kupić na prezent na walentynki dla swojej...
2021-01-15 08:14:32 Kategoria:

Cóż może być piękniejszego, niż miłość? To ona nas uskrzydla, dodaje sił i pozwala na optymistyczne spojrzenie na świat. Swojej drugiej połówce warto mówić...

więcej »
foto

Domek w Chorwacji, apartament tuż przy plaży we...
2021-01-15 08:08:58 Kategoria:

Z racji problematycznej sytuacji epidemicznej, wielu polskich turystów musiało zrezygnować z wyjazdów zagranicznych w 2020 roku. Polskie biura podróży masowo odwoływały...

więcej »
foto

Sprawdź, jakie sklepy otwarte są w Galerii Siedlce
2021-01-07 16:29:43 Kategoria:

W związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu galerii handlowych w Galerii Siedlce otwarte są tylko niektóre punkty usługowe oraz sklepy.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowenna do Błogosławionych Męczenników Podlaskich na...
2021-01-13 14:10:53 Kategoria:

Od 14 do 23 stycznia w godz. 19:30-21:00 na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie transmitowana Nowenna do Męczenników Podlaskich.

więcej »


Garwolin

w lewoStyczeń 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje