R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: Miejsc do kąpieli jak na lekarstwo
2019-06-27 08:14:18 Artykuł czytany 327 razy


W stutysięcznym powiecie garwolińskim nie ma kąpieliska odpowiadającego wymaganiom prawa wodnego. Są natomiast zgłoszone tylko 2 miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, i to zlokalizowane w zamkniętych ośrodkach. W samym Garwolinie tereny rekreacyjne „Zarzecze” uznane za „dzikie kąpielisko”, podobnie jak bieg rzeki Wisły w Maciejowicach i Wildze.


W stolicy powiatu, oprócz dwóch kurtyn wodnych z orzeźwiającą mgiełką, zainstalowanych w centrum Garwolina, ochłody nie znajdzie się nawet nad rzeką Wilgą. Tam woda zakwitła i kapiel nie jest wskazana.
- W tej chwili nie ma w mieście możliwości kąpieli w rzece i przyległych akwenach, nie mamy dobrej wody. Wiadomo, że to wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Przez kilka lat funkcjonowało kąpielisko na terenach rekreacyjnych „Zarzecze”, gdzie CSiK administrowało, ale bardzo często, ze względu na zanieczyszczenie wody sanepid nie pozwalał korzystać z tego - mówi Albert Baran, wiceburmistrz Garwolina.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie stwierdził przydatność wody do kąpieli jedynie w dwóch miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kapieli, czyli Parku Wodnym Mamut w Woli Rębkowskiej i Rodzinny Park Rozwywki Wodna Kraina w Wildze. - Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli może trwać 30 dni w roku, a po tym czasie, organizator takiego miejsca może ponownie zgłosić się do PSSE celem wykonania badań wody, jak również przedstawić wniosek, który złożył w urzędzie gminy na danym terenie, gdzie leży miejsce wykorzystywane do kąpieli - informuje Małgorzata Kałczyńska, kierownik sekcji higieny komunalnej w garwolińskiej PSSE.

Wiele osób korzysta jednak z „dzikich kąpielisk”. Co w takich przypadkach radzi oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej st. kpt. Tomasz Biernacki. - Istotny jest wybór miejsca, gdzie będziemy szukać orzeźwienia w upalne dni. Należy unikać niestrzeżonych kąpielisk, szczególnie akwenów, gdzie obowiązuje zakaz pływania. Są one oznaczone jako niebezpieczne punkty. Powinno się korzystać tylko ze strzeżonych kąpielisk, jednak wiadomo, że na pewno będą zdarzały się przypadki, że osoby będą szukały orzeźwienia w innych miejscach, gdzie nad naszym bezpieczeństwem nie czuwa ratownik...- akcentuje.

Gdzie w powiecie można się bezpiecznie kąpać?- sprawdzał Waldemar Jaroń.


WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • ola boga znópw powtórka
  2019-06-30 20:39:50

  arrow

  Z"kaczego |dołka chcieli miec kapielisko .Zalew zarzecze w wodzie tyle pobitych butelek opon i innego swinstwa . DLACZEGO TYCH WOD NIKT NIE SPRZATA CHODZI O DNO TYCH WÓD OBECNY BURMISTRZ JEST TAKI JAK POPRZEDNI DLA NIEJ TO UTRAPIENIE.BO TRZEBA KASE WYDAC LEPIEJ STRZYC MIESZKANCÓW PODNOSZAC CENY WODY I SCIEKÓW TO NATURA PO

 • bedok
  2019-06-27 10:40:55

  arrow

  Jest gdzie się kąpać. Wielka sadzawka w Garwolinie w sam raz się do tego nadaje i dzieci ale także dorośli korzystają. Woda ciepła i płytka więc raczej nikt się nie utopi. Trochę zielsko przeszkadza ale jeszcze nie na całej powierzchni zarosło.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Czym są suma ubezpieczenia i suma gwarancyjna?
2019-07-22 14:42:09 Kategoria:

W ogólnych warunkach ubezpieczenia spotkać się możesz z terminami „suma ubezpieczenia” i „suma gwarancyjna”, ale również z pojęciem limitu odpowiedzialności....

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje