R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pilawa okrętem flagowym rozwoju powiatu garwolińskiego
2020-01-25 12:06:59 Artykuł czytany 1499 razy


To najczęściej powtarzane określenie podczas tradycyjnego spotkania noworocznego zorganizowanego 24 stycznia przez samorząd miasta i gminy Pilawa. Spotkania ludzi, którzy w różny sposób przyczyniają się do rozwoju gminy.


- Dzisiejszy dzień, to niewątpliwie okazja do spotkania, ale głównie okazja do pokazania naszych działań i planów na przyszłość. Jest to szczególna okazja do podziękowania wszystkim państwu za wasze działania, za współpracę, za wspieranie w różny sposób naszych działań i podejmowanych przez nas inicjatyw- mówiła Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy. - Za nami pierwszy rok nowej kadencji, myślę rok trudny, ale udany. Rok intensywnej pracy i kolejnych działań dla rozwoju miasta i gminy- dodała Dorota Niemiec- Jóźwicka, przewodnicząca RM.

W minionym roku gmina złożyła 38 wniosków do różnych instytucji o wsparcie realizowanych projektów i żaden z nich nie został odrzucony. Dzięki między innymi temu, w 2019 roku  zrealizowano zadania inwestycyjne za blisko 11 mln zł. Przeprowadzono termomodernizację trzech budynków szkolnych, a w Gocławiu rozpoczął się pierwszy etap rozbudowy szkoły, który pochłonie ok. 7 mln zł, zakupiono samochód dla niepełnosprawnych. W zeszłym roku gmina dopłaciła do subwencji oświatowej z własnych środków 5 mln zł, a w tym będzie to już 8 mln. Niezależnie od tego realizowanych jest wiele inwestycji drogowych, wodno- kanalizacyjnych, budowy oświetlenia ulicznego, w poprawę bezpieczeństwa, infrastruktury sportowej, edukacyjno- ekologicznej. - Zadania drogowe realizujemy jedynie środkami samorządu województwa czy ze środków własnych z dofinansowaniem środkami unijnymi. Należy podkreślić, że dzięki naszym staraniom, samorząd województwa rozpoczął opracowywanie dokumentacji projektowej budowy obwodnicy Pilawy- artykułowała burmistrz.

W tym roku najważniejszym będzie realizacja II etapu rozbudowy szkoły w Gocławiu i budowa centrum przesiadkowego. Na to drugie zadanie gmina ma 4,7 mln środków unijnych. Gospodynie spotkania podziękowały wszystkim sprzymierzeńcom, dzięki którym gmina Pilawa się rozwija i z każdym rokiem pięknieje. Szczególne podziękowania popłynęły do Janiny Ewy Orzełowskiej, członkini Zarządu Województwa, ponieważ „od samorządu województwa otrzymaliśmy najwięcej środków finansowych, czy to z programów marszałka, czy ze środków unijnych, dla których samorząd województwa jest jednostką wdrażającą”.

Zdaniem gości
Poseł Grzegorz Woźniak pogratulował włodarzom Pilawy za działania na rzecz rozwoju miasta i gminy. - Można powiedzieć, że następny udany rok. Udany rok dla tych, co realizowali ale również dla mieszkańców.  Jak to się wszystko pięknie wpisuje w to, co się dzieje w tej chwili w Polsce. W Pilawie jest boom, rozwój, chęć do działania, energia, Pilawa może być wzorcem- artykułował poseł. - Jesteśmy w okręcie flagowym, tu w Pilawie, piękny okręt, z piękną banderą na szczycie, gratuluję, naprawdę robi wrażenie i pracy było dużo, były różne zakręty, ale było warto- mówił Krzysztof Żochowski, radny sejmiku mazowieckiego i dodał, że Pilawa jest doskonałym przykładem fantastycznego wykorzystania środków z budżetu województwa. Dyrektor siedleckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Magdalena Sałata podziękowała w imieniu członkini zarządu Janiny Ewy Orzełowskiej za „życzliwość, doskonałą współpracę z samorządem województwa mazowieckiego, wspaniałą współpracę między sobą”. Dyrektor pogratulowała też władzom gminy osiągnięć na wielu płaszczyznach działalności. - Najbardziej sobie cenię współpracę z miastem i gminą Pilawa, z panią burmistrz ale także z obecnymi samorządowcami. Gratuluje miastu i gminie Pilawa tego, że tak prężnie się rozwija, gratuluje wszystkich dotychczasowych i przyszłych inwestycji, gratuluje potencjału społecznego, który tutaj jest. Jak wcześniej wspominano, Pilawa jest okrętem flagowym tych przemian...- podkreślał Mirosław Walicki, starosta powiatu garwolińskiego. - Jak się jest w gminie Pilawa, to wiele rzeczy jest tu widać, których nie ma gdzie indziej. Przepiękne dekoracje na placu przed urzędem gminy i ośrodkiem kultury, przepiękne place zabaw- mówiła wicestarosta Iwona Kurowska.

Życzenie zebranym przekazał również proboszcz parafii w Trąbkach ks. kan. Jan Grochowski.

Oprócz wymienionych w tekście, w spotkaniu uczestniczyli wiceprzewodniczący Rady Powiatu, burmistrz Garwolina, wójtowie Borowia, gminy Garwolin, Parysowa i Sobolewa, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, naczelnik Urzędu Skarbowego w Garwolinie, dyrektor PSSE, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, zastępca komendanta powiatowego policji, leśniczy, radni powiatowi, miasta i gminy Pilawa, pracownicy magistratu, szefowie instytucji samorządowych, przedsiębiorcy z terenu gminy i powiatu garwolińskiego i wiele innych osób.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin  [MSz]


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • do z bokowca
  2020-01-27 14:34:59

  arrow

  A czy to nie organizatorzy ich zapraszają? A może to nie do końca jest takie przyjemne jeździć po tych wszystkich imprezach kradnąc czas, który powinno się poświęcić rodzinie. A może woleliby ten czas poświęcić na zwykły odpoczynek? Ale jak nie pojawią się na jakiejś imprezie, to zaraz w komentarzach jest wytknięte, że ich nie było i że nie chcą współpracować.

 • Pilawian
  2020-01-27 10:42:36

  arrow

  Bal udany bo za podatki mieszkańców Pilawy bawił się przedsiębiorca z...

 • z bokowca
  2020-01-27 00:05:09

  arrow

  Zastanawia jedno, czy powiatowa trójca /starosta, wicestarosta i nadstarosta/ muszą wszędzie w trójkę jeździć i uzupełniać się w wypowiedziach. To staje się już żałosne, że wszędzie ich pełno od pasowania na przedszkolaka poprzez spotkania KGW, straży, turnieje, studniówki, zebrania, otwarcia, przecięcia. Organizatorzy powinni powiedzieć "dość".

 • klon
  2020-01-26 19:33:42

  arrow

  DOBRZE ZE BEDOCI Z GARWOLINA NIE ZAPRASZAJĄ, BO CIEMNOTA BY PSUŁA IMPREZY JAK ZAWSZE bo nic nie potrafia tylko sie wymondrzac

 • Pilawiak
  2020-01-26 12:11:52

  arrow

  Pani Burmistrz Pilawy to jednak klasa.

 • Uczestniczka
  2020-01-25 20:48:47

  arrow

  Super spotkanie, pełna kultura i wysoki poziom. Gratulacje.

 • rtg
  2020-01-25 19:00:23

  arrow

  Dyro placówki ozdrowieńczej, powiatowy minister zdrowia ma się dobrze. Marynara już ledwie na jeden guzik się dopina, a może nie stać na obszerniejszą. Przydałaby się zmiana jegomościa na lepszy egzemplarz.

 • szptalny pajac
  2020-01-25 16:51:27

  arrow

  czyżby w szpitalu sulbińskim było tak dobrze, bo ten jegomość - lokalny celebryta ma taki szyderczy uśmiech? czyżby Pilawiaki nie korzystali z usług tego uzdrowiska?

 • DJ
  2020-01-25 13:11:07

  arrow

  Będzie informacja o drugim tego wieczora spotkaniu noworocznym w Miętnem? Tam też bawiła się elyta ze Starostwa.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


Garwolin

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.09

Miętne: wystawa militariów WOJNA OBRONNA 1939

więcej »
2 3 4

GARWOLIN, 04.09

Powiat garwoliński: Narodowe Czytanie z „Balladyną” w roli głównej

więcej »

GARWOLIN, 04.09

Czytanie „Balladyny” na żelechowskim rynku

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.09

81. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »
7 8

GARWOLIN, 08.09

81. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »
9 10 11 12 13
14

GARWOLIN, 14.09

Miętne: spotkanie historyczne w „Dworku”

więcej »
15 16 17 18 19 20

GARWOLIN, 20.09

Dożynki powiatowo-gminne w Górkach

więcej »
21 22 23 24 25 26 27

GARWOLIN, 27.09

Święto hodowców koni w Górkach

więcej »

GARWOLIN, 27.09

Garwolin: powiatowo-miejskie obchody rocznicy powstania PPP

więcej »
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje