R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nowy samochód dla żelechowskich strażaków /ZDJĘCIA/
2022-01-20 16:02:05 Artykuł czytany 669 razy


19 stycznia Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie obchodziła wyjątkowe święto – uroczyste przekazanie nowego samochodu pożarniczego. Uroczystość odbyła się na placu przy remizie strażackiej.


Uroczystość rozpoczął komendant gminny dh Jan Dziubak składając meldunek brygadierowi Krzysztofowi Tuszowskiemu komendantowi powiatowemu PSP o gotowości do uroczystego apelu. Następnie dla nadania odpowiedniej rangi uroczystości podniesiono na maszt flagę państwową a orkiestra odegrała Hymn Państwowy.

Uroczystego przekazania dh Grzegorzowi Rosłańcowi – prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie kluczyków do nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego dokonali senator Maria Koc, komendant powiatowy PSP w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski oraz burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz. Dopełnieniem uroczystości było poświęcenie nowo przekazanego samochodu przez księdza prałata Eugeniusza Filipiuka, proboszcza parafii Żelechów. Następnie kierowca dh Witold Biernacki dokonał prezentacji nowo pozyskanego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, poprzez uruchomienie silnika i włączenie sygnału alarmowego wraz ze wszystkimi światłami przez 5 sekund.

W dalszej części spotkania, która odbyła się w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie, głos zabrali przybyli na uroczystość goście, którzy nie szczędzili słów uznania i gratulacji dla OSP Żelechów. Podkreślali istotną rolę jednostki w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Żelechów i powiatu garwolińskiego. Życzyli, aby nowo otrzymany, profesjonalnie wyposażony samochód służył bezpiecznemu przeprowadzaniu akcji ratowniczych i udzielaniu sprawnej i profesjonalnej pomocy potrzebującym. Dziękowali druhom z żelechowskiej OSP za trud i poświęcenie z jakim pełnią ochotniczą służbę oraz nieustanną gotowość i wierność strażackiemu wezwaniu „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Słowa podziękowania kierowali również do przedstawicieli żelechowskiego samorządu – burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza oraz przewodniczącego rady Daniela Kocielnika za dostrzeganie konieczności wspierania finansowego straży.

W swoim wystąpieniu burmistrz przypomniał w skrócie historię OSP Żelechów i jej bieżącą działalność „Żelechowska straż jest najstarszą, liczącą w tym roku 120 lat jednostką w Gminie Żelechów i śmiało mogę stwierdzić najbardziej mobilną, od 25 lat będącą w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym. Ponad 100 wyjazdów rocznie, na każde wezwanie, o każdej porze dnia i nocy, bez sytuacji, że druhowie nie wyjechali do akcji. Zawsze z ofiarnością i zaangażowaniem od początku do końca bez różnicy, czy to duży pożar, wypadek komunikacyjny, usuwanie plam oleju z jezdni, czy ratowanie przymarzniętych łabędzi ze stawu lub kota z drzewa. Dla tych młodych ludzi to nie zabawa, nie przygoda, ale prawdziwa i bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. To także zaangażowanie w życie społeczne i religijne naszej gminy i parafii. Są zawsze tam, gdzie są potrzebni. Za to Wam druhowie serdecznie dziękuję. Takie jednostki warto wspierać i promować mając pewność, że udzielone wsparcie nie zostanie zaprzepaszczone, lecz będzie służyć jak najlepiej innym”.

Podziękowania od samorządu i strażaków

Na zakończenie uroczystości burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz wręczył podziękowania za życzliwość, zrozumienie i wsparcie w pozyskaniu środków na zakup samochodu oraz wieloletnie wspieranie działalności OSP w Żelechowie: senator RP Marii Koc, wicewojewodzie Mazowieckiemu Sylwestrowi Dąbrowskiemu, członkini Zarządu Województwa mazowieckiego Janinie Ewie Orzełowskiej, Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbrygadierowi Jarosławowi Nowosielskiemu, sekretarzowi stanu w MSWiA Maciejowi Wąsikowi, wiceprezes WFOŚiGW w Warszawie Kamili Mokrzyckiej. Podziękował również wszystkim tym, którzy wspierają Ochotnicze Straże Pożarne w naszej gminie i w powiecie garwolińskim: posłowi Grzegorzowi Woźniakowi, dyrektor Wydziału Zamiejscowego WFOŚiGW w Siedlcach Agnieszce Kiljańczyk, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Magdalenie Sałata. Za współpracę i wspólne działanie podziękował przedstawicielom Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie, Zarządu Oddziału Wojewódzkiego województwa mazowieckiego, Starostwa Powiatowego w Garwolinie, Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie oraz radnym Rady Miejskiej w Żelechowie.

Koszt całkowity zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania dla OSP w Żelechowie wyniósł 1 018 440 zł. Zakup ten był możliwy dzięki przeznaczeniu przez Radę Miejską w Żelechowie 368 440 zł z budżetu gminy Żelechów oraz pozostaniu środków zewnętrznych w wysokości: 350 000 zł dotacji ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, 200 000,00 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, 100 000 zł w formie dotacji celowej ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wdzięczność jest najpiękniejszym kwiatem, który wyrasta z duszy. Dziękujemy za pomoc i wsparcie udzielane Ochotniczym Strażom Pożarnym Gminy Żelechów wszystkim tym, którzy ją nieustannie niosą.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: senator RP Maria Koc, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Magdalena Sałata, dyrektor Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Siedlcach Agnieszka Kiljańczyk, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki wraz z wicestarostą Markiem Ziędalskim, komendant powiatowy PSP w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski wraz z zastępcą mł. bryg. Tomaszem Biernackim, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Garwolinie, wójt Gminy Górzno Waldemar Sabak, burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska, proboszcz parafii Żelechów Ks. Prałat Eugeniusz Filipiuk, radni Rady Miejskiej w Żelechowie z przewodniczącym Danielem Kocielnikiem, kierownik Posterunku Policji w Żelechowie Sylwester Jakubaszek, wiceprezesi Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Żelechowie - Jacek Bogusz i Jan Tadeusz Pietryka.

Organizatorami uroczystości byli burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz prezes Zarządu OSP w Żelechowie Grzegorz Rosłaniec.  Dowódcą uroczystości był komendant gminny dh. Jan Dziubak. Podniosły charakter uroczystości podkreślił udział Orkiestry Dętej OSP w Żelechowie z kapelmistrzem Stefanem Solarczykiem.

GALERIA ZDJĘĆ
Inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • J
  2022-01-25 19:13:02

  arrow

  to tak się traktuje Druhów?

 • ?
  2022-01-23 13:44:02

  arrow

  A imprezka była z p burmistrzem w roli głównej?

 • Strażak 2
  2022-01-22 20:48:30

  arrow

  Przecież pokazała się wlasnie informacja że OSP Lipòwki otrzyma samochòd.

 • Do znak drogowy
  2022-01-22 19:16:48

  arrow

  Mundrolu!!!. Daj spokój porządnemu człowiekowi.

 • ech strażak do strażaka
  2022-01-22 15:31:35

  arrow

  Coś slabo jesteś zorientowany. Idź do Woźniaka to dowiesz się ze on wszystko może i załatwi

 • znak drogowy
  2022-01-21 15:50:08

  arrow

  zakaz wjazdu do Woli Zadybskiej.

 • strażak
  2022-01-21 15:12:28

  arrow

  Senator zabrała przydział na samochód planowany dla OSP Lipówki i przekazała dla OSP Żelechów, przecież powinna załatwić dodatkowy przydział. Tym bardziej że zabrała samochód dla jednostki w której mieszka Pan starosta.

 • ha, ha, ha...
  2022-01-20 18:41:27

  arrow

  Nie otrzymał podziękowania w formie gawerki dlatego taki grymas na żuchwie. A tak na marginesie to po co jeździ tam, gdzie nie jest mile widziany.

 • Oj oj oj
  2022-01-20 17:56:30

  arrow

  Jakoś Poseł taki skrzywiony na tych zdjęciach. Na zdjęciu grupowym też na uboczu. Czyżby coś mu się nie podobało w tej uroczystości? Czy może jakieś inne powody braku radości?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Czy możliwe jest zatrudnienie niepełnoletniego dziecka...
2022-05-25 10:32:28 Kategoria:

Podczas wakacji, gdy młodociani mają więcej czasu wolnego, bardzo duża liczba rodziców zastanawia się nad możliwością zatrudnienia nieletniego dziecka we własnej...

więcej »
foto

Czy puder jest niezbędny w codziennym makijażu?
2022-05-25 09:53:50 Kategoria:

Puder to tradycyjny kosmetyk kolorowy, używany przez nastolatki i dojrzałe kobiety praktycznie codziennie, ale czy aby na pewno jest on niezbędny podczas robienia makijażu?...

więcej »
foto

Gastronomia to ciężki kawałek chleba
2022-05-23 15:17:39 Kategoria:

- Borykamy się ze zmianą cen. Tak jak wszyscy. Ceny wzrastają i jest to problem dla nas i klienta - mówi Bożena Polak-Stojanova, właściciel regionalnej restauracji...

więcej »
foto

Grzejniki do domu - pięć najpopularniejszych modeli
2022-05-23 09:51:01 Kategoria:

- Wraz z początkiem zimnej pogody popyt na grzejniki wzrasta. One służą pomocą w poza okresem grzewczym i podczas ciężkich mrozów, gdy centralne ogrzewanie nie zapewnia...

więcej »
foto

Co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając fotel do salonu?
2022-05-23 09:29:27 Kategoria:

Marzy Ci się arcywygodne odpoczywanie przy wciągającym serialu? Albo przy lekturze, od której trudno się oderwać? A może po prostu chcesz stworzyć w salonie miejsce, w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Prosto z lasu. Audycja z 26 maja
2022-05-26 12:39:12 Kategoria:

W maju 2022 roku Radio Podlasie odwiedza Nadleśnictwo Gościeradów w woj. lubelskim.

więcej »


Garwolin

w lewoMaj 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2

GARWOLIN, 02.05

Świętuj Dzień Flagi z CSiK! Biało-czerwony spływ kajakowy i nie tylko

więcej »
3

GARWOLIN, 03.05

Witaj Majowa Jutrzenko... 3 maja w Garwolinie

więcej »

GARWOLIN, 03.05

3 maja w Borowiu

więcej »

GARWOLIN, 03.05 10:00

Żelechów: patriotyczno-strażackie uroczystości

więcej »
4 5 6 7

GARWOLIN, 07.05

Wystawa w Galerii Kotłownia

więcej »
8

GARWOLIN, 08.05

Święto 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie

więcej »
9 10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.05

Garwolińska Noc Muzeów bez Muzeum

więcej »
15

GARWOLIN, 15.05 15:00

Garwolin: Senatorska jak za dawnych lat

więcej »
16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.05

Chcesz wiedzieć więcej o służbie wojskowej? Przyjdź przed garwolińskie starostwo

więcej »
22

GARWOLIN, 22.05 10:30

Artystyczny poranek z klaunem Rufi Rafi

więcej »
23 24 25

GARWOLIN, 25.05

Z Joanną Bator o przemocy w relacjach międzyludzkich

więcej »
26 27 28 29

GARWOLIN, 29.05

Piknik rodzinny w Górznie

więcej »
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje