R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miętne: III Powiatowy Dzień Sołtysa /ZDJĘCIA/
2019-03-19 11:25:24 Artykuł czytany 824 razy


Blisko sto sołtysek i sołtysów uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym 19 marca przez starostów powiatu garwolińskiego, które związane było z Dniem Sołtysa. Współgospodarzami byli wicemarszałek Senatu RP Maria Koc i poseł Grzegorz Woźniak.


Praca sołtysa powszechnie uważana jest za służbę. Wymaga dużego wyrzeczenia, poświęcenia i cierpliwości. Sołtys stoi na czele sołectwa i jest przedstawicielem lokalnej społeczności. Działa na pierwszej linii kontaktu z mieszkańcami i zna ich problemy jak mało kto. Oczekiwania względem niego są szerokie - czasem musi być społecznikiem, czasem pośrednikiem w kontakcie z organami gminy, a czasem nawet „psychologiem”. - Ale ktoś to musi robić i państwo czujecie ta potrzebę, potrzebę służenia społeczeństwu, mieszkańcom małych ojczyzn. Funkcja sołtysa jest niewdzięczną, ale potrzebną - artykułował poseł Grzegorz Woźniak. Odniósł się też do ostatnich działań rządu i rządzącego ugrupowania, szczególnie skierowanych w stronę wsi i polskiego rolnika. - To, co ostatnio proponujemy, mam nadzieję, że również znajdzie uznanie. Oczywiście, nie wszystko naraz, ale małymi kroczkami staramy się zmieniać prawo i pomagać polskim rodzinom i polskiemu społeczeństwu - dodał. - Sołtysi przyjmując tę funkcję, biorą na siebie cały ciężar problemów i spraw, które są do rozwiązania w środowisku dla dobra jego mieszkańców. Ta zaszczytna funkcja, pomimo trudności z nią związanych jest również satysfakcją ze świadczenia swojej pomocy innym- podkreślał Waldemar Trzaskowski, przewodniczący rady powiatu.

Starosta Mirosław Walicki odpowiadał na wiele pytań nurtujących uczestników spotkania, m.in. dotyczących dróg, mostu na rzece Wiśle, planów na najbliższy czas. Gospodarz powiatu akcentował, że kandydowanie na sołtysa jest najtrudniejszą decyzją, bo praca jest trudna, a nie ma z tego żadnych profitów, a wdzięczność ludzka jest wątpliwa. - Jestem pełen szacunku dla państwa decyzji, miejmy nadzieję, że jakoś nasze państwo pochyli się nad wami i doceni waszą pracę. Wy jesteście tymi Judymami, którzy najbliżej ludzi pracujecie- mówił.

Podziękowania za pracę złożyła sołtysom również wicestarosta Iwona Kurowska, podkreślając, że są przedstawicielami i łącznikami Polski lokalnej, że nie szczędzą czasu i sił, by służyć lokalnym społecznościom. - Ja wam za to bardzo serdecznie dziękuję, że jesteście, że trwacie, że jesteście takimi łącznikami i tworzycie tę społeczność lokalną na samym dole - akcentowała. Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc przypomniała słowa premiera wypowiedziane na Dniu Sołtysa w Łowiczu, że sołtys jest pierwszym urzędnikiem RP. - Trudno się z tym  nie zgodzić. Pierwszy urzędnik RP, bo to pierwsza osoba, do której trafia każdy z mieszkańców ze swoim problemem, a sołtys, chociaż pracuje społecznie, pracuje 24 godziny na dobę i rzeczywiście reprezentuje w swoich sołectwach majestat państwa polskiego- powiedziała.

Marszałek złożyła sołtyskom i sołtysom życzenia z okazji ich święta, a uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem przedstawili krótki, satyryczny program artystyczny, który przygotowany został pod opieką pań Hanny Pyzy i Katarzyny Błażejczyk. Nad sprawami organizacyjnymi zaś czuwali kierownik Powiatowego Ośrodka Sportu Andrzej Kujda ze swoja ekipą, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Janusz Kowalski.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJWJ/Garwolin/Js


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Sołtys
  2019-03-21 00:07:19

  arrow

  Pan Dyrektor KRUS to w ramach obowiązków czy na urlopie? Często na FB chwali się, że w imieniu Pani Marszałek uczestniczył w imprezach a odbywały się one w godzinach pracy.

 • Rysiowi odpowiadamy
  2019-03-20 13:35:05

  arrow

  Rysiu, nie poznajesz. To jest pan Janusz- nowy dyrektor od powiatowej oświaty, kultury i sportu w Starostwie Powiatowym w Garwolinie.

 • Edek z gminy Garwolin
  2019-03-20 10:41:52

  arrow

  Ja powiem krótko, że trzeba trzymać ten kierunek i cała naprzód. Pani Marszałek to rozsądna kobieta. Dziękujemy.

 • Ryś
  2019-03-19 18:03:31

  arrow

  Ten niski pan w jasnych spodniach koło Posła to jakiś notabl ze stolicy czy sołtys.

 • sołtys
  2019-03-19 13:30:01

  arrow

  Za poprzednika z psl nie było takich spotkań jak się nie myle.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

GARWOLIN, 07.04

Garwolin: bieg do wiosny już w niedzielę

więcej »
8 9

GARWOLIN, 09.04

Kino objazdowe w Żelechowie

więcej »
10

GARWOLIN, 10.04

Żelechów: warsztaty wielkanocne

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13 14
15 16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia i Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

GARWOLIN, 28.04 17:00

Maciejowice: rozpoczęcie sezonu turystycznego

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje